Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna dimineata!

 

Am incercat sa postez acest mesaj inca de-aseara... dar minunatul forum s-a gandit sa intre intr-o scurta vacanta. Sper sa nu fie prea tarziu si sa pot primi raspunsurile vostre pana diseara.

 

Multumesc!

 

 

 

Salutare !!!

 

Avem detalii suplimentare referitor la intrunirea din 24-26 mai...

 

Am discutat cu dna Ana la Pensiunea Valea Cetatii in Rasnov si pot sa va aduc la cunostinta urmatoarele detalii:

 

1. pensiunea este libera in perioada in care noi vrem sa ne organizam intrunirea

2. pensiunea se inchiriaza in totalitate pentru tariful de 1200 lei / noapte => 2400 lei pentru perioada (24-26 mai) + 1% taxa de nu stiu ce turism (total = 2424 lei)

 

Pensiunea dispune de:

- 8 camere cu un pat matrimonial (la cerere, acestea se pot suplimenta cu inca un pat)

- 2 camere cu un pat matrimonial si un pat simplu
- 1 camera speciala cu doua paturi matrimoniale

 

Ca urmare ar fi 2424 lei / 11 camere => 220 lei / camera (2 nopti de cazare)

 

Mai incurcate vor fi treburile in momentul in care va trebui sa impartim camerele... o sa dea cu virgula:

- Cristi si Alexandra

- Peu

- Tudor si Oana

- Daniel si Cristina

- Punki

- Octav si Alina

- Mihai si Dorothea

- Laur si Raisa

- Gino si (?)

- TNG si LIL

- Capitanu

- Gilda

 

- Emil se cazeaza la Floare de Gheata si Andi se va ocupa singur de rezervare la o pensiune apropiata, dupa ce stie cate persoana il vor insoti la aceasta intrunire - ca sugestie: Pensiunea Rems (http://www.pensiunearemsrasnov.ro/index.html) la aprox. 300m de Pensiunea Valea Cetatii.

 

Pentru servirea meselor (mic dejun / pranz / cina) la pensiune, am primit urmatoarele detalii:

- mic dejun = 20/persoana (pentru mic dejun tip bufet suedez) sau servire mic dejun separat,dupa meniu, fiecare ce doreste (dar servirea va dura ceva mai mult, daca toata lumea se aseaza la masa si comanda in acelasi timp.

 

- pranz = ~ 40 lei (2 feluri principale)

 

- cina = ~ 35 lei

 

Ideea este ca trebuie sa confirmam pana maine seara daca aceasta varianta de cazare este acceptata de toata lumea, pentru a putea face rezervarea - pentru care urmeaza sa trimit un avans de 1000 lei (!!)

 

Astept confirmarile voastre. In cazul in care vi se pare ca oferta nu este atractiva... cred ca voi preda stafeta organizarii altcuiva.

Am incercat sa obtin si o a doua oferta (Stejarul Inalt)... din pacate pensiunea este in renovare si nu poate confirma ca termina pana pe 24 mai.

 

Hai sa inceapa votul (runda 2)!!!

 

Va salut cu respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!!

 

Mai am de primit confirmarea de la Peu; Punki; Mihai si Dorothea; Gino; Gilda.

Am rugat-o pe Dna Ana (Pens. Valea Cetatii) sa ne astept cu un raspun final pana maine.

Daca se poate sa primesc confirmarile voastre pana maine la ora asta, ar fi perfect.

 

Va multumesc! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tudor, fiecare are visele lui fierbinti ;)

Gino, sa nu te superi pe mine, glumeam. Cum ii spuneam si lui Andi... avem o pensiune apropiata Rems.

 

OK, hai ca mai sunt doar 3 confirmari de primit :hug:



Peu, de stat la povesti ... sa tot avem.. terasa mare afara si un restarant incapator in interior (seara s-ar putea sa ne "atace" tantarii :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Killy...avea rost sa astepti confirmarea mea? O camera cu pat matrimonial OCUPAT(ptr. doua persoane) ! Mesele cred va o sa decidem (cu totii)in functie de programul de hoinareala.

 

Totusi as aminti -pentru cei mai putin entuziasmati de aceasta intrunire- ca prezenta de pe lista este obligatorie si in conditii de vant,nori,ploaie,zapada,calamitati naturale,razboi !!!!! -pentru ca (presubpun) ca la pensiune absolut de loc nu o sa conteze vremea,iar de avans o sa-i para rau.

Este o intrunire ,,oficiala", ,,anuala" ,ca atare trebuie tratat !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...