Sari la conținut

Noul Model Kawasaki Zx6-2007


HIM
 Share

Postări Recomandate

da, e numai bine de craciun,vezi sa iti cumperi si un tricou cu kawasaki atunci cand iei motorul, ca o sa fie cam frig!si sa nu exersezi decat pe gheata, ca la inceput asa se face.

 

Ce -ar fi sa o iei tu frumos de coditza pe pantera si sa va duceti voi asa frumos cu motoarele voastre,la o berica si sa ne lasati pe noi incepatorii in lumea noastra...

 

P.S. Problema nu e scrisul meu,ci faptul ca tu nu intelegi nici macar tema topicului,sa ti mai scriu o data ?!

Noul Model Kawasaki Zx6-2007, PARERI,DISCUTII,VA PLACE SAU NU ACEST MODEL?

Editat de HIM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce -ar fi sa o iei tu frumos de coditza pe pantera si sa va duceti voi asa frumos cu motoarele voastre,la o berica si sa ne lasati pe noi incepatorii in lumea noastra...

Esti obraznic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti obraznic

 

Nu sunt obraznic deloc,ma enerveaza la culme cand incerci sa afli niste lucruri si niste pareri si te trezesti ca esti luat la misto cu scrisul,cu faptul ca esti incepator si vrei motor de 600,etc.

Dc.raspunzi in acelasi mod nu vad "obraznicia".

 

P.S.Mi-ar fi placut sa-ti stiu parerea cu adevarat despre modelul asta mai ales ca esti "fana KAWA".

Editat de HIM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai fi fost incepator cu cap nu ai fi facut un topic de genul asta.

Ce vrei sa afli despre acest model gasesti p forumurile dedicate special.

oameni care o calaresc de mii de km si care au ce spune.

 

Aici nu ai ce afla..decat daca vrei tu sa show off ca "mama imi iau zx6 o7", fix pix.

 

hai go play si ai grija cand ti-oi lua, orice ti-ai lua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene baga un click aici http://kawiforums.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=72

lasa motociclismu adica punct ro pentru pareri si sfaturi

si felicitari pentru gusturi :cheers:

 

Cea mai buna e varianta ta , iti spun sincer ca am o gramada de brosuri ,pliante ,cataloage cu modelul asta,si speram o data cu topicul sa gasesc un proprietar sau macar cunoscatori care sa si dea cu parerea si sa se abtina de la intepaturi si "grandomanie".

Se pare ca greu poti purta discutii cu unii...asta e tot de-ai nostri sunt... :finger:

 

 

<small>--- Mesaj completat în 26 Sep 2007 22:10 -------------</small><br/>

daca ai fi fost incepator cu cap nu ai fi facut un topic de genul asta.

Ce vrei sa afli despre acest model gasesti p forumurile dedicate special.

oameni care o calaresc de mii de km si care au ce spune.

 

Aici nu ai ce afla..decat daca vrei tu sa show off ca "mama imi iau zx6 o7", fix pix.

 

hai go play si ai grija cand ti-oi lua, orice ti-ai lua.

 

Asta chiar e tare,te -ai transformat si tu acum,scopul nu e asta "sa ma dau eu mare"...

whatever.

 

<small>--- Mesaj completat în 26 Sep 2007 22:24 -------------</small><br/>

 

--- Mesaj completat în 26 Sep 2007 22:27 -------------

Cea mai buna e varianta ta , iti spun sincer ca am o gramada de brosuri ,pliante ,cataloage cu modelul asta,si speram o data cu topicul sa gasesc un proprietar sau macar cunoscatori care sa si dea cu parerea si sa se abtina de la intepaturi si "grandomanie".

Se pare ca greu poti purta discutii cu unii...asta e tot de-ai nostri sunt... :moron:

<small>--- Mesaj completat în 26 Sep 2007 22:10 -------------</small><br/>

 

Asta chiar e tare,te -ai transformat si tu acum,scopul nu e asta "sa ma dau eu mare"...

whatever.

 

<small>--- Mesaj completat în 26 Sep 2007 22:24 -------------</small><br/>

 

Cred ca cel mai bine e sa inchid acest topic.Multumesc celor care au avut bunavointa sa si de-a o parere.

ASFALT USCAT TUTUROR(CHIAR SI INCEPATORILOR)

:lol: :eek:

 

TOPIC INCHIS

Editat de HIM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io zic sa nu iei SS de 600 din 2007. Ma inspaimanta raportu CP/KG care a ajuns mai mare decat la miare mai vechi. 0.77CP/kg la un zx6 mi se pare enorm pentru un incepator. Un Fireblade de 900 din 97 avea 0.69 HP/kg (chiar daca e cuplu mai mare). Lumea creca nu mai judeca puterea ci toti se iau dupa cilindree.. ca vai ce ..e de 600 poti face fata..right..poate daca e un CBR F3 de 600 din 98 mai zic.

O sa treci de 6000 de ture si ai sa faci pe tine :finger:

 

Io nu inteleg de ce nu poti incepe pe ceva de vreo 50-60 de cai. Oricum la inceput senzatia e supertare si la 30 de cai. Nu e mai bine sa cresti usor usor? Sa te maturizezi sa prinzi experienta si apoi sa sari la ceva mai tare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce -ar fi sa o iei tu frumos de coditza pe pantera si sa va duceti voi asa frumos cu motoarele voastre,la o berica si sa ne lasati pe noi incepatorii in lumea noastra...

 

 

auzi domnu' destept, daca incepeai topicul prin a cere parerea publica depre kawasaki ala obosit fara a spune cand si ce iti iei tu , nimeni nu ar fi avut de comentat.dar atata timp cat ai spus ca "peste 2 luni fac si dreg" , fapt care pe mine nu ma intereseaza catusi de putin, atunci poti sa te astepti la tot felul de comentarii. daca ai luat-o personal e problema ta, ideea e ca nu are rost sa faci pe desteptu' cu mine.

si altii s-or crezut mai destepti si si-or furat-o.

poti sa faci ce vrei, din partea mea sa iti iei 3 ZXR din 2011, numai nu te abera.

sper sa nu ma mai deranjezi. salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A,acum inteleg ,de asta nu te ai putut abtine de la comentarii care nu -si aveau rostul in acest topic pt. ca eu am zis ca as vrea sa-mi iau motor de 600 si 2007 pe deasupra...

Nu te mai deranjez asta e ultima data PROMIT. :finger:

 

P.S."Kawasaki obosit"-mai intereseaza -te domnu "destept", esingurul model de 600 care nu are probleme.

Apropo tu ce motor ai?!

 

07 cbr600rr has clutch problems and overheats.

 

http://www.600rr.net/vb/showthread.php?t=85626

http://www.600rr.net/vb/showthread.php?t=84840

 

07 yamaha R6 has problems too.

 

http://www.r6-forum.com/forums/showthread....ight=R6+problem

http://www.r6-forum.com/forums/showthread.php?t=51324

http://www.r6-forum.com/forums/showthread.php?t=50997

 

07 gsxr600 haha well some are squid induced or cheap build quality....

 

http://www.gsxr.com/showthread.php?t=40657...=07+600+problem

http://www.gsxr.com/showthread.php?t=38479...=07+600+problem

http://www.gixxer.com/forums/showthread.php?t=154586

http://www.gixxer.com/forums/showthread.php?t=158020

Editat de HIM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A,acum inteleg ,de asta nu te ai putut abtine de la comentarii care nu -si aveau rostul in acest topic pt. ca eu am ziz ca as vrea sa-mi iau motor de 600 si 2007 pe deasupra...

Nu te mai deranjez asta e ultima data PROMIT. :lol:

Cumetre, vb lui Otto,ia-ti si zxcoishpe din 2000tzashpe, da' lasa-ne frate in durerea noastra si nu te mai purta ca "a horse's ass", ca tot esti bot in bot cu un cal in avatar. :finger:

P.S.: Vad ca ai o maaaaare problema cu "topicul tau" in care sunt offtopicuri...doooooooooooooh! :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumetre, vb lui Otto,ia-ti si zxcoishpe din 2000tzashpe, da' lasa-ne frate in durerea noastra si nu te mai purta ca "a horse's ass", ca tot esti bot in bot cu un cal in avatar. :finger:

P.S.: Vad ca ai o maaaaare problema cu "topicul tau" in care sunt offtopicuri...doooooooooooooh! :moron:

 

 

Unii prefera motanii,altii prefera caii...fiecare cum se descurca.

Si daca nu ti convine ceva paraseste-ne si du-te.....pe alte topicuri CUMATRO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii prefera motanii,altii prefera caii...fiecare cum se descurca.

Si daca nu ti convine ceva paraseste-ne si du-te.....pe alte topicuri CUMATRO.

O sa-ti printez poza si o pun pe wind shield , iar sub voi scrie cu litere de-o schioapa "NU TE VOI UITA NICIODATA, ETALON DE PROSTIE"..."care esti, pa persoana fizica" :finger:

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa-ti printez poza si o pun pe wind shield , iar sub voi scrie cu litere de-o schioapa "NU TE VOI UITA NICIODATA, ETALON DE PROSTIE"..."care esti, pa persoana fizica" :finger:

 

RAMAN DATOR.

Ma abtin sa-ti dau apa la moara,nu are rost,ramai in prostia ta ,oricum inafara de ABERATII,nu prea am ce scoate de la tine.

 

P.S.Am gasit o asemanare pt.tine,cu ce e comparata HAYABUSA? :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RAMAN DATOR.

Ma abtin sa-ti dau apa la moara,nu are rost,ramai in prostia ta ,oricum inafara de ABERATII,nu prea am ce scoate de la tine.

 

P.S.Am gasit o asemanare pt.tine,cu ce e comparata HAYABUSA? :finger:

Numai de-a dreq ma urc pe mobra si vin pana la Galati sa-ti arat cu ce e comparata Busa...numai ca dupa cred ca te vei afla in imposibilitatea de a posta pe forum impresii...ceea ce inseamna iminenta moarte sociala a ta, din moment ce nu ai o viatza "in real life" si iti "cultivi" una pe net....crunt....dar din pacate, cat se poate de adevarat... :moron:

Te-am pupat pasarika.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai de-a dreq ma urc pe mobra si vin pana la Galati sa-ti arat cu ce e comparata Busa...numai ca dupa cred ca te vei afla in imposibilitatea de a posta pe forum impresii...ceea ce inseamna iminenta moarte sociala a ta, din moment ce nu ai o viatza "in real life" si iti "cultivi" una pe net....crunt....dar din pacate, cat se poate de adevarat... :moron:

Te-am pupat pasarika.

 

Viata mea e cultivata pe net de vreo cateva saptamani,in schimb a ta are ceva anisori de cand numai aici respira...

 

P.S.Ce-ai zice sa o lasam mai moale amandoi ,poate ne intalnim vreodata pe undeva si chiar nu mi-ar placea sa ma dusmanesc nici macar cu tine care vb.mult si fara rost.

 

Hai sa lasam loc si de salut ...cred ca asa ar fi cel mai frumos.

Mi-ar placea sa vii pana la Galati indiferent din ce motive...

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma inspaimanta raportu CP/KG care a ajuns mai mare decat la miare mai vechi. 0.77CP/kg la un zx6 mi se pare enorm pentru un incepator. Un Fireblade de 900 din 97 avea 0.69 HP/kg (chiar daca e cuplu mai mare).

Auzi bah, da motoru ala merge singur? Ia mai pune 80 de kg de rider in ecuatie si vei vedea ca ajungi la niste rapoarte mult mai apropiate, doar ca ZX6-le are 50 de kg mai putin. Adica mai bun la inceput.

 

Nu e mai bine sa cresti usor usor? Sa te maturizezi sa prinzi experienta si apoi sa sari la ceva mai tare?

Ce ti se pare anormal sa-ti doresti un motor puternic si colorat la 23 de ani?

Tu la 23 de ani iti doreai sa cresti usor si sa te maturizezi? Ai fost la doctor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles...uuuuuuu,si ce -ar trebui sa fac acum?!!!!!!!

tot voi intrati cu niste comentariii de 2 ron ,si TOT VOI VRETI SA FITI LASATI IN PACE....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur pentru tine si vad ca esti hotarat sa iti iei kawa 2007. Problema care se pune aici,vad ca nu ai inteles, nu este ca iti iei motor. Oamenii astia incercau sa te ajute si vorba aia daca nu asculti de cei care se confrunta zi de zi cu pericolele ce apar pe 2 roti. Si eu am inceput pe 600, e adevrat pe F2 care e mai potolit.

Era o vorba tare: "Omul din greseli invata" , dar era una mult ami smekera "Omul destept invata din greselile altora" Asa ca eu iti urez sa poti sa te abtii de la gaz cand te urci pe kawa aia. Chiar imi doresc sa nu ai nici un fel de problema, insa cand vei simti ca motorul iti scapa de sub control aduti aminte ce ziceau oamenii astia pe aici. Scuze de offtopic, cat despre kawa asta mie chiar imi place cum arata aceea portocalie, despre perfomante si alte chestii nu stiu foarte multe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi bah, da motoru ala merge singur? Ia mai pune 80 de kg de rider in ecuatie si vei vedea ca ajungi la niste rapoarte mult mai apropiate, doar ca ZX6-le are 50 de kg mai putin. Adica mai bun la inceput.

Ce ti se pare anormal sa-ti doresti un motor puternic si colorat la 23 de ani?

Tu la 23 de ani iti doreai sa cresti usor si sa te maturizezi? Ai fost la doctor?

 

Ai un stil foarte nesimtit de a comunica. Raportul se calculeaza fara greutatea motociclistului si l-am pus pentru a il compara cu acelasi raport de la miare mai vechi.

 

Vorbeam de ideea de a progresa/creste conducand o motocicleta desteptule. Poti sa ai si 40 de ani asta nu inseamna ca tre sa incepi cu ceva puternic si colorat. :finger: F**khead.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand salut HIM.Nu cred ca vei putea obtine ceva util din topicul asta.Ai gresit usor la formularea intrebarii e drept, dar raspunsurile oamenilor sunt nejustificat de malitioase.Modelul e suficient de nou, sa fie foarte rar intalnit.Evident cei care au cate una prin cotete, mai bine scot mobra la plimbare decat sa stea pe site la cearta cu diferite specii de mata.

Si eu am inceput pe 600, fratilor si prietena mea a inceput pe ZZR de 600 din '92....motorul ala are 230 de kg ce dreaq....Se poate!!!...

 

Acum sa ma adresez maimutelor ca atare.

Mah inaptilor, voi credeti ca daca v-ati dat de doua ori pe circuit, aveti 3 motoare sau aveti km sub ele sunteti indreptatiti sa vorbiti superior oricui.E treaba omului ce vrea sa cumpere.Motivele sunt tot ale lui.El vrea pareri despre motor.Puteti sa le dati sau nu?Din cate am vazut, NU.

Stati naibii pe fundul vostru si lasati pe cei care au ceva CONSTRUCTIV de spus sa vorbeasca.Oricum nu-si va schimba optiunea pt ca trei agitati de pe motociclism.ro o dau in parti.

 

(presupun ca va veti ofusca amarnic acum da' stiti ceva?...marsh acasa.Deja mi-au obosit urechile sa aud "experimentatii" aruncand cu rahat in toate partile.Va justificati vorbele prin intentia de a-l proteja pe un "biet incepator" de "bestiile" de 600.Fratilor, respirati si voi ca se judeca greu fara cate o gura de aer. - Daca experienta mea pe motor devine un subiect de discutie ca urmare a postului asta...:finger: abia astept....am cu ce )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand salut HIM.Nu cred ca vei putea obtine ceva util din topicul asta.Ai gresit usor la formularea intrebarii e drept, dar raspunsurile oamenilor sunt nejustificat de malitioase.Modelul e suficient de nou, sa fie foarte rar intalnit.Evident cei care au cate una prin cotete, mai bine scot mobra la plimbare decat sa stea pe site la cearta cu diferite specii de mata.

Si eu am inceput pe 600, fratilor si prietena mea a inceput pe ZZR de 600 din '92....motorul ala are 230 de kg ce dreaq....Se poate!!!...

 

Acum sa ma adresez maimutelor ca atare.

Mah inaptilor, voi credeti ca daca v-ati dat de doua ori pe circuit, aveti 3 motoare sau aveti km sub ele sunteti indreptatiti sa vorbiti superior oricui.E treaba omului ce vrea sa cumpere.Motivele sunt tot ale lui.El vrea pareri despre motor.Puteti sa le dati sau nu?Din cate am vazut, NU.

Stati naibii pe fundul vostru si lasati pe cei care au ceva CONSTRUCTIV de spus sa vorbeasca.Oricum nu-si va schimba optiunea pt ca trei agitati de pe motociclism.ro o dau in parti.

 

(presupun ca va veti ofusca amarnic acum da' stiti ceva?...marsh acasa.Deja mi-au obosit urechile sa aud "experimentatii" aruncand cu rahat in toate partile.Va justificati vorbele prin intentia de a-l proteja pe un "biet incepator" de "bestiile" de 600.Fratilor, respirati si voi ca se judeca greu fara cate o gura de aer. - Daca experienta mea pe motor devine un subiect de discutie ca urmare a postului asta...:finger: abia astept....am cu ce )

Pe tine te las in pace ca ai nr de AB...esti by default asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe tine te las in pace ca ai nr de AB...esti by default asa...

domnu' gokart:

oare ce inseamna by default??

ca esti varza?

sau ca esti cu capu'?

cand ma uit la forumul vostru de albanezi opariti ma amuz copios.

au dreptate amicii mei din cluj, cred ca voi sunteti doar prieteni in cel mai bun caz cu motociclistii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare ce inseamna by default??

ca esti varza?

sau ca esti cu capu'?

cand ma uit la forumul vostru de albanezi opariti ma amuz copios.

au dreptate amicii mei din cluj, cred ca voi sunteti doar prieteni in cel mai bun caz cu motociclistii.

:lol: :finger: :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...