Sari la conținut

In Timisora


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Citesc si io pe net: Timis Online

 

Motociclisti accidentati

Doi motociclisti care au încercat sa depaseasca neregulamentar au fost raniti, sâmbata, de un autoturism.

 

 

Accidentul rutier s-a petrecut pe strada Closca, din zona Mehala.

 

Ciprian Gaic

Din ce-am aflat se pare ca lucrurile nu stau chiar asa, erau 2 pe motor in depasire si o conserva a facut stanga fara sa se asigure. Aceeasi faza ca si la Bebe, Dumnezeu sa-l ierte. Ei n-au nimic rupt, zgarieturi si vanatai.

 

199460.jpg

 

199461.jpg

 

199462.jpg

 

 

199463.jpg

 

 

199464.jpg

 

 

199465.jpg

 

 

199466.jpg

 

 

199467.jpg

 

 

199468.jpg

 

 

199469.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stati linistiti, asa am patit si eu pe Ulpia Traiana, cand a fost festivalul MC Trust anul trecut. Eram doar eu si conserva pe strada, m-a si vazut dar nu l-a interesat ca eu sunt in depasire. Concluzia: am luat contact cu solul, lovit fata, mana, picior, moto avariat, conserva vazut de drum dupa o mica pauza. :friends: :cheers:

 

Bine ca sunt baietii in regula :laugh: , fiarele se repara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca sunt in regula :laugh: ....motoarele in ce stare sunt??? :friends:

se pare ca sunt baietii de la RoadPatrol MC.... :cheers:

 

 

 

B.

BINE MAI asta am vazut si eu dar vreau sa stiu cine au fost pe motor?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu au patit nimic, dar conservarul merita batut bine (desi uni ar fi tentati sa spuna sa nu ne coboram la nivelul lor)! Si prietenul meu i-a fost taiata calea de o femeie intr-o dacie (anul trecut) si acuma mai tijele in picior-fractura tripla de femur! Naspa, nu!

Ma scuzat,ma numesc Claudiu si sunt din Sannicolau Mare. Sunt nou pe aici!!!

Take care!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Explicatii:

Emi si Mario erau pe motor. Veneam de la parastas de la Bebe, iar eu si Pepi eram cam cu un minut in urma lor.. Am ajuns la locul accidentului imediat dupa ce s-a intamplat. Kiar in spatele lor erau inca 2 sau 3 masini cu oameni d-ai nostri. Din pacate, de data asta, soferul masinii n-a avut nici o vina. Emi s-a bagat sa depaseasca masinile (a depasit vreo 3 sau 4 una dupa alta), kiar daca acolo era linie continua si trecere de pietoni. Omu' cu masina o semnalizat si o facut stanga. El zice ca s-o si asigurat si tind sa il cred, pentru ca Emi avea o viteza destul de mare si se putea sa nu fi fost vazut de sofer. Ideea e ca politia o zis ca Emi o fost vinovat si din pacate o avut dreptate. Partea buna este ca accidentu' n-o fost grav. Nimik rupt, doar mushkiu' de la piciorul drept al lui Emi o tzara zdrobit si o fisura la degetul mare de la mana. Mario o scapat si mai ieftin, doar cu cateva zgarieturi. Motorul lu' Emi ii ceva mai shifonat, da' se va repara. Emi a primit o amenda de 1.750.000 si permisu' suspendat pe 3 luni.

 

Cam atata....

 

PS.: de data asta nu pot sa zic nimik rau de shoferul mashinii... era nevinovat si kiar daca masina i-o fost facuta cam varza, n-o sarit sa faca scandal...

 

Ride safe, Cristi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Explicatii:

Emi si Mario erau pe motor. Veneam de la parastas de la Bebe, iar eu si Pepi eram cam cu un minut in urma lor.. Am ajuns la locul accidentului imediat dupa ce s-a intamplat. Kiar in spatele lor erau inca 2 sau 3 masini cu oameni d-ai nostri. Din pacate, de data asta, soferul masinii n-a avut nici o vina. Emi s-a bagat sa depaseasca masinile (a depasit vreo 3 sau 4 una dupa alta), kiar daca acolo era linie continua si trecere de pietoni. Omu' cu masina o semnalizat si o facut stanga. El zice ca s-o si asigurat si tind sa il cred, pentru ca Emi avea o viteza destul de mare si se putea sa nu fi fost vazut de sofer. Ideea e ca politia o zis ca Emi o fost vinovat si din pacate o avut dreptate. Partea buna este ca accidentu' n-o fost grav. Nimik rupt, doar mushkiu' de la piciorul drept al lui Emi o tzara zdrobit si o fisura la degetul mare de la mana. Mario o scapat si mai ieftin, doar cu cateva zgarieturi. Motorul lu' Emi ii ceva mai shifonat, da' se va repara. Emi a primit o amenda de 1.750.000 si permisu' suspendat pe 3 luni.

 

Cam atata....

 

PS.: de data asta nu pot sa zic nimik rau de shoferul mashinii... era nevinovat si kiar daca masina i-o fost facuta cam varza, n-o sarit sa faca scandal...

 

Ride safe, Cristi

TOATA STIMA CA AVETI CURAJUL RASPUNDERII

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...