Sari la conținut

125cc 4t Indestructibil Si..ieftin?


Postări Recomandate

exact ca in titlu:

moto 125cc, ieftina(pret/consum/intretinere/etc), fiabila(sau pe-aproape, tinand cont de segmentul de pret)

 

cea mai buna gasita de mine dupa conditiile de mai sus e yamaha ybr 125;

daca stiti altele sub 2500 E, ex sachs/kymco/etc, sau aveti informatii despre ybr please feel free to share your wisdom

 

multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

specifica si tu mai detaliat cam ce vrei ... eu unu pentru oras si iesiri pe soft soft enduro iti recomand Honda Varadero (4T V2)

 

Vitezane in 4T stiu doar Derbi GPR si , coming soon , Yamaha R125 , si Honda cbr 125 , Kymco Quannon .... etc

 

sau mult mai simplu folosete Google si gasesti tot ce vrei , fiecare model de 125cc in 4t cu toate informatiile necesare . Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

specifica si tu mai detaliat cam ce vrei ... eu unu pentru oras si iesiri pe soft soft enduro iti recomand Honda Varadero (4T V2)

 

Vitezane in 4T stiu doar Derbi GPR si , coming soon , Yamaha R125 , si Honda cbr 125 , Kymco Quannon .... etc

 

sau mult mai simplu folosete Google si gasesti tot ce vrei , fiecare model de 125cc in 4t cu toate informatiile necesare . Bafta

Derbi GPR nu este in 4t.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieftina(pret & intretinere) si "indestructibila" ar fi o comunista..dar alea nu prea sunt fiabile..

ieftina si fiabila ar cam fi kymco quannon, dar nu stiu nimic de calitate si cat de rezistenta e..

una la mana a 2a c are??? gen cbr 125, una mai veche de 2 ani nu te ajunge la mai mult de 2500 de euro si este o motocicleta foarte fiabila si rezistenta...sau o yamaha xt125 care te ajunge tot pe undeva pe acolo + ca e si enduro => nu ai dupa ce sa plangi cand iei o tranta cu ea, deoarece nu prea are c sa i se sparga infara de o semnalizare eventual...

Editat de roolrevolv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai detaliat:

pe mine ma intereseaza cam ce as putea gasi pe meleagurile noastre si la ce preturi;

ca pe google am navigat destul.

nu ma intereseaza prea mult tipul ei atata timp cat respecta restul conditiilor; da, o vitezana e mai frumoasa(parerea mea)

 

ex: kymco quannon pare super(din cate am inteles de pe forum, are motor de yamaha), desi inca nu am aflat cat costa

 

trebuie sa duca oras si sosea, adica sa duca 90-100km/h "viteza de croaziera(preferabil, daca nu se poate..asta e..); dupa calculele mele ies cam 1500+ km pe luna

 

/roolrevolv gandul de comunista nu ma incanta...ar consuma prea multa benzina => bani

la mana a 2a...nu ma pricep cine stie ce la motociclete si cred ca majoritatea le forjeaza la greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kymco quannon are motor honda si se incadreaza in cam ce vrei tu

 

cine te-a mintit vere?:)) kymco are motor kymco.....decat rieju are motor yamaha ( asta o stiu de la dealerul de la motomania;) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la categoria scooter de ex ar fi leonardo 125-150....eu am unu de 150 din primavara si am abuzat de el la max...numai forja...motoru are 40k iar la mine cam 5k numai hinghereala...sincer, nu pot sa cred ca am fost cu el la mare numai blanete, 110 max shi nu a avut nimik..cu 2 pers+bagaj...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine te-a mintit vere?:)) kymco are motor kymco.....decat rieju are motor yamaha ( asta o stiu de la dealerul de la motomania;) )

 

eu stiam ca kymco quannon este construit sub licenta honda....dar se poate sa ma insel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e Honda asta e Ronin ala de care vb eu in alt topic si are 19cp:P

aham. mersi mult man. ca am gasit-o pe mobile de si era la honda :) si ramasesem cam asa :lol: :lol:

 

apropo, ceva informatii in legatura cu acest motor ai? ciudat nume... e ceva de acest motor sau doar aspectul?

Editat de frodo92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu mai deschid alt topic postez si eu aici. stie careva ceva informatii despre motorul din poza? este o honda... este de 125 si este 4t...altceva nu mai stiu. Multa bafta!

nemtesc ????? daca e l-as cumpara cu ochii inchisi !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu va recomand cu caldura rieju rs 125cc. e fiabila. eu vb din propria experienta. 30 de mii de km...intrun an..auziti bine..30 de mii...si nu am reparat nik la motor...in rest..prob minore....ambreiajul..kitu de lant... ATAT. NU set motor, NU segmenti NU Nik...merge si acum perfect. il am in garaj...:crack:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu va recomand cu caldura rieju rs 125cc. e fiabila. eu vb din propria experienta. 30 de mii de km...intrun an..auziti bine..30 de mii...si nu am reparat nik la motor...in rest..prob minore....ambreiajul..kitu de lant... ATAT. NU set motor, NU segmenti NU Nik...merge si acum perfect. il am in garaj...:crack:)

Wow, nu aveam o parere buna de Rieju dar se pare ca au motoare bune...Si la 30 de mii inca mai merge?? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...