Sari la conținut

Transalpina Rilaudid


Barbarossa
 Share

Postări Recomandate

Acum poate trecem.

Ne-am grabit acum 2 saptamani si am prins zapada. Acum o sa prindem o sosea forestiera nivelata de buldozer si fara zapada/

Nu pot sa rezist sa nu ma bag. Atacam dinspre Ranca si urmam traseul celor din wkd trecut.

Poate vin miercuri la arc si ma vad cu ei.

 

Se pleaca la 18 00 de la petromul de langa MC Donald s la iesirea spre A1. Vedeti ca faceti o ora pana acolo ca e full totul la ora aia. Pana noaptea ajungem la Ranca sper.

Oricum nu e nimik batut in cuie.

 

Fara bagaj mare ca dormim si mancam la pensiune.

Cost tura aprox 300 lei

 

Lista deschisa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti aici organizarea de santier a celor de wkd trecut:

http://emusrv.no-ip.org/adv.wiki/index.php...ina_-_sep._2007

Fara saci si corturi ca oricum a fo frig noaptea si le-au carat degeaba.

 

aici aveti desfasurarea ostilitatilor pana la final, inclusiv poze cu ceea ce o sa vedem pe acolo: /index.php?...mp;#entry886165

 

Tel organizatorului: 0722 551 901, Y! mess: aoltean

 

Mai sunt cateva locuri asa ca inscrieti-va pe rand...

Editat de Barbarossa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai carat corturi si saci, ca ne-am luminat la timp... :moron:

 

iar daca aveti nevoie de o pagina cum aveam noi, unde sa va organizati, ziceti-mi si va fac mintenas. :lol:

 

sa aveti o vreme buna si o tura faina... :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de rau e drumul? Cum s-a descurcat CBR-ul? A atins ceva pe dedesubt?

Oare e mult prea deplasat sa ma gandesc sa duc un chopper pana acolo? Am mers cu Intruder-ul vre-o 20-30 km pe un drum de tara neamenajat, ceva similar unui drum forestier. S-a comportat surprinzator de bine si nu a atins nici un bolovan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce au reparat drumul din zona inalta, Transalpina o sa devina bulevard...devine din ce in ce mai usor sa o parcurgi...nu,nu sint egoist, dar era mai fun cind drumul era mult mai greu si rupt de ape...

 

Ma bucur ca mai multi frati motociclisti (printre care si cei cu vitezane, ciopere) vor putea admira peisajele de vis...

 

Parerea mea e ca poti face Transalpina acum cu orice fel de motor..depinde cit esti de hotarit...

 

Sa nu plecati de unul singur, daca veti avea nevoie de ajutor, acolo nu e semnal la telefon si oameni trec cam rar...

 

Bafta.

Editat de cristache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost pe acolo la sfarsitul lui iunie. Nu stiu ce si daca au reparat ceva pana acum, dar atunci nu cred ca era recomandabil sa mergi pe acolo cu choppere sau vitezane (stradale in general). Cu orice enduro sau enduro-touring, da. Dar sa bagi stradale pe acolo........ Doar daca exista cineva cu o dorinta de nestapanit in a-si bate joc de motocicleta. Repet, doar daca nu cumva, intre timp, sa se fi facut Transalpina vreun soi de autostrada (ceea ce ma indoiesc).

In principiu, poti baga aproape orice motocicleta aproape pe oriunde (vezi tipul cu R1 in jurul lumii). Dar ca sa faci asta, trebuie sa nu dai 2 bani pe "materialul de concurs". Daca as avea stradala, mi-ar fi mila s-o bag pe Transalpina.

Iar pentru cei cu dor de duca prin pustiuri: de ce nu va luati un enduro sau enduro-touring?

 

Bafta :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rezumand...

cine vine?

 

--- Mesaj completat în 25 Sep 2007 21:14 -------------
Pana acum Eu, Marcos si Jupi dupa 5 ani vechea echipa BikeXCS

Se mai baga cineva, s-ar putea sa devansam ora de plecare cu cateva ore..

 

--- Mesaj completat în 25 Sep 2007 21:18 -------------
S-ar putea sa nu ajung maine la arc, dar Marcos si Jupi vor fi acolo la terasa.

 

--- Mesaj completat în 25 Sep 2007 21:53 -------------
Ultimul update.. vremea nu prea tine cu noi... :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Extraordinar! Vai, ploua! Va ordon treceti... Transalpina! Come on guyz!

 

--- Mesaj completat în 02 Oct 2007 16:02 -------------
am citit din greseala... casatoria aduce fericirea...sau destinatia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ploua, oameni buni... nu va panicati... :blink:

 

As merge si eu pe undeva weekendul asta. Solo, pentru comoditate si viteza in teren. Restrictia care mi se aplica e ca trebuie sa fiu inapoi in Bucuresti pana Sambata 06-oct pe la 17-18:00, ca sunt convocat la concert la Muse.

 

Asa ca daca e cineva interesat de ceva light and fast... de exemplu o viteza pana pe Iezer si inapoi, cu plecare vineri seara, chef si nebunii acolo, apoi sambata dimineata tzushti pe Iezer, si tzusti inapoi la campie, ar fi super...

Daca mai e cel putin un doritor, macar in principiu, fac pagina noua la site ( spre amuzamentul lui marque... :blink: ) sa vedem cine ce si pe unde mergem...

 

Dar Transalpina... hmm... cam departe... si nu-mi permite timpul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

newsletter nu avem (inca)... da' daca ne organizam putin, putem face un photo-news-letter... :kick:

 

oricum, pana una-alta, am facut pagina de Iezer pe situl din semnatura mea... :blink:

 

invictus, rul, adibay, adyi, teddy, mnk, cristache, marque, dhamzea si cine mai e interesat de o tura SCURTA weekendul asta... aruncati un ochi pe site si propuneti itinerariul si locul de baut si dormit ... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu... iezerul e cumva intre fagaras si piatra craiului, inspre sud putin...

se ajunge prin targoviste, campulung, rucar... cam pe acolo...

 

intre timp am facut topic nou pe forum cu propunerea asta de excursie. da un search dupa "Iezer" si gasesti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Cine a fost de curand pe Transalpina (2008)? Ne recomanda cineva un loc bun de luat masa la Obarsia Lotrului? :rolleyes: Asa ca pentru aprox 30 de motociclisti infometati :D Multumim anticipat! :ph34r: (Detalii despre ce ne-am propus pentru weekend-ul 5-7 septembrie 2008 aici)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...