Sari la conținut

Moto Life martie 32


ozzy
 Share

Postări Recomandate

O poza care nu a aparut in revista. O gresela care va fi indreptata. Daca nu dau aia semnul jos de acolo luati revista la voi si daca va opreste un politist destept ii dati cu ea in cap pana pricepe. :friends:

post-81-1111134648_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum.. in decret .. simbolul motocicletei e altul .. asa ca .. nu ma intereseaza.

Ai dreptate... Numai ca asta este indicatorul de la Lehliu (interzis mopedelor). Indicatorul la intrarea pe autostrada A2 dinspre Bucuresti are chiar simbolul pentru motocicleta (este si un om pe motocicleta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dinspre Bucuresti, la intrarea pe A2 exista si semnul pentru interzicerea circulatiei motocicletelor (dupa cum se vede din poza de mai jos). In regulamentul rutier singura chestie cu doua roti cu om pe ea interzice circulatia motocicletelor, pentru biciclete sau mopede indicatorul nu contine si schematizarea unei persoane pe vehicolul cu 2 roti. S-au dat si amenzi motociclistilor din cauza asta. La interventia Motolife, Directia de Politie Rutiera a promis ca semnul o sa dispara in curand (articol in nr. 32).

post-81-1111156600_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: traim in vremurile luiCaragiale fratilor! :laugh: de la Minister la Prefectura, la politie si iar la Prefectura astia o sa zica cat de curand ca semnul e pus chiar de motociclisti! :laugh: :cheers: Eu cu cine votez?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Directia de Politie Rutiera s-a tinut de promisiunea facuta, au schimbat indicatorul de interdictie pentru motociclete cu cel pentru mopede. Le multumim!

 

Am fost azi si am facut fotografii :

post-81-1111260006_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Directia de Politie Rutiera s-a tinut de promisiunea facuta, au schimbat indicatorul de interdictie pentru motociclete cu cel pentru mopede. Le multumim!

Bravo vouă pentru iniţiativă! Şi bravo şi miliţienilor că e băieţi de treabă :friends: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Moto Life!

o super revista si dc e sa mai apara inca ceva pagini in plus e si mai bine.

felicitari si pt cd.cu o rugaminte:sa faceti acelasi lucru si cu un motor sport.multumesc!

:cheers: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
:banana:

Felicitari pentru initiativa... celor de la moto univers !

Din declaratiile comandantului politiei rutiere reiese clar cine a rezolvat problema !

BOX - Runda 1

 

let the games begin ... fair play please :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dinspre Bucuresti, la intrarea pe A2 exista si semnul pentru interzicerea circulatiei motocicletelor (dupa cum se vede din poza de mai jos). In regulamentul rutier singura chestie cu doua roti cu om pe ea interzice circulatia motocicletelor, pentru biciclete sau mopede indicatorul nu contine si schematizarea unei persoane pe vehicolul cu 2 roti. S-au dat si amenzi motociclistilor din cauza asta. La interventia Motolife, Directia de Politie Rutiera a promis ca semnul o sa dispara in curand (articol in nr. 32).

:grinbandit:

Uite care este Daravela:

Inca de acum o jumatate de an aparea in revista moto univers un articol foarte caustic intitulat "Bravos, natiune" de unde reiesa clar ca acest panou indicator cu interdictie pentru motociclete ne face de evul mediu.

Ultima interventie facuta luna trecuta de aceasta revista chiar la comandantul politiei rutiere - asa cum rezulta si din declaratiile lui - (interviu cu dl comisar sef Motoc) a rezolvat problema.

Sunt un cititor atent al ambelor reviste moto romanesti, si am facut aceasta interventie doar ca sa respectam "adevarul istoric" si sa atrag atentia motolaifului sa nu se repeada sa ia caimacul dupa ce altul a muls vaca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit , Brigand! Ma bucur ca apar noi oameni interesati de problemele din domeniul moto, care sa se implice in rezolvarea lor.

 

In numarul 30 al MotoLife, din decembrie 2004, exista un interviu cu domnul comisar sef Motoc Marian, Seful Brigazii de Politie Rutiera a Capitalei. Atunci a fost intrebat dansul prima oara de catre MotoLife despre semnul de pe A2. Dansul a fost foarte uimit si a ramas ca va fi cercetata problema si se va reveni ulterior. Cand MotoLife a revenit, Brigada de Politie Rutiera a comunicat faptul ca ei nu se ocupa direct de indicatoare si atunci s-a mers pe filiera precizata in articolul din nr.32, ajungandu-se la un departament nou infiintat in cadrul Directiei de Politie Rutiera, care era in masura sa reglementeze chestiunea. Domnul comisar Dinita Lucian, doamna comisar Badea Nina si domnul subcomisar Cristea Stelian, de la Directia mentionata s-au implicat in rezolvarea problemei, aceasta fiind sub directa lor jurisdictie.

 

Faptul ca revista Univers Moto s-a ocupat de aceeasi problema in paralel nu poate decat sa fie o veste buna pentru toata lumea, mai ales ca pe la toate institutiile statului se cer mai multe sesizari, nu una, ca sa se miste lucrurile. Cand a aparut numarul din Moto Life nu cred ca aparuse si Univers Moto ca sa stie cineva ca oamenii se ocupa in paralel.

 

Eu, una, n-am auzit ca Politia sa ceara sau sa acorde exclusivitate. Ceva gen : 'a, am vorbit cu MotoLife, nu mai vorbesc si cu Univers Moto' sau invers.

 

Numai bine si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu trebuie sa incepeti cu "Ba eu-Ba eu". Toate revistele de specialitate banuiesc (sau asa imi place sa sper) ca isi dau interesul pentru motociclisti, pe langa interesul financiar (logic).

 

Eu unul ma bucur ca au scos semnul ala (Motoc observ ca s-a implicat activ pana acum in rezolvarea unor probleme aparute in domeniul moto) si sper ca pe viitor cei platiti din banii nostri (bugetarii) sa isi dea interesul sa-si faca treaba bine. O astfel de greseala este totusi foarte mare. Asta denota cat de bine cunosc legislatia/semnele de circulatie ci care tocmai ar trebui s-o stie ca pe Biblie :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu trebuie sa incepeti cu "Ba eu-Ba eu". Toate revistele de specialitate banuiesc (sau asa imi place sa sper) ca isi dau intereseul pentru motociclisti, pe langa interesul financiar (logic).

 

Foarte corect. Din cate il cunosc eu pe Demostene, ca parca el a scris articolul, a facut treaba asta pentru ca vrea sa faca ceva pentru motociclisti. Practic nu conteaza cine ce a facut important este rezultatul. Bravo Demo. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place foarte mult revista... in special cred ca chopperisti sunt multumiti.. dar nu stiu de ce nu-mi mergea prima perte de pe CD.. in fine l-am downloadat de pe net.

 

mersi mult, si keep up the good job!!!!

succes :grinbandit: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate revistele de specialitate banuiesc (sau asa imi place sa sper) ca isi dau intereseul pentru motociclisti, pe langa interesul financiar (logic).

Pe mine m-au convins cei de la motolaif cu articolul "INTERZIS PIETONILOR!!!" (31/II/2005) despre balanta: interesul moto vs alte interese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place foarte mult revista... in special cred ca chopperisti sunt multumiti.. dar nu stiu de ce nu-mi mergea prima perte de pe CD.. in fine l-am downloadat de pe net.

 

mersi mult, si keep up the good job!!!!

succes :grinbandit:  :banana:

ia intreabal tu pe bono sa vezi cind a vazut prima oara chopperul din revista....daca va uitati bine este pus pe grupul chopperistilor in data de 5 ianuarie chiar de mine

/index.php?...2;.hbs\.be

a aparut cam tirziu in revista

:ok: .......felictari motolifului ca pun si ei ceva choppere :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  a aparut cam tirziu in revista

Ne cerem scuze pentru intarziere, din pacate in decembrie a aparut numarul dublu adica decembrie-ianuarie. Dar asa cum zice romanul "mai bine mai tarziu decat..." :banana: Oricum multumim pentru aprecieri. Si ... :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...