Sari la conținut

Cauciucuri Mobra - Alternative?


m3talik
 Share

Postări Recomandate

Buna seara,

 

Dupa ce am facut 3 pene in 2 saptamani, "domnii" de la cele 2 vulcanizari din orasul meu, au zis ca nu se mai baga la mobre nici sa le dau 5 milioane... Abia abia mi-au facut acuma roata, si rezerva... dar se pare ca data viitoare nu mai merge... Care sa fie cauza? Cauciucurile sunt vechi, imbatranite, ft tari, si sunt foarte greu de desfacut si pus la loc... eu m-am chinuit cu bunica-miu 2 ore, si n-am reusit sa-l punem la loc...

 

Asadar m-am gandit sa caut alte cauciucuri, care inca se fabrica(in afara) si care sunt putin mai moi, mai fiabile, sa le pot pune...

Acuma dak mai fac pana de 2 ori...adio plimbare...

 

Ce cauciucuri alternative exista? (PT MOBRA HOINAR)

Pe unde se gasesc?

 

Daca nu exista, ce solutii am?

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Dupa ce am facut 3 pene in 2 saptamani, "domnii" de la cele 2 vulcanizari din orasul meu, au zis ca nu se mai baga la mobre nici sa le dau 5 milioane... Abia abia mi-au facut acuma roata, si rezerva... dar se pare ca data viitoare nu mai merge... Care sa fie cauza? Cauciucurile sunt vechi, imbatranite, ft tari, si sunt foarte greu de desfacut si pus la loc... eu m-am chinuit cu bunica-miu 2 ore, si n-am reusit sa-l punem la loc...

 

Asadar m-am gandit sa caut alte cauciucuri, care inca se fabrica(in afara) si care sunt putin mai moi, mai fiabile, sa le pot pune...

Acuma dak mai fac pana de 2 ori...adio plimbare...

 

Ce cauciucuri alternative exista? (PT MOBRA HOINAR)

Pe unde se gasesc?

 

Daca nu exista, ce solutii am?

Multumesc

 

Îmi pare rău că cele de la mine sînt aÂşa de coapte, dar mă aÂşteptasem la asta, ți-am Âşi zis, de fapt. Cred că nici camerele nu sînt mai breze... Dar roțile ai reuÂşit să le foloseÂşti? Ai scos rugina din ele? Succes la căutări!

 

Toate bune! :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îmi pare rău că cele de la mine sînt aÂşa de coapte, dar mă aÂşteptasem la asta, ți-am Âşi zis, de fapt. Cred că nici camerele nu sînt mai breze... Dar roțile ai reuÂşit să le foloseÂşti? Ai scos rugina din ele? Succes la căutări!

 

Toate bune! :agree:

 

Multumesc inca o data pentru ele... pe ale tale le folosesc acuma... le-am schimbat camerele la amandoua, le-am curatat... gentiile sunt bune, dar caut o alternativa la cauciucuri... ceva mai fiabil...mai moale... sa le pot pune eu.. fara sa ma mai rog de idiotii aia de la vulcanizari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Alte solutii oameni buni?

 

Macar marimea mi-o ziceti si mie?

 

Cand am zis 21x2,75 mi s-a zis ca-s nebun...k nu se potrivesc...

 

Poate in afara sunt alte marimi? asa e?

 

Haideti va rog frumos ca-s la a 6-a pana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde pot gasi noi? Ce marime are cel de Jawa?

 

 

la jawa sunt pe 16...multi aveau butuc de mobra spitat pe janta de jawa(asta pe spate) :)

 

la mobra sunt pe 17 daca mai tin bine minte...(intradevar scria ceva de 21 pe cauciuc,dar un cauciuc pe 21 e imens(trece cel de mobra prin el) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la jawa sunt pe 16...multi aveau butuc de mobra spitat pe janta de jawa(asta pe spate) :)

 

la mobra sunt pe 17 daca mai tin bine minte...(intradevar scria ceva de 21 pe cauciuc,dar un cauciuc pe 21 e imens(trece cel de mobra prin el) :)

 

Multumesc, pe unde as putea sa gasesc un cauciuc nou de 17, si la ce pret sa ma astept?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am fost prin targ sa-mi iau pt cz-ul meu anvelopa pe spate. avea o gama destul de variata de camere si anvelope. am luat de la el o carte de vizita:

 

sever_company@yahoo.com

magazine:

 

Bucuresti

in incinta Targ Autovit, stand SB9

tel: 0742542018

 

Rm. Valcea

str. Strandului nr. 1

0742542018

0745437614

 

Braila

str. Chisinau nr. 51

0239674334

 

Craiova

str. Unirii nr. 138

0251310222

 

Indivizii aveau si piese de schimb si accesorii.

 

in privinta calitatii anvelopei iti pot spune impresii dupa ce o montez.

 

 

imi cer scuze daca s-au mai transmis pe forum aceste date.

 

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am fost prin targ sa-mi iau pt cz-ul meu anvelopa pe spate. avea o gama destul de variata de camere si anvelope. am luat de la el o carte de vizita:

 

sever_company@yahoo.com

magazine:

 

Bucuresti

in incinta Targ Autovit, stand SB9

tel: 0742542018

 

Rm. Valcea

str. Strandului nr. 1

0742542018

0745437614

 

Braila

str. Chisinau nr. 51

0239674334

 

Craiova

str. Unirii nr. 138

0251310222

 

Indivizii aveau si piese de schimb si accesorii.

 

in privinta calitatii anvelopei iti pot spune impresii dupa ce o montez.

imi cer scuze daca s-au mai transmis pe forum aceste date.

Asfalt uscat!

 

Multumesc...

 

Ii sun maine...poate am noroc...

 

Astept reviewul...

Editat de m3talik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La iesirea din Popesti Leordeni imediat dupa moara pe stanga sunt cei de la Metzeller. Au cauciucuri noi de toate dimensiunile si camere tot la fel. Cauciucul este cam 150 ron si camera este 15 ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La iesirea din Popesti Leordeni imediat dupa moara pe stanga sunt cei de la Metzeller. Au cauciucuri noi de toate dimensiunile si camere tot la fel. Cauciucul este cam 150 ron si camera este 15 ron.

 

Am gasit ceva in targ 17x2.50... fabricat in Thailanda, nou, la 55RON... camera 15ron..

 

Sa vedem cat tine...mi-am luat 2 camere de rezerva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

Am gasit ceva in targ 17x2.50... fabricat in Thailanda, nou, la 55RON... camera 15ron..

 

Sa vedem cat tine...mi-am luat 2 camere de rezerva...

 

 

 

 

aceasi poroblema o am si eu

abia am reusit sa scot cauciucurile vechi:( nu stiu de ce sunt asa pe fix

cat despre cauciucuri am gasit odar la un magazin di arad. pt mobra trebuiesc cauciucuri 21x2,75(scrie in cartea tehnica)

http://www.motor-bike.ro/motor-bike-ro/eshop/7-1-ANVELOPE-MOTO/19-2-Cauciucuri-MOPED/5/1005-Cauciuc-moped-2-3-4-17-21x2-75

camere n-am gasit inca:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...