Sari la conținut

IN SFARSIT


Smeagol
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 325
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ai auzit de identificare ?

se face de fiecare data cand se schimba proprietarul

mai exact inainte de imatriculare

pt cultura generala identificarea RAR e act necesar la dosarul de imatriculare

 

Bey looser de kakao, daca ai RAR valabil nu-ti mai trebuie identificarea. Vezi si tu ce informatii iti bagi in minciunile alea sfruntate, ca te prinde lumea cu ocaua mica si te pune la gazeta (oricum ai ajuns mascariciul site-ului).... :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai RAR valabil nu-ti mai trebuie identificarea

Aici te înşeli, trebuie .. chiar dacă ai ITP (ITP nu e tot aia cu RAR) valabilă. Eu când am depus dosarul pt. înmatriculare am ataşat ultima filă de talon (cu ITP încă valabil) şi a trebuit să fac identificarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... daca ai RAR valabil nu-ti mai trebuie identificarea. ...

Si totusi este adevarat! Daca ai RAR valabil, nu-ti mai trebuie identificarea!

 

Dar RAR-ul e valabil 30 de zile!!!

 

Foarte rar (nu RAR) se intampla ca motorul cumparat sa fi avut RAR-ul facut suficient de recent incat sa-ti fie bun. Doar cei care conditioneaza cumpararea de prezentarea de catre vanzator a unui RAR valabil, au asa ceva.

 

P.S. Intr-un fel, este plauzibil ce a zis Smeagol, voi nu stiti ce greu este pt clujeni sa obtina RAR-ul. Trebuie sa iesi cam 20km din oras pe o sosea deosebit de aglomerata si ajuns acolo, ai toate sansele sa constati ca intrii in hala abia a doua zi. Cei cu masini isi lasa de obicei seara masina in fata RAR-ului, se intorc cu masina unui prieten/rude in oras si se intorc a doua zi la RAR pregatiti fizic si psihic pt o dimineatza de asteptare si nervi. Pe de alta parte, ce nu stie probabil Smeagol, este ca de obicei se tolereaza ca motociclistii sa intre in fata. Asa ca daca era baiat smecher, isi lua numere provizorii in perioada cat a fost uscat si relativ cald (decembrie si primele doua saptamani din ianuarie) si ruga pe cineva sa-i duca motorul pe roti pana acolo. (de exemplu pe mine! :wave: )

Dar....vom vedea care e realitatea! :huh: Mi-ar place sa apara intr-un final cu dovezile. :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce trebuie dusa la rar daca a fost inmatriculata inainte in RO ?
Bey looser de kakao, daca ai RAR valabil nu-ti mai trebuie identificarea

Orientati-va si voi un pic inainte de a sari la gatul omului. Or debitati si voi prostii doar de dragul de a posta, like smeagol?

 

 

@ Smeagol - din 1 febr. voi fi timp de o luna in Cluj cu scarbiciul, lasa-mi pe PM un nr. de tel si te voi contacta sa-ti vad si eu noua achizitie. Asta in cazul in care intr-adevar ti-ai cumparat un Kawa.

Editat de Avent
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, il mut! Trebuia pus de mult la chestii distractive! Daca e pe bune faza, iti deschizi altul la Motocicleta mea! Desi nu mai cred...

felicitarii mah

vad ca esti pus la moderator

halal model trebuie sa urmam, daca moderatorii fac treburi de astea atunci ce sa ne asteptam de la restu

daca tu esti cel ce a mutat topicul astept sa iti ceri scuze aici pe topic

personal iti vei cere cand ne intalnim, daca ai atata omenie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai auzit de identificare ?

se face de fiecare data cand se schimba proprietarul

mai exact inainte de imatriculare

pt cultura generala identificarea RAR e act necesar la dosarul de imatriculare

mai documenteaza-te inainte sa deschizi pliscu

:wave:

 

nu ma risc sa ma d-au cu ea pe vreemea asta cu toata ca ma ard palmele de numa

stii tu, lucrurile bune se intampla celor ce au rabdare

 

la ce te referi cu sigla ?

cu ce mai poti ajuta ?

Crede-ma ca am cumparat si vandut destule moto ca sa-ti spun ca te inseli si inca o data cazi in penibil. Daca ai rar valabil nu-ti mai trebuie nici o identificare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteţi culmea :huh:

 

#1: de la $ilver citire, componenţa dosarului pentru înmatriculare: /index.php?...ndpost&p=118252

 

Tichet cu Inspectia Tehnica Periodica valabila si nota de identificare R.A.R.

 

#2: de la mine citire, aveam I.T.P. valabil până în mai 2005, şi totuşi a fost nevoie de identificare la R.A.R. !! Doar nu diferă legislaţia între judeţe ! :wave:

 

Smeagol, pune o dată o poză cu contractul de vânzare-cumpărare, cu cartea de identitate, ceva ... şi gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no way

astia vor sa o fure

daca pun imagine la act o sa vada domiciliu

astia vrea sa pun si copie la buletin si tot tacamu si inca si atunci vor gasi ceva de carcotit

repet " nu trebuie sa demonstrez nimic nimanui"

din toti propretari de la "motocicleta mea" doar mie imi ceretzi treburi din astea ?

las ca ne videm la intruniri si va arat si buletinu si talonu si .......

cand scot carenele de la reparat si pun scaritza mai bag o poza cu numerele noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

#2: de la mine citire, aveam I.T.P. valabil până în mai 2005, şi totuşi a fost nevoie de identificare la R.A.R. !! Doar nu diferă legislaţia între judeţe !  :wave:

 

Da bre, trebuie ori RAR (ITP facut la RAR) si atunci nu trebuie identificare, ori ITP in alta parte + identificare RAR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smeagol... daca incepi cu faze deastea esti in plus pe siteul asta... si eu, la cei aproape 18 ani pot sa gasesc o scuza mai buna. Cine draqu crezi tu ca o sa se uite in poza aia sa vada domiciliu... uite na, cenzureaza si tu partiile private.

Si btw, schimba avatarul ca smeagol avea dubla personalitate... iti dai seama??? avea 2 buletine, probabil si 2 kawa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteţi culmea :huh:

 

#1: de la $ilver citire, componenţa dosarului pentru înmatriculare: /index.php?...ndpost&p=118252

 

Tichet cu Inspectia Tehnica Periodica valabila si nota de identificare R.A.R.

 

#2: de la mine citire, aveam I.T.P. valabil până în mai 2005, şi totuşi a fost nevoie de identificare la R.A.R. !! Doar nu diferă legislaţia între judeţe !  :wave:

 

Smeagol, pune o dată o poză cu contractul de vânzare-cumpărare, cu cartea de identitate, ceva ... şi gata.

Esti culmea! Am inmatriculat si eu si prietenii mei o groaza de moto fara sa fie nevoie de rar. Doar nu mananc borsh pe aici. Dogg poate confirma, el fiind unul dintre cei care au inmatriculat fara nici un rar. Fiind din Bucuresti, ma raportez la ceea ce am vazut aici si nu cunosc situatii din alte parti ale tarii.

Editat de Calibra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no way

astia vor sa o fure

daca pun imagine la act o sa vada domiciliu

astia vrea sa pun si copie la buletin si tot tacamu si inca si atunci vor gasi ceva de carcotit

repet " nu trebuie sa demonstrez nimic nimanui"

din toti propretari de la "motocicleta mea" doar mie imi ceretzi treburi din astea ?

las ca ne videm la intruniri si va arat si buletinu si talonu  si .......

cand scot carenele de la reparat si pun scaritza mai bag o poza cu numerele noi

Te afunzi in penibil. Esti ilogic.

1. Cum ne arati la intruniri actele daca nu ai incredere in noi?

2. De ce esti singurul de la rubrica asta luat in baza? Pentru simplul fapt ca te-a citit lumea, dupa ce ai aberat in nenumarate randuri.

3. Daca ai kawa asta, atunci de ce joisezi asa de tare in fata unui suzuki rf din '93, om fara viitor?

4. Normal ca nu trebuie sa demonstrezi nimic nimanui, acum ca e scapata situatia de sub control ce draq sa spui si tu.

 

Siii.... domnule castor cum iti ziceam cu sigla, te ajut eu. Vad ca am fost prea subtil pentru tine, iti mai explic o data. Te descurc eu de un imprimeu pe geaca ca pe talpa mea de la adidas este exact acelasi semn. Acum intelegi? Ti-l cauciuchez eu pe geaca de blugi aia de fighter cu protectii de role, dar trebuie sa stai nemiscat, ca iese tremurata sigla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te afunzi in penibil. Esti ilogic.

1. Cum ne arati la intruniri actele daca nu ai incredere in noi?

2. De ce esti singurul de la rubrica asta luat in baza? Pentru simplul fapt ca te-a citit lumea, dupa ce ai aberat in nenumarate randuri.

3. Daca ai kawa asta, atunci de ce joisezi asa de tare in fata unui suzuki rf din '93, om fara viitor?

4. Normal ca nu trebuie sa demonstrezi nimic nimanui, acum ca e scapata situatia de sub control ce draq sa spui si tu.

 

Siii.... domnule castor cum iti ziceam cu sigla, te ajut eu. Vad ca am fost prea subtil pentru tine, iti mai explic o data. Te descurc eu de un imprimeu pe geaca ca pe talpa mea de la adidas este exact acelasi semn. Acum intelegi? Ti-l cauciuchez eu pe geaca de blugi aia de fighter cu protectii de role, dar trebuie sa stai nemiscat, ca iese tremurata sigla.

lol

acum am obs ca si tu esti posesor de zxr

mah lasatzi invidia la o parte ca va roade de tot :wave:

1. vi le arat dupa ce vad si eu cu cine stau de vorba, doar nu crezi ca e pt toti ciuri-buri

2. lumea sa invete sa citeasca ca a iesit gresit prima incercare

3.chiar nu stiu despre ce rf din 93 vorbesti, fi mai explicit, btw nu ma injosesc in fata nimanui, pe incercate live daca vrei

4.fraza aia am mai spus-o de cateva ori, mai citeste si tu

5. las ca ne vedem la prima intalnire, sa nu uiti sa aduci tenisi, mai ales sa nu uiti ce ai zis, io abia astept, inca unu pe lista, o sa fac febra musculara :huh:

 

apropo de smeagol si eu tot dubla

2 motoare, mai multe personalitati si cu siguranta mai mult de 1 buletin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti varza! Caraiman!

De ce sa fiu invidios pe tine ma? :wave: Hai ca asta-i tare! Sa fiu invidios ca eu am ceva ce tu nu ai? :huh:

 

Siii.... nu mai stii despre ce zuzuki e vorba? Ba baiete dar se vede ca ai pierderi de memorie. Dar nici macar sa dai click pe linkul care ti l-am pus ca sa vezi zuzukiu si sa-ti amintesti? Daca esti atat de atehnic cum de te urci pe moto? Pe simsonul ala pe care-l ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti varza! Caraiman!

De ce sa fiu invidios pe tine ma?  :huh:  Hai ca asta-i tare! Sa fiu invidios ca eu am ceva ce tu nu ai?  :moron:

 

Siii.... nu mai stii despre ce zuzuki e vorba? Ba baiete dar se vede ca ai pierderi de memorie. Dar nici macar sa dai click pe linkul care ti l-am pus ca sa vezi zuzukiu si sa-ti amintesti? Daca esti atat de atehnic cum de te urci pe moto? Pe simsonul ala pe care-l ai?

invidios ca toata lumea isi cumpara motoare ca a voastre mah

las ca stiu io ca va datzi rotunzi si tu si coxanu cu ce motor mortal avetzi si va roade ca in curand veti fi anonimi ca toata lumea isi trage motoare identice

:wave:

am vazut linku tarziu, care e ideea totusi ca ma injosesc la unu cu un rf ?

nu vad nici o faza

am urat la om bafta

mai nou daca ai motor mai tare nu ai voie sa-i bagi in seama pe restu cu motoare mai slabe ? poate doar voi facetzi asa

wannabe bikers

ma urc pa simson cand e gata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai kawa asta, atunci de ce joisezi asa de tare in fata unui suzuki rf din '93, om fara viitor?

Scuze baieti dar nu toti ne-am nascut cu milioane ascunse in scutece.

Eu nu mi-am putut permite mai mult.

 

Cand e sa lucrezi pentru fiecare banut, poate apreciezi mai mult ceea ce obtii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze baieti dar nu toti ne-am nascut cu milioane ascunse in scutece.

Eu nu mi-am putut permite mai mult.

 

Cand e sa lucrezi pentru fiecare banut, poate apreciezi mai mult ceea ce obtii.

Prietene nu intelege gresit. Nu a zis nimeni nimic de rf. E o moto buna, dar daca cineva care are un 636 din 2004 se poate gudura asa de tare pe langa un rf din 93, lasa-ma sa zic ca ori te cunoaste, ori vrea si el asa ceva. Deci daca nu va cunoasteti ce ramane?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

invidios ca toata lumea isi cumpara motoare ca a voastre mah

las ca stiu io ca va datzi rotunzi si tu si coxanu cu ce motor mortal avetzi si va roade ca in curand veti fi anonimi ca toata lumea isi trage motoare identice

:wave:

am vazut linku tarziu, care e ideea totusi ca ma injosesc la unu cu un rf ?

nu vad nici o faza

am urat la om bafta

mai nou daca ai motor mai tare nu ai voie sa-i bagi in seama pe restu cu motoare mai slabe ? poate doar voi facetzi asa

wannabe bikers

ma urc pa simson cand e gata

:huh: :moron: :ph34r: :drums: :whip: :kali: :bier: :duel: :bore:

Hai ca m-ai bine dispus. "Omule" te auzi ce zici?

Apropo am scris joisezi fata mare ce esti nu injosesti. Cu dioptriile alea vrei pe 636?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...