Sari la conținut

Parbriz Pt Chooper


ALEX-CRUISER
 Share

Postări Recomandate

Am cumparat un parbriz pt Intruderul meu.

L-am montat si vine chiar in directia in care privesti inainte(in dreptul ochilor) :D si e cam deranjant.

Ca sa nu stau sa fac teste,cei care au asa ceva pe motor sa-mi zica si mie cum tre sa vina fata de inaltimea motociclistului,cam ce inclinatie trebuie sa aiba si alte sfaturi utile !!

 

Asfalt uscat fara prosti !! :cheers: :o

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

* tocmai ma intrebam acelasi lucru, Alex.

Si eu am primit un parbriz sambata (a fost pe un VX, arata ca nou), inca nu l-am montat, ca nu se potrivesc niste clame, dar l-am incercat asa, sprijinit pe far si pe ghidon. Pare cam mare ptr. Lucky a mea, dar dupa ce il prind ca lumea, o sa vad... E fumuriu pambrizul, arata fain, dar trebuie sa mai si vad gropile de la 1 m prin el, nu? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alexandrioane, la chestia asta nu te baza pe mine.

Pot sa-ti zic numa ca vara pana la 100 la ora nu simt nevoia lui. Ba chiar cand temperatura trece de 30 de grade, aerul e atat de rarefiat cred ca nici la 120 nu simt nici o opozitie, ca sa zic asa.

In schimb mai pe racoare il cam iau in piept, dar asta imi place.

Am inteles ca e odihnitor, in sensul ca nu te mai lupti atata cu vantul peste 100 la ora. Dar unii "asta vrea".

Sa traiesti!

 

Eu nu prea trec de 100 la drum,dar daca bate ceva vant din fata e cam nasol,dar un pic de protectie la curent nu strica,iar vara mai deviaza mustele sa nu mai aterizeze pe viziera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu.

e o adevarata placere sa simti aerul in fatza mai ales pe caldura asta. si nu e atat de obositor precum pare. e chestie de obisnuinta. eu merg fara probleme si cu o medie de 120 -130. acu tine de fiecare. cat despre problema cu care te confrunti daca nu ai niste reglaje, distantiere la parbrizul ala nu prea mai ai ce sa-i faci.

 

Alexandrioane, la chestia asta nu te baza pe mine.

Pot sa-ti zic numa ca vara pana la 100 la ora nu simt nevoia lui. Ba chiar cand temperatura trece de 30 de grade, aerul e atat de rarefiat cred ca nici la 120 nu simt nici o opozitie, ca sa zic asa.

In schimb mai pe racoare il cam iau in piept, dar asta imi place.

Am inteles ca e odihnitor, in sensul ca nu te mai lupti atata cu vantul peste 100 la ora. Dar unii "asta vrea".

Sa traiesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* tocmai ma intrebam acelasi lucru, Alex.

Si eu am primit un parbriz sambata (a fost pe un VX, arata ca nou), inca nu l-am montat, ca nu se potrivesc niste clame, dar l-am incercat asa, sprijinit pe far si pe ghidon. Pare cam mare ptr. Lucky a mea, dar dupa ce il prind ca lumea, o sa vad... E fumuriu pambrizul, arata fain, dar trebuie sa mai si vad gropile de la 1 m prin el, nu? :D

Aveau si parbrize mai mari dar m-am gandit la acelasi lucru,vizibilitatea. :cheers: plus ca nu dadeau bine la fizicu meu :o

 

--- Mesaj completat în 21 Aug 2007 22:28 -------------

subscriu.

e o adevarata placere sa simti aerul in fatza mai ales pe caldura asta. si nu e atat de obositor precum pare. e chestie de obisnuinta. eu merg fara probleme si cu o medie de 120 -130. acu tine de fiecare. cat despre problema cu care te confrunti daca nu ai niste reglaje, distantiere la parbrizul ala nu prea mai ai ce sa-i faci.

Are reglaje,eu l-am pus cat de sus am putut,dar tre sa merg la 100 sa vad diferentele.nu am avut cand ca l-am luat ieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, pai vino maine pe la arc si din atatea capete luminate cat sunt pe acolo

cred ca rezolvam :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, pai vino maine pe la arc si din atatea capete luminate cat sunt pe acolo

cred ca rezolvam :cheers:

 

* da' tu te-ai rezolvat cu Vulcanitza ta?... merge?

:o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, pai vino maine pe la arc si din atatea capete luminate cat sunt pe acolo

cred ca rezolvam :D

Eu ,Miercurea sant cam intotdeauna plecat din Buc,soferia deh !!

Merci oricum !!! :cheers:

O sa fac un drum la mare ca sa vad daca e bun parbrizul ?? :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei pi dreacu rezolvat, ma mai plimb cu moto lu lup, cu al unuia si altuia. nici macar nu s-a finalizat dosarul. inspectorul de daune e plecat in concediu. se va rezolva, dar in vreo 2 luni :o

 

pana atunci, privesc cu jiind dupe d'alde voi :cheers: :D

 

* da' tu te-ai rezolvat cu Vulcanitza ta?... merge?

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ALEX, de unde ai luat parbrizul?

caut si eu pentru un intruder C800 si nu am gasit

merci

 

Pe bd.Timisoara(militari)e o spalatorie auto(prelata galbena )langa ea este MOTO TEAM !!! au scutere,un Intruder ca al meu ,casti si diverse acesorii !!! :o

Pretul a fost 450 ron,parbrizul este "PUIG" spania.

 

PS:Gasesti si in Louis dar e in jur de 279 euroi. :cheers:

Eu l-am luat acu 2 zile,pe cel mai mic si aveau unul mai inalt,asa ca daca te duci cred ca il gasesti acolo,am inteles ca ti-l si monteaza !!!

 

BUCURESTI - MOTOR TEAM, Str. Bolidului (B-dul. Timisoara), Nr. 8A, Sect. 6, Tel: 021 440 0222, E-mail: office@motorteam.ro

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat un parbriz pt Intruderul meu.

L-am montat si vine chiar in directia in care privesti inainte(in dreptul ochilor) :D si e cam deranjant.

Ca sa nu stau sa fac teste,cei care au asa ceva pe motor sa-mi zica si mie cum tre sa vina fata de inaltimea motociclistului,cam ce inclinatie trebuie sa aiba si alte sfaturi utile !!

 

Asfalt uscat fara prosti !! :cheers: :o

 

e cam normal sa iti bata undeva in frunte; sau cel putin la mine asa bate, la inceput a fost un mic soc dar m-am obisnuit repede. Fara windshiled mergeam 300 km si cadeamm rupt de oboseala. Acu nu am nimic.

Cica e cam obligatoriu sa simti curentul deviat in casca, pt ca daca trece peste e foarte posibil sa iti bata in ceafa si e f obositor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam si pe Honditza,mi-am pus si pe Vulcan...Merg cu viziera ridicata si la 140/h...Al meu e cel mai mare care s-a potrivit cit-de-cit.E adaptat,era de Dragstar ,Givi-ul asta...Mi-i se pare mult mai comod cu parbriz.

Faza nasoala e ca daca culci motoru',aproape sigur spargi parbrizul.Sau cel putzin se zgirie...E,cu crash bar mai scapa .Neavind (nu exista,si n-am reusit sa gasesc pe cineva sa-l faca),am schimbat deja 2 :cheers: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am parbriz facut de mine, intamplator chiar la nivelul ochilor, dar nu ma deranjeaza. Daca vreau sa privesc peste, adopt o pozitie mai dreapta in sa (de touring), daca vreau sa privesc pe dedesubt, stau mai chopperistic, lasat pe spate. La drum lung, pe inserat sau noaptea, cand parbrizul se ma si umple de muste, e bine sa ai rapid posibilitatea sa vezi peste el.

 

Si tot la drum lung cu parbriz e mai putin obositor, ca nu te mai bate vantul in piept/gat/fata. In plus, pot merge cu peste 90 avand casca nazi, ca parbrizul deflecteaza curentul peste. Cand am mers la drum lung fara parbriz si cu casca nazi, cum depaseam 80 vantul mi-o impingea spre spate si ma gatuia cureaua. Acum, am dat 140 pe A1 cu casca nazi nu am avut nevoie nici macar de ochelari, dar i-am pus doar din cauza insectelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex, poti sa postezi o poza cu tine pe Intruder...vreau si eu sa-i pun parbriz, dar nu l-as vrea pe cel mare...si sunt curios cum arata pe ansamblu motorul cu parbrizum mic. Multumesc.

Editat de smire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hm, integrala e sfanta afara, in orash merg si eu cu casca mea retro. personal nu-mi place parbrizul de nici o culoare. nu se potriveste cu linia de chopper si pace.

cat despre oboseala la drum lung eu nu prea am probleme, dar acu depinde de fiecare cat de confortabil vrea sa mearga. :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex, poti sa postezi o poza cu tine pe Intruder...vreau si eu sa-i pun parbriz, dar nu l-as vrea pe cel mare...si sunt curios cum arata pe ansamblu motorul cu parbrizum mic. Multumesc.

 

Sambata cand ajung inapoi in Buc. :smoke:

 

 

<small>--- Mesaj completat în 23 Aug 2007 13:17 -------------</small><br/>

hexista ohelari speciali si pt olitza aia! dariiiiaaannnneeee!

Am luat(HELD) de la Louis din Ploiesti =50 ron

 

 

<small>--- Mesaj completat în 23 Aug 2007 13:25 -------------</small><br/>

Pai atunci da-l dreacu de parbriz. Nu-ti trebe.

1.E deja luat.

2.un pic de protectie contra curentului nu strica,cazul in care apucam batranetea sa nu avem reumatism.(cica in 2035 o sa fie H-D-urile ff ieftine,si vreau sa-mi iau) :agree: :lol:ca da bine la gagici cand ai avea parul alb.

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat parbriz azi si l-am montat (de la moto team, draguti, s-au chinuit pana l-au pus, au uitat sa stranga toate suruburile, chestii d'astea).

a aparut o problema: e mai rau cu decat era fara. pe la 80 km/h aerul dislocat de parbriz se "prabuseste" inapoi fix cam pe unde se afla casca mea, de zici ca sunt zece draci pe ea si o zgaltaie in toate partile. o sa incerc sa ii modific pozitia (acum este cam vertical, probabil ca pus putin mai pe spate arunca curentul de aer in spatele meu, si nu mai falfaie casca in cap).

idei sunt binevenite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Sau incearca sa-l mai si ridici,daca se poate .Da' in principiu asta ar fi,lasa-l mai inclinat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca e prea sus, si iti arunca vantul in spate castii, unde se formeaza turbulente, a mai pomenit cineva mai devreme ca parbrizul trebuie sa iti arunce vantul in frunte, si sunt deacord.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...