Sari la conținut

Totul despre Casco si Full Casco


X-tremeRUN
 Share

Postări Recomandate

Exista o firma unde pot face Casco iar agentul sa se deplasese la locatia unde este motoreta?!?

 

Vezi aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 345
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La Omniasig am fost eu sa-mi fac casco , in primavara , si nici nu a discutat cu mine : "NU FACEM CASCO LA MOTO" . Am incercat sa-i spun ca la ei am asigurat totul...adica casa , masina si viata, dar degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Omniasig am fost eu sa-mi fac casco , in primavara , si nici nu a discutat cu mine : "NU FACEM CASCO LA MOTO" . Am incercat sa-i spun ca la ei am asigurat totul...adica casa , masina si viata, dar degeaba.

 

Niste nemernici.Mai bine ca nu ti-au facut asigurare:iti luau banii de pomana:daca aveai dauna, te rugai de ei sa iti dea ceva maruntis.

Tot raul spre bine! :moto:

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste nemernici.Mai bine ca nu ti-au facut asigurare:iti luau banii de pomana:daca aveai dauna, te rugai de ei sa iti dea ceva maruntis.

Tot raul spre bine! :moto:

 

Adevarat graiesti! Niste jegosi, lepre, infractori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PENTRU TOTI ! ! !

DACA VRETI ASIGURARI PENTRU MOTOARE (CASCO RCA ACCIDENT PERSOANE ETC) NOTATI-VA:0744 99 22 27 Iulian sau julian_smith11 ID mess yahoo!

Daca va pot ajuta cu ceva o fac cu placere !

 

La Allianz Tiriac poti face casco pentru motoare?In ce conditii?Sunt cam singurii care m-ar tenta.In momentul asta am la Unita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Allianz Tiriac poti face casco pentru motoare?In ce conditii?Sunt cam singurii care m-ar tenta.In momentul asta am la Unita.

am nevoie de citeva date despre tine si motor:

tip motor,

an de fabricatie

suma asigurata

de cita vreme ai carnet si citi ani ai.

de principiu daca ai putea sa imi trimiti copie permis si talon motor ar fi perfect.

aaa, daca vrei doar pentru furt, sau toate riscurile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suma asigurata ti-o calculeaza ei.....

 

 

suma asigurata este in general valoarea de nou daca obiectul are chiar si pina la 2 ani. se accepta motociclete pina in 8-10 ani in functie de asigurator.

dca citesti cu atentie o sa observi ca i-am cerut anul de fabricatie.

 

aaa, scuze, vroiai sa mai cistigi un post si nu mi-am dat seama... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am nevoie de citeva date despre tine si motor:

tip motor,

an de fabricatie

suma asigurata

de cita vreme ai carnet si citi ani ai.

de principiu daca ai putea sa imi trimiti copie permis si talon motor ar fi perfect.

aaa, daca vrei doar pentru furt, sau toate riscurile...

 

GS500F/500cmc/44CP

2007

5300Euro(pret de nou)

1an/39ani

doar dauna totala/partiala(fara furt, vandalism si altele).

 

Ma intereseaza daca se poate, mai putin cat costa.Stiu ca e greu sa prinzi un casco la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-mi un catalog schwacke si iti calculez eu suma asigurata....... iete am mai castigat inca un post. si nu, chiar daca obiectul are peste un an vechime, deja valoarea din nou nu poate fi suma asigurata, se aplica o uzura. stiu asta pentru ca sunt portar la o firma mare de asigurari si directorul, cand mai are timp, imi povesteste una alta.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-mi un catalog schwacke si iti calculez eu suma asigurata....... iete am mai castigat inca un post. si nu, chiar daca obiectul are peste un an vechime, deja valoarea din nou nu poate fi suma asigurata, se aplica o uzura. stiu asta pentru ca sunt portar la o firma mare de asigurari si directorul, cand mai are timp, imi povesteste una alta.......

 

Corect!Astia de la Unita mi-au scazut cu 5% valoarea asigurata(din valoarea de nou) pentru 6 luni vechime...sunt caini! :D

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GS500F/500cmc/44CP

2007

5300Euro(pret de nou)

1an/39ani

doar dauna totala/partiala(fara furt, vandalism si altele).

 

Ma intereseaza daca se poate, mai putin cat costa.Stiu ca e greu sa prinzi un casco la ei.

 

 

ai depasit un an? sau inca nu? asta este foarte important.

 

da-mi un catalog schwacke si iti calculez eu suma asigurata....... iete am mai castigat inca un post. si nu, chiar daca obiectul are peste un an vechime, deja valoarea din nou nu poate fi suma asigurata, se aplica o uzura. stiu asta pentru ca sunt portar la o firma mare de asigurari si directorul, cand mai are timp, imi povesteste una alta.......

 

directorul te-a mintit ;))

la autoturisme se poate pastra aceeasi valoare, daca esti istetz si stii unde sa te uiti.

ncicio firma de asigurari nu o sa iti exlice cum sa scapi de fransiza la CASCO auto, stii tu, alea de cica sunt obligatorii... :D

eu stiu un asigurator care nu iti impune fransize, si culmea are pretul cel mai scazut de pe piatza in momentul acesta, tot culmea este la fel de sigur ca ALLIANZ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat si eu sa`mi fac casco si bancile mi`au zis ca nu fac decat daca ai 3 ani de permis !? e cineva care face fara 3 ani de permis !>

 

daca intr-adevar ai 16 ani te mira faptul ca nu iti fac Casco?

pot sa iti garantez ca nimeni iti face Casco la virsta asta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

directorul te-a mintit :))

la autoturisme se poate pastra aceeasi valoare, daca esti istetz si stii unde sa te uiti.

ncicio firma de asigurari nu o sa iti exlice cum sa scapi de fransiza la CASCO auto, stii tu, alea de cica sunt obligatorii... ;)

eu stiu un asigurator care nu iti impune fransize, si culmea are pretul cel mai scazut de pe piatza in momentul acesta, tot culmea este la fel de sigur ca ALLIANZ.

 

Directorul nu m-a mintit, pentru ca am facut facultatea impreuna si eu l-am ajutat sa treaca toate examenele, el a ajuns director si l-am sunat repede sa-mi dea un post (slujba, nu chestia asta de pe forum care se contorizeaza :) )....

Hai sa te lamuresc, daca esti prost si nu sti unde sa te uiti o sa ai aceasi valoare pentru masina ta de 2ani la care nu-i aplici uzura corecta. faza cu fransiza tine doar la masini, si in cazul in care nu mergi ca primarul sa-ti faci casco, si mai intrebi daca nu poti sa-ti scoti fransiza ( a se vedea diferenta intre fransizele aplicate, din valoarea daunei sau din suma asigurata, mare atentie ca nu-i tot una), daca platesti in plus, poti scoate fransiza, dar numai la anumiti asiguratori.

intre timp s-ar putea sa pierd firul pentru ca mi-e somn, dar unde nu intelegi, intreaba....

probabil ca esti angajatul unui broker de asigurare, inspector de asigurari nu esti, pentru ca ai spune doar o oferta, cea a firmei proprii.

ce intelegi prin la fel de sigur ca Allianz? restul is pe faliment? documenteaza-te, sunt doar zvonuri.

revenind la fransiza si la asigurarea casco pentru motoare, fiecare firma de asigurari asigura motoare, numai ca unii se feresc sa o faca (probabil se uita la stirile de la ora 5), si iti dau un raspuns de genul, motoare? noi nu asiguram.... dar oficial, daca le ceri raspuns, iti vor spune altceva.

chiar si la firma unde lucrez, am auzit ca directorul a cerut expres ca motoarele sa nu fie asigurate facultativ (casco), doar pentru cei care sunt ori clienti vechi, ori avem o relatie mai speciala cu ei etc. deci fiecare director de agentie, sucursala, face ce vrea. ex la Focsani cei de la Allianz (spun Allianz pentru ca vad ca ai o slabiciune pentru ei), iti vor spune ca nu fac casco pentru motoare iar cei din Buzau iti vor face. intelegi? fiecare conducator de unitate e raspunzator pentru rezultatul lor financiar si face ce vrea. (asa am auzit de la directorul unde sunt eu portar). :D

sper sa reusiti fiecare sa gasiti o firma unde sa va faceti casco la motoare la preturi si conditii favorabile si sa nu fiti defavorizati in procesul de dezdaunare. hai noroc si asfalt uscat. si Julian.smith, nu ma mai provoca, vreau sa dorm ca am stat la usa aia de-am obosit. :)

Editat de dopeman1979
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Directorul nu m-a mintit, pentru ca am facut facultatea impreuna si eu l-am ajutat sa treaca toate examenele, el a ajuns director si l-am sunat repede sa-mi dea un post (slujba, nu chestia asta de pe forum care se contorizeaza ;) )....

Hai sa te lamuresc, daca esti prost si nu sti unde sa te uiti o sa ai aceasi valoare pentru masina ta de 2ani la care nu-i aplici uzura corecta. faza cu fransiza tine doar la masini, si in cazul in care nu mergi ca primarul sa-ti faci casco, si mai intrebi daca nu poti sa-ti scoti fransiza ( a se vedea diferenta intre fransizele aplicate, din valoarea daunei sau din suma asigurata, mare atentie ca nu-i tot una), daca platesti in plus, poti scoate fransiza, dar numai la anumiti asiguratori.

intre timp s-ar putea sa pierd firul pentru ca mi-e somn, dar unde nu intelegi, intreaba....

probabil ca esti angajatul unui broker de asigurare, inspector de asigurari nu esti, pentru ca ai spune doar o oferta, cea a firmei proprii.

ce intelegi prin la fel de sigur ca Allianz? restul is pe faliment? documenteaza-te, sunt doar zvonuri.

revenind la fransiza si la asigurarea casco pentru motoare, fiecare firma de asigurari asigura motoare, numai ca unii se feresc sa o faca (probabil se uita la stirile de la ora 5), si iti dau un raspuns de genul, motoare? noi nu asiguram.... dar oficial, daca le ceri raspuns, iti vor spune altceva.

chiar si la firma unde lucrez, am auzit ca directorul a cerut expres ca motoarele sa nu fie asigurate facultativ (casco), doar pentru cei care sunt ori clienti vechi, ori avem o relatie mai speciala cu ei etc. deci fiecare director de agentie, sucursala, face ce vrea. ex la Focsani cei de la Allianz (spun Allianz pentru ca vad ca ai o slabiciune pentru ei), iti vor spune ca nu fac casco pentru motoare iar cei din Buzau iti vor face. intelegi? fiecare conducator de unitate e raspunzator pentru rezultatul lor financiar si face ce vrea. (asa am auzit de la directorul unde sunt eu portar). :D

sper sa reusiti fiecare sa gasiti o firma unde sa va faceti casco la motoare la preturi si conditii favorabile si sa nu fiti defavorizati in procesul de dezdaunare. hai noroc si asfalt uscat. si Julian.smith, nu ma mai provoca, vreau sa dorm ca am stat la usa aia de-am obosit. :)

 

 

iti multumesc pentru ca imi sustii opinia si pentru lamuririle suplimentare.

ce bine educati sunt portarii din ziua de azi... daca esti disponibil te angajez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Directorul nu m-a mintit, pentru ca am facut facultatea impreuna si eu l-am ajutat sa treaca toate examenele, el a ajuns director si l-am sunat repede sa-mi dea un post (slujba, nu chestia asta de pe forum care se contorizeaza :) )....

Hai sa te lamuresc, daca esti prost si nu sti unde sa te uiti o sa ai aceasi valoare pentru masina ta de 2ani la care nu-i aplici uzura corecta. faza cu fransiza tine doar la masini, si in cazul in care nu mergi ca primarul sa-ti faci casco, si mai intrebi daca nu poti sa-ti scoti fransiza ( a se vedea diferenta intre fransizele aplicate, din valoarea daunei sau din suma asigurata, mare atentie ca nu-i tot una), daca platesti in plus, poti scoate fransiza, dar numai la anumiti asiguratori.

intre timp s-ar putea sa pierd firul pentru ca mi-e somn, dar unde nu intelegi, intreaba....

probabil ca esti angajatul unui broker de asigurare, inspector de asigurari nu esti, pentru ca ai spune doar o oferta, cea a firmei proprii.

ce intelegi prin la fel de sigur ca Allianz? restul is pe faliment? documenteaza-te, sunt doar zvonuri.

revenind la fransiza si la asigurarea casco pentru motoare, fiecare firma de asigurari asigura motoare, numai ca unii se feresc sa o faca (probabil se uita la stirile de la ora 5), si iti dau un raspuns de genul, motoare? noi nu asiguram.... dar oficial, daca le ceri raspuns, iti vor spune altceva.

chiar si la firma unde lucrez, am auzit ca directorul a cerut expres ca motoarele sa nu fie asigurate facultativ (casco), doar pentru cei care sunt ori clienti vechi, ori avem o relatie mai speciala cu ei etc. deci fiecare director de agentie, sucursala, face ce vrea. ex la Focsani cei de la Allianz (spun Allianz pentru ca vad ca ai o slabiciune pentru ei), iti vor spune ca nu fac casco pentru motoare iar cei din Buzau iti vor face. intelegi? fiecare conducator de unitate e raspunzator pentru rezultatul lor financiar si face ce vrea. (asa am auzit de la directorul unde sunt eu portar). :D

sper sa reusiti fiecare sa gasiti o firma unde sa va faceti casco la motoare la preturi si conditii favorabile si sa nu fiti defavorizati in procesul de dezdaunare. hai noroc si asfalt uscat. si Julian.smith, nu ma mai provoca, vreau sa dorm ca am stat la usa aia de-am obosit. :)

 

 

La Allianz directorul diviziei auto este unul care nu stie pe ce parte se afla p***a si carburatorul la Dacie.La fel sunt si oamenii din subordine.Nu are rost sa va certati.Allianz nu asigura decat pe conturile mari de leasing, MOTOCICLETE.

 

Asa ca bashti la culcare si treziti-va prieteni.

 

Bafto delo,

 

 

suma asigurata este in general valoarea de nou daca obiectul are chiar si pina la 2 ani. se accepta motociclete pina in 8-10 ani in functie de asigurator.

dca citesti cu atentie o sa observi ca i-am cerut anul de fabricatie.

 

aaa, scuze, vroiai sa mai cistigi un post si nu mi-am dat seama... ;)

 

 

 

Bah juliane shmith nu mai dezinforma lumea aiurea.Arata-mi si mie conditiile de asigurare unde spune ca valoarea de nou poate fi aceeasi la o mobra care are vechime 2 ani.Bre, matale nu sti cum sa faci rost de clienti si te dai da asfalt cu poponeatza.

Daca esti praf la conditiile de asigurarema intreb in caz de dauna ce faci?Te refugiezi in CONGO?

 

Respect,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza cu directorul diviziei auto de la Allianz, subscriu. asa este. noroc ca nu lucrez la ei, bine ca nici la mine nu se pricep la motoare, am vazut odata un dosar de dauna cu unu pe transalp, cerea sa-l despagubim, atat motorul cat si echipamentul lui. ghiciti ce echipament a prezentat inspectorului de dauna? un overall Kushitani cu slidere tocite. motocicletele sunt din pacate ceva mult prea nou in tara asta si cum la accidente suntem printre primii trei in Europa, sanse sa faca cineva casco normal la motoare (fara fransize si prime aiurea) pre putine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu m`am dus eu sa dus mama si a inrebat ! :) deci !?

 

Imi si imaginez dialogul: Ce doriti doamna...Sa-mi inmatriculez 1000RR -u :D Daca merge o trimit si eu pe mama sa-mi faca CASCO la motor ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Omniasig am fost eu sa-mi fac casco , in primavara , si nici nu a discutat cu mine : "NU FACEM CASCO LA MOTO" . Am incercat sa-i spun ca la ei am asigurat totul...adica casa , masina si viata, dar degeaba.

 

Eu am casco la Omniasig

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Totul despre Casco si Full Casco

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...