Sari la conținut

Noul Honda Transalp 2008


Postări Recomandate

Salut, noul model mi se pare mult mai aiurea la design decat precedentul, datorita farului si faptului ca are roata de 19 pe fata.

In rest, mi se pare un plus faptul ca motorul e pe injectie si bordul e super tare.

Eu as alege la clasa asta ori Transalpul de 650 ori BMW F 650 GS Dakar, care mi se pare cel mai resuit model si are un aspect extraordinar. L-as prefera Transalpului doar pentru faptul ca e pe injectie, altfel nu prea deoarece este monocilindru. Daca faceau Trasanlpul de 650 pe injectie.... :ok:

Oricum, eu cred ca urmatoarea motocicleta va fi una din astea 2 ori BMW R 1100 GS, care, desi e mai vechi, 10-12 ani, este un compromis foarte bun pentru calatorii lungi si pentru offroad, si are motor pe injectie :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

parca sia pierdut spiritul de aventura pt care erau cunoscute transalpurile.

mie si a mea mise pare prea finuta pe enduro desi in realitate a facut fata la neste incercari demne de rally-touring asa cum scrie pe plasticuri :eek: vom vedea de ce e in stare.

deocamdata, transalp est mort, vive le transalp :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Cei de la Motociclcismo in numarul 8 din Noiembrie, au testat Transalp-ul in premiera.

Daca sunteti curiosi puteti citi acolo, dar concluziile s-au cam tras aici, si noi NU am testat motocicleta.

In linii mari, mai mult asfalt decat enduro. :hug:

 

P.S: Marea "noutate" : o singura bujie pe cilindru :what: . O fi mai bine, o fi mai rau :) !

 

Asfalt uscat si sanatate maxima :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Fratilor" nu judecati ca sa nu fiti judecati", ei bine eu merg de vreo 1000 si ceva de km cu calul asta de honda pe care scrie transalp, eu stiu ca romanul e foarte pretentios, sau poate doar ca vulpea care nu ajunge la struguri, hai sa va spun si eu ca in afara de plastic mult si farul ala de sovietica, merge super, in primul rand are un comfort excelent fata de multe alte vaci, este fiabila, si cand ma urc pe ea numi mai vine sa ma dau jos, eeee acum am si desvirginat-o, asta e. era firesc. Voi care strambati din nas ca nu va place , cate moto noi ati detinut? Hai???? vam prins meseriasilor. Ps. Farul ala comunist lumineaza bine noaptea, mai bine de 1000 de ori decat astia de la putere. Cu drag, Tibialp, si daca ma prindeti in romaneaua va o dau calul o tura, am asigurare casco oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...