Sari la conținut

Kawa 636 Vs. Honda 954


chino
 Share

636 vs. 954  

68 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Trebuie sa vina mos cracila iar :)

Stiu ca sunt total diferite amandoua.

Am o mare slabiciune pentru 636 fie model cu toba sub sa sau cel cu toba in lateral, dar in acelasi timp ma innebuneste si 954u de la Honda.

Cine are modelele 636 03-05 sau 954 02-03 dati-va cu parerea visavis de intretinere si alte costuri. Consum si orice fel de problema ati avut de cand aveti motoreta.

post-6078-1189844274_thumb.jpg

post-6078-1189844281_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

argumente ?

Daca zic..."pt ca e honda" imi sar toti in cap...

Multi strainezi am vazut ca folosesc 954 pt touring, nush cat de potrivit e pt asta dar, cu siguranta este unul dintre cele mai fiabile motoare sportive din moment ce am vazut multe asemenea exemplare de vanzare cu 50-70 mii de km la bord!!! Alte SS nici nu spera sa ajunga la km aia...

Oricum o sa-ti iei ce te incanta pe tine mai mult... :lol:

 

Succes cu noua akizitie... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut multe asemenea exemplare de vanzare cu 50-70 mii de km la bord!!! Alte SS nici nu spera sa ajunga la km aia...

Pe naiba nu. Un 600 (care e mult mai turat) cu intretinere corecta ajunge la 100 mii km fara probleme in conditii de mers pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe naiba nu. Un 600 (care e mult mai turat) cu intretinere corecta ajunge la 100 mii km fara probleme in conditii de mers pe strada.

As vrea sa vad spre exemplu un R6 cu peste 60mii km ... tare as vrea......care sa si functioneze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corbart ... nu era asta miezul discutiei ... toba sub sa, si nimeni nu a pomenit de toba sub sa la 954 ... personal mi se pare niste tiganii modificarile astea (las-o domne cum a lasat-o ma-sa! )

 

oricum amandoua sunt cam la acelasi pret ... ~5000 euro (mai mult sau mai putin iarna :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: Ce vrei s faci cu ea? Touring, terase, Arc, sau race? Daca vrei touring mergi pe 954. Daca mergi pe la curse i-ati 636. In State 954 se da la preturi destul de mari fata de 100rr care nu sint acolo cu mult mai scumpe cu toate ca sint mai noi. Daca iubesti virajele da-o pe 600. Ca reper de pret gindeste-te ca 954 are 100% nevoie de amortizor de ghidon, altfel risti mult fara el. 954 mai are un zgomot la oala de ambreiaj care te va freca puternic la creier pina te vei obisnui cu el. Eu i-am cumparat oala de ambreiaj noua si dupa 1000km a aparut din nou zgomotul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: Ce vrei s faci cu ea? Touring, terase, Arc, sau race? Daca vrei touring mergi pe 954. Daca mergi pe la curse i-ati 636. In State 954 se da la preturi destul de mari fata de 100rr care nu sint acolo cu mult mai scumpe cu toate ca sint mai noi. Daca iubesti virajele da-o pe 600. Ca reper de pret gindeste-te ca 954 are 100% nevoie de amortizor de ghidon, altfel risti mult fara el. 954 mai are un zgomot la oala de ambreiaj care te va freca puternic la creier pina te vei obisnui cu el. Eu i-am cumparat oala de ambreiaj noua si dupa 1000km a aparut din nou zgomotul.

 

nu vreau curse ... rareori fac touring, merg la terase ca orice om normal :) ma mai dau si eu pe curbe ca de .. e frumos ... o mai ametesc putin pe roata din spate si cea din fata ... intr-un cuvant fac agrement nu sport

am citit si eu in cateva reviewuri de 954 de acel bumbling noise de care zici tu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre tau, omu' a zis ca stie ca nu au legatura, dar pt el fiecare ii place in felul ei, asta e manevra.

Bre eu zic sa le iei pe amandoua.

dar daca nu poti lua decat una.. ia-ti Suzuki gsxr 750 :finger:

 

Gluma gluma dar io is mega fan Honda si de a ceea mi-as lua.. 636. HE A HEA. Suna aiurea nu?

 

Eh, pt mine un miar nu isi gaseste rostul in peisaj. I live 6oo.. forever.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot nu am inteles.El a spus "sunt innebunit dupa 954 dar imi place si 636-le".Nu inteleg ce inseamna "sunt innebunit"..aspectul, sunetul, cum trage, ciclistica, etc....ce anume?

 

In orice caz eu votez 636-le 2006.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe 954 nu am mers, in schimb am un 636 2005 si sunt foarte multumit de ea.UN an am facut 16.000 km, mers pe curbe, schimbari viteze fara ambreiaj.Mobra e ca noua, am dat si odata cu ea de pamant binisor.IN afara de consumabile, de care eu m-am ocupat cu schimbul si kitul de lant nu am reparat nimic sau nici o durere de cap cu ea.Daca as spune ia 636 as fi subiectiv ptr. ca eu am una. nu stiu cum se comporta un 954.Parerea mea.Ia ce iti place si ce te bucura pe tine cel mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu le-am bagat in aceeasi oala ca stiu si eu ca 3 e mai mare ca 2 ...

cand am deschis topicul ma manca rau de tot pentru un 954 mai mult aspectul la ea...

in cele din urma m-am hotarat la 636 pentru ca asa cum am zis la inceput, am eu o slabiciune pentru kawasaki... modelu 2003 primu model cu furca upside down, totul digital la ea, frane radiale si aspect super mega agresiv fata de modelu 2005/2006 !

in plus m-am gandit mai bine ca un miar nu e bun pentru mine :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...