Sari la conținut

Tur European In 11 Zile


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 194
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Traseu:

-prima noapte se doarme la Mariazell

-a doua zi se merge la Kaprun pentru BMW Mountain Days unde avem rezervate camere pentru wk-end

-restul traseului se face in 2-3 zile , in functie de cum vor participantii

 

Cand avem toti o sambata libera ar trebui sa ne intalnim participantii sa stabilim ultimele detalii

Editat de aditorpan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce timp estimezi ptr parcursul asta?

la ei nu poti merge prin localitati ca la noi

 

Ce timp pt ce portiune, la ce anume te referi?

Pe portiunea Kaprun-Viena, care normal si cu autostrada are 380km, o sa lungim putin drumul, munte, curbe, peisaje, poze, or sa fie si niste opriri... cred ca in jur de 6 ore.

 

Adi si restul, sunteti de acord sa mutam discutia pe topicul "BMW Mountain Days", de la Imagini de la evenimente moto?

 

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunere:

-pentru Sambata 26.04.2008, ar fi super daca ne-am putea stringe in Brasov cati mai multi dintre cei care au confirmat si cei doritori pentru a stabili detaliile turei.. traseu, echipament bagaj, etc

-astept confirmari de participare, Vlad (khk) a confirmat deja

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haidetzi baietzi! Mai repede cu detaliile ca trece timpul. Eu sunt pe mare, dar Adi si Luigi ma tzin la curent cu tot. Sa nu imi spunetzi ca o sa merg decat eu, Adi, Luigi si Vlad... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt aditorpan...traseul ala de 11zile, acei 9500 de km...i-ai facut singur? :whip:

 

Da... singur, insa portiuni bune am mers cu grupuri de germani, suedezi, englezi, spanioli intalniti pe drum. Peste tot mi-am gasit amici. Nu e o problema sa pleci singur prin Europa.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa apar in Kaprun joi 22 mai (sper pana in pranz). Nu stiu daca am sa mai raman si duminica insa. Voi vide cum merge treaba.

 

Daca pleci duminica dimineata e ok... oricum evenimentul se termina duminica.

 

In caz ca nu ai prins ideea, noi vrem sa continuam o tura in pasurile dintre Elvetia, Austria si Italia (Stelvio etc...), de duminica pana miercuri probabil, daca tot o sa fim in zona si in gasca, ar fi pacat sa le ratam. :whip:

 

Vlad :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:whip:) Ce tare... Parca vad ca o sa ne intalnim sa stabilim ultimele detalii in ziua plecarii... Sper ca macar pe drum sa reusim sa ne intalnim din cand in cand :D

Adi, eu nu pot sa ajung. Cobor pe uscat abia pe 30 aprilie, si mai raman in Constantza vreo 2-3 zile, ca doar e 1 mai si cica e ceva intalnire moto in Cta, daca nu ma mai plimb prin imprejurimi. Dar vorbim la telefon sa imi spui ce ati discutat.

 

poate ne vedem pe plaja... ;)

post-3626-1208989906_thumb.jpg

post-3626-1208989955_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sambata la Brasov .... cine mai poata sa vina pentru discutii privind tura?

 

Adi, din cate vad lumea nu e interesata. In cazul asta cred ca intalnirea nu prea isi mai are rostul...

Asadar, mai vorbim la telefon si postam dupa aceea o concluzie.

Trebuie sa fim siguri ca toti sunt constienti ca au nevoie de echipament bun, ca e posibil sa dam si de temperaturi scazute sau sa ne ploua la greu.

 

In principiu, am propus sa stam in zona cu pasurile pana miercuri in asa fel incat miercuri seara sa dormiti in drum spre Ro. Daca ar fi dupa mine, as mai sta inca 1-2 zile daca tot suntem acolo.

De traseu nu mai e mare lucru de vorbit. Merg pe varianta ta; pana la urma putem stabili si la Kaprun un traseu, in cel mai rau caz. Oricum, ce am vazut pana acum pe hartile tale e ok. (din pacate hartile cu pasurile nu sunt vizibile si aici pe forum)

Mai ramane sa stabiliti sa faceti in asa fel incat miercuri seara sa fie toata lumea la Viena, de cautat cazare pt seara aia etc.

 

Vlad :D

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi, din cate vad lumea nu e interesata. In cazul asta cred ca intalnirea nu prea isi mai are rostul...

Asadar, mai vorbim la telefon si postam dupa aceea o concluzie.

Trebuie sa fim siguri ca toti sunt constienti ca au nevoie de echipament bun, ca e posibil sa dam si de temperaturi scazute sau sa ne ploua la greu.

 

In principiu, am propus sa stam in zona cu pasurile pana miercuri in asa fel incat miercuri seara sa dormiti in drum spre Ro. Daca ar fi dupa mine, as mai sta inca 1-2 zile daca tot suntem acolo.

De traseu nu mai e mare lucru de vorbit. Merg pe varianta ta; pana la urma putem stabili si la Kaprun un traseu, in cel mai rau caz. Oricum, ce am vazut pana acum pe hartile tale e ok. (din pacate hartile cu pasurile nu sunt vizibile si aici pe forum)

Mai ramane sa stabiliti sa faceti in asa fel incat miercuri seara sa fie toata lumea la Viena, de cautat cazare pt seara aia etc.

 

Vlad :D

 

E ok ce ai zis Vlad, insa am discutat si cu Luigi si incercam sa ne intalnim sambata viitoare la Brasov. Deci pentru cei interesati intalnirea s-a amanat pe sambata 03.05.2008 !!!!!!!!!!!!!

 

Fratilor... am vorbit azi cu Luigi... din pacate a avut azi un accident de motor si nu mai poate veni, e sifonat si el si motoru din cauza la un idiot. :whip:

Editat de aditorpan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luigi, te astept sa imi sari geamul... Stii tu despre ce e vorba :) Sa pun atas la Afikana? Hai nu mai fi suparat. Tot ce conteaza e sa te faci bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram cu Virago-ul lui soramea, sant depasit si masina intra brusc in fata mea si franeaza, franez si eu , nu foarte violent, insa cum am tras putin de frana m-a si trantit jos fara a mai avea timp de reactie. Noroc ca aveam toate protrectiile pe mine altfel nu scapam asa usor. Totul s-a petrecut la 60km/h. In cadere am dat cu mana de asfalt. Cam asta e.

Morala:

E al doilea accident pe un choper...... e clar c-am terminat cu ele. Daca eram pe motorul meu nu se intampa accidentul.

Editat de aditorpan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ceva periculos in biletele de austria

suntem 4 deja...

 

Care 4? Luigi, Adi, tu (de care nu stiu ce ai patit) si mai cine?

 

In afara de Luigi, cine mai tb sa renunte? :)

 

 

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toata lumea :rolleyes:

sunt Alex, am 35 ani si calaresc un R1100RT si impreuna cu sotia mea, Ada, o sa va insotesc in kaprun. :rusinica:

am vb cu vlad la telefon, mi-a zis de excursia de dupa, si va spun ca puteti sa va bazati pe mine, :blbl: sunt pentru, numai ca as vrea sa stiu cand ar fi intoarcerea, sa pot sa-mi planific concediul.

 

alex 0722 363526

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toata lumea :rolleyes:

sunt Alex, am 35 ani si calaresc un R1100RT si impreuna cu sotia mea, Ada, o sa va insotesc in kaprun. :rusinica:

am vb cu vlad la telefon, mi-a zis de excursia de dupa, si va spun ca puteti sa va bazati pe mine, :blbl: sunt pentru, numai ca as vrea sa stiu cand ar fi intoarcerea, sa pot sa-mi planific concediul.

 

alex 0722 363526

 

ianachim si voicu merg in principiu la berlin la fabrica si dupa coboara pe praga budapesta bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...