Sari la conținut

Postări Recomandate

pe langa ca traim in tara nimanui plina de oameni de cocat, mai nou se aplica si legi de cocat (impotriva motociclistilor), incredibil!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.bzi.ro/Motociclistii-nu-mai-au-...ene-A30006.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si ar fi culmea sa mai si reusasca! ca apoi sa vezi distractie!

[/quote

 

 

daca suntem acei motociclisti care vor sa se mai duca la o plimbare sau sa plece la un drum dis de dimineata,ar fi bine sa ne unim impotriva acestei legi si nu doar cei din SIBIU sau din apropiere,toata tara si facut ceva pt ca nu este corect fata de noi adica cei cu MASINI tari si sgomotoase au voie dar NOI nu mai avem ce cauta dupa oara 23 pe afara de parca ar fi mama sau tata sa ma cheme sa fac baita de seara si sa fac NANI ca nu mai am voie sa imi hranesc MOTOCICLETA dupa ora 23.

 

Si ceea ce am vrut sa mai adaug,asa ceva a fost in Grecia acum 2 ani jumate dar nu au reusit sa aprobe legea,pentru ca cei de acolo sau adunat in fata parlamentului si au spus ca nu pleaca de acolo pina nu se rup HIRTIILE pe care s-a scris legea,deci asta ar trebui sa se faca la scara NATIONALA ca ee foarte nasol pentru noi

 

 

Acum sa vedem care sunt acei motociclist care vor sa faca ceva pt ei ca am realizat,de la intilniri ca nu ne pre intereseaza daca murim pe strazi striviti de unii si de altii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ca doar ce mai conteaza inca unu sau doi in minus!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna

este adevarat ca "unii" nu au bunul simt sa respecte anumite orarii, eu unul dupa ora "h" nu mai las sa urle tzeava in zonele locuite. Cred eu, de aici au plecat problemele si trebuie sa acceptam ideea ca acei "unii" trebuiau atentionati cumva. Pacat ca mereu luam palme din cauza incultilor, mereu suntem vazuti in mod gresit din cauza lor si nu numai aici ci in majoritatea cazurilor "negre". A mai vazut-o cineva pe Alinuta sa dea un exemplu care sa ne faca de rusine? eu nu.

Este de rezolvat problema aceasta, altfel ne strang cu usa. Stiu si ei, stim si noi, nu suntem noi - motociclistii adevarati buba acestei probleme dar ei se revarsa pe motociclisti in general.

Pe de o parte e musai sa oprim flagelul de la Iasi, pe de alta am da un exemplu bun sa gasim si eventual sa propunem solutii pentru extirparea cazurilor care ne fac de rusine. Asta ne-ar proteja imaginea si onoarea de motociclisti, ne-ar ajuta sa creem o distinctie intre cei iesiti de pe tarla si noi, o comunitate respectabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PAI DACA TOT VOR SA FACA CEVA ATUNCI SA INTERZICA COMERCIALIZAREA DE TOBE "URLATOARE" CU MULTI DECIBELI, ASA CUM FAC CEI DIN GERMANIA, ELVETIA, AUSTRIA, ETC.

DAR SA INTERZICI SA MAI CIRCULE SEARA E ABERANT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SUNTEM CA IN COMUNISM!!!!!!!! E INADMISIBIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

si ar fi culmea sa mai si reusasca! ca apoi sa vezi distractie!

 

Acum sa vedem care sunt acei motociclist care vor sa faca ceva pt ei ca am realizat,de la intilniri ca nu ne pre intereseaza daca murim pe strazi striviti de unii si de altii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ca doar ce mai conteaza inca unu sau doi in minus!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

SI DACA AR FACE CEVA E DE PRISOS! NU AJUTA NICI CAMPANILE ANTIACCIDENT NICI NIMIC! E MENTALITATEA ROMANULUI DE VINA, CARE NU SE VA SCHIMBA VECI PURURI!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e naspa rau, dar asa este le Romanica asta...

io sunt curios sa vad daca exista cu adevarat lista cu "cetatenii indignati" care ei merge la serviciu si ei nu poate sa asculta manele noaptea finca trece jmecheru' cu vitezana cu toba naked sau -blasfemie- vreun roaker satanist care ranjeste de pe o nepra...si ei nu poate sa doarma ca sa merge la serviciu...pai nici spaga nu mai stie sa ia cum trebe, de atata oboseala....

sa fim seriosi, mai bine s-ar ofusca din pricina TIR-urilor, care trec voios prin tot orasul si mai si clacsoneaza...

din cauza haitelor de copiii beti care urla prin cartiere la 4 dimineata, si zau ca nu recita Eminescu....

cat despre mintea luminata care a gandit solutia"deranjeaza, deci interzicem"....Doamne Fereste...

si pe mine ma deranjeaza dobitocii, dar nu pot sa-i interzic, ca asa ar scadea populatia...

solutii sunt gramezi, unele foarte bune, cum se spunea si mai sus, dar e mai simplu sa spui "gata, de azi nu se mai circula cu motocicleta intre ora de...si ora de...ca altfel trebuie sa-ti pui mintea la contributie, sa cauti solutii - tu, ca si functionar public platit si din banii motociclistilor - si sa le mai si gasesti - si Au Mama- sa le pui in aplicare...

pai...acolo e de gandit, ce naiba...ne tampeste ganditu' asta, asa cum spunea si marele Guta...

Editat de Louis Cyphre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PAI NU DOAR MOBRELE-S DE VINA!

TERASELE (CUM AR FI "GO IN", TRE SA INCHIDA LA ORA 23, SA VEZI CE FAIN VIN GABORII SI FAC POZE DUPA ACEASTA ORA SI UITE ASA AMENDA PESTE AMENDA). S-A CERUT CHIAR SI INTERZICEREA DE CONCERTE SI FOCURI DE ARTIFICII IN PIATA MARE SI PIATA MICA!.... NU MA CREDETI, IA UITATI-VA CE MESAJ E PE GEAMUL CASEI CU "UNION" - "VREM LINISTE"... SI UITE ASA AVEM SI NOI DE SUFERIT CA RUPEM PUWLA CU TOBELE NOASTRE "TUNATE" SI BABACIUNILE NU POT DORMII!!!!! N-AVETI TIMP SA DORMITI DUPA MOARTE!?!?....SI DE LA ZGOMOT PANA LA INTERZICEREA CIRCULATIEI CU MOTORU PRIN ORAS NOAPTEA E O DIFERENTA, PE CAT DE MARE PE ATAT DE ABERANTA!

Editat de Deer T-Ace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum ca citesc, rezulta o alta chestie: ca este ilegal ceea ce fac ei acolo. taxele se platesc ca si la masini sau camioane, deci nu se face diferenta de orar la calcularea acestora

 

1-este o discriminare care-mi rezulta ILEGALA asa cum as discrimina rrrromii

2-este un serviciu platit de care nu se poate beneficia

=> si amenda este ilegala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum ca citesc, rezulta o alta chestie: ca este ilegal ceea ce fac ei acolo. taxele se platesc ca si la masini sau camioane, deci nu se face diferenta de orar la calcularea acestora

 

1-este o discriminare care-mi rezulta ILEGALA asa cum as discrimina rrrromii

2-este un serviciu platit de care nu se poate beneficia

=> si amenda este ilegala

 

avand in vedere ca la noi toate-s pe invers, nu m-ar mira sa aibe castig de cauza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau dreptate. Dar sti de ce este asa? suntem ca oailii de pe Cindrel. Dimpotriva, alea-s mai unite decat... unii romani

Dar... io nu... lasa, trece, mai bine dau o sticla... nu ma leg la cap... In loc sa inteleaga omul ca drepturile trebuie sa si le castige, altfel este calcat in picioare!

Mai prost este ca cei care au vointa, sange si cap sa inteleaga ce-i bine si ce trebuie facut sunt prea putini si regula zice ca unul nu face nimic, un milion schimba si pe presedinte.

Ia sa fi fost la americani acum 30 de ani... :kiss: se adunau vo 500 de motociclisti si dadeau ture la 12 in jurul casei lui pana cand primarul iesea in pijamale sa le ceara iertare!

Editat de lombardia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu e cazul la noi ... si sper ca nu va fi vreodata ... :kiss:

De exemplu: in Tg. Mures, nu de ieri de azi, din cate stiu ... inca ... este interzis accesul motociletelor (nu motociclistilor ... ar fi chiar culmea) in centrul orasului , indiferent de ora ...

Astfel ca se poate orice ... in Romania ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prieteni, care stiti cat este pretul benzinei in Ungaria si Austria? Sau unde as putea sa caut?

Multam fain

Cam prin toata europa gasesti benzina intre 1.25 euro pana la 1.38 euro , in Ungaria 1euro = 240-250 forinti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica in Ungaria si Austria nu se mai da decat pe cartela.

Very helpfull, mestere :cheers:

Nu serios acum, care ati fost de curand prin Ungaria si ati apucat sa alimentati, pen'ca imi trebuie sa stiu exact ce bag in calculele de drum ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Very helpfull, mestere :cheers:

Nu serios acum, care ati fost de curand prin Ungaria si ati apucat sa alimentati, pen'ca imi trebuie sa stiu exact ce bag in calculele de drum ;)

 

da o fuga pana in autogara turnisor si intreaba soferii de autocar ca aia stiu cel mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...