Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cineva stiu ca a raspuns acum ceva timp destul de complet si parea si bine informat dar nu mai stiu cine, posibil emylyo...

Editat de mianmar23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar cele fabricate in anul 1999 si 2000 sunt nelimitate. Dupa acest an toti producatorii de motociclete s-au intrunit si au stabilit ca nici o motocicleta stock SA NU MAI AFISEZE vitezele peste 299km/h indiferent de bord digital sau cu limbi. In consecinta 2001 este varianta limitata si doar propietarul a mai putut sa modifice cadranale si eventual delimitarea !


» Post actualizat in 05 Apr 2016 14:09

Eh...uite, sunt primul cocalar pe busa. :)) scuze ca ti-am ruinat visele :)
te pup Bo$$ :))

Nu mi-ai ruinat nimic. Mi-ai intarit convingerile ca pe cine nu lasi sa moara , nu te lasa sa traiesti ! Oricum in ultimul timp intrebare despre motociclete nu mai este cat baga ?!, doar cat consuma ?! Iar de cocalari n-am nimic impotriva , ii tratez cu indiferenta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva stiu ca a raspuns acum ceva timp destul de complet si parea si bine informat dar nu mai stiu cine, posibil emylyo...

 

 

In 2000 a aparut un Gentlemen's Agreement intre marii producatori de motociclete, prin care "au jurat pe rosu" :P ca limiteaza mobrele la 300 km/h (186 mp/h), pt a descuraja pe cei care participa la curse ilegale sa treaca de limita de 200 mp/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar cele fabricate in anul 1999 si 2000 sunt nelimitate. Dupa acest an toti producatorii de motociclete s-au intrunit si au stabilit ca nici o motocicleta stock SA NU MAI AFISEZE vitezele peste 299km/h indiferent de bord digital sau cu limbi. In consecinta 2001 este varianta limitata si doar propietarul a mai putut sa modifice cadranale si eventual delimitarea !

» Post actualizat in 05 Apr 2016 14:09

Nu mi-ai ruinat nimic. Mi-ai intarit convingerile ca pe cine nu lasi sa moara , nu te lasa sa traiesti ! Oricum in ultimul timp intrebare despre motociclete nu mai este cat baga ?!, doar cat consuma ?! Iar de cocalari n-am nimic impotriva , ii tratez cu indiferenta !

daca iti iei busa si te uiti la consum, ii ca si cum iti iei porsche si il tii in garaj ca virgula consuma prea mult. Ziceai ca placerea de a motocicla ii la viteza de 100km/h. Linistit poti merge si cu un gs 500. Atunci ce farmec mai are busa?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 2000 a aparut un Gentlemen's Agreement intre marii producatori de motociclete, prin care "au jurat pe rosu" :P ca limiteaza mobrele la 300 km/h (186 mp/h), pt a descuraja pe cei care participa la curse ilegale sa treaca de limita de 200 mp/h.

 

 

Doar cele fabricate in anul 1999 si 2000 sunt nelimitate. Dupa acest an toti producatorii de motociclete s-au intrunit si au stabilit ca nici o motocicleta stock SA NU MAI AFISEZE vitezele peste 299km/h indiferent de bord digital sau cu limbi. In consecinta 2001 este varianta limitata si doar propietarul a mai putut sa modifice cadranale si eventual delimitarea !

Multumesc pt raspunsuri!....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2001 este limitat.Mai sunt cateva modele de la sfarsitul lui 2000 nelimitate care apar cu 2001 in acte.Parerea mea ca 99 au fost legendele.Singura lor slabiciune era pompa de benzina.Am observat ca modelele americane trag mai bine un pic decat cele europene*am comparat modele limitate).S-au facut fel de fel de editii:rk1 cu si fara sonda lambda,k6 de USA nu are sonda,dar de europa au de la k2-3-4-5-6.Se recomanda insa anularea ei si resoftarea.Aici Geo este profesor.Dupa delimitare si resoftare se intampla minuni.

» Post actualizat in 06 Apr 2016 19:34

DL.BUCUR sunt suparat ca ai luat motorul ala de la Oradea inaintea mea :) .Am zis ca nu imi mai iau moto,dar cochetez cu ideea de turbo busa.Oricum nu ma deplasez prea mult la intalniri cu moto,dar macar sa am ceva in garaj.Daca nu imi ies planurile macar o generatia 1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2001 este limitat.Mai sunt cateva modele de la sfarsitul lui 2000 nelimitate care apar cu 2001 in acte.Parerea mea ca 99 au fost legendele.Singura lor slabiciune era pompa de benzina.Am observat ca modelele americane trag mai bine un pic decat cele europene*am comparat modele limitate).S-au facut fel de fel de editii:rk1 cu si fara sonda lambda,k6 de USA nu are sonda,dar de europa au de la k2-3-4-5-6.Se recomanda insa anularea ei si resoftarea.Aici Geo este profesor.Dupa delimitare si resoftare se intampla minuni.» Post actualizat in 06 Apr 2016 19:34DL.BUCUR sunt suparat ca ai luat motorul ala de la Oradea inaintea mea :) .Am zis ca nu imi mai iau moto,dar cochetez cu ideea de turbo busa.Oricum nu ma deplasez prea mult la intalniri cu moto,dar macar sa am ceva in garaj.Daca nu imi ies planurile macar o generatia 1.

vaiii, te rog frumos sa nu iti mai para rau pt busa de la oradea :)) dau niste beri ,gratare numai sa nu mai iti para rau, ca la ce noroc am eu parca vad ca azi maine merge doar in 3 pistoane :))

Cheers!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il sunasem pe propietar inaintea ta si stateam linistit ca am avut identica si parca doream o schimbare.Nu iti port pica sau ranchiuna...nu sunt genul.Poate pe unii ai deranjeaza felul meu,dar asta sunt si nu ma schimb cu nimic pt nimeni.Pt Cluj sper sa ajungem.Sunt o fire optimista si restul sunt detalii.Despre intalnirea de posesori nu zic nimic pt ca nu mai am cu ce deocamdata si ai las pe cei care au busa si fac km multi cu ea.Daca nu imi iau moto pana atunci nu stiu daca are rost sa poluez atmosfera cu sdi-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2001 este limitat.Mai sunt cateva modele de la sfarsitul lui 2000 nelimitate care apar cu 2001 in acte.Parerea mea ca 99 au fost legendele.Singura lor slabiciune era pompa de benzina.Am observat ca modelele americane trag mai bine un pic decat cele europene*am comparat modele limitate).S-au facut fel de fel de editii:rk1 cu si fara sonda lambda,k6 de USA nu are sonda,dar de europa au de la k2-3-4-5-6.Se recomanda insa anularea ei si resoftarea.Aici Geo este profesor.Dupa delimitare si resoftare se intampla minuni.

» Post actualizat in 06 Apr 2016 19:34

 

De asemenea, multumesc!

Editat de mianmar23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Forumul posesorilor de Hayabusa trece printr-o "astenie de primavara" . Prefer sa-i zic asa ! Iar pentru cei care adopta strategii "NO COMBAT" este bine sa le pastreze pentru iei ! Asa ca in IUNIE ( 10-12 ) cu sau fara voia unora o sa ne organizam sa ne intalnim fosti/actuali/viitori posesori de buse ! Asa ca orice idee si sugestie este binevenita ! :mexicanwave:

Editat de GINO_xxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

We are in! Asa cum am discutat si pe FB, Complex Casa de Vis e o locatie propusa si agreata de cativa dintre doritori. Confirmarile pentru aceasta locatie sau alte propuneri sunt bine venite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am un iepuras in joben : Stimabilul nostru Punky a pus pe picioare o pensiune la Tg. Mures. Locuri ar fi suficiente, restaurantul elegant , iar de organizare nu incape in discutie. Salina nu am apucat sa o vizitam nici cand am fost la Sighisoara si nici la Sovata. Asa ca eu propun aceasta varianta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata...am stabilit inseamna!

dar sa nu mai vina prietenii aia ai lui punky care mi-au turnat cu forta palinca pe gat la sovata!

:)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...