Sari la conținut

Concurentii romani la Paris Dakar 2005


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 731
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dragos, mai simplu este sa debifezi optiunea de a fi instiintat de update-uri pe anumite topicuri.

 

De unde pot sa debifez obtiunea ? eu nu gasesc...

Ca in stilu asta pana la sfarsitul dakarului o sa am casuta de mail full :P

 

Nu am zis cu suparare deci nu sariti pe mine :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DECI cu parere de rau va spun ca a decedat un concurent spaĂąol de la motociclete...a cazut a fost grav accidentat dupa ce a fost acolo in desert spitalizat intrun spital de campanie...a fost adus aici in spania si dupa jumatate de ora in spitalul din spania ...a murit CONDOLEANTE :blink: :P B) avea 41 de ani si sper sa nu se mai intimple asa ceva niciodata in DAKAR

 

am vazut stirea la TV chiar acum in barcelona

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nefericire s-a mai intamplat la Dakar (ultima oara in 2003 dupa cum scrie pe Eurosport).

In 2004 a murit Richard Sainct in Raliul Faraonilor, se pare ca nu e chiar iesit din comun un astfel de eveniment in cadrul raliurilor de top.

 

Dragos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nefericire s-a mai intamplat la Dakar (ultima oara in 2003 dupa cum scrie pe Eurosport).

In 2004 a murit Richard Sainct in Raliul Faraonilor, se pare ca nu e chiar iesit din comun un astfel de eveniment in cadrul raliurilor de top.

 

Dragos

i loc sa comentezi ai putea sa zici si tu ceva de genul CONDOLEANTE.....ce vrei sa spui ca ar fii normal sa moara cite unul??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi apare pe 88 dar e absolut neesential. merge mai departe

Acum m-am mai uitat si eu: este de fapt chiar pe 90 la general.

Pe masura ce mai sosesc concurenti, clasamentele se actualizeaza permanent.

Probabil concurenti care au luat startul dupa el ajung la sosire tot dupa el dar cu timpi mai buni.

 

Oricum, parafrazand numele unui film de pe timpuri:

 

ROMEO merge mai departe!

Editat de corneltrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i loc sa comentezi ai putea sa zici si tu ceva de genul CONDOLEANTE.....ce vrei sa spui ca ar fii normal sa moara cite unul??????

Pune mana pe un dictionar si vezi ce inseamna condoleante. Iti sugerez http://dexonline.ro/. Cand o sa cunosc familia motociclistului decedat o sa le transmit condoleantele mele.

 

Pana atunci pot sa imi exprim regretul ca un sport extrem ca rally-raidul (si ca multe alte sporturi cu motor, de altfel) face victime destul de des .

 

Ceea ce am si facut.

 

Dragos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Digitallyinsane, degeaba devii sarcastic ala "pune mana pe dictionar". ca ai dat-o urat in balarii. .asta e. .ti-a scapat poate. . chiar daca dupa ce ti-ai luat flagelarea ai editat postul tau. .nu poti zice chestii din astea cinice cand un confrate de al tau a murit(pardon, nu esti confrate, ca nu ai moto inca). Altfel cu ce te-ai mai deosebi de comentatorii webcam de la raliu de pe Eurosport care stateau cu mainile in buzunare cand ala cu microfonul anunta, destul de detasat, moartea lui Perez. Si chestia cu: "cand o sa cunosc familia decedatului, o sa le prezint condoleantze". . Adica, cum nu o sa ai ocazia, probabil, niciodata sa ii cunosti, nu ai sa le prezintzi, in veci, condoleantze. Mai bine ziceai aici condoleantze, pe spatiul virtual, si nu te mai eschivai atat. . Nu te costa prea mult. Uite, tasteaza dupa mine:

 

CONDOLEANTZE!!

 

Si acum din partea mea, care nu am nevoie de DEX:

 

Condoleantze!! Perez, poate te intilnesti si cu ai nostri disparuti in 2004, acolo sus. . .

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este vorba de nici o eschiva si nici de cinism (dar trebuie sa recunosc ca nici dupa patetism nu ma dau in vant).

Bineinteles ca imi pare rau sa aflu ca un om a murit, indiferent de circumstante. Daca e vorba de un participant la un eveniment pe care il urmaresc cu sufletul la gura, cu atat mai mult.

 

Daca eu aleg sa exteriorizez sau nu acest lucru, prin post-uri pe forumuri, este problema mea si nu a ta sau a lui Robybiker.

 

Iar post-ul meu initial exact la asta se referea: ca mi se pare intr-adevar nefericit ca se intampla aceste lucruri, si asta destul de des. Si ca s-a intamplat la numai cateva luni de la moarte lui Richard Sainct. Cu alte cuvinte, o perioada destul de neagra. Dar si ca nu este ceva nemaivazut: la Dakar s-a mai murit si probabil o sa se mai moara. Chiar daca ne pare rau. Face parte din natura evenimentului, care este foarte dur.

 

Se pare ca si tu ai nevoie de dictionar, totusi. Condeleante poti transmite doar apropiatilor celui decedat, deci a scrie pe un forum condoleante asa la modul general e aiurea. Or fi intentiile voastre bune, dar le dati o forma care le arunca usor in ridicol. Da, probabil ca nu o sa pot prezenta niciodata condoleante familiei respective, dar asta nu ma impiedica sa imi para rau.

Mi se pare complet deplasat ca Robybiker sau tu sa va erijati in "arbitrii ai parerilor de rau". De pe ce pozitie imi spuneti voi mie ce ar trebui sa fac pe un forum cand aflu de moartea unui motociclist? Credeti ca daca aruncati in stanga si indreapta cu expresii pe care nici macar nu le folositi corect pareti mai afectati?

Coborati foarte mult toate "condoleantele" voastre prin observatiile astea de genul "vezi ca nu ti-a parut rau suficient de bine" si transformati tot threadul intr-un concurs de parut rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

hai ca iar e zi grea. etapa de azi a fost scurtata din cauza vremii si vizibilitatii scazute

 

Wicked weather has again reared its head on the 2005 Dakar, forcing organisers to shorten Tuesday's Stage 11. Strong winds and dismal visibility (below 300 metres) will shave 256 kilometres from Tuesday's Special, meaning competitors will tackle a still-hefty 400km rather than the planned 656.

 

Winding between Atâr and Kiffa, Stage 11 is the last day in Mauritania, a tough slog through soft sand that could play havoc on fuel consumption.

 

The final 150 kilometres are mostly flat and fast, but motorcycle participants will need to be wary of ruts carved into the course by the trucks.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este mai informat.Renatta sta pe capul lui.Cu putin noroc il aveti pe Romeo in direct prin telefon la stirile serii.Cand am informatii precise va spun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...