Sari la conținut

Yamaha Virago XV 400(momentan fara poz(n)e)


ares666
 Share

Postări Recomandate

Sunt fericitul posesor al unei motociclete Yamaha Virago XV400, de aseara 17 dec 2004.

 

Ce pot sa zic e ca ma sui pe pereti de fericire, este prima japoneza pe care o detin, este in stare foarte buna, singurul inconvenient e ca modelul asta a fost facut pt piata japoneza, deci cand se va pune problema de piese (niciodata sper eu) va fi dureros la buzunar.

 

Toarce finutz, ajunge repede la viteza mare, eu fiind obisnuit cu ij-ul nici nu imi dau seama cand iau 80 km/h. Transmisie pe cardan, cuplu bunicel.

 

Trebuie sa-i schimb cauciucurile si dupa aia sa astept primavara sa ma dau cu ea.

 

Bineinteles ca ieri cand am luat-o, nu m-au stat dracii pe acasa, am inghetzat de nu-i adevarat.

 

Azi i-am confectionat o prelata din niste folie de plastic, si sunt in cautare de garaj, eventual incalzit...

 

vor urma niste poze maine.

 

numa bine, si bafta tuturor.

 

V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc la toti de urari, sper sa aveti aceeasi bafta ca si mine sa va indepliniti visele in materie de motoare. Ce sa zic, totul se face cu efort. Eu unul am facut credit la banca, pe 3 ani pentru motorul asta.

 

aceeasi firma este si la Intercontinental, si am facut abonament la ei, pana la sf. lui ianuarie 2005. La fel, incalzit si pazit. Mai sunt o groaza de motoare pe acolo. Merg in fiecare zi sa-i dau o cheie, sa o incalzesc un pic, si mai dau si o tura de control, daca e cazu' :blink:

 

dupa cum am promis, iata si o poza cu bestiutza, plouata :P

 

Numa bine, si ne vedem la intruniri in 2005.

 

Sarbatori fericite.

post-49-1103542925_thumb.jpg

Editat de ares666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam fain baieti, din pacate nu am putut ajunge la party, dar berea ramane valabila, ne cinstim cu prima ocazie. B)

 

da, rezervorul se afla sub sa, capacitate de 9 litri. si, da, nu cred ca ajung la mare fara sa realimentez. :nono:

 

dar nu conteaza asa de mult, important este ca motorul merge bine, nu are batai aiurea, trage ca nebunu', si arata beton, cel putin mie imi place la nebunie.

 

m-am imbatat de fericire, doar eu cu mine. :blink: ca deh, sunt la prima japoneza. :P

 

tin sa va multumesc la toti pentru aprecieri, stiu ca va bucurati pentru mine, asa cum si eu m-am bucurat cand fiecare dintre voi si-a indeplinit visul, pe rand, Axa, Baiazid, Big, Catalin, etc...

 

ne vedem sigur pe la arc cum se usuca zapada, si apoi pe la intruniri.

 

numa bine baieti, be happy for me.

 

P.S. cand e prima intalnire prin etrusco dupa sarbatori? in prima saptamana din ianuarie, sau cum? ca si asa am prea multe absente :smoke: :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

never ever.

 

am si filme mai nou.

 

si o sa-i tot fac, "pentru ca merit(a)". :blink:

 

ce vrei mosh, mie mi se pare frumoasa, ce sa-i fac, ma dau cu ea,si cand mai imprumut cate o camera foto sau video, nu sunt timid, ii dau sa zaca...:P

post-49-1105387455_thumb.jpg

Editat de ares666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo mai ti-ai luat-o pana la urma.Am auzit de mult timp dar nu am apucat sa te felicit inca asa ca o fac acum. Sa te bucuri de ea si te cred ca-ti place pentru ca-mi place si mie mult de tot de a ta si de a mea...:wave:

La cati mai multi km si fara evenimente.Sa ne vedem pe la intalniri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Bravo mai ti-ai luat-o pana la urma.Am auzit de mult timp dar nu am apucat sa te felicit inca asa ca o fac acum. Sa te bucuri de ea si te cred ca-ti place pentru ca-mi place si mie mult de tot de a ta si de a mea...:moron:

  La cati mai multi km si fara evenimente.Sa ne vedem pe la intalniri.

multam multam,

pai sa ne vedem, dar si inainte de intalniri, nu mai zici nimic, nici o narghilea, nimic... :wave:

 

ma rog, cica tre sa vorbim de tzomputeru' ala al tau, sau acuma merge ??

 

say somethin'...

 

P.S. nu am mai facut poze noi cu "mobra", ca nu mai am camera foto...

 

intre timp, pentru vreme naspa, mi-am luat o dacie din '82, cu care ma tarai prin oras ca sa nu ma mai cert cu toti moshulanii si babele prin 105.. :huh:

 

numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:huh:) Ti-ai luat masina?

Bai momentan sunt in sesiune si cum sesiunea mea e cat doua mai mici din cauza celor doua fac nu prea mai am timp si de altceva,dar poate ne vedem dupa adica peste vreo 2 saptamani aproximativ;sa-ti vad si eu motorul ala ca nu am mai ajuns pana acum...:wave:

Calculator momentan merge destul de bine,trecand peste cele minim5 eroripe care le da dar m-am obisnuit cu ideea pentru moment asa ca asta e.Dar poate treci totusi dupa sesiune poate ii faci ceva sa nu mai faca asa...

Mai vb si ai grija de motor si du-te mereu pe la el.

Daca trece iarna asta mai repede poate intr-o luna am si eu motorul pe aici si atunci o sa ma simt si eu mai bine din punctul asta de vedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: S-o stapinesti sanatos si la cit mai multi km pe ea!De la cine a-i luat-o?De la Stefan,un tip cu parul lung?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lupule, fii atent ca ramane scris aci ca imi dai vulcanu'. eu viraga nu cred ca o tin mai mult de anul asta, cel mult vara viitoare. desi imi place la nebunie cum trage, cum merge... e in stare foarte buna. am rezolvat si cu faza ca se tura singura aiurea - era de la un surub care regleaza relanti-ul. acuma toarce jos de tot, turatie mica si constant sau "rotund"... cum se zice.

 

oricum, ma mai uit din cand in cand la pozele cand eram pe vulcanu' tau, si imi amintesc cat de bine mi s-ar potrivi, ca e mult mai mare ca viraga...

 

numa bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lupule, fii atent ca ramane scris aci ca imi dai vulcanu'.

 

oricum, ma mai uit din cand in cand la pozele cand eram pe vulcanu' tau, si imi amintesc cat de bine mi s-ar potrivi, ca e mult mai mare ca viraga...

 

numa bine.

după faţa asta te cred ! :banana: :banana: :banana:

 

 

nenea, Dvs. nu mai ştiţi să daţi un semn pe skype sau pe yahoo mess? :cheers:

post-49-1108064462_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nenea wolf, nu prea am timp de messengere, ma muncesc astia ca pe negru si in tot timpul cand sunt la munca, stau cu ochii pe mine ca pe butelie, sa vaza cate linii de cod scriu, stuff like that.

 

si, da, comenzile alea sunt identice cu ale mele, numa ca ale tale par mai noi, sau cel putin, neuzate, la mine aproape s-o dus cauciocu' de pe schimbator, iar aia de frana prinde oleaca de rugina. deci se intelege ca le vreau. categoric.

 

si oricum, ne vedem in baza, vorbim, negociem in beri... :cheers: sau ce bei tu... ramane de vazut.

 

numa bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...