Sari la conținut

daca tot e sa ne laudam...


boieru'
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pentru curiosi: aveti putintica rabdare si o sa vedeti si cum arata customizat

 

Pentru cei impresionati: imi pare bine ca motorul meu are efectul acesta

 

Pentru Don Leoncio: abia astept sa mai vin prin Baza si sa bem o bere si poate atunci o sa vorbim mai mult si o sa bem mai putin :laugh:

 

Si pentru "Fotograful Amator": Mai santajistule, am drepturi de publicare a pozelor?

L'as ca pun eu mana pe tine :cheers: ....Carburator ca la nipru, asa deci.. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La capitolul choppereala va dau un mic sfat, ca sa va faceti o idee cam cum o sa arate:

Nu va stoarceti creierii sa va inchipuiti cum o sa arate, pentru ca nici eu nu m-am hotarat exact ce vreau. Un lucru il stiu sigur: Avon 230/60/15 pe spate.. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un lucru il stiu sigur: Avon 230/60/15 pe spate.. :friends:

hehe BOIERULE acum sati dau inca un sfat...pt ca vad ca tia placut sfatul cu cauciucul ce ti lam propus sal pui......deci acum sa stii o chestie ca in bascula care o ai acum nu intra 230 adica 23 cm va trebui sa latesti basula pt ca nu are loc roata cu pinionul si frina disc am sati pun acum o poza cu o bascula de harley softail modificata sa intre cauciuc de 230 este latita....si mai o chestie sa nu cumva sa pui roata pe o parte puneo pe mijlo...si vii cu pinionul mai in afara ....si mai o chestie ar fii si mai interesant daca pui roata de 230 sai pui tractiune pe curea....nu va iesi chiar asa scump ....tu zi daca vrei si iti dau eu linkuri cu detalii preturi ok?

si uitate la pozele ce le postez bine bascula va trebui sa o modifici exact ca in poza doaar ce iti pun eu pozele este cauciuc de 330:))

post-24-1110538456_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: aici ai pinionul scos in afara sa vezi cum arata doar ca este pt curea,doar ca asta a fost scos cu mult in afara fiind cauciuc de 330 cu 10 cm mai gros ca si cel de 230 :cheers:

post-24-1110538620_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

na si aici vezi bascula din lateral stinga cu bratul modificat si frina disc...se vede aici bine cum a fost modificata bascula....a ramas toata basula aproape originala doar placbandele in forma de z ce au fost adaugate....daca vei face lucrare asta sfatul meu este sa faci un suport pot bascula ca si in primele poze ...asa in momentul sudarii bascula nu se va descentra........sper sati placa pozele si sfatul care ti lam dat:) :friends:

post-24-1110538889_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt destul de scumpe rotile care leam gasit chiar foarte scupe...ajung pina in 700 de dolari....dar putem face alta chestie.....cumperi cercul nou ca de secondheand nu gasesti ... si un butuc secon heand si iesi mult mai ieftin....ar mai fii o chestie ce ar iesi destul de iieftina dar asta depinde de tine.....sa folosesti un cerc lat de vw broasca sa faci gaurile in el si sa folosesti butucul care il ai acum:) dar cum tiam zis asta depinde de tine citi bani vrei sa investesti in modificarea asta.....te salut :laugh:

boierule :friends: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul lui Mickey Rourke din Harley Davidson and the Marlboro Man nu este chiar un Harley-Davidson?

 

Zic, nu spun...

 

ONTOPIC: Fantastic motorul. este demential. Racire pe lichid, si sunt de acord cu Roby, nu-l modifica. Este senzational asa cum este, si daca ii intregesti aripa spate pentru locul de pasager vei pierde din "look".

 

dar oricum, motorul tau, treaba ta. Daca "trebuie" (ca deh, stiu cum e sa fie si prietena/sotia mai innebunita ca tine dupa motor), fa-i un scaunel micutz acolo, sa nu fie prea confortabil. Si cel mai important : schimbarea sa fie reversibila, ca banuiesc ca dupa cateva drumuri pe un scaun foarte inconfortabil, nu o sa mai vrea in spatele tau, si atunci revii la forma la care e acum. ti-am zis, si culoarea ma face sa salivez ...

 

numa bine.

 

P.S. cat vrei pe el? :friends:) ca ma tenteaza al dracului de mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am zis ca e Harley, am spus doar ca e o copie a motocicletei din film.

Cunoscatorii s-au prins depre ce e vorba, si chiar au scris in pagina anterioara parca ceva cum ca ar fi Kawasaki Vulcan. Si au dreptate....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre intregitul aripii pe spate, cred ca ai citit aiurea. Nu am zis ca o intregesc, ci ca o INTARESC. O sa ramana tot de o singura persoana, numai ca aripa va fi intarita pe interior ca sa poata tine o persoana mai usurica. Si numai in cazuri de urgenta.

Cat despre gagica, daca te uitai atent la poze vedeai cum o sa calatoreasca ea... :friends:

Oricum imi place ca esti pe faza. Te mai astept cu comentarii. Salutare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gindeam la ceva detasabil,apropo de scaun.Sau ceva de genul cum are BMW C 1200,se ridica si devine speteaza pt.rider.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum crezi tu ca ar arata asta cu un spatar care sa se face scaun pentru pasager? Raspunsul e "ca draku". MOTOCICLETA E DE O PERSOANA SI ASA VA RAMANE. Cine vrea sa mearga cu nime, si ma rafer la gagici aici, ori experimenteaza pozitia aceea din poza, ori isi rup fundul pe aripa spate, avand in vedere ca motocicleta are cadru rigid.

Nu mai creau sa aud ca ma intreaba cineva de pasager. Orice chopper care se respecta e de o singura persoana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau va fi ceva mai artistic. Depinde de starea de spirit pe cere o voi avea cand ma voi apuca sa lucrez la el. Pana atunci ma documentez, fac munca de cercetare, pentru ca vreau sa fie ceva dosebit

post-24-1111075512_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BOIERULE

chopperul asta este exact pe gustul meu 100 la 100 ...ghidon,cadru,tobe,motor,rezervor, roata fata, furca sprinfer,seaua,aripa spate....mai putin spatarul si roata spate...mie imi place roata pe 15 roadrunerul de la avon 230/60/15 cu balon inalt si tractiunea rotii pe dreapta nu pe stinga ca la asta

in rest este superb....nu am cuvinte imi place la nebunie :friends:

post-24-1111081588_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi bag carja cum arata shovelu ala , de unde dracu lai luat, ca e demential, cine la facut???c a e teroare si evo e tare da nu ca sovelu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu mam mai uiktat o data si vad ca e sportstershovel p-asta acu am inventato nu mna -njurati e tare ce sa mnai vorbim motoru asta merita ceva premii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma bine sunt suparat, m-am certat cu mandraznoapte si am baut ca porcu, na ca acu anm scris corect credd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...