Sari la conținut

Am Si Eu O Mica Problema


Postări Recomandate

Peste vro 2 saptamani imi cumpar un tzr 125 din 98 :D . Tata are un Logan Mcv si sunt curios daca incape in spate. Am tot cautat pe net dimensiunile dar nu gasesc decat pt tzr 50 din 2006-2007. Ala ar incapea cu chiu cu vai daca scot bancheta din spate cu tot cu scaune. Sa fie mai mare asta de 125 decat ala de 50? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am bagat un ij in tico :ok: - mobra lui kayne ;)

Presupun ca era facut bucati iju ala de a intrat in tico . La asta ma gandesc sa ii dau rotile jos pt ca ii scade si inaltimea si lungimea. Tata zicea sa o pun culcata dar imi e frica sa nu plezneasca plasticu pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presupun ca era facut bucati iju ala de a intrat in tico . La asta ma gandesc sa ii dau rotile jos pt ca ii scade si inaltimea si lungimea. Tata zicea sa o pun culcata dar imi e frica sa nu plezneasca plasticu pe ea.

nu, era perfect intreg, fara nik demontat de pe el. si tico condus de o femeie. vezi poze pe topicul bercenarilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, era perfect intreg, fara nik demontat de pe el. si tico condus de o femeie. vezi poze pe topicul bercenarilor

da, dar e o diferenta faptul ca la tico se ridica tot spatele si daca dai banca din spate afara, o poti baga, chiar si scaunul din dreapta daca-l scoti, cred ca intra toata :)

 

eu n-am reusit sa bag o jawa ts 350 intr-un portbagaj de cielo, si e maricel portbagajul...recunosc, aveam alte alternative, deci, nu ne-am chinuit ;)

 

@sergiu: man, e cam aiurea treaba cu scuterele pt ca nu e naked, si e destul de lat, avand si podeaua aia carenata....mare grija cu el...cum scuterul are greutatea pe spate, daca reusesti sa-l bagi in portbagaj, ai scapat, dar mare grija la trepidatii sa nu spargi plasticele....pune ceva patura dedesupt :ok:

portbagaju' loganului e mare, pt carat valize pline de chinezi, deci, ar trebui sa-ncapa ;)

 

PS: mare grija si cu scobitura pt picioare, sa nu se intoarca in mers cu capul in jos :pow:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MR_ORL ! Tzr nu e scuter :ok: e ceva gen rs 125. Poate putin mai voluminos ...In masina daca scot scaunele spate am 2 m fix sau 2.10 mai inghesuit. pe inaltime nu`i problema dar lungimea ma omoara.

Editat de sergiu_91
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MR_ORL ! Tzr nu e scuter :ok: e ceva gen rs 125. Poate putin mai voluminos ...In masina daca scot scaunele spate am 2 m fix sau 2.10 mai inghesuit. pe inaltime nu`i problema dar lungimea ma omoara.

scuze atunci....pai, baga-l inauntru si pune pe cineva sa tina de el ;) leaga usa cu o coarda elastica....eu asa am facut cu jawa si o mica dubita....

 

sau, pune-i fundu in portbagaj daca incape si motoru....daca e prea in fata motoru si nu incape, scoate roata fata si baga-l cu fata sa incapa motoru, in portbagaj :pow:

 

bafta....

 

PS: da n-ai niciun amic cu un papuc, ceva? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa te lamuresc in problema ta

 

DA intra o motocicleta in masina...pusese cineva chiar niste poze la modul cum bagase un R1 intr-un astra break. Acum daca nu vrei sa te chinui prea tare si esti un pic priceput, da jos rotile furca si bascula si ai obtinut o masa compacta care poate fi transportata oriunde oricum (exclus Tico, fiat seicento etc)

Bafta si vezi sa nu pierzi piesele de la ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unu din gr si-a luat de la timisoara un peugeot xp6 de 50cc supermoto si l-a adus in portbagaj la skoda octavia cu roata de pe fata demontata...cred ca si tie o sa iti intre in logan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presupun ca era facut bucati iju ala de a intrat in tico . La asta ma gandesc sa ii dau rotile jos pt ca ii scade si inaltimea si lungimea. Tata zicea sa o pun culcata dar imi e frica sa nu plezneasca plasticu pe ea.

 

dai jos carenele si pune-o culcata atunci, daca ii scoti si roata din fata ar trebui sa incapa fara probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune si tu o poza 2 cu ea...da nu alea din anunt ca pe alea le-am vazut :moto:

Nu am apucat sa ii fac poze prea multe pt ca e la garaj (1 km de unde locuiesc eu). Hai ca iti pun ce am.post-19570-1194453301_thumb.jpg <= Aici schimbam niste suruburi la carenaj.post-19570-1194453391_thumb.jpg <= Aici eram cu gura pana la urechi de fericire :cheers: post-19570-1194453503_thumb.jpg<= iar aici sunt cele doua surori pe nume Yamaha Tzr 125 si Yamaha Try 50.

 

Asfalt uscat cat mai apucati! :)

Editat de sergiu_91
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...