Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Si eu tot 7100 am la busa, in trecut l-am folosit cu succes si la K2 de 750 ; tinand cont ca nu este un motor care sa functioneze la turatii mari sau sa se incinga foarte tare, consider ca 7100 este ideal. Personal nu am avut o experienta buna cu Belray, dupa 1000 de km incepuse sa nu mai lucreze corect ambreiajul la k2 ( soc puternic la prima treapta, agata cand trecea in 2 ) , cu 7100 pana la 5000-6000 de km nu face nici o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu am mers pana acum pe 300v...din 10w40 imi mai ciupea..din 15w 50 ..nici un gram!

la sfaturile lui Geo..am trecut pe belray semi...adica echivalentul lui 7100.

am mers pana in 1000 km de cand l-am schimbat...si impresia e buna...adica ..nimic deosebit...nimic negativ!

va tin la curent mai departe!

stilul de mers il stiti....mosneAG gras si operat!

:-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare:am in motor Motul 7100.Numai asa ceva a bagat reprezentanta Suzi in ea de noua.Ma tenteaza un 300v,dar nu stiu daca se preteaza pt stilul meu de mers.La k1 am folosit ambele uleiuri si nu am avut probleme.Stiu ca mai bun este BelRay,dar as vrea sa merg pe Motul.

De ce nu incerci Eneos ? Se pare ca-i o revelatie in domeniul uleiurilor moto,. Raport performante/pret se pare ca n-are concurenta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai facut experiente,dar nu pe hayabusa aproape noua.Americanii baga numai semisintetic(Rotella 15w40,Mobil,Motul 5100),englezii Rockoil,Ipone-zgarciti oame i.Acum vad ca 300v e la pret de 7100 pe emag :),dar cred ca voi pune 7100 in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Am mai facut experiente,dar nu pe hayabusa aproape noua.Americanii baga numai semisintetic(Rotella 15w40,Mobil,Motul 5100),englezii Rockoil,Ipone-zgarciti oame i.Acum vad ca 300v e la pret de 7100 pe emag :),dar cred ca voi pune 7100 in continuare.

Rotella 15w40 este ulei de camion.Probabil au facut o legatura cu faptul ca unule camioane au cca 13500cc,numai un 0 in plus.😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt grija :).Lorant zice ca sa o punem de o mancare Hungarian Style asa de dezmorteala.Eu sunt pentru oriunde pe teritoriul Ro.Asteaptam propuneri de locatie si perioada.Doru cred ca abia asteapta.Pitestiul ne pandeste :cei 2 M :).Skama,Gino si cine se mai baga...

» Post actualizat in 26 Jan 2017 13:51

Si m-am gandit:ai bag de masline."Amu" 2 zile am desfacut sticla luata din Grecia:nu are treaba cu ce vand italienii la Penny sau Lidl...ala cred ca e de rapita :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum am vorbit, cam la inceputul lu' martie ar trebui sa fie evenimentul, sa se mai incalzeasca vremea o leaca :)

vreo 2 saptamani sa ne gandim la locatie, apoi fiecare sa vina cu propunerile, si atunci in primul weekend din martie putem sarbatori impreuna Martisorul!

deci dii diiiii, haideti sa gasim o locatie misto!

ne auzim, tinem legatura!

 

asa macar om termina odata :alcy: cu Jelzin si Honey, ca mintenas mucegaieste......

....si m-am saturat sa tot sterg praful de pe ele! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne facem griji ca sunt in regula sticlele...Jelzinul este pt barbati puternici,deci la tine sta in siguranta :)

» Post actualizat in 26 Jan 2017 16:56

3-5 martie imi convine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci hai sa vedem si ce zic restul colegilor, dar in principiu sa ramanem pe primul weekend de Martisor!!!!!

cred ca e si un motiv bun de sarbatoare / intrunire!

 

 

 

Emy: apoi ce, eu sunt papa-lapte, ase impresie ti-am lasat? huoooooo! :crack:

 

 

 

 

 

 

PS. mai dati sfoara la colegi si pe fb care aveti..... diiiii!

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eo creca mai tare vati dat la Corona .... hmmm...eo sâmbătă viitoare decolez iar spre anglia si ma întorc la sf. lu Martie deci nu prea ma încadrez in programul vostru....si sa mai zic ca am trădat si am adus blonda acasa?

post-30706-0-02053200-1485579208_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare posesori de Hayabusa. De ceva timp vreau sa cumpar o astfel de motocicleta dar din cautarile mele am observat ca preturile la modelul 2008-2009 sunt cele de acum doi sau poate trei ani(de atunci nu am mai urmarit piata moto). Ceea ce as dori sa stiu e care ar fi un pret corect pe care ar trebui sa il platesc pentru o astfel de motocicleta. Mentionez ca ma intereseaza o motocicleta fara elemente revopsite si cat mai stock. Nu imi pot face o parere prea buna cu privire la pret pentru ca am gasit foarte putine de vanzare in romania.

 

 

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretul face diferenta.La 6000-6500 vei gasi cu rulaj mare sau restaurata dupa accident(desi am vazut in aceasta situatie si cu 7500e).O moto tipla cu rulaj mic intre 7500-8000,dar sunt rare.Acesta e pretul de sezon care cred eu ca o sa mentina.

» Post actualizat in 30 Jan 2017 11:42

Pretul corect?Si eu am fost in postura de cautator si nu credeam in minuni si totusi ele exista.Si eu eram dispus sa dau o suma care credeam eu ca e pretul corect,dar am dat mult mai mult si nu regret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...