Sari la conținut

Alegere Intre Cateva Modele


diana.d
 Share

Postări Recomandate

Inseamna ca am putere de convingere! :bigstar: .Ia un F4I care are to ce vrei tu si dupa ce vei vedea ca nu mai trage schimbi kitul de lant cu unulcare sa traga mai bine ca de top speed nu ai nevoie si mai vorbim.Daca insisti sa vezi cum e cu fireblade iti faci o asigurare d e viata cu eu trecut la beneficiar si te iau la o tura.Atentie ca ai nevoie de pampers. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De indemnat au indemnat-o mai multi,dar citeste uletimul ei post s a te convingi.Eu sunt cel cu peste 20000km pe blade :bigstar:

 

 

Bine ca ai orientat-o..

 

In general depinde si cine te ghideaa, putea sa dea peste cineva care sa o determine sa-si ia noul R1 in leasing:) si atunci...era cam clar 'the outcome' :bigstar:

 

 

Din ce a scris ea pe aici....imi aduce aminte cat de pueril si penibil eram eu acu ceva vreme cand mi se parea normal ca un incepator sa urce de la inceput pe un K1200 R. (acu cred ca o Aprilia RSV e mai docila (glumesc)).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De indemnat au indemnat-o mai multi,dar citeste uletimul ei post s a te convingi.Eu sunt cel cu peste 20000km pe blade :bigstar:

putem sa te atingem? :bigstar:

 

 

cat despre donshoara, (m-am lasat greu convinsa,, is incapatzanata bla bla) prea multa vorba degeaba.

treci la fapte si mai putina trancaneala, ca e plin forumul de tastagii. Ia carnetul cela si apoi baftes in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar:) cool , poi in cautarea mea de fireblade am dat peste sectiunea in care povesteau cei care le detin . asa am dat peste nenea emylyo care zicea ca s-a plictisit de el si vrea mai mare .

 

in sinea mea ma tot intrebam cum s-a putut satura de monstru ala si cum e prea putin .... asa ca am vb cu el si mi-a explicat , asa am ajuns la concluzia ca nu e de mine si am renuntat .

 

:bigstar: se pare ca a mai trebuit sa mi se repete a mia oara pana sa pricep ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

taci ma ca e plina tara de reisari n-ai tu treaba bre..

daca s-a saturat de fireblade era clar ca se referea la top speed si acceleratie. pt k busa nu vad la ce altceva ai folosi-o. unii se excita pe linii drepte, ca acolo sta motorul singur. Fiecare cu damblaua lui.

 

esentialul este ca donsoara a vb cu emilio si s-a dumirit acum.

topic closed?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iat-i ce vrei numa sa fie o ninja :ok:

atat timp cat e o ninja mi-e indiferent :eek:

 

 

 

ba da sincer tu ai pitici pe creier .... mai lasane cu samurai`ul tau ...tot timpu ninja ninja si ninja ....mai lasane .....am urmarit si cearta ta cu silviu.c si sincer muream de ras cand va certati ...ca aia face asa ..ca aia nu e asa si ca aia nu e sudata cum e cealalta.... in fine

 

tu cumva lucrezi la kawa motors ?? si vrei sa`ti "vinzi marfa " ?

 

 

TOPIC CLOSE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sergiu kawa esti unul dintre cei mai penibili useri de pe forumul asta. Chiar mai penibil decat cei ca mine, fara moto,care activeaza aici.

Si nu cred ca-s singurul care crede asta...

 

Deja...nici in gluma nu o mai poti arde atat de prost si inutil cu kawasaki/ninja/verde etc....

 

Move the f*ck on...

 

 

Doamne...de ce nu lasati threadul asta stupid sa moara odata?

 

Ar fi bine sa-i dea un moderator "lock", ca sa nu-l mai dezgroape toti noobii...

 

FFS !!!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hihihi ai lav iu gayz

oricum insaidar mai penibil ca unu care se plimba cu tramvaiul si vine sa ne dea pareri si sfaturi despre ceva la care doar viseaza nu pot fi...

ii ca si cum ma-s duce eu la nasa si le-as vorbi de rocket science alora...ce ar zice????

dute si plimba ursu asta ar zice....

polemica asta cu un pasionat ca tine nestiutor nu are vreun rost...

te deranjeaza topicurile mele??

move on.....get over it man....

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sergiu kawa in locul tau as fi mai rezervat in ceea ce priveste cu ce ma plimb eu :ok: mai degraba mi-as face probleme cu gramatica,dar asta e o alta poveste.

 

Daca estem motociclisti este permis sa fim si analfabeti,nu?:eek:

 

Repet, nu cred ca ma deranjeaza doar pe mine, dar daca-i asa...promit sa nu ma mai bag peste tine.

 

Si incearca sa renunti la aerele astea care nu le are nici un posesor de motocicleta a carei valoare sare de 15.000 eur.

 

E usor sa-ti dai cu parerea de dupa monitor...dar lasa, nu ai fi nici primu' nici ultimul plasticat care da din gura....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact conservarule...daca nu ai veyron nu ar trebui sa deschizi gura pe nici un forum cu masiini...

ce gandire ma sa mor io...

da de unde draq va aduc astia pe forumuri...voi care la experiente pe doua roti sta scris mare "bibicleta"

nu stiu la ce aere te referi cand vb de mine...

am o motocicleta kawasaki zx7r din 1999 care nu costa 15.000 de euro dar de care sunt foarte multumit...

iar cand vb de plasticate vezi ca superi o gramada de motociclisti ..

ii fi tu ceva "rich boy" care doar el are dreptul sa vbsca pe forumul asta...

ia zi "jmekere" tu ce motocicleta de 15000 de euro ai?

nu vezi ca nici macar o "plasticata" de 1500 de euro nu ai si te apuci sa imi vb mie de aere...

al draq...rade ciob de oala sparta...au ajuns toti profesorii de limba romana care se duc la ore pe bicicleta sa vorbeasca despre motociclete de 15000 de euro....incotro romania incotro???

PS...Insider imi cer scuze daca am depasit masura....dar e enervant sa vezi cum pe unii ii intereseaza mai mult persoana decat topicul.....iti spun eu ca activez si afara si acolo nu e asa....acolo nimeni nu se leaga de tine si nu stii scrie super corect...

cand vad asemenea comportament imi dau seama ce departe e romania de europa occidentala...

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sergiu kawa...cand incepi sa arunci in discutie statutul social sau financiar al unei persoane....deja devii josnic..

 

Sunt persoane care iti pot cumpara familia dar care culmea, calaresc motociclete mai ieftine ca a ta, sau oricum, nu motociclete de 15.000 euro.

 

E trist sa vezi ca un specimen ca tine catalogheaza pe altii in funtie de ce resurse financiare dispun, de ce gen de motocicleta agreeaza etc...

 

Ai dreptate, si eu 'activez' in afara si mereu m-am mirat ce face rasa asta rromaneasca...asa imputita si egoista si invidioasa si a dracului.. (fara aluzie la tine, vorbesc la modu' general).

 

Problema-i ca pe 'afara' nu sunt personaje ca tine care repeta in mod ostentativ aceleasi texte, care-si lauda motocicleta de parca-i scoasa din motoGP, care nu au ochi decat pt un brand (ceea ce e ok) DAR desconsidera restu brandurilor,care nu stiu sa lege 2 propozitii fara sa faca niste greseli grave gramaticale si de exprimare.

 

Intelegi tu?

 

Am postat intrebari de n00b si eu pe diverse forumuri si nu m-a luat nimeni la pwla, pt ca le-am formulat decent, modest, fara sa schitez nici un gest de grandomanie si figuri.....asa cum faci tu pe aici uneori, si cum te iei la cearta cu mai toata lumea.

 

In fine,in general nu sunt de acord cu vorba aia "cand 10 persoane iti zic ca esti beat, te duci si te culci"...pt ca uneori e posibil ca parerea celor 10 sa nu fie relevanta, insa in cazul tau e cam 'relevanta'.

 

Just my 2c , pup dulce:-* si incearca o schimbare de exprimare si atitudine.

Editat de insider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma multumesc si cu un motor ceva mai lent si cu cuplu mare , suficient cat sa pot si eu depasi un Logan la nevoie si cat sa ma pot tine decent in rand cu gasca la drum .

 

crezi ca e motocicleta facuta dupa '90,cu profil sport-touring sau SS care sa nu faca un Logan?

Nu cred! Si nu cred ca e cazul sa te iei la intrecere cu unul...recomand CBR F3...95-98. E mai ieftin si e si bun. Are 98cp ,600cc,204kg,si iti zic sigur ca in a 3-a de la 7000 de ture in sus te sperii de forta. Mai mult e inutil,mai nou e mai scump.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insider in descrierea ta eu unul nu ma regasesc iar daca aluziile mi-au fost indreptate mie atunci imi pare rau ca asta e parerea pe care ti-am lasat-o.

am observat si vad ca nu strica sa ma repet ca romanii in general se uita la cum scrii nu la ceea ce scrii...

se uita dar nu vad....ceva de genul asta as putea spune...

tu si oricare altul intelege perfect ceea ce eu vreau sa scriu si sa spun dar din dorinta de a iesi in evidenta va legati de niste lucruri total anapoda...

e pacat....

alt motiv de discutii in contradictoriu e atunci cand eu spun ca pt mine KAWASAKI e firma mea preferata si intotdeauna am sa aleg aceasta firma in dauna alteia...

nu vad ce e rau in asta...

nu lucrez la kawasaki dar sunt foarte mandru si multumit in aceelasi timp ca sunt unul din miloianele de posesori de motociclete formidabile care sunt ninja-urile...

daca sunt fan kawa asta nu inseamna ca desconsider alte firme...

dimpotriva....

toate sunt minunate si foarte bune dar din toate astea eu am ales una...

cu totii suntem subiectivi intr-o oarecare masura...

sper sa intelegi ce am vrut sa spun chiar daca nu am pus virgule sau cratime unde trebuia ca sa scriu foarte corect...

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

coae intelege si tu ca nu tre sa fii academician sau profesor de romana ca sa te exprimi cat de cat corect.

 

Greselile care le faceai tu erau foarte grave (vezi "i-ati" in loc de "ia-ti") etc sau cel putin asa le vad eu, care n-am terminat inca o facultate, spre deosebire de altii,dar care macar atunci cand deschid gura incerc sa nu ma fac de ras.

 

Si da, intr-adevar, conteaza mai mult continutul decat ambalajul, dar obisnuieste-te cu ideea, pt ca lumea mereu te va eticheta si din prisma exprimarii/limbajului. Si nu din superficialitate sau snobism, ci pur si simplu ca un om care nu stie sa se exprime/vorbeasca corect/coerent ..e posibil sa aiba alte lacune/carente...si in alte domenii, asta e concluzia fireasca/naturala.

 

Acu revenind la capitolul 2 roti. E ok sa ai o pasiune pt ceva, in general, fie ca-i masina, motocicleta, un copil mic care vrei sa-l molestezi,etc etc.

 

Una e sa ai o pasiune pt un model...si alta e sa fii fain un anume brand/marca doar asa...superficial. E imposibil sa-ti placa TOATE modelele Kawasaki, doar pt ca sunt "KAWASAKI".

Si mie imi place ZX7R ul, 636, etc....dar au si modele care nu ma atrag de nici o culoare.

Sper ca intelegi ce vreau sa spun. Fiecare brand a avut si are unu sau mai multe modele de success sau care plac unora, nu cred ca exista vreun brand in motociclete...care sa scoata doar modele cu priza la public.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insider aici ai inteles gresit...

nu sunt un incuiat la minte..

nu toate modelel kawasaki imi plac...

de exemplu detest zx6 si zx10....sa nu mai zik zzr 1400

le detest intelegi...

problema se pune asa...

daca am 5000 de euro de exemplu sa imi cumpar o motocicleta de la cineva primul lucru il intreb daca are kawasaki...

bun ...

din obisnuinta vreau kawasaki fiindca nu ma dezamagit niciodata...pana acum...

om vedea ce a fi mai incolo...

daca ceva functioneaza pt tine e normal ca a doua oara sa vrei aceelasi lcru sau ceva ce are legatura cu el...

dar daca vad si ma simt mai bine pe o alta motocicleta fii sigur ca o cumpar pe aia...

doar ca kawasaki are prima optiune are prima sansa sa faca prima impresie...

am declarat in nenumarate randuri ca imi place la nebunie honda cbr 1000rr

cat despre faza cu "i-ati" cred aici ca ai bagat-o din burta doar ca sa ai un argument pt teoria ta nu te supara...

oi fi io prost da nici chiar atat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"daca am 5000 de euro de exemplu sa imi cumpar o motocicleta de la cineva primul lucru il intreb daca are kawasaki."

 

Pai cu 5000 de euro nu poti gasi decat 636, ZX7R sau ZX9R.

 

"din obisnuinta vreau kawasaki fiindca nu ma dezamagit niciodata...pana acum..."

 

Nu te supara, dar cate modele de motocicleta ai detinut pana acum, de spui ca nu te-a dezamagit pana acu niciodata kawasaki.

Nu poti fi prea obiectiv daca ai detinut doar acel ZX7R.

 

"daca ceva functioneaza pt tine e normal ca a doua oara sa vrei aceelasi lcru sau ceva ce are legatura cu el..."

 

Relativ adevarat. Mie in general imi plac variatiile, schimbarea, sa simt ca evoluez, nu suport rutina.

Daca as avea ZX7R cu siguranta urmatorul motor ar fi ceva radical, gen Aprilia, BMW. Nu e bine sa ramai fidel unei singure idei si sa ramai fixat pe ea.

 

"cat despre faza cu "i-ati" cred aici ca ai bagat-o din burta doar ca sa ai un argument pt teoria ta nu te supara.."

 

Te implor nu ma determina sa rascolesc tot forumul dupa replicile tale ,pt ca o sa se lase cu plânsete ;)

 

'oi fi io prost da nici chiar atat'

 

E bine cand incepi sa realizezi,partial:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer , nu este in stare sa conduca nici pe cel de 500 sau ce zicea ca are , am eu ij , care are 23 cai , si se duce in 120-130 imediat , si este de 350 , si cu cat motorul este mai mare ca si cilindree are cuplu mai mare , deci nu stiu cum sta ea in spatele unui logan , pur si simplu se umfla in pene ca ar fi singura fata "nebuna" care vrea ceva mare , mai stiu eu pe una care dadea de permis auto si vai , ea a revolutionat f 1 , si era sa imi rupa masina in doua , in poligon , cand am incercat s-o ajut sa exerseze un pic inainte de examen

eu am 65 kg si ij are vreo 168 , deci mult mai usor ca un ss , si depun ceva efort sa-l imping sau alte chestii , pai ea este fata , ba si mai slaba ca mine , cum naiba sa manevreze ea ceva de 180 kg , si asta este honda , care este cea mai usoara?

nu e in stare nici de gs 500 ala , pe cuvant

parca au astia prin cora niste scutere de 50 cm , ma intreb ce cuplu au si zona rosie unde incepe , dar au turometru?

 

--- Mesaj completat în 24 Oct 2007 09:03 -------------
dar este draguta , motociclista , daca tot n-o sustine prietenul poate vrea sa-l schimbe , este careva interesat?poate facem ceva pnv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am detinut doar zxr 750 si zx7 dar mi-am facut o parere despre celelalte fiindca am incercat si altceva...

in plus toata viata am visat doar la zx7r....pt mine e un vis implinit...

e ceea ce mi-am dorit intotdeauna....

daca doua sau mai multe modele sunt identice sau cel putin apropiate calitativ am sa aleg kawasaki....

poate in privinta asta as putea fi numit incapatanat...

cat despre faptul ca tie nu iti place rutina asta e strict legat de tine...

pt mine rutina inseamna zx7r....si daca m-ar tine toata viata as alege sa umblu doar cu ea...

dar nimic nu e vesnic...din pacate

well im glad we have settled that already

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...