Sari la conținut

Fratilor Aveti Grija Cu Scuterele


pino_nrg
 Share

Postări Recomandate

aveti mare grija cum mergeti fiindca daca faceti cumva accident mai grav,pana vine salvare nu va poate ajuta nimeni. un amic de-al meu a lovit pe trecerea de pietoni ( un batran cu un geamantan ,batranul e lovit un pik la cap ) era pe scuter cu o fata care nu avea casca,nu dau detalii despre ce si cum erau loviti amicul si fata respectiva insa ideea este k politia nu a vrut sa lasa pe nimeni sa-i duca la spital cu toate ca fata era grav ranita.AVETI MARE GRIJA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, in cazul de fatza evident politia si salvarea au fost de vina, nu cretinul de retardat de prieten al tau.

 

Radu

 

 

ff inteligent prietene radu !!! ai prins mesajul pe care am incercat sa-l transmit ,ideea era ca daca Doamne fereste patim ceva , ai sanse sa mori cu zile .

 

 

p.s. si vorbeste mai frumos,chiar nu era cazul sa jignesti !

Editat de pino_nrg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene scuterist, pentru faptul ca a pus in pericol in mod criminal vietile a doi oameni prietenul tau merita batut cu gaina uda in piata publica pana invatza regulile de circulatie si ale bunului simt.

Faptul ca eu l-am facut (cuvant urat) si retardat reprezinta doar o constatare a starii sale, nu o insulta.

 

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ma sica asa e :moron: Pe el il cauta moartea pe-acasa si a trebuit sa iasa pe strada mare sa se plimbe, sa mai treaca si strada

 

Radu esti hilar :finger: Tre sa notez jignirea cu gaina

 

pentru baiatu ala pot sa zic doar ca e un UCIGAS...de la viteza e sigur.

 

app de treceri: la mine in oras se intampla ceva PENIBIL: s-au asflatat majoritatea arterelor principale, dar doar atat. In loc sa vina in spate cu marcajele, au lasat asa. Trec oamenii pe unde apuca, zic ca sunt pe trecere. E usor sa faci accident asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clar ca batranelul cel senil CU GEAMANTAN care treversa drumul pe trecerea de pietoni este vinovat...

aaa daaa... si politia... pt ca l-a lasat sa scape usor pe prietenul tau(care a pus in pericol 2 vieti, a lui nu se ia in calcul, ca daca el nu se grijeste, de ce sa o facem noi ?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare!

cum iti veni sa mai si povestesti asta?

mie mi-ar fi fost rusine!

 

niste inconstienti!

si "amicul" si fata! cum naiba sa o iei in spate fara casca?

de ea ce sa mai zic... incantata ca se da cu "motoru'"

 

pacat de batranel, ca nu are nici o vina saracu' , sau poate... ca avea geamantanul ala mare!

of of ...

Editat de GoMeZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Penibil. Dar daca gandim cum trebuie, majoritatea facem greseli ca luam pe cineva in spate. Noi suntem responsabili de viata lor. De-aceea nu iau decat prietenii super apropiati (daca patesc ceva sa nu-mi para rau :finger:). De fata nici nu zic, n-are tupeu sa se suie + ca e penibil sa-i zici unei fete sa-si puna casca in cap. Deci concluzia: mai bine iti pui un portbagaj pe locul din spate si gata. Toata lumea fericita, raspunzi doar de viata ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, se ca doar unul din voi a inteles ceea ce trebuia , in fine aveti dreptate 100% k a gresit INSA IDEEA ERA SA NE FERIM CAT MAI MULT DE ACCIDENTE OAMENI BUNI , nu sa-l critic pe X ca a facut nu stiu ce! politia si salvarea nu-si fac datoria cum trebuie , exemplu : duminica la mine la servici cineva a cazut si si-a fracturat piciorul , a chemat ambulanta Plus ( care totusi este particular ) si a venit dupa 1 h .

 

p.s. partea nasoala este k totul s-a intamplat seara si trecerea nu era luminata ( binenteles asta nu-l absolva de vina , fiindca acolo ar fi trebuit sa aiba 30 km/h )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Penibil. Dar daca gandim cum trebuie, majoritatea facem greseli ca luam pe cineva in spate. Noi suntem responsabili de viata lor. De-aceea nu iau decat prietenii super apropiati (daca patesc ceva sa nu-mi para rau :finger:). De fata nici nu zic, n-are tupeu sa se suie + ca e penibil sa-i zici unei fete sa-si puna casca in cap. Deci concluzia: mai bine iti pui un portbagaj pe locul din spate si gata. Toata lumea fericita, raspunzi doar de viata ta.

 

 

Cum sa fie penibil sa-i spui sa-si puna casca?? Ce poate fi penibil in asta? Ok, hai sa zicem ca tu nu iei o fata in spate si poate foarte bine faci daca inca nu te simti in stare dar sunt multi care fac asta. Si lor li se pare penibil? Sau poate mai penibil este atunci cand tu care ai avut casca te ridici de jos si te scuturi si "proasta" care s-a urcat cu tine fara casca pt ca ai crezut tu de cuviinta ca e penibil, isi aduna creierii de pe jos.

Purtati mai castile alea si voi si pasagerii ca nu au fost facute degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Metalghost n-ai inteles mesajul. Crede-ma e stupid sa-i ceri sa-si puna casca in cap pentru un amarat de scuter, pe motor mai e altceva. Ideea era ca mai bine nu iei, oricum n-am circulat nici1data cu pasager fara casca (sau eu fara casca). Plus de asta eu nu "ma spoiesc de asfalt" :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plus de asta eu nu "ma spoiesc de asfalt" :finger:

 

 

mestere ! stii cum e vorba aia "niciodata sa nu spui niciodata" ,nu te da tarzan ca tu nu ai sa cazi fiindca nu stii cand vreodata din vina ta sau cine stie ce alta cauza,ajungi sa faci cunostiinta cu asfaltul asa ca las-o mai moale cu "ma spoiesc de asfalt" . :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai ma calm pino...veziti de tovarasu tau ranit. E o diferenta intre a cadea si a te spoi de asfalt. Am facut si eu cunostinta cu asfaltul, chiar de curand (cum ziceam pe un topic, si ca sa vezi ca nu sunt tarzan chiar eu "m-am laudat" ca am cazut) din cauza unui prost de a pus frana brusc la o apropiere de intersectie. Eu "m-am spoit" la 10 la ora nu la 100 asa ca e o diferenta. Si am zis ca nu o sa ma spoiesc nu din cauza indemanarii mele (care poate e, care poate nu e) ci din cauza vitezei cu care merg. Cu 40 la ora in oras nu-i mare spoiala. Tot se gasesc unii destepti sa comenteze. CONTINUTU CITIT-L, DEDUCETI SI VOI NISTE IDEI. Nu ca ma dau eu mare jmecher, ca nu's. Nu ma cred rossi si n-am zis ca nu o sa cad nici1data. Cautati a se spoi in DEX (daca exista), e o diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Metalghost n-ai inteles mesajul. Crede-ma e stupid sa-i ceri sa-si puna casca in cap pentru un amarat de scuter, pe motor mai e altceva. Ideea era ca mai bine nu iei, oricum n-am circulat nici1data cu pasager fara casca (sau eu fara casca). Plus de asta eu nu "ma spoiesc de asfalt" :finger:

 

 

Fiule, eroule, nemuritorule, ala care nu cazi niciodata si cu scuterul care nu merge tare, iti urez BAFTA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai ma calm pino...veziti de tovarasu tau ranit. E o diferenta intre a cadea si a te spoi de asfalt. Am facut si eu cunostinta cu asfaltul, chiar de curand (cum ziceam pe un topic, si ca sa vezi ca nu sunt tarzan chiar eu "m-am laudat" ca am cazut) din cauza unui prost de a pus frana brusc la o apropiere de intersectie. Eu "m-am spoit" la 10 la ora nu la 100 asa ca e o diferenta. Si am zis ca nu o sa ma spoiesc nu din cauza indemanarii mele (care poate e, care poate nu e) ci din cauza vitezei cu care merg. Cu 40 la ora in oras nu-i mare spoiala. Tot se gasesc unii destepti sa comenteze. CONTINUTU CITIT-L, DEDUCETI SI VOI NISTE IDEI. Nu ca ma dau eu mare jmecher, ca nu's. Nu ma cred rossi si n-am zis ca nu o sa cad nici1data. Cautati a se spoi in DEX (daca exista), e o diferenta.

 

OK,

Am dedus....cred ca indemanare nu prea e atunci cand te ia prin surprindere cel din fata care "a pus frana brusc la o apropiere de intersectie".

Oricum topicul asta a fost deschis gresit de la inceput. De ce voi scuteristii nu va dati sfaturi intre voi ca sa purtati casti??? De ce credeti ca este penibil ca o fata sa poarte casca pe un scuter? Sa fie devina pubertatea si inconstienta creata de euforia hormonala a acestei perioade???? Ati vrea si voi sa va dati in barci si nu stiti cum sa o impresionati??? de aici apar 2 dileme:

1. daca ii pui casca, o sa ai cu cine te da in barci multa vreme....dar oare se mai poate cu o coafura stricata???

2. mmmm....cu coafura stricata....nu prea merge....(gandeste el). ... Si pleaca cu ea.... Dar ce ne facem??? pana la sfarsitul calatoriei puberul nu mai are cu cine sa se dea in barci!!!! Creierii ferei sunt la 50 de metri mai in spate pe bordura!!!

 

Puberul, cu ea in coborare, trece de la euforia hormonala, intr-una de adrenalina extrasa din ambiguitatea faptului.... Oare era mai bine cu coafura stricata s-au decedata si fara creieri...chiar si aia mici de gasca...????

Mmmmm...nu cred...dar asta este....necrofil nu vreau sa devin, asa ca ii spun ca o parasesc, chiar si asa postmortem, ce nu merge? Si la urma urmei, ea e doar o decedata....doar nu o sa traiesc toata viata cu o decedata, si in plus am o viata intreaga la dispozitie sa caut alta care sa nu fie asa de proasta sa moara chiar asa de la prima bordura, ca doar am 15 ani!!!!

 

Cam asta este logica unui puber care nu are nimic de pierdut, si care in orice situatie apeleaza cu incredere la tati ca sa ii ingroape mortaciunea!!!!!!

Editat de aax94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.doar nu o sa traiesc toata viata cu o decedata, si in plus am o viata intreaga la dispozitie sa caut alta care sa nu fie asa de proasta sa moara chiar asa de la prima bordura, ca doar am 15 ani!!!!

 

 

 

Esti meschin si rau...baiatul tocmai a implinit 16 ani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca are 16 ani impliniti de curand, tot are in fata o viata intreaga de cugetari care mai de care mai inteligente. Si aici nu e vorba doar de Rolly, ci de toti ceilalti "participanti la trafic" pe scutere cu varste cand nici parul pubian nu e prea bine conturat.

Aici este vina parintilor care de da drumul pe strada cu aceste "agregate". Daca are 16 ani, poate sa dea de permis, si asa poate ii mai vine mintea in cap, si mai capata ceva responsabilitate.

De exemplu azi, eu mergeam incolonat cu 40-50/h in oras, si doi dilii de 13-15 ani faceau jaloane printre masini cu peste 60/h in zona cu zebre. Probabil in mintea lor eu eram prostul si incompetentul si nu puteam sa crosetez ca ei... Pacat....

Editat de aax94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Pino am inteles mesajul tau.Eu sunt satul pana peste cap de subofiterii astia care parca si-au dat doctoratu la cate figuri au pe ei si de toti parlitii sa le zic asa "zeilor" care conduc si ei motoare de pe forum,au impresia ca ei sunt cei mai cultivati.M-am saturat de figurile lor,pai sa imi zica unu ceva prin trafic daca nu il bat in mijlocu soselei cu tot cu permisu si 20 ani a lui.Fiindca eu stiu legislatie si circul regulamentar,da e degeaba pt ca tot si-au gasit 2 prosti sa dea peste mine si mai terminati cu atatea ironii ca ati inteles exact ce a vrut omu sa zica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba oameni buni eu va intreb: Sunteti PROSTI? Acu nu ma pasa...sunt sanctionat pe forum, nu sunt, asta e. Deja m-am plictisit. Repet intrebarea: sunteti PROSTI? Aveti ceva lipsa la cap? Mi s-a luat de ironiile voastre pur si simplu de (cuvant urat)!!!!!!! Am ajuns la concluzia ca sunteti vai de voi (unii, in general motociclistii care intra pe-aici), sunt de 1000X pe putin mai matur, mai inteligent mai ce preferati decat voi. Ce te crezi jmecher? Te crezi jmecher ca sti sa scri in vorbiere indirecta, sa fabulezi si sa folosesti un gerunziu la verb, o bucata de ironie si alte elemente de limba si literatura romana? TE INSELI. ESTI BOMBA!

 

Sa te aduc cu picioarele pe pamant: exista copii de 10 ani care umbla prin facultati, super genii. Exista de asemenea si oameni retardati (saracii...vorbesc la propriu) care au 40 ani si gandesc cat unul de 5 ani. VARSTA NU INSEAMNA NIMIC.

 

Alta treaba ar fi ca voi nu stiti ce e aia o femeie (cei care comentati). Voi lucrati mai mult cu dreapta. Am si eu o vina: am dat dovada de prostie caci am incercat sa ma laud ca gandesc corect. Uitati: scopul conteaza, nu cum se ajunge acolo. Am zis ca nu pun fata in spate mai bine, decat sa merg cu ea fara casca. Cere-i tu unei fete sa-si puna casca in cap pentru o plimbarica pe un motor de 10 ori mai mic decat o sticla de cola. PENIBIL CUM ZICEAM. Si nu e de freza, nu e de nimic. E de imaginea pe care ti-o creezi. Deci cum ziceam clar, voua tre sa va explic ca la oameni pesterilor MAI BINE NU PUI PASAGER.

 

Cu 16 acu sincer...va contraziceti singuri. Nu sti ca daca ai 16 ani esti mai matur ca la 15 ani si 11 luni? Sau m-am gasit eu exceptia? Sau acu ca am facut si eu 16 ani s-a marit minimul de varsta? Eu va zic pe romaneste: J33T!!!

 

Alta idee: eu va asigur ca sunt printre aia de care nu trebuie sa va luati. Dar chiar azi imi spunea un prof ca taranii mor fericiti ca nu cunosc, prostii mor in prostie si tacere. Mai bine imi impun punctul de vedere chiar daca nu sunt vinovat. Ma consider o persoana cat de cat cu minte si nu vreau sa trec prin "botezul" vostru de toata porcaria. Mai bine ies din tipar si vorbesc, nu raman prost in tacere.

 

P.S: PLEASE DIE!!!!! :finger: Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea este in felul urmator: daca iei o fata in spate trebuie s-o pui sa poarte si casca, nu este penibil, in acest fel cresti in ochii ei pentru ca esti grijuliu cu ea. :lol: Apoi trebuie sa mergi in felul urmator: acceleratie - frana, acceleratie - frana.......... (cunoscatorii stiu de ce) :finger:

Glumeam si eu la faza cu acceleratie - frana :moron:

Nu va mai certati atata ca in ultimele zile sectiunea scooter mania a devenit aproape inutila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma lasi mai marius cu grija. Nu sti cum gandesc fetele in ziua de azi...mai ales alea basinoase. Zic sa o lasam asa ca tot nu intelegeti ce vreau sa spun. Nu e important ce gandesc, ci cum actionez, ce fac. Am gandit ca nu i-as da casca unei fete, am actionat v-am zis cum: nu iau pe nimeni fara casca, si fete deloc.

 

Nu totul e ok...vorbim pareri despre scutere, ne ajutam intre noi, service, idei de tuning, orice, si apoi vine un motorist si ne da noua sfaturi de buna purtare si legate de viata.

 

Reveniti-va!!!! Tiganii nu stiu sa umble pe calculator, nu au acces la net, si mai ales la acest forum. Din start vorbiti cu oameni deja elevati nu cu aia dupa strada cu scuterele ciordite :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...