Sari la conținut

Tur European In 11 Zile


Postări Recomandate

Bun;

100 % hotariti:

-Vlad(KHK)

-Luigi(L.U.V)

-Adrian(ADITORPAN)

-Sebi(BOIERU')

-Calin(CALIN)

In doua/trei zile ma intalnesc cu ultimii trei sa stabilim amanuntele si apoi facem plata.

Miros ca va iesi ceva trasnet..

Luigi Vicol

 

 

sal

sigur 100% inca 2

ianachim

fane

cand trebuie platit?

dubla

 

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Admin

Pina pe 16 Ianuarie pentru a beneficia de discount.Uite-te pe site-ul lor si daca poti sa achiti,fa-o.Noi o sa mergem probabil la pensiunea aceea de trei stele la care a mai fost Vlad.Diferentele de pret intre una si alta sunt de pina in 40 euro.Citeste discutiile de aici si ai sa vezi care,in caz ca vrei sa stam toti impreuna.Eventual vorbim intre noi si stabilim ce si cum.Avem toti numerele de telefon pe aici,asa incit ne poti cauta..

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pina pe 16 Ianuarie pentru a beneficia de discount.Uite-te pe site-ul lor si daca poti sa achiti,fa-o.Noi o sa mergem probabil la pensiunea aceea de trei stele la care a mai fost Vlad.Diferentele de pret intre una si alta sunt de pina in 40 euro.Citeste discutiile de aici si ai sa vezi care,in caz ca vrei sa stam toti impreuna.Eventual vorbim intre noi si stabilim ce si cum.Avem toti numerele de telefon pe aici,asa incit ne poti cauta..

Luigi Vicol

 

pai in cazul asta ne bagam si noi la aceeasi locatie

ramane sa te sun azi

sau pe cine mai bine sa sun pt bani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

pai in cazul asta ne bagam si noi la aceeasi locatie

ramane sa te sun azi

sau pe cine mai bine sa sun pt bani?

 

Lasa-ti numarul de telefon si am sa te caut eu dupa ce vorbesc cu ceilalti.Am sa platesc eu cu cardul si imi dati voi banii ori cash ori imi alimentati contul,cum va este mai usor.Dar asta stabilim dupa ce luam legatura telefonic.

Ideea este ca trebuie achitat pina pe 16 ianuarie.

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-ti numarul de telefon si am sa te caut eu dupa ce vorbesc cu ceilalti.Am sa platesc eu cu cardul si imi dati voi banii ori cash ori imi alimentati contul,cum va este mai usor.Dar asta stabilim dupa ce luam legatura telefonic.

Ideea este ca trebuie achitat pina pe 16 ianuarie.

Luigi Vicol

 

sal

0744657705

 

ambele variante sunt ok

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine e acasa... Nu se misca nimik, pamantul e tare, rezervorul plin... Plec pe dealuri cu Reta. Dupa ce imi revin sentimental si termin joaca il sun pe Luigi sa stabilim detaliile.

 

--- Mesaj completat în 10 Jan 2008 14:05 -------------
Proaspete...

 

--- Mesaj completat în 10 Jan 2008 15:25 -------------
Proaspete... :bigstar:

post-3626-1199971239_thumb.jpg

post-3626-1199971525_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine e acasa... Nu se misca nimik, pamantul e tare, rezervorul plin... Plec pe dealuri cu Reta. Dupa ce imi revin sentimental si termin joaca il sun pe Luigi sa stabilim detaliile.

 

<small>--- Mesaj completat în 10 Jan 2008 14:05 -------------</small><br/>Proaspete...

 

<small>--- Mesaj completat în 10 Jan 2008 15:25 -------------</small><br/>Proaspete... :P

 

 

 

MARFA !!!! Ne vedem sambata. :lol: :lol: :lol:

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-28870-1200157660_thumb.jpg

Am ajuns intact !!!

Prin Padurea Bogatii cam naspa... polei, da in 2 ore am fost in Tg. Mures.

 

Doi meseriasi..... :makeout:

 

post-28870-1200157732_thumb.jpg

 

 

:wink: :P :makeout:

Editat de aditorpan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Da,si eu am ajuns intreg acasa..cam nasol drumul,cu multa ceata,mazga..dar m-am descurcat.

Respecte pentru Adi..motociclist adevarat..sa-l fi vazut cum dadea in BMW-ul lui pe iarna asta.. si baiat fain..pe Sebi il cunosteam deja..

Ce-am hotarit:

-Sa stam la o pensiune,nu suntem pretentiosi,asa incit un asternut curat si un dus cald pentru noi sunt suficiente.

Saptamina viitoare,de luni incolo, vreau sa achit camerele.Repet,pentru a beneficia de discount plata o vom face pina pe 20 ianuarie.

Plata este bine sa fie facuta odata,pentru a lua camere in aceeasi locatie.Am convenit sa fac eu acest lucru cu cardul,asa incit cei care vor sa stea impreuna cu noi sa-mi dea un telefon(am numarul pus pe topicul asta),sa-mi spuna ce tip de camera doresc(dubla sau single) si sa-mi trimita in cont suma de bani necesara(am sa dau fiecaruia numarul de cont al meu)

-Pretul este de 214 Euro pt.conducator si 195 Euro pt.pasager.

Pentru cei care opteaza pentru single,pretul este cu 10 euro/noapte in plus.

-Dupa ce facem toate acestea stabilim exact si data de plecare,traseul urmat,unde dormim pina ajungem la destinatie,etc

Ca ghid il avem cu noi pe Adi,om de nadejde,cunoaste traseele(de..profesor de Geografie..sa traiti dom'profesor :wink: ),de unde luam vigniete pt. autostrazi,etc.

-O sa iasa o calatorie frumoasa,si nu are cum sa fie altfel atita timp cit participantii sunt de calitate!

Astept sa imi spuneti exact ce doreste fiecare,astfel incit sa trecem la etapa urmatoare!

Cam atit deocamdata,sunt obosit si nu mai am idei.. :P

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plimbarea de astazi... Reghin-Sovata-Praid-Pasul Bucin- retur

 

:wink: :P :makeout:

 

post-28870-1200239306_thumb.jpgpost-28870-1200239340_thumb.jpgpost-28870-1200239371_thumb.jpg

Felicitari ! Prietene tu ce echipament folosesti de iti permitzi sa iesi pe frigul asta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari ! Prietene tu ce echipament folosesti de iti permitzi sa iesi pe frigul asta ?

 

Am manere incalzite plus:

costum CLOVER de iarna plus una, doua sau trei randuri de protectii termice... in functie de cate grade sub zero sant. Protectiile termice le gasesti la louis. Cisme probiker cu folie termica, cagula neopren... etc

:wink: :P :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cati bani a ajuns turul de 11 zile ? Ca ma bate si pe mine gandul la ceva asemanator....si vreau sa stiu cam cati bani ar trebui!

 

 

intre 1500 si 2000... depinde de mai multi factori... autobanda, cazare,etc

:wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intre 1500 si 2000... depinde de mai multi factori... autobanda, cazare,etc

:P

Daps..cu tot ma intereseaza! Cu absolut toate cheltuielile! Taxe de drum,benzina, ulei de motor?, mancare, etc etc! Fara tigari k nu fumez :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daps..cu tot ma intereseaza! Cu absolut toate cheltuielile! Taxe de drum,benzina, ulei de motor?, mancare, etc etc! Fara tigari k nu fumez :wink:

 

In banii astia ar trebui sa te incadrezi cu totul. Am pus intre cele doua sume deoarece nu pot sa-ti estimezi cu exactitate pana nu ai un traseu clar... si atunci cu o toleranta de vreo 200 ... normal. Depinde de tine cum stii sa te administrezi cu banii in tura. Unde maninci, unde dormi s.a.m.d. Bafta oricum!

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In banii astia ar trebui sa te incadrezi cu totul. Am pus intre cele doua sume deoarece nu pot sa-ti estimezi cu exactitate pana nu ai un traseu clar... si atunci cu o toleranta de vreo 200 ... normal. Depinde de tine cum stii sa te administrezi cu banii in tura. Unde maninci, unde dormi s.a.m.d. Bafta oricum!

:wink:

 

Sa fiu putin "rautacios"? La o japoneza iei mai multi bani in calcul ca nu poti sa faci revizia la 10.000km.

 

Serios acum... cum e sa faci atata drum pe o super-sportiva? Pozitie incomoda, posibilitate de carat bagaje foarte redusa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...