Sari la conținut

Cine Are In Bucuresti?


KESU
 Share

Postări Recomandate

Pe scurt:

schimb honda pe bmw-vreau r 1200c -problema e ca in afara de ce am citit despre el pe net si pe unde am mai apucat nu am avut ocazia sa ma sui pe unul nu mai ai zic sa dau o tura.

Intrebarea e :stiti pe cineva care are asa ceva sau vreun dealer care il are pe stoc sa il pipai si eu un pic? mi-e teama de cilindrii aia boxer ca pe nipru stateam foarte ciudat din cauza lor-am zis de nipru fiindca ala e singurul boxer cu care am mers, desi sunt constient ca la restul este diferenta de la cer la pamant.

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca este topic special despre R1200c,la power cruiser.

in B. este dealer BMW,eu asa stiu.

B.

 

 

black-ule crede-ma ca am citit topicul ala -este intr-adevar un proprietar acolo dar este din constanta-dealer bmw este in bucuresti dar nu il au in stoc fiindca deja este model vechi-eu altceva am intrebat

a suparat pe cineva topicul meu?

astept in continuare inforamtii poate ati vazut pe la vreun dealer de sh sa ma duc si eu sa il pipai ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,intr-adevar la dealer nu se mai aduce,e model mai vechi,care s-a scos din productie....pe site la ei nici nu mai apare.

http://www.bmwmotorcycles.com/bikes/index.jsp

la dealer SH eu nu am vazut niciodata vre-unul.

cred ca mai degraba iei legatura,pe acel topic,cu cei care au deja R1200C sa vezi cum e...

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E si in Buc, cred ca e forumist, da nu stiu cum ii zice.

 

--- Mesaj completat în 24 Oct 2007 15:25 -------------
/index.php?showuser=9844

 

--- Mesaj completat în 24 Oct 2007 15:25 -------------
Sagafilm îi spune forumistului. ÂŞi or mai fi Âşi altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E si in Buc, cred ca e forumist, da nu stiu cum ii zice.

 

--- Mesaj completat în 24 Oct 2007 15:25 -------------

/index.php?showuser=9844

 

--- Mesaj completat în 24 Oct 2007 15:25 -------------

Sagafilm îi spune forumistului. ÂŞi or mai fi Âşi altii.

 

Hai mă lupule, că nu mai e activ din aprilie 2006... Trebuie să fie altcineva...

 

Toate bune! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asadar...

am avut marea ocazie sa merg de 2 ori pe un Mountak (cred ca asa se scrie) din Buc pana la RAR si inapoi...2 drumuri am facut...si da-mi voie sa-ti prezint si eu parerea mea daca tu nu ai avut ocazia sa mergi cu unu....

 

1.parti proaste:

- in oras e un chin sa mergi cu el daca e aglomerat nu te poti stecura printre masini aproape deloc...

- daca nu esti atent la viteza mica cazi cu el daca indorci si te apleci prea mult, greutatea motorului se lasa pe coarne si toata greutatea o primesti pe partea care intorci...sper ca ma intelegi

-nu prea face galagie motoru in trafic esti cam invizibil..noroc ca e mare

-nu stiu cum dar dupa ce m-am dat jos de pe motor ma durea curu de la sa

 

2.parti bune:

-franele...are niste frane de ingheata motoru' (avea ABS motoru asta)

-motorul merge extraodrinar de rotund, plaja de accelarare este foarte mare.

-pozitia de condus cere mulllti km. pozitia de condus e de invidiat...

-clacsonul...goarna tata nu gluma

-curia de viteze este impecabila....n-am mai vazut asa ceva

 

 

In rest e o motocicleta care nu prea m-a impresionat..

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut cand veneam la arc cu nipra m-am intersectat nu numai o data cu un montauk negru...iar la arc venea constant un baiat cu un 1200c negru classic...Bittman avea unu galben parca(da p ala cine-l mai gaseste)...iar la dealer...slabe sanse,datorita rezultatelor de invidiat in privinta vanzarilor modelul a fost scos din productie...asfalt uscat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut cand veneam la arc cu nipra m-am intersectat nu numai o data cu un montauk negru...iar la arc venea constant un baiat cu un 1200c negru classic...Bittman avea unu galben parca(da p ala cine-l mai gaseste)...iar la dealer...slabe sanse,datorita rezultatelor de invidiat in privinta vanzarilor modelul a fost scos din productie...asfalt uscat ;)

 

hm cred ca pana la urma fac un drum la c-ta si ma intalnesc cu omu de acolo care are

indiferent de ce s-ar spune despre el eu de ala vreau

tutoriale si statistici am citit o gramada-stiu ca este greu manevrabil in oras dar eu il vreau ptr drumuri lungi nu ptr oras :D

dar parca pana la urma nu l-as lua fara sa ma sui macar pe unu odata :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...