Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sper sa nu fie cazul de chiulasa fisurata. Anul de fabricatie e 2001. Nu am umblat la manete. Bujiile sunt de la unix auto. O sa trebuiasca sa ma uit putin pe la furtune. Nu stiu ce este procedura de flapmod.

Un simptom ciudat la rece este ca atunci cand o pornesc si e chiar rece motorul si cu socul tras motorul e undeva pe la 2000-2500 rot scoasa din viteza. Din cauza ca nu vreau sa deranjez vecinii dupa ce o pornesc trebuie sa o mut cam 10 metrii pe alee. In momentul in care o bag in viteza si dau sa pornesc si las ambreajul scade turatie cam 500-700 rot. Exact cand se aude switch-ul de la ambreaj. Se modifica ceva la alimentare cand e lasat ambreajul? Tin sa mentionez ca ramane perfect debraiat daca las putin doar maneta, doar cat sa se faca contactul de la senzorul de la maneta. O sa fac un video eventual ca e mai usor de vazut si inteles.

Nu este nevoie de video stiu exact ce se intampla este vorba de detalii in soft Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 17 Apr 2016 18:34

 

.....

oau...nenea apocalipsu...te rugam frumos...pune un film sau video sa afle si urechile noastre cum suna turbaciunea cu M4!

mai ai geamuri prin cartier???...ca alarmele sigur le pornesti pe toate!

nu m-am gandit sa inregistrez sunetul dar gasesti inregistrari pe youtube (vezi

)

alarmele le pornesc doar daca trec exact pe langa masinile respective (prin cartier merg cu acceleratia aproape inchisa)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si se poate resofta Ecu la modelul meu?

Nu din pacate!

Este un ecu pe 16 biti si nu se poate accesa de cat daca il gauresti...si nu de fiecare data este cu noroc...

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu m-am gandit sa inregistrez sunetul dar gasesti inregistrari pe youtube (vezi

)

alarmele le pornesc doar daca trec exact pe langa masinile respective (prin cartier merg cu acceleratia aproape inchisa)

Se pot monta si pe gen. I ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat problema!!! Am schimbat bujiile cu unele noi CR9E NGK normale si nu mai intrerupe. Trage frumos si liniar din ture joase. Bujiile alea iridium le-am pus acum 5000 km. Atata au tinut si asa aratau cand le-am scos. Asfalt uscat si gume incinse va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am rezolvat problema!!! Am schimbat bujiile cu unele noi CR9E NGK normale si nu mai intrerupe. Trage frumos si liniar din ture joase. Bujiile alea iridium le-am pus acum 5000 km. Atata au tinut si asa aratau cand le-am scos. Asfalt uscat si gume incinse va doresc!

Deci punctul meu nr 3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai in manualul de service al busei gen 1 din 99-00 nu exista recomandare de bujii iridium ! In ce ma priveste toti au acuzat pompa de benzina externa , eu n-am avut probleme ! Fiabilitatea motocicletei m-a incantat maxim chiar daca toti au acuzat franele !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci punctul meu nr 3.

exact! Ca intotdeauna ai avut dreptate :)

Nu stiu cum reusesti. Multumesc pt sfaturi Tng!

» Post actualizat in 21 Apr 2016 06:52

Pai in manualul de service al busei gen 1 din 99-00 nu exista recomandare de bujii iridium ! In ce ma priveste toti au acuzat pompa de benzina externa , eu n-am avut probleme ! Fiabilitatea motocicletei m-a incantat maxim chiar daca toti au acuzat franele !

Multa lume recomanda iridium, ca sunt mai bune si tin mai mult, sunt de acord cu ei, de aceea am pus. De foarte mult timp imi doresc aceasta hayabusa si de aceea pun only the best pe ea. Nu fac rabat la nimic si vreau sa fie impecabila. Cel mai probabil erau contrafacute bujiile ce le-am luat. Eh, asta este, bine ca s-a rezolvat. App, legat de frane, sunt foarte multumit acum de ele. :)

Se apropie weekendul, sper sa ii mai pun 1000km pe bord:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu din pacate!

Este un ecu pe 16 biti si nu se poate accesa de cat daca il gauresti...si nu de fiecare data este cu noroc...

atunci al tau a fost norocos?

ca parca asa stiu ca l-ai ''dopat'' cu steroizi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Kosh

Am dat-o si eu p'amea la service. E ceva de lucru la ea insa "stresul" cel mai mare sunt toate "prostioarele" care tre' sa-mi vina de departe.
Sa speram ca vin repede.

Abia astept sa am soimul resucitat! Daca tot e desfacut, schimb tot ce-i de schimbat fara insa a desface motorul, in rest ... everthing else is fair game.
Oricum, n-o sa-l mai recunoaste-ti.

 

Dupa ce va fi gata, o duc sa-i fac tatuaj cu Loganul pe codita.
:crack:

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pai in manualul de service al busei gen 1 din 99-00 nu exista recomandare de bujii iridium ! In ce ma priveste toti au acuzat pompa de benzina externa , eu n-am avut probleme ! Fiabilitatea motocicletei m-a incantat maxim chiar daca toti au acuzat franele !

In 99 nu aveau cum sa recomande bujii cu iridium pentru ca inca nu s-au fabricat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu..sau cel putin numai e slip on :)...pt. gen1 e alt model => SU9422

ai mai jos diferentele

SU9422vsSU8322_zpsjywbh6tp.png

 

Multumesc!

exact! Ca intotdeauna ai avut dreptate :)

Nu stiu cum reusesti. Multumesc pt sfaturi Tng!

» Post actualizat in 21 Apr 2016 06:52

Multa lume recomanda iridium, ca sunt mai bune si tin mai mult, sunt de acord cu ei, de aceea am pus. De foarte mult timp imi doresc aceasta hayabusa si de aceea pun only the best pe ea. Nu fac rabat la nimic si vreau sa fie impecabila. Cel mai probabil erau contrafacute bujiile ce le-am luat. Eh, asta este, bine ca s-a rezolvat. App, legat de frane, sunt foarte multumit acum de ele. :)

Se apropie weekendul, sper sa ii mai pun 1000km pe bord:))

Le-ai facut ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa lucram organizat (adica voi). Cei care vor sa se inscrie, indiferent de perioada, sa dea copy-paste la tabelul de mai jos si sa isi treaca numele (nick-ul) in perioada respectiva. Astfel o sa se vada cat mai bine perioada castigatoare. Incep eu (doar cu organizarea).

 

  • weekend 10-12 aprilie:
  1. Punky
  2. Gino si Ana
  3. Cristi si Alexandra
  4. Mihai si Dorothea
  5. Octav si Alina
  6. Tudor si Oana
  7. Max (singur sau insotit?)
  8. Andrei #Smoke (ramane sa confirme daca are cum sa ajunga)
  9. Lorant
  10. Pestritu
  11. Killy
  12. apriliacluj
  13. GINO_xxx
  14. tud0r
  • weekend 17-19 aprilie:
  • weekend 24-26 aprilie:
  1. pantera (ramane sa confirme)
Editat de pitesti2010
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...