Sari la conținut

Supermoto


Postări Recomandate

KTMistii vo recomanda KTM, Husabergistii, Husaberg, fanii Honda vor zice Dominator sau CR-F, etc ...

 

Ce bani vrei sa dai ? si ce vrei sa faci cu ea (strada, curse) ?

 

 

o vreau pentru strada, pe pot de vehicul de deplasare. o intrebare de noob pot merge 2 persoane pe un super moto nu? pentru ca nu vreau sa ma plimb cu ea doar prin oras :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o vreau pentru strada, pe pot de vehicul de deplasare. o intrebare de noob pot merge 2 persoane pe un super moto nu? pentru ca nu vreau sa ma plimb cu ea doar prin oras :)

 

suzuki dr-z 400 sm iti recomand. poti merge si cu a 2-a persoana. are pompa de ulei, contrabalansor (nu vibreaza f tare) electroventilator, garantie 2 ani fara limita de km, te inclini cu ea de atingi cu scaritele de asfalt, iar daca vreodata n-ai bani(doamne fereste) consuma 3% eu am mers cu un incepator (foarte incet fara acceleratii puternice si v max 80 la ora si la 194 km am bagat 6,05 l. uleiul il schimbi la 6000 km, filtrul la 18000 (desi ala e 15 ron).

nu e ea atat de sportiva ca altyele dar macar sa o duci pe asta la limite :scratch:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suzuki dr-z 400 sm iti recomand. poti merge si cu a 2-a persoana. are pompa de ulei, contrabalansor (nu vibreaza f tare) electroventilator, garantie 2 ani fara limita de km, te inclini cu ea de atingi cu scaritele de asfalt, iar daca vreodata n-ai bani(doamne fereste) consuma 3% eu am mers cu un incepator (foarte incet fara acceleratii puternice si v max 80 la ora si la 194 km am bagat 6,05 l. uleiul il schimbi la 6000 km, filtrul la 18000 (desi ala e 15 ron).

nu e ea atat de sportiva ca altyele dar macar sa o duci pe asta la limite :))

 

 

cam cat este una SH? dar noua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un drz 400 sm si este perfect pt mizeria asta de oras prin care ma flendur eu (bucurestiul adica). in ceea ce privste pasagerul, insa, cred ca trebuie sa fie unul subtirel ca e cam micut locul pe care-l are la dispozitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite, eu am o husqvarna sm610 si chiar merge . 50 d cai, am mers 160, cre k se duce pana aproape d 180, da la vit aia e instabila cam rau d la vant. merg 2 p ea, are scaritze din fabrica, eu d multe ori merg cu fata p ea,. am facut si supermoto adevarat aici e cel mai marfa, de vreo 2-3 ori p tarnsfaga, merge ok, injectie, sonda lambda,iti mai zic dak vrei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite, eu am o husqvarna sm610 si chiar merge . 50 d cai, am mers 160, cre k se duce pana aproape d 180, da la vit aia e instabila cam rau d la vant. merg 2 p ea, are scaritze din fabrica, eu d multe ori merg cu fata p ea,. am facut si supermoto adevarat aici e cel mai marfa, de vreo 2-3 ori p tarnsfaga, merge ok, injectie, sonda lambda,iti mai zic dak vrei...

 

 

ai facut transfagarasanu cu pasager?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai facut transfagarasanu cu pasager?

 

nu...aici am fost egoist si am preferat supermoto adevarat nu touring :) . e cv bestial...pacat ca-i asa departe

e bn ca vrei supermoto ca-s destul de rezistente la accidente. eu am avut unu acu cateva zile si n-am schimbat decat un bec...restu mersi lu piciu d indreptare :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mie, da unii dintre noi chiar n-avem bani de atata intretinere. in plus omu nostru nu cre k vrea competitie

 

 

mi-a placut mult suzuki-ul de mai sus. ala ramane prima optiune. vedem acum daca gasim si SH.

 

sigurul dejavantaj e ca nu poti face drumetii mai lugni cu pasager si bagaje.

 

avantajul lui e ca e usor de manevrat prin jungla bucuresteana.

 

deci Transalp sau DR-Z 400 SM? this is the question. :)

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transalpul e alta clasa. E un touring cu oarece veleitati enduro. E o moto grea. Buna pt. asfalt, pentru calatoriile lungi, oarece rally usor... Foarte fiabila: e Honda. Nu e SM.

DRZ-u SM e altceva: orientat catre circulatia in oras, foarte manevrabil, fiabil, consuma putin. Confortabil fata de un SM pur dar nu prea merge la calatoriile f. lungi.

Dar... tu alegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transalpul e alta clasa. E un touring cu oarece veleitati enduro. E o moto grea. Buna pt. asfalt, pentru calatoriile lungi, oarece rally usor... Foarte fiabila: e Honda. Nu e SM.

DRZ-u SM e altceva: orientat catre circulatia in oras, foarte manevrabil, fiabil, consuma putin. Confortabil fata de un SM pur dar nu prea merge la calatoriile f. lungi.

Dar... tu alegi.

 

 

faza e ca nu am masina si nici nu imi permit masina + motor deci tre sa ma hotarasc la una din cele 2 motociclete.

 

SM clar in oras te scoate din orice rahat (ma refer la conglomerari de conserve :)), da cu 2 pe un SM nu poti pleca la drumuri lungi.

 

transalpul in schimb e bun pt drumurile lungi dar in jungla o sa imi fie mai greu.

 

cred ca aleg transalpu. e o motocicleta de drum lung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot vrei sa faci un compromis intre cele doua,atunci iti recomand Yamaa XT600 (SH). In oras e superok (inalta, cuplu la turatii mici) dar si la turinguri lungi cu sau fara pasager. Merge si offroad (soft) iar daca vrei poti sa ii pui roti supermoto. Vezi mai multe pe topicul posesorilor din sectiunea enduro, aici pe forum. Bafta la alegere :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...