Sari la conținut

Un Weekend La Sinaia-"sinaia Forever", Zilele Orasului.


RoC
 Share

Postări Recomandate

In perioada 29 septembrie-1 octombrie, la Sinaia, se va desfasura cea de-a XII-a editie "Sinaia Forever", festivalul care celebreaza zilele orasului.

 

"Galaxia Tineretii" este un spatiu in care varsta coboara stacheta. Intrarea se va face doar pe baza de pasaport (asa cum ii sta bine oricarui european), care poate fi procurat de la una dintre intrarile in Sinaia. Pe toata durata festivalului, in Sinaia accesul cu masina pe artera principala si pe unele dintre strazile orasului va fi interzis. Spatiul pietonal al orasului va fi impartit in patru zone care vor defini dimensiunile 4D ale "Galaxiei Tineretii": zona Distractiei, zona Democratiei, zona Destinului si zona Dragostei.

 

In timpul celor trei zile ale evenimentului, turistii vor avea parte atat de muzica, dans, teatru, circ, vizionari de filme, improvizatii, concursuri de sah, table si sporturi extreme, jocuri de artificii, discoteca in aer liber, ateliere de gastronomie, cat si de expozitii de masini si costume de epoca, targuri de mestesugari, animatie pentru copii, ateliere foto etc. Printre cei care vor lua parte la Festivalul "Sinaia Forever" se numara artistii de la Teatrul Constantin Tanase, care vor prezenta spectacolul "O seara la Tanase", DJ Project, Bere Gratis, Alexandra Ungureanu & Crush, Mirabela Dauer, Stefan Banica jr, Ovidiu Lipan Tandarica, Marius Mihalache, Morandi si Vank

 

:moron:

Eu cu Bubucaty vom pleca sambata dimineata(29.09.2007) spre Sinaia, de la Arc, la ora 08:30. Vom sta la arc, pentru o cafeluta, intre 8:00 si 8:30. Amatori...?????

Mentionez ca vom merge regulamentar tot drumul: 70-80 in localitati, 100-110 km/ora in afara localitatilor si asta pt. ca nu ne grabeste nimeni. :finger:

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg si eu, dar pe alt traseu - Bucuresti-Targoviste-Pucioasa-Sinaia.

Vreau sa fac niste poze "cromatica" pe Paduchiosu.

Asta, bineinteles, daca va fi vreme buna.

Unde mai sigur, va fi un loc de intalnire al motoristilor, in Sinaia?

Editat de SnakeBite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SnakeBite, vezi ca sambata, inainte de Moroeni si pana in mijlocul satului/orasului erau cca. 7 km de griblura, evident, fara prea multa smoala. Stratul gros era pe sensul spre Targoviste, spre Sinaia mai putin. Eu am mers pe contrasens si pe mijlocul drumului, unde era mai curat :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa dau si eu o tura scurta, dar...o sa fie iarasi tiganie...exact ca in anii trecuti!

Parca erai manelist, nu?Te saluta jean :finger: psNu s-a mai repetat istoria la Breaza, stii tu, scuze pt of topic. :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg si eu, dar pe alt traseu - Bucuresti-Targoviste-Pucioasa-Sinaia.

Vreau sa fac niste poze "cromatica" pe Paduchiosu.

Asta, bineinteles, daca va fi vreme buna.

Unde mai sigur, va fi un loc de intalnire al motoristilor, in Sinaia?

Suntem patru baieti care mergem spre Padina sambata dimineata.

Traseul e Petromul din Chitila-Targoviste-Pucioasa-Fieni-Moroieni-Bolboci-Padina si punem merge impreuna pana la Pocheni.

O sa postez ora de intalnire de la Petromul din Chitila imediat ce o hotaram. Keep in touch!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este blocat drumul principal cum se circula? Pe varianta de jos, pe la gara?

Fixati si niste repere exacte, locuri, ore, aici, acolo.

+

 

da...se circula pe langa gara! si...se poate urca prin spatele cazinoului, dupa care...pe cateva stradute...puteti ajunge cu motorele...exact in centru, fara a fi blocati de politie! :finger:

 

 

Jeane...oricum nu ai scapat! tre' sa bem o bere impreuna! :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem patru baieti care mergem spre Padina sambata dimineata.

Traseul e Petromul din Chitila-Targoviste-Pucioasa-Fieni-Moroieni-Bolboci-Padina si punem merge impreuna pana la Pocheni.

O sa postez ora de intalnire de la Petromul din Chitila imediat ce o hotaram. Keep in touch!

 

Deci ora este 8:30 la Petromul din Chitila

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti , aici e un topic cu o plecare deja stabilita. Pentru un alt traseu, respectiv alt loc de intalnire initiati un topic nou. Simplu :finger:

 

Noi nu vom putea ramane peste noapte, deci sambata seara ne vom intoarce in Bucuresti.

Inca o data , plecarea se va face de la ARC, la max 8:30 , vom alimenta la Petromul de la Baneasa, apoi urmam DN1-ul pana la Sinaia. Pe maine ! :moron:

 

PS - luati-va echipamentul de ploaie , se anunta averse

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit mai bine si voi face asa :

 

plecarea la 8-8.30 de la arc ajungem in sinaia la ora xx

 

dorm in Predeal unde mi-am facut de altfel rezervare urmand sa plec spre Targul Secuiesc - Bacau - Focsani - Buzau - via Bucuresti

 

Total 62x km

 

 

amatori?

 

ps : viteza de croaziera >140

post-14862-1190983107_thumb.jpg

Editat de mih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+

 

da...se circula pe langa gara! si...se poate urca prin spatele cazinoului, dupa care...pe cateva stradute...puteti ajunge cu motorele...exact in centru, fara a fi blocati de politie! :moron:

 

 

O informatie utila. Multumesc! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'Enduristul' post='891769' date='Sep 28 2007, 03:23 PM']

Suntem patru baieti care mergem spre Padina sambata dimineata.

Traseul e Petromul din Chitila-Targoviste-Pucioasa-Fieni-Moroieni-Bolboci-Padina si punem merge impreuna pana la Pocheni.

O sa postez ora de intalnire de la Petromul din Chitila imediat ce o hotaram. Keep in touch!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Deci ora este 8:30 la Petromul din Chitila

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Voi fi acolo la 8.30.

Bafta!

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zircon

--SnakeBite, vezi ca sambata, inainte de Moroeni si pana in mijlocul satului/orasului erau cca. 7 km de griblura, evident, fara prea multa smoala. Stratul gros era pe sensul spre Targoviste, spre Sinaia mai putin. Eu am mers pe contrasens si pe mijlocul drumului, unde era mai curat

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To Zircon:

Multumesc! Voi fi atent. Oricum in satul mai sus amintit este necesar sa fii foarte atent pentru ca oamenii de acolo isi cam fac veacul pe strada plus ca pe strada sunt si sunt copii, caini, cai, etc...

Editat de SnakeBite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si yo....sper sa nu ploua....ca nu am echipament...pana la urma de unde se pleaca ...ARC sau PETROM Chitila?????

 

Arcul ar fi ma la indemana pt toti..ca doar nu itzi ia mai mult de 15 min sa vii din chitila....ar fii interesant si frumos o trupa de 10 - 12 motoare......

 

 

........

 

 

 

 

....subscriu pt ARC

 

pS :Mih, cred ca te voi insotii daca vremea tine cu noi...pote il pacalim si pe ADI:)) hihihihihi..ca mi-a tras clapa cu plecarea transAlpina...

Editat de pepinno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o sa plecati la 8:30 din bucuresti o sa ajungeti prea devreme in sinaia,si nu cred ca o sa aveti ce face....dupa ora 17 incepe forfota,concertele....

Iar daca vreti sa intrati pana aproape de parcul din sinaia,nu cred ca o sa puteti intra pe la gara...vor fi blocate toate intrarile apropiate de centru....trebuie sa cunosti sinaia bine ca sa ajungi la parc cu motorul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o sa plecati la 8:30 din bucuresti o sa ajungeti prea devreme in sinaia,si nu cred ca o sa aveti ce face....dupa ora 17 incepe forfota,concertele....

Iar daca vreti sa intrati pana aproape de parcul din sinaia,nu cred ca o sa puteti intra pe la gara...vor fi blocate toate intrarile apropiate de centru....trebuie sa cunosti sinaia bine ca sa ajungi la parc cu motorul...

 

 

 

pai lasa-ne un nr de tel :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.sinaiaforever.ro/images/program.jpg

Programul incepe la 10.

Motoarele nu cred ca e de dorit sa le lasam intr-un furnicar de oameni, chiar daca reusim noi sa ajungem in centru printre stradute. La ora la care vom ajunge in Sinaia avem cele mai mari sanse sa gasim un loc bun pentru parcarea lor, ne orientam la fata locului. Oricum , fiecare e liber sa-si puna motoreta acolo unde doreste. Vremea se anunta promitatoare ( nu cum se anunta acum cateva zile ) , fara picaturi de ploaie si cu temperaturi ok :

http://www.accuweather.com/world-forecast-...&hbhhour=11

 

Pe maine dimineata ! :finger:

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...