Sari la conținut

Concurentii romani la Paris Dakar 2005


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 731
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Referitor la articolul din ziar am tot discutat cu Renatta. Nu sunt chiar cuvintele lui Romeo.Daca erea sa renunte renunta de mult .Romeo stia ce-l asteapta (cine a fost la conferinta de presa stie).In prima proba de legatura i-a explodat bateria si a tras tare sa nu se intunece (900km).A sosit al 26-lea in parcul inchis.Acest ziaris a vrut senzationalul.O sa verificam aceasta declaratie.Legatura prin satelit cu Romeo nu functioneaza de ceva timp si masina de asistenta nu raspunde.

Am mai intrebat,cum adica nu sint chiar cuvintele lui? Mie imi pare de bun simt ce spune omul acolo !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Romeo a trecut de CP2 :huh:

 

pe ce suprafata se merge astazi? pe iritrack zice un soi de bolovanish, dar pe acelasi tip de suprafata romeo a mers la inceput cu 80 dar pe o portiune destul de mare a mers si cu 35 :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate acolo unde a mers mai tare e curatat drumul si-ti permiti dar cind dai de bolovani ..... parca te gindesti mai bine dupa intimplarile de acum doua zile. Pe mine nu prea ma mai intere asa de tare cum merge ci mai degraba SA AJUNGA la Dakar. :ph34r: :wave: si sa si aiba zimbetul asta :huh: :moron:

 

 

 

 

Referitor la organizare; dupa cum privim de aici de acasa cred ca nu prea e nici usor si nici nu ramin cu maire lucru si cred ca nimic nu poate compensa sentimentul de vinovatie cind se intimpla sa nu mearga totul asa cum ti-ai fi dorit si se intimpla sa fie si victime. Asta in cazul un care oameni din organizare fac aceasta treaba cu constiinta si conshtinciozitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform iriTRack-ului parca Romeo s-a cam ratacit un pic acolo la km 470 ca parca face cale intoarsa (asta are mai putina importanta doar sa termine)Daca o mai tine tot asa poate si termina intre primi 50 ceea ce chiar ca e SUUUUPEERR :wave: :huh: :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai intrebat,cum adica nu sint chiar cuvintele lui? Mie imi pare de bun simt ce spune omul acolo !

Romeo gandeste putin diferit.Am stat cu el 4 zile.Pana la proba contrarie o luam ca atare.Renatta nu reuseste sa-l prinda pe tipul care a scris articolul si Szolt nu raspunde la la tel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Pe mine nu prea ma mai intere asa de tare cum merge ci mai degraba  SA AJUNGA la Dakar. :drums:  :huh: si sa si aiba zimbetul asta  :moron:  :ph34r:

De acord, dar cand vad o schimbare de viteza pe aceeasi suprafata (conform iriTrack) numai la rele ma gandesc: probleme mecanice, pana, etc

 

Go Romeo :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mia pune doar ce-i negru in fata :moron: tre sa fii mia optimist :ph34r: eu cred ca e un tip super si cu o ambitie de fier si nu prea se lasa sablat de vintul din desert, si fiind si roman cu inventivitatea cunoscuta deja nu prea cred sa nu se descurce indiferent de situatie :wave: :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Nu mia pune doar ce-i negru in fata  :drums:    tre sa fii mia optimist  :whip:  eu cred ca e un tip super si cu o ambitie de fier si nu prea se lasa sablat de vintul din desert, si fiind si roman cu inventivitatea cunoscuta deja nu prea cred sa nu se descurce indiferent de situatie  :wave:  :huh:

:moron: cred ca si impingand motorul termina :ph34r:

 

A terminat

75 175 - DUNCA 14:47:41

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca totul merge bine astazi (dar mai precis maine) la stirile de la ora 19.00 tvr 1 in direct prin tel cu Romeo.Referitor la articolul din ziar s-au rastalmacit vorbele lui Romeo.O spun din sursa sigura.Acum 5 min s-a vorbit cu asistenta.Il asteapta pe Romeo la sosire.Mai are aproximativ 100km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand se intoarce Romeo in tara? Se organizeaza vreun "comitet de primire" la aeroport? Ar fi frumos din partea noastra sa fim la aeroport cand aterizeaza pentru a-i arata solidaritatea exceptionala creeata de aventura sa in Africa in randul oamneilor de motoare si nu numai . Chiar nu ma gandeam ca vor fi atat de multi care sa-i urmareasca pe participantii nostri Romeo Dunca si Vulliet Francois.

 

Mi-ar place sa-l vad pe Romeo si sa-i strang mana, stiind prin cate a trecut si cat de dificila a fost lupta cu desertul. Da Doamne sa termine cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur s-ar bucura cand va afla ca multa lume a fost alaturi de el.

E bine ca am "floodat" topicul asta cu update-uri masive. Asa au inceput din ce in ce mai multi sa il urmareasca pe Romeo. Am postat si pe SBZ despre Romeo.

 

Daca acum o saptamana nu erau decat 5000 si ceva de views la acest topic acum sunt 10.904. Deci scazand pe cei care intra si posteaza zilnic aici, adica vreo 10 persoane zic eu, mai raman cateva mii de vizitatori, si numai saptamana asta. :wave:

 

Bravo admini si pentru bannerul omagiu dedicat lui Meoni.

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave:

 

Romeo pe locul 76 azi pe ruta Bamako-Kayes

- pe 83 la general, dar cum ziceam tra sa ajunga

- mi s-a parut sau azi a mers mai tare? sau era speciala mai usoara? oricum pe piatra e mai bine ca pe nisip.

- comentatorul la eurosport cred totusi ca s-a schimbat. si-a zis numele aseara, nu l-am retinut dar nu era bonifaciu precis.

- io plec miine din tara si nu mai am net. o sa cam stau ca pe ghimpi. se ofera cineva sa-mi dea sms seara cind ii gata etapa sa-mi zica ca-i ok? 0744621970 dc e vreun voluntar. merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am vazut l-am vazut l-am vazut

pe eurosport la what you missed, motoru era in nisip cu spatele pina pe la ax si romeo dadea cu casca de nisip. nu mi se parea suparat. eram sigur ca il vedem pina la urma.

cred ca era din etapa de alaltaieri ca era prea mult nisip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...