Sari la conținut

Bimota


brisco
 Share

Postări Recomandate

Mi-au trecut cateva motociclete prin mana, iar pe astea le-as putea numi klumea.

ce motociclete ai avut domle ? :kick:

 

bimota....cum e numele asa e si motocicleta ...pt cei cu bani care nu au ce face cu ei si nu stiu ce cumpara, io-s mai mult cu partea practica nu cu designul...so cum spunea cineva pe aici ia-ti o motocicleta serioasa

 

sunt curios cum suna o bimota la 60000km si ce interventii a suferit sa ajunga la km aia :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce motociclete ai avut domle ? :crack:

 

bimota....cum e numele asa e si motocicleta ...pt cei cu bani care nu au ce face cu ei si nu stiu ce cumpara, io-s mai mult cu partea practica nu cu designul...so cum spunea cineva pe aici ia-ti o motocicleta serioasa

 

sunt curios cum suna o bimota la 60000km si ce interventii a suferit sa ajunga la km aia :crack:

 

 

Nu cred ca va ajunge vreo Bimota sa ruleze vreodata in lumea asta 60000, este un chilometraj fenomenal pentru piata ei, e o chestie exotica, primeaza inovatia(vezi bascula, franrea, amotizoarele, aripa spate etc) si ma putin practica. E la fel de practica ca un Lotus, Aston Martin...nici in lumea masinilor exotice nu se ating aceste chilometraje, si trebuie privita ca atare.

E pentru acei oameni care doresc si isi permit lucrurile de acest gen, rare, exclusiviste, pe care majoritatea, doar le vor admira sau nu. Iar crede-ma cei cu bani stiu f. bine ce isi cumpara. Daca nu ar fi "cei cu bani", probabil multe chestii frumoase nu s-ar fi facut vreodata.

Iar tu in calitate de cunoscator al motocicletelor(cel putin asa te consider), stii f. bine aceste aspecte, din acesta privinta nu iti intleg replica.

 

Imi pari mai tot timpul un pic carcotas cand cineva aduce in discutie o motocicleta ce nu se afla la vanzare pe site-ul tau. :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu brisco e altceva pasiune...o motocicleta nu e compusa numai din "(vezi bascula, franrea, amotizoarele, aripa spate etc)" ea tre sa formeze un tot, care tot ala are o cota pe piata in lumea cunoscatorilor..performanta, exotic cum zici tu, slaba....

la partea "Daca nu ar fi "cei cu bani", probabil multe chestii frumoase nu s-ar fi facut vreodata." ai dreptate tre sa fie cineva care sa sutina performanta

PS1 nu sunt rau... a fost doar parerea mea

PS2 cand am zis partea practica ma referam decat sa dau 2lei pe un motor prost si sa zicem ca arata bine )exotic, extravagant etc), dau 1 leu pe unu care arata la fel si merge f bine :kick: (ma refre la motoare noi)

PS3 cum sta bimota la partea de piese???? (imi poti raspunde pe privat ca sa nu lungim aiurea subiectu, ca defapt era altul :crack:...mall iasi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect, bimota SB8 are motor de suzuki TL 1000 R (tot 2 cilindri, injectie, 6 viteze)

 

SB 8 e scos din fabricatie, acum se agita tare cu DB 7 pe care motorul e ultima vedeta a lui ducati si anumeTestastretta. Dealtfel litera D sau S din denumire se refera la producatorul motorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SB 8 e scos din fabricatie, acum se agita tare cu DB 7 pe care motorul e ultima vedeta a lui ducati si anumeTestastretta. Dealtfel litera D sau S din denumire se refera la producatorul motorului.

 

SB8K este inca disponibil

 

corect cu privire la denumire, iar cifra se refera la al catelea model de Bimota propulsat de respectiva marca este: YB9 a fost de ex. a a noua Bimota cu motor Yamaha, SB8 a opta Bimota cu motor Suzuki, DB5 a cincea cu motor Ducati.

 

A avut motoare de la Honda, Aermacchi Harley-Davidson, Patton, Morbidelli, Gliera, BMW- Rotax, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, Ducati si unul singur productie proprie . V Due un mare fiasco

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...