Sari la conținut

F 650


crazy_mouse_87
 Share

Postări Recomandate

salutare tuturor

vreu sa-mi achizitionez o motocicleta in acest sezon (adica iarna)

vb aceea carul ii iei iarna si sania vara

imi facea cu ochiul un bmw f 650 94-94 pana in 30.000 de km

ce credeti voi...eu ca incepator...am mers doar in scoala la ilioara pana acuma

traficul din bucuresti il cunosc am B-ul d 2 ani, dar experienta pe 2 roti nu exista

un bmw f 650 e prea mult pt inceput?

oare pot sa invat pe el fara sa-l trantesc?

eu am 1.72 sh vreo 60 kg

o alta alternativa ar fii sa iau un dr 350 cm mai vechiut pe care sa invat si sal revand dupa un an

aaaaaa cat despre traseele pe care vreau sa le fac!

o sa frec moto mult prin bucuresti, escapade pe la munte, si as vrea si putin enduro

va rog sa ma sfatuitai si pe mine

multumesc

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

imi facea cu ochiul un bmw f 650 94-94 pana in 30.000 de km

ce credeti voi...eu ca incepator.

Eu zic sa-l cumperi

Nu te mai complica cu alte motociclete, intr-o saptamana maxim 2 de mers prin oras te vei obisnui cu el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa-l cumperi

Nu te mai complica cu alte motociclete, intr-o saptamana maxim 2 de mers prin oras te vei obisnui cu el

Eu zic sa-l verifici bine inainte sa-l cumperi.. :crack: Trust me, poate sa arate exceptional, si sa "sune" excelent, si tot sa aiba treij'da mii de bube!! Cat despre "merita".. Motorul e parfum!! handling (ciclistica, manevrabilitate) exceptional, suspensii superbe pentru ce drumuri avem (si mai ales pentru urcat/coborat borduri :P ), putere arhisuficienta pentru oras, si destula pentru iesiri (duce 160, dar nu e recomandat, ca de!! vei fi la inceput!! :crack: )..

 

In alta ordine de idei, nu are 300 de abtipilduri, nu arata "suparat", nu are roata de 190 pe spate, consuma putin (in jur de 5-6 in oras, poate 7 pe vreme d-asta, daca e reglat si intretinut).. Se strica greu (iar intretinerea nu costa foarte mult, cu toate ca e BMW).. si ar mai fi de spus..

 

Topicuri au fost deschise cacalau, pentru toate motoarele, au tot fost facute comparatii, au tot fost date plusuri si minusuri pentru acest model si altele similare.. foloseste SEARCH-ul cu incredere, vei gasi foarte multe informatii despre orice motor vrei!! :cheers:

:kick:

John

 

PS: Ce inseamna "F650 94-94"?? :lol:

Editat de Just_John
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor

vreu sa-mi achizitionez o motocicleta in acest sezon (adica iarna)

vb aceea carul ii iei iarna si sania vara

imi facea cu ochiul un bmw f 650 94-94 pana in 30.000 de km

ce credeti voi...eu ca incepator...am mers doar in scoala la ilioara pana acuma

traficul din bucuresti il cunosc am B-ul d 2 ani, dar experienta pe 2 roti nu exista

un bmw f 650 e prea mult pt inceput?

oare pot sa invat pe el fara sa-l trantesc?

eu am 1.72 sh vreo 60 kg

o alta alternativa ar fii sa iau un dr 350 cm mai vechiut pe care sa invat si sal revand dupa un an

aaaaaa cat despre traseele pe care vreau sa le fac!

o sa frec moto mult prin bucuresti, escapade pe la munte, si as vrea si putin enduro

va rog sa ma sfatuitai si pe mine

multumesc

numai bine

 

BMW F 650 mi se pare al mai frumos motor vazut real pe strada mea,bafta

ps:nu uita e BMW si e frumos :kick:

numai bine asfalt uscat si craciun fericit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va speriati de monocilindricele de 600 ca sunt foarte bune si pentru incepatori. Mai bine ai vedea cat de bine ajungi cu picioarele jos la 1,72 de pe motorul asta care e destul de inaltuti si cu o sa destul de lata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va speriati de monocilindricele de 600 ca sunt foarte bune si pentru incepatori. Mai bine ai vedea cat de bine ajungi cu picioarele jos la 1,72 de pe motorul asta care e destul de inaltuti si cu o sa destul de lata.

Se poate da mai jos din amortizoare, si mai sunt metode pe care nu le cunosc (eu nu am nevoie, am 1,80)..

Soricelule, putem sa ne vedem intr-o zi sa pui couru' pe sa, sa vezi cum ajungi!! :kick: dupa ce-l iau din service.. :-w

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate da mai jos din amortizoare, si mai sunt metode pe care nu le cunosc (eu nu am nevoie, am 1,80)..

 

Se poate sa-l cobori, dar atrage alte probleme, cum ar fi scurtarea side-standului...asta ca sa nu-l dai pe jos..

Numa` bine tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai luat in considerare celelalte variante monocilindru de 600-650 cc? Kawasaki KLR 650, Suzuki DR 650, Yamaha XTZ 660/600, Honda Dominator NX 650, Cagiva RC 600...

 

nu au fiabilitatea bavarezului si consumul lui mic, dar sunt mai usurele si mai usor de manevrat din acest motiv..

 

alte pareri? oricum cred ca fiecare isi va promova motocicleta care o are in ograda :kick: ... deci... bavarezi... nu dati cu pietre/oua/rosii :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

E un motor fiabil in primul rand, iar ca incepator nu cred ca vei avea probleme chiar daca e mai greu, este extrem de manevrabil, cat priveste enduroo... la inceput iao usurel ca te cam rupa pe teren accidentat din cauza greutatii, insa dupa ce te obisnuiesti inghite kilometrii la greu ... indiferent ca e macadam sau asfalt. Bafta!

:crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io zic sati iei un dominator daca vrei si escapade in afara orasului;

din cite stiu bmw-ul are acelasi motor rotax ca si aprilia pegaso; pegaso e mai ieftin si furca fata inversata(avantaj la off road)

an nou fericit

escapade in afara orasului se face foarte bine pe un F 650 GS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...