Sari la conținut

Programul Intrunirilor 2008


bullbikers
 Share

Postări Recomandate

hai sa mai incerc o paralela. ce-ati zice ca ziua vostra (de nastere) sa fie mutata cu vre-o luna-doua inainte de catre altii (care nu v-au intrebat) si sa poarte "numele" de ziua lui ..... (si aici fiecare-si completeaza numele) si sa o sarbatoreasca anual. nu e mare lucru la prima vedere dar daca au chef de un party, sa faca bal mascat cind vor ei si sa lase ziua de nastere in pace sa v-o sarbatoriti cind trebuie.

sper ca imaginea s-a transmis cum trebuie.

aia cu forumul nu-i majoritatea e cam falsa. intreaba-te cit la suta din motociclisti sunt intr-un club (si apoi citi din clubul respectiv isi doresc mutarea si mai ales daca i-a intrebat cineva si nu cumva a hotarit Conducerea luind in calcul doar parerile conducerii). Luind-o pe fir in sus, cred ca au fost doar citiva motociclisti care au hatarit chestia asta deci "VoxPopulis" nexam

daca se dorea modificarea si existau motive serioase, trebuia sa se discute public.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 176
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dupa mintea mea "majoritatea motociclistilor" NU este forum ci dimpotriva. UCMR nu este un tip care se da smecher si hotaraste una alta o data pe an. Au fost totusi niste oameni care au reprezentat f.multe cluburi moto din tara si care au crezut de cuviinta ca asa e mai bine. Oricum fara o chestie organizata de cluburi nu poti face mare lucru in aceeasi clipa in toata tara si de o anvergura care sa aiba impact asupra oamenilor/soferilor/autoritatilor. Si oricum chiar are o asa de mare importanta data in sine incat sa se nasca asa controverse? :)

 

 

Nu ai inteles

data in sine nu are nici o importanta atata vreme cat anul asta va fi prima data, dar deranjeza faptul ca daca tot s-a preluat ideea de pe forum nu s-a preluat si data iesita la "vot"ca s-a ii spunem asa.

In discutille trecute nu s-a luat in calcul srabatorirea zilei doar prin bautura si chiolhanuri,s-a vb mult si despre marsuri de constientizare a participantilor in trafic,facute simultan in orasele tarii.

Oricum bine ca ideea a fost preluata de cineva

.Va pot spune doar atat-in Tgv se va sarbatori ziua motociclistului in orice data va fi stabilita de oameni cu initiativa, atat timp cat si in alte orase va prinde aceasta idee.

PS.ca sa rezolvam problema si sa aratati ca va pasa de ideea majoritatii,prpun organizare unui pool cu cele doua date, concomitent cu consulatrea scrisa a tuturor cluburilor din tara(asta ca sa fie cat mai reprezentativa alegerea).

 

Sa vina varaaaaaa :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai inteles

data in sine nu are nici o importanta atata vreme cat anul asta va fi prima data, dar deranjeza faptul ca daca tot s-a preluat ideea de pe forum nu s-a preluat si data iesita la "vot"ca s-a ii spunem asa.

In discutille trecute nu s-a luat in calcul srabatorirea zilei doar prin bautura si chiolhanuri,s-a vb mult si despre marsuri de constientizare a participantilor in trafic,facute simultan in orasele tarii.

Oricum bine ca ideea a fost preluata de cineva

.Va pot spune doar atat-in Tgv se va sarbatori ziua motociclistului in orice data va fi stabilita de oameni cu initiativa, atat timp cat si in alte orase va prinde aceasta idee.

PS.ca sa rezolvam problema si sa aratati ca va pasa de ideea majoritatii,prpun organizare unui pool cu cele doua date, concomitent cu consulatrea scrisa a tuturor cluburilor din tara(asta ca sa fie cat mai reprezentativa alegerea).

 

Sa vina varaaaaaa :crack:

Acest forum nu inseamna "majoritate" in nici o privinta. La acea intalnire de la Sibiu, unde s-a hotarat data, au fost reprezentate multe dintre cluburile moto, membre sau nu UCMR, si dupa ce s-a analizat s-a hotarat de comun acord acea data. Fara nici o problema, trebuie sa se inteleaga ca noi nu vrem sa impunem nimic nimanui.

Cu respect pentru unii Dan Morar Transilvania Bikers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Fiecare padure cu uscaturile ei! Ar trebui sa avem grija si de imaginea noastra ca motociclisti, sa ne facem ordine si in ograda noastra. Mare dreptate ai cu motociclistii beti pe sub mese. Daca vrem sa fim tratati cu respect trebuie sa aratam si noi respect!

Gresiti aici cu idea ca cei care dorm beti pe sub mese ar fi motociclisti veniti la intrunire calare pe motor, dupa cum stiti din cele cateva sute de persoane de la o intrunire cred ca 30% sunt motociclisti, restul sunt simpatizanti ai fenomenului moto dar mai ales al paharului. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sa inteleg ca ne intalnim sigur de 1 mai pe autostrada Emil nu-i asa? :bigstar:

 

PS Intrunirea de la Ploiesti nu apare in acest program?

Va dau in gat la militeni sa va arda si eu vin cu remorcuta! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal nu scriam aici pe topicul acesta anuntzat de ucemereu, dar pentru ca sint oameni interesatzi care au intrebat va spunem sa contati pe noi!

Si asa cum au facut si fratzii nostrii din Dac Motors vom face topic separat al MotoRRock 5 editie jubiliara la timpul potrivit, ca data, o sa fie la jumatatea lunii mai ca de obicei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu tot nu inteleg :bigstar:

nu stie nimeni exact cand e in "gheorgheni" intalnirea? :bigstar:

11-13 iul sau 25-27 iul ?

tre sa stiu exact,ca e mai dificil la mine concediul.firma si banana cu 2 nuci :bigstar:

:bigstar:

Nici eu nu stiu care sunt din Gheorgheni!Tre sa ma interesez! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

- 23-25 mai 2008

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Cluj

* Organizator: Transilvania Bikers

 

- 6-8 iunie 2008

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Cluj

* Organizator: Seth RC

- 6-8 iunie 2008

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Bacau

* Organizator: Moldavia Bikers

 

 

 

 

Nu va suparati fratilor, dar Clujul are in decurs de 2 saptamani 2 intruniri, din care una se suprapune cu Bacaul. Am inteles ca anul trecut s-a mai suprapus una cu Bacaul (din motive mai intemeiate), dar acuma ce naiba s-a mai intamplat ??? Plus ca unele intruniri au disparut de pe harta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...