Sari la conținut

Catzi Cruiseristi Si-au Polizat Pe Asfalt Scaritele?


AK_Raptor
 Share

Postări Recomandate

Cu VN-u de 1500 am dat cu "urechea" de la toba (aia care ii prinsa pe cadru) de asfalt shi ne-a aruncat (era shi nevasta-mea in spate) pe cealalta banda... cam cacator. Faza era ca nu setasem suspensia pe spate pt 2 persoane.

Cu Dragstarul ei, de fiecare data cand ma duc imi polizez calcaiu de la bocanci pe asfalt. La inceput te sperii nasol, da te invetzi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima data cand am atins cu scaritele de asfalt (la Vulcanul 800 sunt niste bumbi de metal sub scarite) m-am speriat tare, fiindca nu era asfaltul drept si a inceput sa imi trepideze tot piciorul de la gropi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima data cand am atins cu scaritele de asfalt (la Vulcanul 800 sunt niste bumbi de metal sub scarite) m-am speriat tare, fiindca nu era asfaltul drept si a inceput sa imi trepideze tot piciorul de la gropi.

 

Da, stiu bumbii aia (feelers) . .am avut si eu :) . De aia nu schimb scaritele originale (alea rabatabile) cu floor boards. tocmai ca in situatii de asfalt denivelat sa nu ma dezechilibreze. Macar alea rabatabile se pliaza si daca se tocesc nu-i problema, important e sa nu culci dihania din atata lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am facut-o si eu odata. Dar din pacate nu aveam aparatul foto la mine ca sa-l pun pe autodeclansare si apoi sa incerc din noi.

Hai mai raptore ca m-a pufnit rasul cand am vazut chestia aia cu poza.

 

:-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut-o si eu odata. Dar din pacate nu aveam aparatul foto la mine ca sa-l pun pe autodeclansare si apoi sa incerc din noi.

Hai mai raptore ca m-a pufnit rasul cand am vazut chestia aia cu poza.

 

:-)

 

Eu ma refeream la poze facute la scaritze dupa ce au fost polizate, nu in timp ce te inclini cu motorul. :)

post-3394-1189881002_thumb.jpg

post-3394-1189881022_thumb.jpg

post-3394-1189881050_thumb.jpg

post-3394-1189881068_thumb.jpg

post-3394-1189881098_thumb.jpg

post-3394-1189881111_thumb.jpg

post-3394-1189881121_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se intampla si altora.si bineinteles prima oara e tare ciudat ca pe moment nu-ti dai seama exact ce se intampla.da` e bine ca nu te sperie atat de tare ca sa eviti pe viitor sa te inclini atat cat simti ca ai nevoie si chiar sa te tenteze sa mai incerci inca odata experienta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu cu VN-l....la shovel nu.

 

AK Raptor&ravenshield....completati-va locatia in profil!

 

B.

 

Da chiar ai o idee fixa tu.

 

 

--- Mesaj completat în 16 Sep 2007 14:29 -------------

Bine, pt tine am sa fac poze si la scarite. Din unghiul asta nu am pozat-o niciodata.

 

Ar trebui sa fac alte poze. Acum scaritele sunt cam 50% din ce erau cand erau noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu VN-u de 1500 am dat cu "urechea" de la toba (aia care ii prinsa pe cadru) de asfalt shi ne-a aruncat (era shi nevasta-mea in spate) pe cealalta banda... cam cacator. Faza era ca nu setasem suspensia pe spate pt 2 persoane.

Cu Dragstarul ei, de fiecare data cand ma duc imi polizez calcaiu de la bocanci pe asfalt. La inceput te sperii nasol, da te invetzi!

asta cu bocancu, am patit-o si eu.....

 

--- Mesaj completat în 16 Sep 2007 15:07 -------------

Da chiar ai o idee fixa tu.

 

nu e idee fixa....e vorba de bun simt.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, pt tine am sa fac poze si la scarite. Din unghiul asta nu am pozat-o niciodata.

 

*lasa, bre, ca te pozez eu in viraj, numa' sa vorbesc cu ingerasul meu pazitor sa tina el "carma" cat eu fac "click" ...din spatele tau :lol:

 

misto tare curbele dintre Cheia si Brasov, ...hmmm, inca nu-mi revin din ...exaltare :)

 

ca sa raspund si la intrebare: da, am tocit un pic scarita stanga, la niste viraje (pe stanga, cum altfel? ;) ) pe drumul care urca din Resita la Raul Alb... Poze n-am, dar daca ma pot baga cu camera foto pe dedesubt, pozez scarita.

 

Intruderul are marea calitate ca-i facut cu o ciclistica aproape perfecta, adica si in curbe si in orice fel de situatie se aseaza foarte bine pe drum si ...tine la "provocari".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

titiluka, mai subtire cu afirmatii din astea ref. la mine "din bun simt" ca sunt liber sa fac ce vreau eu, cand vreau eu. nu trebuie sa-ti dau tie explicatii de ce am uitat sa trec locatia. pana una alta tu dai dovada de nesimtire ca ma iei cu faze din astea, asa ca scuteste-ma de comentariile tale de evidenta populatiei pe topicul meu. :dumbass:

 

 

esti liber sa faci ce vrei/cand vrei,atata timp cat nu incalci regulile forum-ului sau deranjezi pe ceilalti.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma refeream la poze facute la scaritze dupa ce au fost polizate, nu in timp ce te inclini cu motorul. :)

 

 

Ce sa zic! :D :D Ai luat flexu' si apoi cu discul si cu peria circulara ai frecat putin scarita si gata, am pus-o jos! :lol: ;) :) Ce zic eu e muuult mai adevarat, sa fii fotografiat facand-o, nu frectia cu flexu'! :-L :( :lol: Daca ai si martori e si mai cooooool! :hug: ;) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic! :) :D Ai luat flexu' si apoi cu discul si cu peria circulara ai frecat putin scarita si gata, am pus-o jos! :) :lol: ;) Ce zic eu e muuult mai adevarat, sa fii fotografiat facand-o, nu frectia cu flexu'! :D :-L :( Daca ai si martori e si mai cooooool! :D :hug: ;)

 

Te astept pe Amckart, Renegade. (ca vad ca mi-au sters postul anterior).

 

 

PS: Si ma repet, eu nu detin scule din astea si nici nu trebuie sa apelez la mecanici pentru minciuni din astea. Te astept pe Amckart. Acolo iti arat flexul si peria circulara folosita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AK nu te impacienta, Renegade doar glumea nitel!

 

In alta ordine de idei, abia astept sa-mi scot Vn-ul din service sa-l incerc si eu putin pe Amkart :)

 

Te astept pe Amckart, Renegade. (ca vad ca mi-au sters postul anterior).

PS: Si ma repet, eu nu detin scule din astea si nici nu trebuie sa apelez la mecanici pentru minciuni din astea. Te astept pe Amckart. Acolo iti arat flexul si peria circulara folosita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AK nu te impacienta, Renegade doar glumea nitel!

 

In alta ordine de idei, abia astept sa-mi scot Vn-ul din service sa-l incerc si eu putin pe Amkart :)

 

* Pai cand il scoti, bre!? ca tot asteptam ...evenimentul anului! ;)

Sa nu te duci pe AMKart singur, ca am auzit ca sunt niste nenea rai acolo, care te dau jos in viraje, daca nu te inclini pana la asfalt, sa dai cu genunchiul... :lol: (just kidding!)

Sa ma iei si pe mine cand mergi la antrenamente, ca mi-e cam lene sa ma duc pe Cheia, ...ca sa nu mai zic de frigul indurat p-acolo :) Merg si la munte, dar numai pe caldura, ca reomatismul.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cica pe la sfarsitul lunii asteia. se face, te iau pe post de garda de corp sa ma protejezi de raii aia! :)

 

* Pai cand il scoti, bre!? ca tot asteptam ...evenimentul anului! :lol:

Sa nu te duci pe AMKart singur, ca am auzit ca sunt niste nenea rai acolo, care te dau jos in viraje, daca nu te inclini pana la asfalt, sa dai cu genunchiul... :) (just kidding!)

Sa ma iei si pe mine cand mergi la antrenamente, ca mi-e cam lene sa ma duc pe Cheia, ...ca sa nu mai zic de frigul indurat p-acolo ;) Merg si la munte, dar numai pe caldura, ca reomatismul.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, abia astept sa-mi scot Vn-ul din service sa-l incerc si eu putin pe Amkart :lol:

 

N-ai pus poze cu VN-ul polizat tot. Le dadeai rusine daca postai pozele si le spuneai ca arata asa ca te-ai lasat cu el pe circuit, Rossi. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...te iau pe post de garda de corp sa ma protejezi de raii aia! :lol:

 

*sigur, sigur, ...doar stii ca iubesc vulpile de desert si lupii de stepa, ...adica mai toate animalele, ce sa mai...! da' sa nu fie gaini si boi! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt curat, educat si vaccinat, adopta-ma! Stai ca uitai, ai deja copil acas'! :lol:

no, revenind la ale noastre, chiar se cere un experiment pe amkart, vreau si eu sa vaz cum se vor simti noile imbunatatiri (banda pt dragpipes-uri si hyper-ul ala)

 

P.S. o sa-l dau pe Hesse in judecata!! ce, numai lupii de stepa sa devina subiect de roman existentialist?

 

*sigur, sigur, ...doar stii ca iubesc vulpile de desert si lupii de stepa, ...adica mai toate animalele, ce sa mai...! da' sa nu fie gaini si boi! :)

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...