Sari la conținut

Accident Sos. Chitilei, 03.10.2007


slabutzu
 Share

Postări Recomandate

Prea multe detalii nu cunosc decat ca este vorba de un KTM LC4. La fata locului mai era si un DR. Mai multe nu prea stiu. Informatiile le am de la o cunostinta care a trecut prin zona. Poate stie cineva mai multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mei, nu se comenteaza pt a se afla in treaba.Eu i-am spus lu Slabutzu de accident.Am trecut in seara asta pe la 19.00 prin Chitila, si la capatul liniei de tramvai era lovit un KTM.Am oprit, am vb c politaiul si la fata locului mai era un prieten al celui cu KTMul , cu un DR. Din ce mi-a spus baiatu, i-a intors celui cu KTMul una in fata, fara sa se asigure. Norocul motociclistului a fost ca nu a avut viteza , dupa impact am inteles ca s-au ridicat amandoi de jos(erau 2 pe moto), au ridicat motorul, insa aveau ceva pb la picioare. Cam asa au stat lucrurile.

Multa sanatate baietilor!

Editat de norway_gl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca fara far si goarna de locomotiva, nu se mai poate...

 

Chioara naibii... putea fi mai grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am aflat n-au patit nimic (grav) ma rog julituri zgarieturi... tanti doamna 'gura ma-sii a intors si nu s-a asigurat. ...motoreta.. un pic sifonata.

tot din cate am inteles, nu avea viteza mare (vit. a 2-a), dar cu toate acestea nu a putut evita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut aseara prin zona, nu am vazut nici o motocicleta, dar am vazut masina parcata (golf negru parca) si era destul de sifonata. Lovita in partea stanga spate, in dreptul rotii. Chiar ma gandeam cand am vazut-o sa nu fie cu moto, cu toate ca urmele de pe masina cam asta sugerau.

Ma bucur ca sunt ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O vaca super-grasa cu un Renault Megane Hatchback culoare negru, angajata a BancPost sucursala Sos. Chitilei a iesit in sosea, A VAZUT ca ei vin dar a continuat manevra si la 2 - 3 secunde inainte de impact s-a panicat si a ramas cu masina in mijlocul drumului in loc SA O CALCE dreaqului ca sa evite!!!

Nesimtita a zis ca ei veneau de pe contrasens cu viteza foarte mare. Vreo doi martori oculari (doi batranei) au negat dar nu prea vor sa dea alte detalii de frica... Un tzigan burtos (cunostinta de-a grasei probabil) facea spume la gura ca cica daca nu repara motociclistii masina ii omoara pe toti care trec pe Chitila cu bataia, etc etc, l-a linsat toata lumea - era sa-l umfle si politia.

 

Motocicleta implicata: KTM LC4 640 model 1999, proprietarul il imprumutase prietenilor care au fost implicati in accident, era recent cumparata, etc etc.

Pagube: jug superior rupt, furca usor strambata; far, bord, carenutza fatza, handguard stanga total distruse, cam atat la prima vedere.

 

Multa :blink: :blink: vacii si sper sa nu incerce "manvre" cu politia dupa cum am vazut ca vroia aseara ca e de rau pt ea.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai...vai...deci un KTM....Chitila...vai...vai...

Vai, vai, vai de capul tau. Scuze, dar nu m-am putut abtine.

 

Ma bucur ca au scapat ieftin cei doi dar imi cam pare rau de motor si de proprietarul motorului.

 

Apropos de femei pierdute in spatiu, ieri tot pe chitila cand plecam la munca cu scuterica, ies de pe o straduta in soseaua chitilei ma asigur stanga unde era un golf 2 de-a curmezisul strazii si pleca pana in zona liniilor de tramvai, ma asigur si dreapta si cand dau sa plec aud un poc. Ma uit in stanga si femeia cu golful doborase un scuter de la curiero. Trag pe dreapta si ma duc sa vad dc e in regula scuteristul. Un nene pe la vreo 40 de ani. N-avea nimica. Scuterul in schimb maneta de frana fata indoita si carena fata sparta (cam in dreptul farului). Aeriana ce facuse. A vrut sa intoarca masina si sa intre pe prima strada inapoi de pe aceeasi parte a soselei chitila. A vazut scuteristul ca vine si s-a oprit de-a curmezisul sensului ce vine spre bucuresti (pozitia in care am vazut-o eu cand am iesit in sosea). Scuteristul vazand-o, a incetinit si a vrut sa o ocoleasca prin zona liniilor de tramvai. Exact cand s-a decis sa o ocoleasca, asta a plecat de pe loc si l-a lovit fix in carena fata a scuterului. Viteza undeva pe la 2-3 km/h. Dupa ce l-am ajutat sa ridice scuterul si sa-si stranga pachetele ce se imprastiasera pe jos, i-am zis sa sune la 112 si sa cheme un echipaj de politie sa faca constatarea la fata locului. L-am sfatuit sa spuna ca nu poate deplasa scuterul pana la politie. I-am lasat nr meu de telefon in caz ca are nevoie de martor si am plecat la munca, pt ca aveam o intalnire la care deja intarziasem, in timp ce el astepta sa vina politia. Cel mai interesant era ca femeia sustinea ca s-a asigurat dar nu l-a vazut. I-am zis ca poate NU s-a asigurat si atunci e si normal ca nu l-a vazut. Mai mult, scuteristul sustinea ca s-a uitat la ea si ea la el si exact cand a dat sa o ocoleasca, cucoana a plecat si ea. Asadar era imposibil sa nu-l fi vazut.

Editat de slabutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult, scuteristul sustinea ca s-a uitat la ea si ea la el si exact cand a dat sa o ocoleasca, cucoana a plecat si ea. Asadar era imposibil sa nu-l fi vazut.

 

Deci e clar, in ambele accidente au fost implicate niste "vaci"... Pana si alea de la tara de la soacra-mea, cand vad o masina sau un biciclist simt o oarecare teama si se dau la o parte... rezumandu-se la 2-3 mugete, probabil in semn de protest...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<<< Mai mult, scuteristul sustinea ca s-a uitat la ea si ea la el si exact cand a dat sa o ocoleasca, cucoana a plecat si ea. Asadar era imposibil sa nu-l fi vazut. >>>

 

 

Unii oameni au defecta legatura intre ochi si creier (si ala daca exista).

Ieri mergeam pe o strada paradita, ingusta, ff incet, se baga o bivolita cu un bmw x3 de pe contrasens peste mine (cum spuneam, locul stramt, nu aveam loc amandoi), opresc, opreste si bivolita cu oglinda in oglinda mea, ma uit in ochii ei (inca nu o invitasem la un oral) si vita ii da drumul din nou, :friends: imi loveste oglinda, trece f aproape de picior. Expresia pe fatza ei era a unui om care isi facea loc printre niste crengi cazute in drum sau asa ceva. Te lasa masca o asemenea faza....

 

Deci nu va mai bazati pe faptul ca ati stabilit contact 'eye-to-eye', la fulga nu functioneaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai tare faza in accidentul in care a fost implicat ktm-ul e ca "vaca" care i-a lovit pe baieti nu recunoaste ca a gresit si prin urmare nu a dat asigurarea cum era normal, in schimb am aflat de la un prieten care din greseala era in seara aia la udriste ca a aparut si cu inca vro 5 martori falsi care sustin ca motociclistul "facea figuri pe sosea", ceea ce e fals. Oricum cica martorii respectivi sunt baietasi din lumea interlopa, cu relatii in politie. Nu shtiu ce sa mai cred, pana acum aveam o oarecare incredere in politie. Baietii implicati in accident mi-au povestit ca in spatele lor la o oarecare distanta se mai afla un motociclist care e posibil sa fi vazut faza, poate dam de el pentru ca cei care ar fi putut sa fie potentiali martori (muncitorii de la depozite) spun ca nu au vazut nimic, iar un martor ar fi de mare folos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...