Sari la conținut

Vt 600 Vs Intruder 800


pirvulescu
 Share

Postări Recomandate

805 i-i si intruderul si gasesti cu 3000 , max. 3100 , ala de 750 in jur de 2800, si n-ai

ce compara , ii ca si cand ai face o comparatir intre un cal si-un magar

A decis omu ,ramane cu Honda VT600 ,numai are rost sa facem comparatii.... :burnout: Parerea mea este ca ce castigi acuma la pret,o sa pierzi cand trebe sa schimb un kit de lant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A decis omu ,ramane cu Honda VT600 ,numai are rost sa facem comparatii.... :burnout: Parerea mea este ca ce castigi acuma la pret,o sa pierzi cand trebe sa schimb un kit de lant.

 

Vad ca pe louis este 150 euro un kit de lant. Dar asta se va schimba (sper) dupa ceva timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca pe louis este 150 euro un kit de lant. Dar asta se va schimba (sper) dupa ceva timp.

 

Kitul lant la Shadow daca e intretinut se schimba la 60.000 km.

Editat de aax94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kitul lant la Shadow daca e intretinut se schimba la 60.000 km.

:burnout: kitul de lant nu este atat de scump incat sa il determine sa ia intruder .Orice ati zice diferenta de bani pentru cel care nu ii are este mare asa ca discutiile in continuare nu cred ca isi mai au rostul :cheers:

Editat de djeeckx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:burnout: kitul de lant nu este atat de scump incat sa il determine sa ia intruder .Orice ati zice diferenta de bani pentru cel care nu ii are este mare asa ca discutiile in continuare nu cred ca isi mai au rostul :cheers:

 

Remarca mea cu durata de viata a chitului lant la Shadow nu era contra ci pro. Deci, 60.000 km sunt suficienti ca sa-si justifice banii acel kit.

Asadar, capul sus ca pana faci 60.000 cu moto mai dureaza. Si nu se intretine asa greu.

 

Gresala este a mea in exprimare, ca daca pineam virgula dupa "intretinut" se schimba intelesul.

Editat de aax94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic : un motor cu cardan este incomparabil cu unul pe lant sau curea. mai ales la alea mari, peste 1000. e mult mai curata mobra, nu ai batai de cap, ca ploua, sa car spray, sa-l ung cum trebuie, sa curat lantul, nu am cric central, nu ajung la lant etc...

 

cardan :burnout:

 

curea cred ca loc 2

 

lant loc 3 (desi am avut 2 motoare pe lant, nu m-am innebunit deloc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca la customizare nu are importanta anul de fabricatie.

asa e...la customizare anul nu e relevant.......o sa va arat noul meu (daca pot spune asa) intruder 800 si fiti sinceri....conteaza ca are 13 ani....conteaza ca are 28.000 km....conteaza ca se aude pana sa il vezi?..conteaza..conteaza?....e marfa de motor, nu dau un intruder din 2004-2005 pe asta al meu, Modelele noi sunt prea...cum sa zic, sportive, pe cand chopperul include ELEGANTA, STYL, etc.

 

--- Mesaj completat în 15 Nov 2007 13:11 -------------
app...in iarna asta trb sa ii mai modific aripa si roata spate, si desigur o aerografie de calitate...o sa vi-l arat cand este APT DE DRUM

post-8864-1195125039_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e...la customizare anul nu e relevant.......o sa va arat noul meu (daca pot spune asa) intruder 800 si fiti sinceri....conteaza ca are 13 ani....conteaza ca are 28.000 km....conteaza ca se aude pana sa il vezi?..conteaza..conteaza?....e marfa de motor, nu dau un intruder din 2004-2005 pe asta al meu, Modelele noi sunt prea...cum sa zic, sportive, pe cand chopperul include ELEGANTA, STYL, etc.

 

<small>--- Mesaj completat în 15 Nov 2007 13:11 -------------</small><br/>app...in iarna asta trb sa ii mai modific aripa si roata spate, si desigur o aerografie de calitate...o sa vi-l arat cand este APT DE DRUM

foarte frumos.

 

De ce oare ai fost zgarcit :) si ai pus...o poza atat de mica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumos.

 

De ce oare ai fost zgarcit :) si ai pus...o poza atat de mica?

ca sa va tin in tensiune, in curand vor fi poze dupa ce am terminat nebuniile care le am in cap ptr acest motor.

 

to be..................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...