Sari la conținut

Accident Sibiu- Primarie-10.09.2007


bubuu
 Share

Postări Recomandate

De vreo 30 de min motoristul cu o Honda CBRF 600 97-98 alb cu rosu, a intrat lateral intr-un Ford Scorpio model 90, condus de o roma. In fata primariei vechi din Sb, se pare ca Honda venea cu viteza , femeia , din spusele ei a zis ca a ocolit un pieton care trecea printr-o zona nepermisa strada si a virat stanga , moment in care cel cu Honda a intrat in usa stanga fata. Motocicleta era cu nr. rosu de Sj, erau 2 oameni pe ea, e praf toata partea dreapta, si din cate mi-a spus soferita ford-ului amandoi erau bine raniti. Eu am ajuns chiar cand salvarea pleca deci doar ce a zis femeia stiu, pt ca cei 2 politisti habar nu aveau de nimic.

Soferita a zis ca motorul avea viteza f mare, undeva in jur de 100, ceea ce pt zona aia e enorm de mult. Daca chiar asa e, cu parere de rau, chiar daca nu motoristul e vinovat, ii transmit ca asa merita, pt ca portiunea ca sa prinzi viteza e scurta, deci inseamna ca a tras bine de maneta.

Asta e, sper sa se vindece si mai mult de ceva membre rupte sa nu aiba. Se pare ca de accidentele din oras, cu viteze prea mari ale motocicletelor nu scapam nici cum. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am copilul mic si sunt consemnat la domiciliu, insa dimineata o sa trec pe acolo si o sa vad. Sper sa aflu si detalii mai multe...

Iar daca tu domnule motociclist crezi ca vreun OM merita asa ceva, esti idiot. Ptr ca un alt om, indeiferent de gradul lui de idiotenie, nu merita sa moara.... nici macar sa se raneasca... Dar ma rog... nu fac polemica pe tema asta!

Detalii sper sa apara maine, mai ales legate de identitatea motociclistului, cat si despre starea lui de sanatate! Din acelasi frumos si mult mai civilizat Sibiu, ii dprim motociclistului, oricine ar fi el, multa sanatate & mult bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ma insel dar mi se pare ca aceeasi motocicleta circula aseara pe o artera prinipala din Sibiu(calea Dumbravii) cu viteza f mare cu pasager in spate; saraca fata se tinea ca scaiu de nebunelu ala...cand te manca te manca

Nustiu de unde o putut sa iasa soferita aia de a ocolit pe domnu pieton in traversare neregulamnetara pt ca in zona sunt 2 treceri mari si late de pietoni but shit happens ce pot sa mai zic...insanatosire grabnica

poate cu ocazia asta ii vine mintea la domnu motociclist

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Ma irita remarci rasiale cand se vede clar ca atentia conservarei era la evitarea pietonului idiot.

 

2. Intradevar, trebuie sa tragi serios de gaz ca sa accelerezi o Honda CBRF 600 97-98 sa prinda asa repede suta. :)

 

3. Deficienta riderilor care fac accidente tip T-bone cu motoare vechi deja devine proverbiala.

 

Propun o alternativa la cumpararea unui motor pentru rezolvarea unor probleme de sexualitate:

 

De fapt, o lista:

 

1. Socializare mai serioasa in grupuri unde sunt mai multe femei sexoase, chiar daca ramaneti la faza de spectator, o perioada.

 

2. Frecventarea unei sali de fitness mai frecvent. pentru un boost la self confidence, si mai multa liniste interioara.

 

3. O alegere mai atenta a vestimentatiei barbatesti. . .Conteaza si hair stylingul.

 

4. Dezvoltarea skillului de a vorbi mai cool, mai relaxat, la un pahar de vin, si nu la o bere ieftina ca toti ceilalti Bergenbieristi.

 

5. Masaj (facut chiar de mama sau bunica) in zona occipitala, pentru a crea o relaxare a zonei unde se aduna toti nervii si stresul (sexual sau nu).

 

6. O mai mare atitudine pozitiva, visavis de sexul opus, mai multa relaxare, o intelegere mai buna a meandrelor concretului (care o fi) pshihologiei feminine universale.

 

7. Crearea unei stari de spirit (imediat dupa trezire) de tipul : Ce zi superba, ies sa iau aer in short si in shlapi pe unicul bulevard (sau strada principala) din urbe, mananc o inghetata, un covrig cu sare grunjoasa (folosita si la dezapeziri) ma uit cum se joaca copii in parc, cumpar niste seminte de la chiosc pentru porumbeii din parc. Ma intind pe iarba eventual si uit complet de motor.

 

8: Ne straduim zilnic sa asimilam conceptul: "Motorul meu nu este o extensie de 100 HP a peeeneesului meu".

 

9. Ne amintim zilnic, ca noi nu am exista daca nu ar exista si parintii si bunicii nostri. (Pentru ca daca nu existau bunicii, nu existau nici parinti, yata, yata) deci nu merita sa le distrugem viata si sa-i bagam in groapa, doar pentru ca noi in perioada asta nu prea footem, sa zicem.

 

10. Cine face greseli grave pe moto intr-un oras cu o singura strada principala (sau doua) ii recomand cu caldura sa nu ii tune prin cap sa se mute in Bucuresti. Daca traind ani de zile in localitatile alea cu o (una) strada principala, nu au invatat ca-n palma, unde pot si unde nu pot, sa dea gaz, chiar si la o amarata de Honda din 97, atunci Bucurestiul e un holocaust instant nescafe brasero pentru ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto spus AK Raptor!

Am trecut mai devreme pe la locul accidentului, nici o urma... :-) Sibienii curata frumos! Poate auzim azi ceva despre identitatea meseriasului, sunt chiar curios, ca stiu cel putin 5 posesori de CBRica, insa cu numere de SJ nu sunt sigur....

Sper ca e totul ok!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu avea viteza mare - si chiar daca ar fi avut, cetateana cu autoturismul ar fi trebuit sa se asigure, parca, nu-i asa? Motociclistul s-a ales cu fractura la ambele incheieturi ale mainilor, daca ar fi avut 100 la ora nu credeti ca ar fi rezultat leziuni mai grave?

Voi cu cine tineti? Pe Crazymobra50 il inteleg, 100 la ora e ceva peste tehnologia de care dispune, dar lui AKRaptor trebuie sa-i spun ca persoana accidentata nu a facut nicidecum o greseala grava de conducere, iar despre relatiile lui cu sexul opus nu cred ca are prea multe informatii.

Iar m-ati enervat cu decaloagele voastre, va credeti Moise din Ferentari, or what?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal nu tin cu cei care fac greseli de circulatie, pt ca si eu si cand sunt in masina si pe moto la fel ii injur, ca si voi, ca toata lumea, ca doar asa se poarta la romani. Dar nu pot sa tin nici cu motoristii care merg cu viteza mare in oras, pt ca ma gandesc la accidentul de aseara si imi dau seama ca si daca era cu masina si mergea cu viteza asa mare, tot se busea. Asta e.

 

Iar lui chopper savage ii transmit ca din moment ce posesorul Hondei avea viteza mare, si pe calea dumbravii si in momentul accidentului,mai ales cu pasagera care probabil se umezea toata ce tare e baiatul ei, adica peste limita legala, asta deja e o greseala grava de conducere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de aici pana la a-i spune ca asta e merita... mai e cale. Daca nu poti ura de bine, mai bine o secunda de tacere decat sa-i urezi de rele. A zice ca merita un rau inseamna a-i dori raul...

Fii bun!

Sanatate!

 

Nue vorba ca am vrut sa fiu rautacios, insa exprimarea mea "merita" = poate alta data se invata minte, sau fiecare e pe poola lui la viteza aia, sau si-a facut-o cu mana lui. Normal ca m-am speriat cand am vazut motocicleta intins ape jos, normal ca m-am agitat cand am auzit ca erau 2 persoane pe cbr, insa cand am auzit cu ce viteza mergea............... si a mai si completat crazy mobra spunand ca l-a vazut pe calea dumbravii tot cu viteza mare.............. atunci ce pot sa spun??? :) .

:D bravo, ai innebunit-o pe pasagera, i-ai aratat ce misto e honda ta!!!

Nu. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate imi amintesc eu... in zona respectiva e restrictie de 30 km/h (discutabila decizie). Dar asta nu conteaza. Nujtiu ce viteza avea dar dupa leziuni nu cred sa fi avut nici macar 70-80. Normal ca cioara (fuck political corectness) abereaza si vine cu viteze supersonice... In fond e vb de penele ei. Cred ca s-a orientat si ea dupa locatie ca altfel ar fi avut 190 "celmacar motoretistul". Nu i iau apararea CBRistului si nu-l cunosc. Tre sa stii unde iti permiti o repriza scurta in oras si unde nu. Oricum si daca ar fi mers cu 40 in paralel cu masina respectiva si aceasta ar fi facut o manevra brusca de evitare... tot l-ar fi mucificat. Ar fi mucificat pe oricine... si pe mine, si pe Rossi si cred ca, chiar si pe AK_Raptor. Clar ca viteza agraveaza urmarile si ti-o cam cauti cu lansatorul de flacari cand o jeruiesti in oras insa ce vreau sa spun este ca daca e sa fie nijte circumstante nasolale ti-o iei in barba cat 'ei fi tu de precaut, experimentat etc. In zona sunt 2 treceri de pietonti :) monumentale. Dar daca ti e lene sa-ti misti cadavru inca 50 de m... treci ca mooia si provoci cacaturi din astea. Nujtiu exact punctul in care s-a produs nasolia insa imi imaginez ca poate sa fie in dreptul statiei de autobuz si ca a tzashnit vreun dobitoc peste strada.

 

Sanatate mociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Buna,am ramas un pic consternata la ce ati spus voi pe aici,sa va raspund si de ce.In primul rand ce informatii ati postat voi sunt foarte aproape de neadevar.CBR amicului meu e din 2000 nu din 98-97 nu conducea o femeie ci un barbat plus ca mai era cu copilul lui in masina deci tipul era foarte matur si tine mult la cei apropiati lui.Si nu aveau prietenii mei 100 km la ora asa cum ati spus voi.

Daca aveau 100km la ora cred ca ii vizitam prin zona Calea DUmbravii,adica cimitir !O sa va mai ofer infomatii daca vreti.

 

 

--- Mesaj completat în 09 Oct 2007 21:00 -------------
Le multumesc tuturor celor care si-au dat seama ca nu prietenii mei au fost de vina, ci tipul care a virat brusc si ii rog sa isi puna intrebarea daca as fi fost eu in locul celor doi motociclisti!

Sa ai un accident fara sa fii tu de vina si sa suferi din cauza unei persoane ,care nu cred ca stie regulile de circulatie.Nu cred ca convine la careva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sa ai un accident fara sa fii tu de vina si sa suferi din cauza unei persoane ,care nu cred ca stie regulile de circulatie.Nu cred ca convine la careva!

 

Intotdeauna e vina motociclistului. Cel care se stie cel mai expus la accidente naspa(adica bikeru) trebuie sa-si ia toata masurile de sigurantza ca sa nu devina roadkill. Aaa, daca era noapte, pe un drum in totala bezna, pe un drum prin porumb (unde sunt sanse mici dar exista. .sa iasa vreun blambec de pe un drum lateral) mai ziceam. Da ziua? Prin centru? Hai sa nu o mai aburim si sa ne asumam vina cand e cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna e vina motociclistului. Cel care se stie cel mai expus la accidente naspa(adica bikeru) trebuie sa-si ia toata masurile de sigurantza ca sa nu devina roadkill. Aaa, daca era noapte, pe un drum in totala bezna, pe un drum prin porumb (unde sunt sanse mici dar exista. .sa iasa vreun blambec de pe un drum lateral) mai ziceam. Da ziua? Prin centru? Hai sa nu o mai aburim si sa ne asumam vina cand e cazul.

 

 

subscriu!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost de fata, si motociclistul avea ceva viteza, nu cred ca 100. Oricum, pe O CBR 98 nu trebuie sa tragi tare sa ajungi repede la 100 :friends:, si conserva a virat brusc, cred ca nici ea nu se astepta sa vireze. Sper sa se insanatoseasca motociclistul repede!

 

Daca zci ca ai fost de fata, inseamna ca ai vazut si pietonul din poveste. Era acolo sau a fost doar "scuza" soferului ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne-o facem cu mana noastra. orice accident nasol se produce din cauza vitezei prea mari. eu cu motorul nu am avut accidente, multumesc creatorului, dar cu peste 10 ani in urma am facut praf doua bmw-uri. de ce? mergeam fooooarte tare in oras. de atuci am inceput sa merg putin mai incet decat "blana" pe care o "simt" eu. masina sau motor nu conteaza.

 

ps. acum nu zice nimeni ca "putin mai incet" ul asta ar fi limita legala. nici vorba :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care viteza? REPET DACA AVEAU CEI DOI 100 km LA ORANU SE ALEGEAU DOAR CU MAINILE RUPTE CI ERAU LA CIMITIR! Care pieton? Ca nu era nimeni tipul nu s-a asigurat si a virat brusc,daca nu stiti foarte bine datele accidentului respectiv nu mai dati doar cu presupusul.

Din pacate sau din fericire nu stiu cum sa zic am avut accidente doar la viteze mici, de genul 40-50 km la ora si nu din vina noastra.Daca ar fi fost vina prietenilor mei, aveam ciocul mic. Ce ma da pe spate faptul ca soferii de conserve nu sunt prea atenti atunci cand circula si considera ca soseaua e doar a lor,a celor cu 4 sau mai multe roti nu si a celor cu 2 roti.

As vrea sa stiu cum ati reactiona voi daca ati fi patit, ce au patit prietenii mei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu aveau nici 30 si ala a dat peste ei. sunt viteze la care se mai pot evita multe chestii. daca toata lumea ar merge cu 50 in oras ar fi aproape imposibil pt un sofer normal sa faca accident. uite azi a cazut cineva cu o motorisca si nu mergea tare dar din socul cu bordura s-a spart cadrul. era pe o straduta...

 

--- Mesaj completat în 10 Oct 2007 18:48 -------------
si apropo de viteza. daca te loveste in piept ceva care se deplaseaza cu 40 la ora este caz de popa. asa ca nu mai neglijati voi viteza pe motor ca nu e ca in masina. conserva cum o numesc multi pe aici are fiare multe in jurul soferului plus airbaguri. nu zice nimeni, cand e liber si uscat da-i in goarna la biticla dar cand peisajul se complica cu pietoni, conserve, parapeti, stalpi etc las-o mai moale. unii avem noroc si ne invatam lectia, altii nu avem noroc si ar mai fi o categorie, a celor care au bulan cu carul si scapa din cateva accidente nasoale dupa care se cred nemuritori. treaba lor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...