Sari la conținut

Postări Recomandate

B) :) tqre poveste bai nene, hai salut sica_sibiu tineo tot asa !!

slutare lume, ce mai faceti ? pe unde ati lasat urme de roti in ultima luna ? cati cm din scarita ati raschetat ??

astazi am sosit in tara, poate ne vom vedea maine ! o sa vin pejos :D sau cu bita !!! :)

 

apropo alinuta cum de ai recunoscut pe alienu in poza ?? sa nu zici dupa ce cred eu ca iei ban

asfalt uscat si plimbari lungi !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai , faza era cam asa :

 

 

Duminica , merg in targ , dupa ce m-am holbat pe la alte motoscutere /motociclete , vin spre casa , si inainte de trecerea de pieton , imi face semn politistul sa opresc , eu neavand 16 ani , neavand numaru , neavand asigurare , fara curs de legislatie etc. , incerc sa-l pacalesc , ca vreau sa-l vand si nu-i mai fac , intr-un final ma lasa sa plec fara amenda , dar mi-a spus clar sa nu ma mai prinda fiindca imi da maximul de amenda , eu bucuros vin spre casa .

 

Luni , a doua zi , plec pana pe rahovei , merg eu ce merg ajung pe constitutiei , si cand ajung la 5-10 metri de Polisanu , il zaresc pe politist care oprise deja 2-3 scuteristi la vreo 20 de metri in fata , trag brusc spre polisanu , o iau prin curte pe la ei , si ies pe strada aia de duce pe centru ( nu stiu cum ii zice ),ma gandesc oare ma vazut ? , nu urc bine pe centru ca deja striga un politist dinala ''comunitar ???!?? '' ca nu e voie cu scuterul , sa nu ma mai prinda nici ala , o iau pe interzis , si cand mai aveam unpic sa ies de pe interzis din fata venea un politist pe scuter , se uita la mine , ma uit la el , secunda urmatoare , striga la mine , OPRESTE !!! , Eu blana , a intors si a inceput sa vina dupa mine dar eu deja-l lasasem in urma , nu am avut nici o problema cu o amenda sau ceva , fiindca nu aveam numar ...

Mai tarziu daca vreti va povestesc cum ma pus politia sa-mi imping scuterul din parcul tineretului pana acasa in tiglari la ora 2:00 - 3:00 noaptea , in aceasi situatie , fara 16 ani , nici macar sa stau afara nu aveam voie ..

 

Iesi in pasarea colibri bai cocalarule!

Ti-e greu sa inveti putina legislatie, sa o respecti si sa iti iei hartia aia de k.k.t. cand o sa ai dreptul?

Bulangii ca tine ar trebui gazati! Pe interzis ma putza? Ce plm esti vre-un miez? Primu scuterist caree il prind pe contra sens isi ia o manusa in dinti de la mine ca oricum nu poarta casca... Sper sa fii tu! putza mica si fara creier...

M.u.i.e. gaborului care nu a fost in stare sa te incarce cu o amenda care sa te linisteasca. Pe scutere i-au suit pe cei mai debili... normal... pe BMW pe cei care reusesc sa isi tina echilibrul!

Cocalar cu 2 roti... de ce plm mi-oi fi dat interesul? Oricum nu merita... Sa sfarsesti sub camion ca mancatorul asta de orez:

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseacti...ideoID=28470287

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iesi in pasarea colibri bai cocalarule!

Ti-e greu sa inveti putina legislatie, sa o respecti si sa iti iei hartia aia de k.k.t. cand o sa ai dreptul?

Bulangii ca tine ar trebui gazati! Pe interzis ma putza? Ce plm esti vre-un miez? Primu scuterist caree il prind pe contra sens isi ia o manusa in dinti de la mine ca oricum nu poarta casca... Sper sa fii tu! putza mica si fara creier...

M.u.i.e. gaborului care nu a fost in stare sa te incarce cu o amenda care sa te linisteasca. Pe scutere i-au suit pe cei mai debili... normal... pe BMW pe cei care reusesc sa isi tina echilibrul!

Cocalar cu 2 roti... de ce plm mi-oi fi dat interesul? Oricum nu merita... Sa sfarsesti sub camion ca mancatorul asta de orez:

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseacti...ideoID=28470287

 

ce nu stii tu e ca cursu ala se ia si de la 14 ani daca mergi cu o cafea ,asa l-au luat majoritatea ''cunoscutilor '' mei, nu mai stii ca eu am toate actele in regula inafar de cursul ala idiot , pe care nu mi-l fac pentru ca vreau sa dau de A1 .

 

Si cu tupeu asta ? si vorbele astia de unde le scoti ? nu te suge nevasta/prietena de esti asa stresat ?

 

Mare smecher esti ca stii sa-n juri mancami-ai putza fara creier , pe cn vrei sa impresionezi cu linkul ?

 

-------------------------------------------------------------------

 

 

 

acum am vazut , esti din bucuresti .. asta explica MULTE ...

Editat de sica_sibiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iesi in pasarea colibri bai cocalarule!

.................................................................................................................

Cocalar cu 2 roti... de ce plm mi-oi fi dat interesul? Oricum nu merita... Sa sfarsesti sub camion ca mancatorul asta de orez:

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseacti...ideoID=28470287

 

 

In loc sa il jignesti, mai bine ai da dovada de putina maturitate, dar cred ca nu ai nici tu..... cum dreak sa doresti moartea cuiva care nu ti-a facut nimic personal ? :) . Daca el greseste in mod evident datorita varstei , tu MARE MOTOCICLIST ii dai dovada de "inteligentza" iesita din comun in postul tau.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In loc sa il jignesti, mai bine ai da dovada de putina maturitate, dar cred ca nu ai nici tu..... cum dreak sa doresti moartea cuiva care nu ti-a facut nimic personal ? :) . Daca el greseste in mod evident datorita varstei , tu MARE MOTOCICLIST ii dai dovada de "inteligentza" iesita din comun in postul tau.... :)

 

lasal ca el stie sa mearga pe BMW ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In loc sa il jignesti, mai bine ai da dovada de putina maturitate, dar cred ca nu ai nici tu..... cum dreak sa doresti moartea cuiva care nu ti-a facut nimic personal ? :) . Daca el greseste in mod evident datorita varstei , tu MARE MOTOCICLIST ii dai dovada de "inteligentza" iesita din comun in postul tau.... :)

Nu-i asta diferenta mai Sica. Am avut norocul sa probez rs, rt, gs, st si asta nu m-a facut mai interesant! Partea buna sta in a reusi sa vezi si sa alegi ceea ce-i bun si sa lasi de-o parte ce-i rau. Exact cum faceau bunicile noastre cand alegeau fasolea(pe timpuri asa se facea) -boabele alterate erau puse de-o parte. In asta ar conta succesul - pusi de-o parte, pentru ca daca reactionezi inseamna ca te cobori la un nivel jalnic - acelasi la care se gasesc ei!

Exista si o parte buna in toate astea si este amuzant pentru noi sa citim povestile tale. Nu fortza mana insa ca-i foarte usor sa cazi in extrema opusa.

Ar fi pacat sa nu riscam cate-o data, n-ar mai avea viata asta nici un gust! Rossi a inceput ca si tine(l-am auzit la tv povestindu-si inceputurile) dar avea vre-o 5 ani mai putin!!! considera-te batran ca sa mai ajungi unde a ajuns el B)

Abia astept sa te vad pe strada cu numere si fara complexe, ca sa riscam ceva vom gasi noi ceva solutii :D

Editat de lombardia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce-l luati mai asa tare ? el e un viitor motociclist , hai mai bine sa-l ajutam cu sfaturi nu sa-i dorim moartea , nici nu-mi vine sa cred ce vad . Cum sa-i doresti moartea unui om ? indiferent cum o fi el , nu pot sa cred ca din 2 randuri poti ura pe cineva atat de mult . hai sa recunoastem ca toti am sarit calul macar o data si sa nu-mi spuna cineva ca el e perfect ca nu-l cred .

@Sica incearca sa intelegi ca legile nu sunt facute numai pentru a fi icalcate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am fost de aceeasi parere cu greenhorn, de aceea l-am citat.....Sica a inteles din cate am vazut.

Postul lui lombardia insa chiar nu l-am inteles.... :) . Pana la urma de ce m-ai citat? Ca esti de acord cu mine sau cu greenhorn...? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cine nu ajunge sa vada scrisul :D

nu merita sa bagi in seama anumite elemente precum bmw-istul pentru ca te murdaresti.

Mi-a placut povestea juniorului, e amuzanta, dar trebuie sa invete sa-si pazeasca pielea pt ca nu-l va ajuta mereu norocul.

Il astept pe asfalt cu toate in regula sa dam o tura si sa facem s-o nebunie ca fara alea viata-i seaca!

Sper ca traducerea va fi pe vocabularul tuturor :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Deer T Ace-ule, nu-mi spune ca Busa aia albastra de la intrunirea de ieri e a ta. Ai reusit sa dai Thunderace-ul si ai luat jucaria? :kali:

 

NU!!!!!!!!!!!! NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU E A MEA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :kali:

numa la anu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai multa putere decat am avut nevoie. Sa invat intai sa o gestionez pe asta si pe urma poate mi-oi lua si eu vreo racheta :kali:

 

Cui i s-a intamplat ca atunci cand franeaza numai cu spatele in viteza a doua sau a treia, relativ brutal, fara sa-i inghete spatele sa auda un sunet asemanator celui pe care il auzi cand nu nimeresti viteza (sunetul acela de roti dintate care nu se potrivesc). Eram in mers si nu am reusit sa depistez daca sunetul vine din cutie sau de la lant, dar mi se pare ca vine totusi din cutia de viteze. Ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cine am dat trepiedul ? ca am uitat :P

lam dat la cineva care vroia sa mearga pe munte, lam dat ca este usor si mic sa il poata cara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai multa putere decat am avut nevoie. Sa invat intai sa o gestionez pe asta si pe urma poate mi-oi lua si eu vreo racheta :jump:

 

Cui i s-a intamplat ca atunci cand franeaza numai cu spatele in viteza a doua sau a treia, relativ brutal, fara sa-i inghete spatele sa auda un sunet asemanator celui pe care il auzi cand nu nimeresti viteza (sunetul acela de roti dintate care nu se potrivesc). Eram in mers si nu am reusit sa depistez daca sunetul vine din cutie sau de la lant, dar mi se pare ca vine totusi din cutia de viteze. Ce parere aveti?

depinde cum ai manevrat-o, m-as bucura sa nu fie vb de surprize! esti sigur ca nu ti-a plecat si piciorul stang in franare? sau ai tras ambreajul la jumate? in mod normal nu trebuie sa se intample - incearca sa repeti si vezi daca mai face.

oricum, o greseala trebuie sa ti-o atribui - frana brusca pe spate o faci doar in unul dintre cazurile: - disperat, sportiv sau kamikaze. tu? pe unde te regasesti? :jump:

bafta! iti doresc sa te regasesti in a 4° - principiant :jump: si motorul sa fie oka

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde cum ai manevrat-o, m-as bucura sa nu fie vb de surprize! esti sigur ca nu ti-a plecat si piciorul stang in franare? sau ai tras ambreajul la jumate? in mod normal nu trebuie sa se intample - incearca sa repeti si vezi daca mai face.

oricum, o greseala trebuie sa ti-o atribui - frana brusca pe spate o faci doar in unul dintre cazurile: - disperat, sportiv sau kamikaze. tu? pe unde te regasesti? :laugh:

bafta! iti doresc sa te regasesti in a 4° - principiant :blbl: si motorul sa fie oka

:bigstar:

 

Iti zic eu, kamikaze :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai povestit cu baietii de pe forum de la Service si marea majoritate au spus ca nu ar trebui sa fie un motiv de ingrijorare.Sunetul care se aude seamana cu cel pe care il auzim in franari bruste la masinile care au ABS iar din cate am inteles fenomenul se datoreaza cuplajului elastic.

 

Iar referitor la dragii mei colegi care fac supozitii pe seama stilului meu de condus ii rog sa-si puna protectii duble pt ca intr-adevar de acum o sa-i haituiesc in stil kamikaze pe strazi :blbl:

 

:bigstar: :crack: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu patzesc de astea cateodata

 

ambreaj tras

frant brusc

 

catziva metri face ca totzi dracii

probabil cum se ingramadeste lantu de tractiune pe pinion si ala are alta inertzie.... se aude ca o oscilatie de roti dintzate

 

merge inca...... :bigstar: nu-mi bat capul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu patzesc de astea cateodata

 

ambreaj tras

frant brusc

 

catziva metri face ca totzi dracii

probabil cum se ingramadeste lantu de tractiune pe pinion si ala are alta inertzie.... se aude ca o oscilatie de roti dintzate

 

merge inca...... :crack: nu-mi bat capul

Sa speram ca nu o sa ne batem capul de loc.Nu doar deocamdata.

Mai studiez inca problema pana ma asigur ca nu e ceva care sa ma ingrijoreze. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...