Sari la conținut

Ajutor!


MoMo86
 Share

Postări Recomandate

Acum o saptamana mi-am luat un Kymco 50DD si in entuziasmul meu.....i-am dat 90 si am intrat intr-o caruta (sunt la tzara... :smoke:). Masca fata e sparta....furca, paradita....mai multe...Sfaturi? Service??

 

 

Sfaturi? Poi ai gresit numele topicului.. nu ai dat-o in bara, ai dat-o-n caruta!

Glumesc... nush ce sa zic. Sper sa nu te coste prea mult si sa gasesti piese, cqa presupun ca de casco nu poate fii vorba :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum o saptamana mi-am luat un Kymco 50DD si in entuziasmul meu.....i-am dat 90 si am intrat intr-o caruta (sunt la tzara... :)). Masca fata e sparta....furca, paradita....mai multe...Sfaturi? Service??

:agree: :smoke: :ok: :P :ok: Da tu chiar nu ai vazut caruta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:smoke: :ok: :P :ok: :) Da tu chiar nu ai vazut caruta?

Daca el mergea cu scuterake la 90 si a iesit un pucios cu o carutza dintr-o stradutza mica,ce draq sa mai faca,oricum el greseste k a mers cu atat in localitate :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba sa mor io , ieri faceam un videoclip cu un prieten , pe scuterul meu . Ne plimbam pe ''drumul hotilor '' un drum fara gropi, peticit ici colo , oricum destul de bun . Tot timpu cand merg pe acolo intalnesc 3-4 carute .Nu e departe de strada mea drumul asta , in fine .

Mergeam noi , si la un moment dat erau 2 carute oprite pe marginea drumului un puradel , tiglan dinala mic . Ne urmarea cu o pusca pe umar . Si la un moment dat . trage tampitul . Feresc capu din reflex. Si il intreb pe ''stresu'' prietenul meu , ba l-ai filmat pe ala cu pusca , zice da !? :hug:) ( cand am ajuns acasa a zis ca nu a fost atent ) cred ca-si scotea mustele din ochii . :bounce:

 

 

P.S http://www.youtube.com/watch?v=tIDfAhCoSAk asta e videoclipul

P.S parea destul de reala pusca :moto: , si a zburat si ceva din ea , cand a tras :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba sa mor io , ieri faceam un videoclip cu un prieten , pe scuterul meu . Ne plimbam pe ''drumul hotilor '' un drum fara gropi, peticit ici colo , oricum destul de bun . Tot timpu cand merg pe acolo intalnesc 3-4 carute .Nu e departe de strada mea drumul asta , in fine .

Mergeam noi , si la un moment dat erau 2 carute oprite pe marginea drumului un puradel , tiglan dinala mic . Ne urmarea cu o pusca pe umar . Si la un moment dat . trage tampitul . Feresc capu din reflex. Si il intreb pe ''stresu'' prietenul meu , ba l-ai filmat pe ala cu pusca , zice da !? :ok: ) ( cand am ajuns acasa a zis ca nu a fost atent ) cred ca-si scotea mustele din ochii . :lol:

 

 

P.S http://www.youtube.com/watch?v=tIDfAhCoSAk asta e videoclipul

P.S parea destul de reala pusca :ok: , si a zburat si ceva din ea , cand a tras :D

 

:D :kiss: ........poate nu era tigan...poate era vreun terorist de prin Irak :bounce: :D

 

 

 

--- Mesaj completat în 31 Aug 2007 00:13 -------------

Daca el mergea cu scuterake la 90 si a iesit un pucios cu o carutza dintr-o stradutza mica,ce draq sa mai faca,oricum el greseste k a mers cu atat in localitate :D

 

si ce?tu nu ai gresi daca ai avea scuterul lui?... :) asa ca nu mai vorbi...bucura-te ca ai trecut de 300 de posturi :moto: :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum o saptamana mi-am luat un Kymco 50DD si in entuziasmul meu.....i-am dat 90 si am intrat intr-o caruta (sunt la tzara... :D). Masca fata e sparta....furca, paradita....mai multe...Sfaturi? Service??

 

 

asa e cum iti raspundea cineva ca te va rupe reparatia(asta daca vrei sa l mai repari)....furca noua e aproape 300 euro +o gramada de manopera+masca fata(aprox.50 euro )+jambe si jug(impreuna aprox.250 euro)+aparatoare fata(20-30 euro).....deci numai la un calcul rapid iti ies 650 euro fara manopera si TVA(care e deobicei 100%)....deci te poti astepta linistit pe la 800 euro...... bafta si numai bine....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e cum iti raspundea cineva ca te va rupe reparatia(asta daca vrei sa l mai repari)....furca noua e aproape 300 euro +o gramada de manopera+masca fata(aprox.50 euro )+jambe si jug(impreuna aprox.250 euro)+aparatoare fata(20-30 euro).....deci numai la un calcul rapid iti ies 650 euro fara manopera si TVA(care e deobicei 100%)....deci te poti astepta linistit pe la 800 euro...... bafta si numai bine....

 

deci...cu alte cuvinte...dupa calculu asta...sa-si ia scuter nou,nu... :D ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

asa e cum iti raspundea cineva ca te va rupe reparatia(asta daca vrei sa l mai repari)....furca noua e aproape 300 euro +o gramada de manopera+masca fata(aprox.50 euro )+jambe si jug(impreuna aprox.250 euro)+aparatoare fata(20-30 euro).....deci numai la un calcul rapid iti ies 650 euro fara manopera si TVA(care e deobicei 100%)....deci te poti astepta linistit pe la 800 euro...... bafta si numai bine....

 

dar cn a zis ca vrea lucruri noi :moto: ...oricum...nu cred ca o furca e 300 euro.....la banii astia imi aduc 3 scutere de afara :bounce: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cand am intrebat la Kymco asa mi a zis ....oricum la cat il costa reparatia mai bine si ar lua alt scuter....

am vazut in piata 2 scutere si un afis ca aduce din Italia scutere fara permis intre 350-900 euro.......si tu care aduci 3 scutere cu 300 euro sunt curios sa vad si eu unul....sa postezi si tu aici o poza....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cand am intrebat la Kymco asa mi a zis ....oricum la cat il costa reparatia mai bine si ar lua alt scuter....

am vazut in piata 2 scutere si un afis ca aduce din Italia scutere fara permis intre 350-900 euro.......si tu care aduci 3 scutere cu 300 euro sunt curios sa vad si eu unul....sa postezi si tu aici o poza....

 

... sigur ca da ... numai sa zici modelul si culoarea ... are ceva daca are numere de Italia ca de acolo va fi "importat" ??? :D

 

Salut si bafta tuturor.

 

PS - pentru initiatorul topicului - de unde stim noi ca a fost o caruta la 90 si nu o masina oprita la 30, pe care nu ai vazut-o din diverse motive de exemplu pentru ca te uitai dupa tipa de pe partea cealalta care ti-a soptit ceva suav? Cu ce viteza colosala mergea caruta aia sau cum s-a intamplat, da si tu mai multe detalii pentru ca mie mi se pare cusuta cu ata alba povestea asta :hug:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :moto: :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... sigur ca da ... numai sa zici modelul si culoarea ... are ceva daca are numere de Italia ca de acolo va fi "importat" ??? :bounce:

 

Salut si bafta tuturor.

 

PS - pentru initiatorul topicului - de unde stim noi ca a fost o caruta la 90 si nu o masina oprita la 30, pe care nu ai vazut-o din diverse motive de exemplu pentru ca te uitai dupa tipa de pe partea cealalta care ti-a soptit ceva suav? Cu ce viteza colosala mergea caruta aia sau cum s-a intamplat, da si tu mai multe detalii pentru ca mie mi se pare cusuta cu ata alba povestea asta :)

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :hug: :moto:

 

ia stai ca acum mi am adus aminte de accidentul meu :D ..pai iti spun eu ca am tot Kymco .....cu un scuter Kymco daca intri in ceva frontal cu 90km/h pai nu exagerez ca scuterul se rupe in paispe....mie mi a iesit unu in fata si aveam 40 si am avut jambe si jug indoite+masca crapata.. adica plasticele crapa si daca te opresti cu 15 la ora in ala din fata ca a franat brusc...la 90 doamne fereste mai ales fara echipament dai si coltul.. :D

Editat de flying--boy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cand am intrebat la Kymco asa mi a zis ....oricum la cat il costa reparatia mai bine si ar lua alt scuter....

am vazut in piata 2 scutere si un afis ca aduce din Italia scutere fara permis intre 350-900 euro.......si tu care aduci 3 scutere cu 300 euro sunt curios sa vad si eu unul....sa postezi si tu aici o poza....

 

OK...o sa-ti arat niste poze sa vezi....scuter la 100 euro cu acte...alde booster,f10...si altele :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... sigur ca da ... numai sa zici modelul si culoarea ... are ceva daca are numere de Italia ca de acolo va fi "importat" ??? :D

 

Salut si bafta tuturor.

 

PS - pentru initiatorul topicului - de unde stim noi ca a fost o caruta la 90 si nu o masina oprita la 30, pe care nu ai vazut-o din diverse motive de exemplu pentru ca te uitai dupa tipa de pe partea cealalta care ti-a soptit ceva suav? Cu ce viteza colosala mergea caruta aia sau cum s-a intamplat, da si tu mai multe detalii pentru ca mie mi se pare cusuta cu ata alba povestea asta :)

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :hug: :moto:

 

 

 

Am uitat sa precizes ceva aici...eu am experienta cu scuterele numar negativ....asa ca....in euforia aia ma mai gandeam eu sa o las mai moale?? sa fim seriosi....am numai 1.60...nu pot controla asa bine o "drujba" d-asta.... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa precizes ceva aici...eu am experienta cu scuterele numar negativ....asa ca....in euforia aia ma mai gandeam eu sa o las mai moale?? sa fim seriosi....am numai 1.60...nu pot controla asa bine o "drujba" d-asta.... :)

bv tine-o asa in continuare...NOT! daca l-ai luat de la dealer mai mult ca sigur trebuia sa fie cu limitator si nu luai 90 cu el cum nu sunt eu popa, dar sa lasam la o parte aspectele care fac povestea sa nu fie credibila. ziceai ca esti dezamagit de sfaturile celor de pe forum...pei ce ai vrea sa ti se zica? du-o la dealer, profita de garantie sau plateste reparatia si apoi mergi frumos cu el, cel putin pana capeti experienta. esti constient ca esti mic de statura si nu poti controla scuterul? atunci de ce ai mers ca un copil fara minte atat de tare pe el? :scratch:... sper sa-l pui la punct si sa fi invatat ceva din experienta asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...