Sari la conținut

A Aparut Noua R1 Lume..2008!


iuliano
 Share

Postări Recomandate

alte poze, pe mine m-a fascinat lava red full tre sa o am!! e superba!!!

 

<small>--- Mesaj completat în 28 Sep 2007 21:18 -------------</small><br/>a si noua schema coloristica si pt R6 pics ...

 

--- Mesaj completat în 29 Sep 2007 00:29 -------------
alte noutati 2008 interesante noua busa.. noul gixer etc .. pics with big toys for boys with brain

post-9353-1191003376_thumb.jpg

post-9353-1191003385_thumb.jpg

post-9353-1191003398_thumb.jpg

post-9353-1191003407_thumb.jpg

post-9353-1191003527_thumb.jpg

post-9353-1191003536_thumb.jpg

post-9353-1191014871_thumb.jpg

post-9353-1191014883_thumb.jpg

post-9353-1191014899_thumb.jpg

post-9353-1191014923_thumb.jpg

post-9353-1191014940_thumb.jpg

post-9353-1191014965_thumb.jpg

Editat de bikerboy-iuliano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia cu galben e R6.

Ciudata decizia Yamaha de a schimba asa repede modelele, asta daca intr-adevar e pe bune ce se vede acolo.

Is curios la R1 ce au imbunatatit. La R6 am vazut pe alt topic de gen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap stiu ca este r6 dar nu am stiut cum sa pun textu langa fiecare grup de poze :finger:

 

--- Mesaj completat în 29 Sep 2007 00:55 -------------
PS: am vazut si kawasaki zx - 10 r e nasol rau zici ca rieju din ala :moron:)daca intrati pe youtube si dati la search kawasaki 2008 sau honda 2008 sau suzuki 2008 o sa vedeti si filmuletele cu noile modele de la producatori

 

concluzia: the new yamaha r1 is beautiful urmata indeaproape de noua busa cu toate ca fac parte din alta clasa, respectiv ss si sporttouring

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In loc de o uratenie complicata ca R1 mai bine o uratenie simpla cum sunt altele................... Chiar ca au innebunit japonezii astia....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rinno: mai uita-te o data atent la carenaj si far sa vezi ca e diferita destul fatza de 2oo7.

 

Cum spuneam si pe alt topic, suntem intr-o perioada de stress maxim asupra designerilor care.. tre sa scoata din pamant din iarba verde ceva.. care sa rupa gura targului.

 

Cand faci chestii fortat.. iese keke.

 

R1 si R6 nu ar fi chiar urate, imi place ce a iesit si din 6oo RR, Kawa inca e aiurea rau.. Suzuki incearca sa isi regaseasca liniile.. e chestie de gust evident, iar aici intram in discutii pur subiective.

Unora le place, altora nu.:blink:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rinno: mai uita-te o data atent la carenaj si far sa vezi ca e diferita destul fatza de 2oo7.

 

Cum spuneam si pe alt topic, suntem intr-o perioada de stress maxim asupra designerilor care.. tre sa scoata din pamant din iarba verde ceva.. care sa rupa gura targului.

 

Cand faci chestii fortat.. iese keke.

 

R1 si R6 nu ar fi chiar urate, imi place ce a iesit si din 6oo RR, Kawa inca e aiurea rau.. Suzuki incearca sa isi regaseasca liniile.. e chestie de gust evident, iar aici intram in discutii pur subiective.

Unora le place, altora nu.:blink:

 

 

Cred ca unu dintre noi are o problema eu nu vad nici o diferenta nici la carenaj si nici la far sau alceva daca tu vezi poate o explici .............

http://www.yamaha-motor.com/sport/products.../0/compare.aspx

Editat de Rinno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate vad nu este un nou model decat sa schimbat gama de culori pt. R1 :blink:

 

exact, nu se chimba nimic pentru 2008. Kawa si Honda o sa vina cu modele noi in 2008, suzuki si yamaha in 2009, si alte marci io nu mai stiu :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca Honda a pastrat acelasi model pentru 2008...

 

De ce oare? :blink:

 

Si ca sa revenim la subiect, bordul ala de Hayabusa este ceva complet nou, nu am mai vazut pana acum.

 

Observ ca la noul R1 au mai rotunjit un pic liniile, nu mai e asa "colturoasa" ca 2007-le.

 

Pana la urma eu spun ca gixxer-ul are cel mai reusit design.

Editat de Dan-Andrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saracu' pasager de pe r1...la o frana se duce fix in semafor... vorba vine...saracutu' cat de cocotat sta...

am io o aversiune fata de r1 dintotdeauna...

ma bagam si io in seama...parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saracu' pasager de pe r1...la o frana se duce fix in semafor... vorba vine...saracutu' cat de cocotat sta...

am io o aversiune fata de r1 dintotdeauna...

ma bagam si io in seama...parerea mea...

 

Nici eu nu ma omor dupa R1. Nu imi doresc o motoreta care sa imi dea power abia dupa 7000 de ture. Sau poate o sa vreau dupa ce mai invat...

 

Oricum, nou design e mult peste ce s-a facut inainte, iar atentia pentru detalii e de apreciat (asta am vazut pe modelul 2007), capitol la care eu cred ca Suzuki scartaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...