Sari la conținut

Harley Davidson


Radu_OldSchool
 Share

Postări Recomandate

Ma bucur de bucuria voastra!

Sper ca o sa puteti incerca mai multe modele si ani ai HD. Fiecare motorizare e diferita si are farmecul ei, si e imposibil sa nu nimeresti exact ce vrei.

Melciule tare bine ai spus-o, daca vi in zona mea folclorica ai Softailul meu pt ture cand vrea muschii tai.

Acuma am citit o gramada de oameni care se plangeau ca oglinzile erau prea suss... hai mah sa fim seriosi, pune manuta delicata si misca-le pana vezi bine (destul de simplu). iar de lungimea picioarelor si mainilor, comoditatea sheii pana la rigiditatea suspensiilor, totul poate fi schimbat inainte de iesirea din magazin (cam scump) sau in urmatoarea zi cu piese de pe ebay (garantat mai ieftine decat la japoneze)

Oricum sper ca in viitor sa fie mai multi (nu numai eu adica) oameni pe aici care sa isi dea seama ca 'itzi iei Harley din cauza legendei" si a reclamei este un mit ... iti cumperi un model de Harley pt placerea de a calari acel motor in sine - ca orice alta motocicleta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 861
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma bucur de bucuria voastra!

Sper ca o sa puteti incerca mai multe modele si ani ai HD. Fiecare motorizare e diferita si are farmecul ei, si e imposibil sa nu nimeresti exact ce vrei.

Melciule tare bine ai spus-o, daca vi in zona mea folclorica ai Softailul meu pt ture cand vrea muschii tai.

Acuma am citit o gramada de oameni care se plangeau ca oglinzile erau prea suss... hai mah sa fim seriosi, pune manuta delicata si misca-le pana vezi bine (destul de simplu). iar de lungimea picioarelor si mainilor, comoditatea sheii pana la rigiditatea suspensiilor, totul poate fi schimbat inainte de iesirea din magazin (cam scump) sau in urmatoarea zi cu piese de pe ebay (garantat mai ieftine decat la japoneze)

Oricum sper ca in viitor sa fie mai multi (nu numai eu adica) oameni pe aici care sa isi dea seama ca 'itzi iei Harley din cauza legendei" si a reclamei este un mit ... iti cumperi un model de Harley pt placerea de a calari acel motor in sine - ca orice alta motocicleta!

 

 

:love: a fost prima oara pe un HD....nimic dar nimic nu se poate compara cu senzatia de pe HD...iar in ceea ce priveste potriveala cu fiecare...hmmm...imi este foarte greu sa cred ca nu poti potrivi un model...la draq asta este placerea HD...il cumperi si il personalizezi...

Editat de xvs650
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...imi este foarte greu sa cred ca nu poti potrivi un model...la draq asta este placerea HD...il cumperi si il personalizezi...

 

* that's my point too! :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant ride-testul Harley de duminica!

 

La mine a fost la fel de placut, ca la multi altii de altfel, dar presarat si cu ciudatenii venite din pacate chiar din partea celor de la HD!

Cum am intrat pe poarta cu motorul, proprietate personala, trecand de portarul cu burta in costum maro-portocaliu, am fost intampinat de o tipa ce statea pe un HD, imbracata din cap pana in picioare cu HD, cu un fel de strigat-tipat:"Heiiiiiiii, Heiiiiiiiii, Heiiiiiiiiii!!!!!" :love: Am oprit si m-am uitat la ea! M-am gandit ca saraca s-o fi trezit cu fata la cersaf dimineata, sau a avut o dimineata mai grea! Faptul ca am intrat pe poarta nu am incomodat pe nimeni si nu am creat nici un pericol pentru nimeni. Apoi mi-am continuat drumul pana in parcare si drive-test-ul cu Road-Kingul...in fine plimbarea ca ride-test nu a fost! :lol:

Asteptand sosirea motocicletei alese de mine, am urmarit fara sa vreau domnisoara imbracata in HD ce calarea un HD si era de la HD, ca de fapt era suparata pe toata lumea de acolo si era foarte iritata de orice. O pun pe seama faptului ca a avut o dimineata mai grea.

 

Dupa ce mi-am terminat plimbarea interesanta, placuta, cu Road-Kingul, m-am dus la cei din cort sa-mi recuperez carnetul. Observand aglomeratia de acolo mi s-a parut normal sa intreb daca ar fi posibil sa plimb si celalalt motor pentru care m-am inscris. In acel moment a venit un tip, tot de la HD, probabil ca e foarte cunoscut de toata lumea, e cel cu ochelari si are night-rod-ul negru-mat, care a tipat din spatele meu:" Liniste!! Vorbesc eu acum!" :laugh: Restul oamenilor cu care am interactionat de la HD au fost...normali!

Bine ca am fost intr-o stare buna si aceste iesiri de macho, bai eu am HD, nu m-au deranjat la momentul respectiv.

Dar imi pare rau ca nu am intrebat-o pe tipa aceea de ce a tipat la mine! Poate ca pentru faptul ca am intrat cu un Suzuki C800 pe teritoriu HD?! (sunt si eu rautacios acum)

 

Tipul ce era cu laptopul mi-a spus ca Fat-Boy-ul este disponibil pentru test si in cursul saptamanii, la fel si VRSC-ul.

 

Bafta,

Bogdan

Editat de bogdan_st
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:love: Oricum intelegeti din context.

 

 

Sarumana mai Sadoveanu pentru bis. Ai degetutze magice, care ajuta sa retraiesti tare veridic treaba aia dupa care ne ridicam mandibula cu greu.

 

Si-ar fi inspirati poate oamenii sa te citeze pe ici pe colo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Melciule, oricat ai lauda tu testul, tot mai bine organizat si mai frumos a fost anul trecut la BMW. In afara faptului ca aveai mancare si bautura la discretie din partea BMW, puteai sa zburzi juma de ora unde vroiai tu cu motorul ales. Eu de ex cu 1200 gs m-am plimbat prin padurea de la snagov si am luat toate noroaiele la rand, iar cu k 1200 r sport pe dn1 la relaxare. Asta inseamna un test.

 

P.S: Si sa nu uit ca La BMW aveau si reduceri la echipamente plus ca puteai sa pleci cu mai multe amintiri gratis, decat stickerele de la HD. :)

 

 

 

Barbate, tocmai citeam la ceva topic de genul "sa ne cunoastem" cum ca ai 15 ani... poate ma luminezi cum ai ajuns la test drive la harley sa primesti motor si acum un an ( la 14 ani , daca ma mai ajuta atata matematica) sa iei la testul bmw un gs1200 la plimbare prin noroaie si k 1200 la relaxare pe dn1 ??? Trebuie sa felicit firmele in cauza pentru incederea in tinerimea romana!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Barbate, tocmai citeam la ceva topic de genul "sa ne cunoastem" cum ca ai 15 ani... poate ma luminezi cum ai ajuns la test drive la harley sa primesti motor si acum un an ( la 14 ani , daca ma mai ajuta atata matematica) sa iei la testul bmw un gs1200 la plimbare prin noroaie si k 1200 la relaxare pe dn1 ??? Trebuie sa felicit firmele in cauza pentru incederea in tinerimea romana!

 

:) Tu crezi tot ce vezi? Pe forum pot sa am cati ani vreau :P)

 

/index.php?showtopic=458692

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cracii scurti....v-rodu' e jos rau de tot.

 

Nttt..are comenzi foarte in fatza,gen "comenzi avansate",la alte mobre.

 

Chiar azi radeam de-un amic cu vitezoaica,obisnuit cu comenzile-n spate...C-a testat (si i-a placut!) Night-Rod-ul...Si povestea foarte hazliu,cum cauta comenzile(la-nceput),in spate,pe unde-s scaritzele pasagerului,la V-Rod...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

M-am hotarat sa postez urmatoarea stire tot aici, avand in vedere ca subiectul este acelasi :

 

''Harley-Davidson Motor Company

a premiat Harley-Davidson România

pentru performanțele din 2009 ''

 

http://www.0300.ro/index.php?option=com_co...=63&lang=en

 

FELICITARI :laugh: :drink:

Mesaj completat

bump...

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ma bate gandul la o Street Bob FXDB,noua si ar fi pacat sa o las cu evacuarea stoc...Problema e ca daca schimbi evacuarea,este imperios necesar o recalibrare ECM,fie cu Power Commander PC III,Cobra SE,etc.Cine tuneza asa ceva la noi?Eventual Ungaria?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Ma bate gandul la o Street Bob FXDB,noua si ar fi pacat sa o las cu evacuarea stoc...Problema e ca daca schimbi evacuarea,este imperios necesar o recalibrare ECM,fie cu Power Commander PC III,Cobra SE,etc.Cine tuneza asa ceva la noi?Eventual Ungaria?

 

eu iti recomand rescrierea ecm-ului cu soft oem Screamin Eagle (nu se ataseaza nimik motocicletei ) ca la Power Comander sau Fuel Pack mai ales ca spatiul este destul de limitat mai ales la Dyna,dar ca treaba sa fie super ar trebui sa schimbi si filtrul de aer ca sa simti cu adevarat diferenta,costurile sunt undeva pe la 400E (soft,cabluri,harti)pe care le iei acasa si daca te pricepi un pic mai mult poti face singur harti si setarile care iti plac.

Vi la dealer si te ajut cu cea mai mare placere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Hai sa mai scoatem la lumina inca un topic cu Harley...

Freedom Week-end

[ 29-30 aprilie ]

25 de motociclete, o capacitate cilindrica totata de 31,000 cmc, putere cat cuprinde, cele mai noi modele precum si modele clasice devenite celebre, muzica buna, un suc rece la umbra, buna dispozitie si toti membrii HOG - iata ingredientele unui week-end de poveste. In 2011 Harley-Davidson Truck revine in Romania pentru un ride test care va marca intregul an. Ne vom intalni cu toti pasionatii de motociclete, ne vom face noi prieteni si vom face primii pasi impreuna cu cei care doresc sa intre in lumea Harley-Davidson.

 

SURSA - HOG Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ok, cum se fac inscrierile? Anul trecut era un formular online dar acum nu mai exista nimic de genul ala. Tare ma mananca palma sa ma plimb cu un Sporky, again!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He,he...! Idem,pt. sambata,de la 16.00-17.00.Daca prind liber,vreau sa ma dau si cu V-Rodu'.Anu' trecut, mi-am facut damblaua,si-am incercat Rocker-u' - visu' meu frumos,in materie de HD :) ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scriu si eu aici, cu referire la V-Rod, pentru ca Topicul cu pricina a fost inchis... V-Rod nu a fost gandit, creat si mai ales produs de cei de la Harley cu ajutorul si sub indrumarea directa a celor de la Porsche. Cei de la Porsche au avut un cuvintel de spus doar in ceea ce priveste designul, atat.

Cu adevarat V-Rod, in principal motorul, isi are radacinile intr-o motocicleta sport dezvoltata de HARLEY-DAVIDSON inca din 1988, VR1000.

Asa ca, amatorii de tehnologie japoneza, care tot dau cu noroi in Harley, aveti macar bunul simt sa incercati o motocicleta, ca tot vi se ofera ocazia asta gratis.

 

Cateva date despre Harley-Davidson VR1000:

 

Engine - 1000cc, Four stroke, 60° V-Twin, DOHC, 4 valves per cylinder.

Bore x Stroke & Compression Ratio - 98 x 66 mm & 11.6:1

Induction & Ignition / Starting - Weber EFI &Electronic / electric

Max Power - 135 hp @ 10000 rpm

Clutch & Transmission / Drive- Dry Multi-disc & 5 Speed / chain

Frame - Aluminium 2 Spar parameter

Front & Rear Tyre - 120/70 ZR17 & 170/70 ZR17

Wet-Weight / Fuel Capacity -176 kg / 17 Litres...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scriu si eu aici, cu referire la V-Rod, pentru ca Topicul cu pricina a fost inchis... V-Rod nu a fost gandit, creat si mai ales produs de cei de la Harley cu ajutorul si sub indrumarea directa a celor de la Porsche. Cei de la Porsche au avut un cuvintel de spus doar in ceea ce priveste designul, atat.

Cu adevarat V-Rod, in principal motorul, isi are radacinile intr-o motocicleta sport dezvoltata de HARLEY-DAVIDSON inca din 1988, VR1000.

Asa ca, amatorii de tehnologie japoneza, care tot dau cu noroi in Harley, aveti macar bunul simt sa incercati o motocicleta, ca tot vi se ofera ocazia asta gratis.

 

v-rod aici:

/index.php?showtopic=161480

 

ps:cel putin locatia/motorul sa le aveti in profil!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma-si baga si eu la un test pe 48 ca imi place cum arata si e incredibil de low, dar spre nefericirea mea sunt departe de Bucale.....

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, nu stiu daca merita efortul sa vii pana aici...o sa fie naspa, Harley-uri noi Cross Bones, Rod King, panarame dinalea de-ti surzesc urechile si tremura ca dracu din toate incheieturile...Naspa...

Stai acasa! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, nu stiu daca merita efortul sa vii pana aici...o sa fie naspa, Harley-uri noi Cross Bones, Rod King, panarame dinalea de-ti surzesc urechile si tremura ca dracu din toate incheieturile...Naspa...

Stai acasa! :)

Pai mie imi place daca tremura toata si face galagie si mai e si lipsita de confort e ceeace ma unge la inima, eu gandesc in felul urmator - ''sa simti ca ai calarit ceva'' pentru ca daca caut tot felul de treburi contemporane imi i-au masina in care e: wireless, bluetooth, mp3...and all that shit! Nu vreau sa ma cert cu nimeni dar fiecare avem ''durerea'' noastra, iar 48-ul e pe la ''durerea'' mea, eu personal ia-si pune un ape, un springer, un sisibar mizerabil de exagerat si un esapament care sa scoale ''mortii''.

 

Mesaj completat

:) Lasa Lordule,ca ne dam noi cu ele,si pt. tine...
Chiar te rog @Darian sa il interogezi pe ala care se da cu 48-ul si sa-ti zica cum e ca sunt curios ce senzatii ofera. Am vazut pe net ceva review dar nu se compara cu zambetul celui care se da jos de pe un motor de care e curios. Plimbare faina cu V-ul! Bafta si vorbim dupa zambet :))
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...