Sari la conținut

Numai Poze


soso-bum
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Lasati-ma si pe mine sa inteleg, unde e farmecul plimbarii pe doua roti pe frigu asta si pe zapada pe care aluneci la cea mai mica frana sau accelerare, sa nu mai vorbim de viraje, altele decat cele luate din ghidon. Chiar credeti ca nu va veni primavara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati-ma si pe mine sa inteleg, unde e farmecul plimbarii pe doua roti pe frigu asta si pe zapada pe care aluneci la cea mai mica frana sau accelerare, sa nu mai vorbim de viraje, altele decat cele luate din ghidon. Chiar credeti ca nu va veni primavara?

 

Poate o sa intelegi si acest "farmec". Pentru unii pasiunile nu sunt "sezoniere" si conditionate de: "sa ma vada cat mai multa lume", "conditii favorabile", etc, plus ca e un antrenament excelent pentru echilibru, dozare gaz, franare. Poti cunoaste mai bine limitele motocicletei.

Toata lume se intrece in km/h, timpi cat mai mici la parcurgere de distante. Mi-ar place sa vad intrecere la indemanare: jaloane cu distanta mica intre ele, parcurgerea unei distante scurte cat mai incet fara sa pui piciorul jos etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati-ma si pe mine sa inteleg, unde e farmecul plimbarii pe doua roti pe frigu asta si pe zapada pe care aluneci la cea mai mica frana sau accelerare, sa nu mai vorbim de viraje, altele decat cele luate din ghidon. Chiar credeti ca nu va veni primavara?

 

Poate o sa intelegi si acest "farmec". Pentru unii pasiunile nu sunt "sezoniere" si conditionate de: "sa ma vada cat mai multa lume", "conditii favorabile", etc, plus ca e un antrenament excelent pentru echilibru, dozare gaz, franare. Poti cunoaste mai bine limitele motocicletei.

Toata lume se intrece in km/h, timpi cat mai mici la parcurgere de distante. Mi-ar place sa vad intrecere la indemanare: jaloane cu distanta mica intre ele, parcurgerea unei distante scurte cat mai incet fara sa pui piciorul jos etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate o sa intelegi si acest "farmec". Pentru unii pasiunile nu sunt "sezoniere" si conditionate de: "sa ma vada cat mai multa lume", "conditii favorabile", etc, plus ca e un antrenament excelent pentru echilibru, dozare gaz, franare. Poti cunoaste mai bine limitele motocicletei.

Toata lume se intrece in km/h, timpi cat mai mici la parcurgere de distante. Mi-ar place sa vad intrecere la indemanare: jaloane cu distanta mica intre ele, parcurgerea unei distante scurte cat mai incet fara sa pui piciorul jos etc

Adi, nu ma dau cu motocicleta sa ma vada lumea si anul asta 90% din gazul ars a fost in afara orasului. Poate iti amintesti prima mea motocicleta, acum 5 ani, nicidecum nu era pt figuri la terasa. Si am mers pe frig, dar nu mi-a placut. Aderenta vreau sa am mereu iar pt mine plimbarile cu motocicleta trebuie sa fie placute, eu ma simt bine pe motor cand nu inghet de frig si e soare afara. Fiecare vede cum vrea motociclismul!!

Lasa indemanarea de genul acesta, nu te ajuta cu nimic in trafic ca stii sa faci jaloane. Mai bine incercam niste evitari bruste de obstacol fix, o franare de urgenta, etc..

Editat de Kowalski
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi, nu ma dau cu motocicleta sa ma vada lumea si anul asta 90% din gazul ars a fost in afara orasului. Poate iti amintesti prima mea motocicleta, acum 5 ani, nicidecum nu era pt figuri la terasa. Si am mers pe frig, dar nu mi-a placut. Aderenta vreau sa am mereu iar pt mine plimbarile cu motocicleta trebuie sa fie placute, eu ma simt bine pe motor cand nu inghet de frig si e soare afara. Fiecare vede cum vrea motociclismul!!

Lasa indemanarea de genul acesta, nu te ajuta cu nimic in trafic ca stii sa faci jaloane. Mai bine incercam niste evitari bruste de obstacol fix, o franare de urgenta, etc..

corect........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati-ma si pe mine sa inteleg, unde e farmecul plimbarii pe doua roti pe frigu asta si pe zapada pe care aluneci la cea mai mica frana sau accelerare, sa nu mai vorbim de viraje, altele decat cele luate din ghidon. Chiar credeti ca nu va veni primavara?

Iti dai seama ca nu e placere maxima, dar am vazut soarele ala fain, lucrasem la mobra de vreo luna, am schimbat destul de multe la ea si ma rodea ca dracu sa ma dau o tura. Asta e tot.

Mesaj completat

imi place ce vad :)

toba nu mergea mai sus , sa nu ramana spatiu ala liber ?

E provizorie, am dat-o jos de pe Kawa si am trantit-o pe asta, ca sa am cu ce iesi. O sa incerc sa o montez mai sus pe a lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi, nu ma dau cu motocicleta sa ma vada lumea si anul asta 90% din gazul ars a fost in afara orasului. Poate iti amintesti prima mea motocicleta, acum 5 ani, nicidecum nu era pt figuri la terasa. Si am mers pe frig, dar nu mi-a placut. Aderenta vreau sa am mereu iar pt mine plimbarile cu motocicleta trebuie sa fie placute, eu ma simt bine pe motor cand nu inghet de frig si e soare afara. Fiecare vede cum vrea motociclismul!!

Lasa indemanarea de genul acesta, nu te ajuta cu nimic in trafic ca stii sa faci jaloane. Mai bine incercam niste evitari bruste de obstacol fix, o franare de urgenta, etc..

 

Sa stii ca nu ma refeream direct la ce ai facut si faci tu, incercam sa dau un raspuns pentru "sezonierii" care numai cu asa ceva se ocupa.

Stiu prima motocicleta si cand povesteai de frigul suportat.

Exemplele date de indemanare erau minimale. Am mai vazut multi care in linie dreapta rup gazul si cand incep sa ia curbe se pierd in urma.

Crede-ma ca sunt multi neinitiati cu rachete sub fund care nu stiu sa se tina in/de ghidon. Cred ca ar avea "succese" niste scoli de pilotaj peste tot in tara.

Stii si tu cate moto am adus anii trecuti si multi dintre cumparatori inca nici nu aveau carnet de conducere pt ele.

De la televizor si de pe internet nu inveti multe.

Oricum, aderenta maxima!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca nu ma refeream direct la ce ai facut si faci tu, incercam sa dau un raspuns pentru "sezonierii" care numai cu asa ceva se ocupa.

Stiu prima motocicleta si cand povesteai de frigul suportat.

Exemplele date de indemanare erau minimale. Am mai vazut multi care in linie dreapta rup gazul si cand incep sa ia curbe se pierd in urma.

Crede-ma ca sunt multi neinitiati cu rachete sub fund care nu stiu sa se tina in/de ghidon. Cred ca ar avea "succese" niste scoli de pilotaj peste tot in tara.

Stii si tu cate moto am adus anii trecuti si multi dintre cumparatori inca nici nu aveau carnet de conducere pt ele.

De la televizor si de pe internet nu inveti multe.

Oricum, aderenta maxima!!!

sti care e secretu sa inveti motociclism?sa te dai cu ea,nu sa stea in garaj sau o data pe luna sa iesi......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

1. o plimbare tg.mures -> m.ciuc si retur - mai exact la frumoasa, unde era intrunire moto!

 

vreme super, drum aproape liber si muuuulte curbe!

 

mai mult decat promitea o dimineata cu cer noros

 

2. un pic de forja in spatele aeroportului de langa tg. mures :rock:

 

cu Clau si doua moto: ducati 750 si cbr F3 - al meu :banana:

post-66809-0-03467000-1313917215_thumb.jpg

post-66809-0-73025800-1313917240_thumb.jpg

post-66809-0-15718800-1313917262_thumb.jpg

post-66809-0-87577900-1313917349_thumb.jpg

post-66809-0-25134200-1313917944_thumb.jpg

post-66809-0-19675500-1313917963_thumb.jpg

post-66809-0-43123100-1313918044_thumb.jpg

post-66809-0-67459300-1313918067_thumb.jpg

post-66809-0-03790300-1313918131_thumb.jpg

Editat de vikybestmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...