Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

multumesc .lam desfacut am indentificat semnul de pe selector adica dintele la 45grade mai am sa identific semnul de pe piesa cu dinti care actioneaza selectorul.

 

 

e un punct pe spatele piese cu dinti marcheaza locul a.i sa vezi cum il potrivesti pe partea opusa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dupa cum vad, cam slaba activitatea pe forum.

Noi ne vedem de treaba......dar nu am mai postat.

Lucrarile au continuat, instalatia electrica este montata, de fapt ........ pozele spun totul :

 

post-28174-0-81287800-1335165432_thumb.jpg post-28174-0-66045700-1335165456_thumb.jpg

post-28174-0-52383200-1335165471_thumb.jpg post-28174-0-85288200-1335165486_thumb.jpg

 

...dupa care am facut o plimbare pe cinste.

Domn' profesor daca aveti amabilitatea sa postati cateva poze ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se face o noua comanda pentru piese MZ , saptamana asta !

Pentru comenzi scrieti mail pe shop@piese-mz.net

Plata de acum incolo se face in avans , datorita catorva clienti neseriosi ! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Petcu- Ce MZ e acela?:)

 

Ăla frumos și negru e MZ-ul meu. :rolleyes:

Ăla și mai frumos și mult mai negru, e al Banditului.

 

ES

 

ES 175/1960 mit Seitenwagen Stoye Elastik 1961 în acte, ES 250/1960 mit Seitenwagen Stoye Elastik 1961 în realitate.

 

post-59949-0-41526000-1335295928_thumb.jpg

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima lucrare "Diamantul negru" a costat ceva. Cu exactitate n-as putea spune, ca dupa ce am depasit pragul de 2000 euro nu am mai tinut cont , asta ca sa nu-mi piara cheful si sa ma pot bucura de realizare. :scratch:

 

post-28174-0-95513800-1335418397_thumb.jpg post-28174-0-15186800-1335418349_thumb.jpg

 

Si apoi cum crezi ca ar mai fi urmat un alt proiect supranumit "Mon cheri'", in derulare in prezent si la care am depasit pana acum pragul celor 1000 euro cu succes, daca tot stateam sa calculez.

 

post-28174-0-96796000-1335418473_thumb.jpg post-28174-0-03439000-1335418494_thumb.jpg

 

Fac calculele la pensie.....

Editat de red bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al tau, desi sunt curios si de al lui.

 

Amandoi.

 

Și a mea a costat ceva bani și nu mai zic cât. Am zis odată și au sărit băieții la gâtul meu de parcă eu aș fi fost un infractor de rând, iar ei inspectori la garda financiară.

 

/index.php?/topic/82469-coltul-iubitorilor-de-retro/page__view__findpost__p__2639684

 

/index.php?/topic/82469-coltul-iubitorilor-de-retro/page__view__findpost__p__2639804

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa aveti noroc de ele. Chiar imi plac, sunt eu poate mai ciudat, imi plac clasicele, si nu vitezanele ca si colegii mei de 18 ani.

 

Mi-ar place si mie, un MZ RT 125/3 sau un IJ49, chiar un Simson AWO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și a mea a costat ceva bani și nu mai zic cât. Am zis odată și au sărit băieții la gâtul meu de parcă eu aș fi fost un infractor de rând, iar ei inspectori la garda financiară.

 

/index.php?/topic/82469-coltul-iubitorilor-de-retro/page__view__findpost__p__2639684

 

/index.php?/topic/82469-coltul-iubitorilor-de-retro/page__view__findpost__p__2639804

 

 

Stimate domn , mie imi santeti simpatic

 

in loc sa i detaliati puberului infocat de flacara ,,vintage" dvs atasati schimburi de replici mai mult sau mai putin acide intre buni ,,prieteni" forumisti

Eu cred ca aceste link-uri nu demonstreaza nimic sincer , ar fi fost mai usor sa i explicati ca exista mai multe tipuri de reconditionari si mai multe tipuri de conservari nu ?

 

 

Puteti sa cumparati piese din germania care au fost plimbate prin china si polonia sau puteti sa le reconditionati pe cele existente .

 

Ca fapt divers lucrez de ceva vreme la un km-etraj original sa il reconditionez credeti ca e asa usor daca era usor cumparam unul de la polonezi sau pardon nemti (dar oare era original)?

 

Toate gandurile bune si spor in toate .

 

Nu incerc sa denigrez munca nimanui , acesta este un punct de vedere .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate domn , mie imi santeti simpatic

 

Multumesc, la fel.

 

 

in loc sa i detaliati puberului infocat ....., ar fi fost mai usor sa i explicati ca exista mai multe tipuri de reconditionari si mai multe tipuri de conservari nu ?

 

 

Nu. Omul a intrebat cat a costat si eu am raspuns.

 

Daca ar fi intrebat despre reconditionari, as fi lasat pe altii sa-i raspunda. Eu nu am pretentia ca reconditionez, ci doar readuc pe sosele niste motorete abandonate.

In general, proiectele de reconditionare prezentate pe acest forum ori dureaza 3-4 ani, ori sunt abandonate pe termen nelimitat.

 

Ca fapt divers lucrez de ceva vreme la un km-etraj original sa il reconditionez credeti ca e asa usor daca era usor cumparam unul de la polonezi sau pardon nemti (dar oare era original)?

 

Sincer, eu te invidiez pentru oportunitatea de a avea in fata ochilor un kilometraj original si implicit pentru posibilitatea de a-l reconditiona.

Eu n-am avut norocul acesta si probabil ca as fi avut, daca as fi mincat mai mult rahat cind eram mic. Din acela cu stafide imi placea, dar nu prea se gasea in magazine.

 

Acum, slava Domnului, gasim rahat pe toate drumurile.

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...