Sari la conținut

Accident Mortal Sfantul Gheorghe-16.10.2007


ghost
 Share

Postări Recomandate

stiu din surse sigure ca ieri a murit cineva cu o motocicleta in sfantu...........am inteles ca s-a infipt intr-un stalp dupa ce a ratat o curba,............e cineva de acolo si stie mai multe????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate este adevarat.

 

Am primit telefon aseara de la cineva care se intorcea de la locul accidentului,si anume dinspre Valcele, si in care se spunea ca era vorba de un enduro de 125 sau ceva de genul asta,care se pare ca a ratat curba,intrand in stalpul din lemn de pe marginea drumului.

 

Victima am inteles ca era in jurul varstei de 20 ani, singurul element de protectie purtat era o casca openface, care era zburata pe acolo.Nu am aflat cine a fost,dar am inteles ca nu prea il cunosteau baietii de pe aici.

 

RIP. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai frate. Nici acum ca a venit frigul nu purtam geci si alte elemente de protectie? O geaca moto de piele face cat 20 de paltoane cand te izbesti de frig, sa nu mai zic ca face minuni cand te izbesti de altceva. Credeam ca o sa se reduca numarul mortilor odata cu venirea frigului dar saptamana aceasta a fost ceva incredibil. R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am cautat peste tot si nu am gasit detalii despre accident, iar cat despre accident,am auzit de la meteo ca in zona sfantu gheorghe-covasna ar fi fost sub 0 grade si este posibil sa fi fost polei ceva pe jos. Odihneasca-se in pace ! si in siguranta acolo sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au murit multi anul asta. Sper sa nu vina ziua in care rata accidentelor sa fie atat de mare incat sa trebuiasca sa ne luam la revedere de la cei dragi de fiecare data inainte sa plecam de acasa, asa, "just in case we are next 2 go".

Pe cat de preventiv circul, in fiecare zi ma feresc de cel putin 3-4 conservari care vor sa isi testeze duritatea masinii pe motorul meu. Am ajuns sa circul uneori cu viteze f scazute, atunci cand nu sunt 100% alert din cauza supararilor sau oboselii.

R.I.P. pentru baiatul acela. A platit pretul suprem pentru greseala lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu stai bine, numai azi dimineata in drum spre munca au incercat trei conserve sa testeze masinile pe motorica mea... :D O Kia, un cazan din anii '70 care raspunde la numele Dacia si o duba de marfa... :ok: Au mai si avut utpeul sa rada sadic... Sa vedem la intoarcere, ca deseara e meciul si toti se vor grabi acasa. Nu stiu de ce, dar am o presimtire ca cei 3 de mai sus, au fost doar asa... "de incalzire"... :eek:

 

In fine, ref. la accident... e ok motociclistul ? Stie cineva ceva de el ? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am inteles de la un var de al tipului, avea 26 ani, casatorit, isi cumparase chiar ieri o motocicleta noua si am inteles ca inainte avuse un enduro........avea un pasager care nu a patit absolut nimic, dar el a decedat pe loc ........viteza mare, noapte, .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok:

 

Nu stiu ce sa cred sincer, pt ca sunt din sfantu gheorghe, si n-am auzit nimic.

Desi aici se raspandesc repede stirile de genul asta !!!

 

Ma interesez, sa vad daca aflu ceva noutati, si va tin la curent !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate este adevarat.

 

Am primit telefon aseara de la cineva care se intorcea de la locul accidentului,si anume dinspre Valcele, si in care se spunea ca era vorba de un enduro de 125 sau ceva de genul asta,care se pare ca a ratat curba,intrand in stalpul din lemn de pe marginea drumului.

 

Victima am inteles ca era in jurul varstei de 20 ani, singurul element de protectie purtat era o casca openface, care era zburata pe acolo.Nu am aflat cine a fost,dar am inteles ca nu prea il cunosteau baietii de pe aici.

 

RIP. :ok:

 

 

 

Nici eu nu am auzit nimic.Daca e adevarat,un RIP mare pt el :eek: Drumul in zona e naspa:gropi,multe denivelari si mai ales drum f f ingust :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din auzite din diverse surse tipul luase de o zi doua motorul, ceva enduro-cros de 125 sau 80 cc cu care se daduse in prealabil cam un sezon un pusti pe coclauri, nu stiu... dar cred ca nu avea permis si un nenea de la circulatie, care m-a oprit azi sa-mi vada actele zicea ca sunt zvonuri si ca bause ceva.Nu era din Sfantu Gheorghe tipul ci din Valcele de aia nu stim nici unul de el.Nasol, insa se mai intampla si din astea.

 

PS: si cred ca nu vorbim de acelasi drum pt ca ala de la km 5 e numai bun de motorit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul lucru sigur pana acum este ca sa produs accidentul, si ca a decedat bikerul !!!

 

Am niste prieteni, motoclisti, cu care am vb azi, uni chiar au fost acolo ieri seara, si au vazut urmarile accidentului.

 

Ziceau ca arata foarte naspa, nu se stie ce viteza avea, dar i-au zburat si pantofi, si casca !!!!

 

Insa nimeni nu stie inca cine era, pt ca tipul nu se putea numi motociclist, avand in vedere ca avna cam

-1 experienta !!!

 

Oricum este mare pacat, ca s-a intamplat chestia asta.

 

 

Ma tot gandesc ce viteza poti sa ai cu un 'scooter' de 125ccm, sa ratezi o curba in halul asta ???

 

 

 

:ok: :eek: :D :( :( :) :) :) :D :rock: :bier: :clap:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Singurul lucru sigur pana acum este ca sa produs accidentul, si ca a decedat bikerul !!!

 

Am niste prieteni, motoclisti, cu care am vb azi, uni chiar au fost acolo ieri seara, si au vazut urmarile accidentului.

 

Ziceau ca arata foarte naspa, nu se stie ce viteza avea, dar i-au zburat si pantofi, si casca !!!!

 

Insa nimeni nu stie inca cine era, pt ca tipul nu se putea numi motociclist, avand in vedere ca avna cam

-1 experienta !!!

 

Oricum este mare pacat, ca s-a intamplat chestia asta.

Ma tot gandesc ce viteza poti sa ai cu un 'scooter' de 125ccm, sa ratezi o curba in halul asta ???

 

 

 

:finger: :baldy: :baldy: :( :lol: :lol: :) :P :crack: :drums: :duel: :moto:

 

RIP pentru baiat

iar pentru borosz1978 : ai fi uimit sa vezi cum zboara de sub tine pe o roata un "scooter" din ala de 125 cum ii zici tu, atunci cand iti "scapa" mana in gaz. (banuiesc ca e vorba de un cross in 2 timpi, ca enduro de 125 nu prea exista)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP pentru baiat

iar pentru borosz1978 : ai fi uimit sa vezi cum zboara de sub tine pe o roata un "scooter" din ala de 125 cum ii zici tu, atunci cand iti "scapa" mana in gaz. (banuiesc ca e vorba de un cross in 2 timpi, ca enduro de 125 nu prea exista)

 

OFFTOPIC:

 

Nu prea cred ca as fi uimit !!

 

Din simplul motiv ca prima mea motocicleta a fost un KTM 125 EXC, in doi timpi, si EXC inseamna enduro, in nici un caz full cross (iti sugerez sa te mai documentezi)!!!!!

Stiu cum merge, cat poate, si sincer, nu prea este in stare de multe.

Editat de borosz1978
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca orice impact, poate avea urmari nefericite. inchipuieti ca esti total descoperit. despre cazul in sine, fiind din m-ciuc, am auzit, si se pare ca a ratat o curba si a intrat intr-un stalp. pacat pt el. rip daca n-ai noroc, poti muri si pe bicicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am inteles de la un var de al tipului, avea 26 ani, casatorit, isi cumparase chiar ieri o motocicleta noua si am inteles ca inainte avuse un enduro........avea un pasager care nu a patit absolut nimic, dar el a decedat pe loc ........viteza mare, noapte, .....

salut

si la noi s a intamplat ceva.

la fel,a intrat cu viteza prea mare intr o curba inainte de slatina.

a avut noroc si a rupt un deget de la mana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da e adevarat.radu dragalina de 27 de ani parca.s a oprit exact in stalp.am fost singurul biker care am participat la inmormantare,speram sa vina mai multi dar probabil nu au auzit.i a fost ridicata o troita ,se vede casca pe stalp lasata acolo

 

 

 

destul de morbid:noaptea cand treci p acolo,ai impresia ca e cineva spanzurat acolo...dupa aia mi am adus aminte ca de fapt.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...