Sari la conținut

Talonul 21 Kw In Loc De 11 Kw Pt Motoarele In 2 Timpi.


HnX
 Share

Postări Recomandate

A1. 125cmc.

 

21 Kw in loc de 11 Kw.

 

Situati concrete. Cine a fost oprit si se afla in situatia asta. Ce a facut ? Ce i-au zis ? In mare : Care e riscul ?

(Faza cu talonul acasa este o idee buna. Chiar merge ? A incercat cineva ? )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cum sunt majoritatea politistilor la noi, nu ai talonul la tine ca e motor nu masina si nu ai unde sa il pui, il ai acasa, ii arati permisul vede 125 e totul ok, acuma incearca si tu cand oi trece pe langa politie sa pari mai dragut chiar daca ii injuri in gand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine m-a oprit o data si mi-a verificat tot atunci cand a vazut A1. Bine atunci cand m-a oprit i-a si zis din prin DE CE M-AI OPRIT? ca stiam ca nu facusem nimic.Era filtru atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci.. tu vrei sa iti iei motocicleta de noua.. sau second ? daca o iei second din germania/italia.. sunt care is delimitate si in acte au 11kw! dar daca parintii tai au ceva cunostinte.. mergi la RAR .. dai o mica atentie.. si iti pune 11kw in carte si gata :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ii zici ca ai talonu acasa o sa verifice teoretic pe numele cui e si te lasa in pace. Asta in cazul in care nu vrea sa iti faca rau.Mai bine incearca sa iti faci talon in care sa scrie 11kw ca se poate din ce am auzit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu te poate rezolva nimeni.

E vrajeala.Cel putin in Oradea.Toti se trag pe c*r.

Eu merg cu 21 kw si am A1 si inca nu mi-a zis nimeni nimic.

Si eu tot scuza cu 'uitatul acasa' am invatat-o ;)).Sau e la tata ca vrea sa faca CASCO pe motocicleta :D).

In orice caz,la accident o mierlesti urat daca ai 21 kw.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te poate rezolva nimeni.

E vrajeala.Cel putin in Oradea.Toti se trag pe c*r.

Eu merg cu 21 kw si am A1 si inca nu mi-a zis nimeni nimic.

Si eu tot scuza cu 'uitatul acasa' am invatat-o ;)).Sau e la tata ca vrea sa faca CASCO pe motocicleta :D).

In orice caz,la accident o mierlesti urat daca ai 21 kw.

Nu iti zice ma nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da iti zice.

La un amic i-a suspendat permisul pentru ca a avut 21 kw in talon."Conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul sau tramvai, de catre o persoana al carei permis de conducere este necorespunzator categoriei din care face parte vehiculul respectiv".Si era sa-i faca si dosar penal.Deci daca dai de un militian de asta mai tinerel care stie cum sta treaba,o belesti ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine iti vezi de treaba si te multumesti cu 11kw...asta daca nu ai niste relatii sa iti modifici talonu'. Banuiesc ca ai 16 ani( ca mine). Io zis ca e destul pt 16 ani...ca s-ar putea sa apari pe la "Accidente"...doamne fereste. ASFALT USCAT

Editat de xtazy_01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine iti vezi de treaba si te multumesti cu 11kw...asta daca nu ai niste relatii sa iti modifici talonu'. Banuiesc ca ai 16 ani( ca mine). Io zis ca e destul pt 16 ani...ca s-ar putea sa apari pe la "Accidente"...doamne fereste. ASFALT USCAT

Ce post interesant.... si daca motocicleta este cu 21kw din fabrica ce te faci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata ma, m-am luminat. scriu cu pixu acolo, tai 21 si scriu 11. Si daca zice politistul ceva. Imi scot lantu` da 5 chile da sub bluza, imi ridic bluza de pe burta, imping burta in fata si trag umerii in spate , incep sa mi-o frec, si replic elegan : Da` ce e domne problema ? acholo scrie 11 pai unspe trebe sa fie sa mor de te mint (si-mi trag muci intre timp).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde cu cat se vinde ala de iti face modificarea :ok:) .. atat costa.

Si presupun ca pedeapsa "adevarata" daca te prind (si daca vor sa iti faca rau) e: Art. 78 (2) Conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul sau tramvai, de catre o persoana al carei permis de conducere este necorespunzator categoriei din care face parte vehiculul respectiv ori acesta i-a fost retras sau anulat ori careia exercitarea dreptului de a conduce i-a fost suspendata, se pedepseste cu inchisoare de la 6 luni la 3 ani sau cu amenda.

Editat de JAGGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...