Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Octav:

eu personal sunt fan Metzeler

ei pt Hayabusa recomanda Roadtec Z8, ...care s-ar putea sa tina 10k km

eu clar Sportec M7 o sa folosesc --dupa ce le dau jos pe actualele--, dar sunt aproape sigur ca nu o sa ma tina mai mult de 5-6-7k km..... :)

vom vedea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kosh...semighidoanele chinezesti subt doar frumoase.Am vazut cu ochii mei ce rezistente sunt:a pleznit unul pe un gsxr de 600 si pilotul era subtirel.

» Post actualizat in 19 May 2016 16:42

Cu ceva sansa sper sa ajung pe motor la Mures :)... si nu cu Sdi-ul Lorant :) .El bucura deja pe altcineva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A plesnit asa "de plictiseala" sau se dadea pe-o roata ori alte minunatii...

Imi par destul de solide acum... nu stiu ce sa zic....

Am vazut c-au mai aparut ceva buse la vanzare...

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai facut nimic ca m-am luat cu altceva.

Peste 70% sanse sa venim cu masina la intrunire... sau, mai rau, sa ajung singur :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io nu stiu nimic....

nu Broasca e din Floresti?

 

Marius: posteaza si la CJ, poate aflam detalii de la vreun coleg!

 

 

 

 

PS: multa sanatate colegului!

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitam pe net si am observat ca s-au inmultit rau hayabusele la noi.Acum 10 ani cand am deschis topicul erau cateva,dar acum cred ca sunt sute.Cu toate acestea la meetingurile anuale vin din ce in ce mai putini.Aruncand un ochi la anunturile de vanzare cu hayabusa observ o crestere de oferte,dar si de pret.Daca anii trecuti un 2008-2009 se dadea cu 6000-6500e in stare originala(carene,colorit) si cu km putini,anul acesta preturile cerute se invart in jurul sumei de 8000e...cu mai multi km,incidente...unele dintre ele cu care afecteaza iremediabil cadrul.Toata lumea cere,dar nimeni nu se inghesuie.Concluzia:hayabusa e ca vinul...cu cat mai vechi e mai bun,dar nediluat ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fenomenul cu sutele de buse pe strada si cu putini posesori la intruniri din pacate cred ca se datoreaza si indiferentei noastre cei care mai pastorim din cand in cand acest topic de pe forum. Nu de putine ori mi s-a intamplat sa stau de vorba cu posesori de Hayabusa care nu stiau de motociclism.ro sau de topicul amintit. Asa ca fiecare cu anturajul lui ! Daca fiecare dintre noi am fi incercat sa atragem si pe altii alaturi de noi lucrurile ar fi stat altfel ! Asa ca "pasarea dupa limba iei piere !"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

m-am referit la desfacut motorul, carenele, etc...

deci la care a fost motroşit deja :)

 

 

 

pe mine nu m-a atras / convins nimeni

am venit eu in grup..., benevol si nesilit de nimeni, m-a tras inima in aceasta directie....

si amu nu mai scapati de mine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunoaste Gino ca vrei sa iti dea vremea probabila la intalnire la Mures domnul profesor de la Galati.Am vorbit cu cativa propietari mai noi sau mai vechi de meeting.Doru Tanasoiu este singurul care a cuplat.Astept vesti bune si de la Indi din Ct in acest sens.Am vorbit cu Ingo din Sibiu(a fost la intalnirea de la Sibiu).Are o busa alba 2008 si una neagra 2015 cu abs.A zis ca e posibil sa ajunga si el.Dealtfel in Sibiu am vazut cele mai multe haya...vreo 20-30,vina cred ca este a presedintelui Crazy Bike :) pt ca in 99 a adus prima hayabusa din Ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Sibiu am vb si eu cu cineva, Busa neagra 2008+, i-am spus sa intre aici sa afle detalii legate de intalnirea asta...

Mie nu mi-a ajuns radiatorul nici acum ... :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...