Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La numaratoare, dupa Gino & Co. Ma inscriu si eu...eu si fata mea...fara companie anul acesta.

 

Scuze lui TNG dar trebuie ajutat Gino... Auzi ca aduce ansamblul folcloric cu el... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu asteptam sa fiu al 13-lea pe lista.Sper sa pot rezolva cu munca.Nu s-a stabilit inca locatia.Ma bucur ca Pantera a revenit printre noi si sper sa o revedem la intalnire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Locatia nu este stabilita... am zis de la inceput ca asteptam pana pe 15 aprilie, sa vedem cati ne adunam pe lista si mai departe sa incerc sa gasesc o varianta de cazare care sa se potriveasca cat mai bine pentru noi - ceea ce imi doresc este sa fim doar noi intr-o pensiune.

 

Va salut pe toti si sa ne auzim cu bine! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu pe lista !

Propun Craiova...pt ca eu am motorul gata dar nu voi putea face drumuri lungi inca din cauza repercursiunilor accidentului .

Daca va hotarati, promit sa caut ceva fain rau pe aici prin zona.

Va pupa fata !

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezultatele exit poll-ului sunt neconcludente pana in acest moment.

Domnilor, incercam sa luam o hotarare pana la sfarsitul sapmanii? Hai ca nu e greu, prin vot democratic.

Sunt de parare ca mai bine ne organizam din timp si stim ce avem de facut mai departe... asa ca.. Busa Nation, let's vote!!! Arde-i stampila :) (zona Craiova sau zona Rasnov-Preadeal). Hai ca nu e greu :mexicanwave:

Eu sunt pro pentru oricare varianta. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi am o afinitate pt Craiova si imi deviez toate rutele care le am in sud "prin Craiova" ... as alege zona Brasovului ... dar cum zicea si colegu` mai sus , daca ramane Craiova nu pot fi decat f fericit :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot e saptamana electorala :pics: marea problema este ca nimeni nu face campanie sa ne prezinte platforma program. Fratilor intalnirile asa din senin pe nepregatite au farmecul lor dar daca vrem sa o consideram mai mult de atat trebuie organizat ! Intradevar participantii sunt sufletul petrecerii caci cu cat reusim sa ne strangem mai multi cu atat intalnirea este mai frumoasa, dar daca hotaram sa ne strangem eu zic ca e bine sa se inscrie si organizatorii si sa ne spuna care sunt avantajele daca venim la Craiova sau ce pierdem daca nu ne intalnim pe Valea Prahovei caci daca reusim sa ne organizam si sa ne intalnim cu siguranta o alta intalnire mare o sa fie dificil de realizat mai tarziu! Asa ca astept o mana de fier sa i-a decizia inteleapta si sa ne comunice. PS. ......caci daca e vremea buna in detrimentul celor doua locatii va propun Baile Herculane sau Scornicesti in apropiere de Craiova la Hotel President sa o ardem ca pe vremea lu" TOVARESU :tempted:

Editat de GINO_xxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, platforma program... da, cu siguranta nu voi creste PIB-ul cu 30%, nu voi termina aprox. 2000 km de autostrazi si nici nu o sa dublez salariile si pensiile :) ... nu ca nu mi-as dori sa pot face aceste lucruri ;)

Detalii despre intalnire si cum as vrea sa fie am dar inca de anul trecut (pag. 319 / 09.11.12)... ca si locatie as merge pe varianta propusa si de Emylyo -> Rasnov.

Am vizitat deja mai multe variate de cazare, in concediul de iarna. Am 2 locatii pe care le vizez, daca se va merge pe varianta V.Prahovei

1. http://www.valeacetatii.ro/ - chiar la poalele cetatii Rasnov, pe drumul care urca din Rasnov catre Poiana BV - o zona frumoasa si linistita. Pensiunea dispune de:

camere dotate cu mobilier din lemn masiv, baie proprie, TV, podea din lemn, geamuri termopan, balcon. Capacitatea totala este de 11 camere, repartizate astfel:
- 8 camere simple cu un pat (la cerere, acestea se pot suplimenta cu inca un pat)
- 2 camere duble cu un pat matrimonial si un pat simplu
- 1 camera speciala cu doua paturi duble.

 

Resturant la parter + teresa mare (asta daca vreamea va permite sa stam la terasa)

 

2. Stejarul Inalt (http://www.cautpensiuni.ro/pensiune/pensiunea-stejarul-inalt-rasnov-brasov)- inainte de intrarea in Rasnov, pe drumul ce vine dinspre Predeal / Paraul Rece. Pensiunea dispune de:

12 camere duble,fiecare avand propriul grup sanitar si cablu tv.Pensiunea dispune de restaurant propriu,sala de ping-pong,terasa exterioara,spatiu de joaca pentru copii si parcare proprie.

Capacitatea restaurantului este de 120 de locuri,acesta va sta la dispozitie cu mancaruri gustoase traditionale romanesti si portii copioase.
Astea ar fi 2 variante dragute si care cred ca s-ar potrivi foarte bine pentru ceea ce ne dorim noi... desigur, daca numarul participantilor inscrisi pe lista pana pe 15 aprilie este mai mare decat ceea ce ne poate oferi una din cele 2 locatii de mai sus, trebuie sa revizuiesc programul, dar probabil ca nu va fi tot in Rasnov...
Asadar, aceastea fiind spuse, astept parerile participantilor.
Hai cu primavara!! Sa ne vedem sanatosi!! :hug:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare ok varianta!!!....nu stiu daca incapem in pensiunile respective ( adica sunt optimist...in privinta numarului de participanti)!!

Din zona aia putem si sa facem niste plimbari misto...Bilea, Poiana...!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ziceam sa nu bem chiar 2 zile si 2 nopti...sambata am putea face o plimbare...si 140 km ( dus)..nu-s deloc multi!!

:cheers: ...

pana la urma pe ce data s-a votat??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Octav, total de-acord cu tine! Si eu imi doresc sa facem o plimbare in casca sau stol :), vreamea sa tina cu noi.. Drumul Cartisoara-Balea era destul de avariat, ca doar suntem in Romanica.. nu suntem in stare sa beneficiem de tot ce avem in tara asta (tot mai adevarat bancu cu Dumnezeu si Sf.Petru la facerea lumii... si Dumnezeu tot punea in RO si munti, mare, rauri, delta, campii... si Sf.Petru... Doamne, dar de ce le dai atatea... stai sa vezi ce popor le dau.... true). Pe de alta parte, drumul Brasov-Cartisoara este genial :D

 

Deasemenea, o tura mai scurta putin, Rasnov-Poiana BV-Brasov-Predeal-Paraul Rece-Rasnov este o plimbare foarte frumoasa. Pana la urma, nu conteaza ce varianta de plimbare alegem.. tot ce trebuie, vremea sa fie de partea noastra ;)

 

Cat despre votat, lumea nu se prea inghesuie la urne, nu stiu ce sa zic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa-i lasam pe cei care vin in tara mai rar...sau au alte probleme..sa aleaga data!!

noi mai putem aranja ..una alta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu merg pe varianta Rasnov, e mai pitoresc, am facut traseul anul trecut Rasnov -Poiana-Predeal este f frumos si ok . Cat despre cazare cum a zis si Killy sa vedem intai cati ne strangem ca in fct de asta sa stim ce rezervam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...