Sari la conținut

Parbriz Pt Chooper


ALEX-CRUISER
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bre,ia baga tu o poza si din fatza,sa-ti vad mai bine crash bar-ul ala...Mersi!

...Zici ca de fapt,parbrizu' asta,costa 65 euro? Hmmm...Interesant....Eu trebuie sa-l schimb pe-al meu,are lipsa o bucata. Da-mi si mie codul lui,daca-l mai stii. Multzam fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parbrizul se numeste Custom II, insa nu gasesc in lista de la louis decat Custom, care este similar si costa 64.95. Codul o sa-l caut pe acasa daca il mai am. Poze cu crashbar-ul doar atat am deocamdata...

 

--- Mesaj completat în 14 Sep 2007 10:31 -------------
bre Dariane, tu nu pui o poza cu vulcanul tau?... ca poate ma mai inspir si eu. Multzam.

post-20894-1189754844_thumb.jpg

post-20894-1189754901_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pun,ca plingi :) ...!

Cand o fi gata engine-ul,pun,e "oarecum" in reparatii capitale - gen resegmentare,schimbat pistonase hidraulice,culbutori,alternator,garnituri...Are deja 52.000 km.

Ce am eu si chiar n-am mai vazut la nimenea,nici de pe-afara,sunt "dresser bars"-urile.Adica crash bars pt. spate,in fatza coburilor.Am vazut asa ceva doar la HD-uri si Triumph Rocket III (ah,mon amour...).

Mersi de poze,sunt suficiente.Vreau crash-ul mult mai larg.Plus k la mine o sa fie simai problematic,din cauza comenzilor avansate. Scuze de off-topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In problema parbrizului ce stiu: odata montat viteza maxima scade simtitor la acelasi consum de carburant pentru ca aerodinamicitatea are ff mult de suferit. A... si viteza maxima a motorului scade cu macar 20km!

 

Tot aerul care in mod normal ar curge peste piept si umeri va fi automat deviat inspre casca deci nici deplasarea nu va fi la fel de silentioasa.

 

Toate insectele care in mod normal s-ar strivi de piept se strivesc de parbriz si iti iau o gramada din vizibilitate.

 

Parerea mea: parbrizele arata ff naspa!

 

Am mers cu monstruleata mea la 170 fara parbriz. Purtam piele. Pot spune ca curentul de aer nu este atat de puternic incat sa ma jeneze in vre-un fel, atat la nivelul castii cat si la nivelul pieptului cat si la nivelul stresulului suportat de brate!

E adevarat ca port casca flip-up si asta conteaza!

 

Una peste alta... e mult mai bine fara parbriz daca ai casca care trebuie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ ravenshield: Da-mi voie sa te contrazic: din contra,creste aerodinamicitatea.O singura suprafatza,lisa.Si daca e si nitzel inclinat,cum are Yknot,sau eu,e si mai bine.Fatza de-o suprafatza la fel de mare ,cu forma neregulata.Despre insecte,iar e discutabil...Iei o mare musca pe parbriz - e un punct.O iei pe viziera - e o mare pata! Viteza maxima...De cite ori mergem noi "blana" ? Oricum,prefer sa merg cu 130-150 km/h cu viziera ridicata,cu parbriz in fatza,decit cu 180 km/h,chircit k pe vitezana,fluturind toate hainele de pe mine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ ravenshield: Da-mi voie sa te contrazic: din contra,creste aerodinamicitatea.O singura suprafatza,lisa.Si daca e si nitzel inclinat,cum are Yknot,sau eu,e si mai bine.Fatza de-o suprafatza la fel de mare ,cu forma neregulata.Despre insecte,iar e discutabil...Iei o mare musca pe parbriz - e un punct.O iei pe viziera - e o mare pata! Viteza maxima...De cite ori mergem noi "blana" ? Oricum,prefer sa merg cu 130-150 km/h cu viziera ridicata,cu parbriz in fatza,decit cu 180 km/h,chircit k pe vitezana,fluturind toate hainele de pe mine..

 

:) :lol: aerodinamica pe cruiser e aproape 0 (picioarele inainte,bratele desfacute,pasagerul mai sus dacat pilotul )

Apropo de viteza ,dupa ce am trecut pe langa accidentul de la Balotesti,am zis ca nu mai sar de 100 nici daca ma fugareste politia

Nu cred sa creasca consumul da fac o verificare cu primul drum lung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce am simtit eu dupa primii kilometri parcursi de cand am montat parbrizul este ca pot mergecu viteza mult mai mare cu viziera ridicata, ca a devenit mai relaxanta plimbarea in afara orasului si ca nevasta-mea nu mai ma bate la cap sa merg mai incet :)

 

si inca ceva... am umblat un pic si la inaltimea furcii fata in sensul ca am coborat inaltimea prin deplasarea amortizoarelor 3cm mai sus.... s-a schimbat comportamentul pe viraje radical, inspre bine.... scuze de off

Editat de yknot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 years later...

Daca este interesat cineva,merge la aproape ia toate clasice,cruiser sau chopper.nu este nou are mici zgirieturii, pe suportii de prinderede are urme de rugina la suprafata . este de vinzare la un pret de 200 lei detali la tel.0741172067.

post-68231-0-81730500-1476360538_thumb.jpg

post-68231-0-39335700-1476360563_thumb.jpg

post-68231-0-95889000-1476360604_thumb.jpg

post-68231-0-85400800-1476360650_thumb.jpg

post-68231-0-73450800-1476360660_thumb.jpg

post-68231-0-64294700-1476360689_thumb.jpg

post-68231-0-12009300-1476360711_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...