Sari la conținut

Ce Sistem De Navigatie Sa-mi Cumpar?


Postări Recomandate

Exista site-uri publice (precum isohunt de ex) de unde poti lua lucruri "curgatoare" din torenti ! Eu nu iau, caci sunt cinstit, parol :lol: ... dar pt atatea milioane diferenta, tentatia nu e mica :wink: Am vrut sa verific si, relativ surprizaaaa: pirateria e o bacterie nepieritoare (ma intreb daca neaparat maligna) :kiss:

Don't try this at home ! :) Si zici ca acum nu trebuie decat sa-l pun pe card si apoi in Garmin ?

 

* Zici ca esti cinstit?... Pentru mine nu e importat asta, mai important e ptr. tine, cred. :lol: Tentatia exista ptr. oricine, e la fel ca atunci cand intri intr-un magazin mare si unde marfa sta claie peste gramada si zici in sinea ta "nu se observa daca iau un pachet de guma, cine o sa ma caute in buzunare ptr. un pachet de guma?!"...

Incearca sa faci download si sa iti pui ROAD-ul ala de la "torent", sa imi zici apoi cum merge. S-ar putea sa ai surprize... Nu tot ce zboara se si mananca, iar un soft piratat iti poate strica pe alte parti, poate avea bug-uri, etc.

Sunt convinsa ca si Microsoft are aceasta problema si Apple (Mac) si toti cei care fac soft, dar inca VAND lincente si traiesc din asta.

Tu crezi ca eu nu as putea sa iau (download gratis) toate track-urile care apar pe net la noi, sa pun in harta mea absolut TOT ce se gaseste pe net (ma refer la harti de off-road) si sa am astfel o harta mai buna si cu mai multe trasee ...de care va intereseaza pe voi? POT, dar nu vreau, nu este ceea ce ne intereseaza, sa furam harti de la altii. Avem oameni care ne ajuta sa facem trasee ptr. off-road, multi ne ajuta in mod voluntar si sunt entuziasti. Sunt si altii care au cu noi parteneriat (Romsilva, de ex.) si facem business impreuna, dar lucrurile nu pot fi facute peste noapte si nici cu carcotasi si ...nici ieftin.

 

a la votre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 307
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

* Zici ca esti cinstit?

 

O, da ! Dovada e ca voi cumpara vista-ul cu road inclus, cel mai probabil de la voi ... si nu fiindca nu merge torentul ala !!! Sunt programator de 16 ani si daca nu mi-as fi vandut soaftele mancam azi la cantina saracilor. Cunosc problema mai organic decat crezi, dar votez conceptual cu open source :wink:

Editat de MensSana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O, da ! Dovada e ca voi cumpara vista-ul cu road inclus, cel mai probabil de la voi ... si nu fiindca nu merge torentul ala !!! Sunt programator de 16 ani si daca nu mi-as fi vandut soaftele mancam azi la cantina saracilor. Cunosc problema mai organic decat crezi, dar votez conceptual cu open source :lol:

 

* Good for you! :wink:

Asteapta un pic, ca o sa facem o promotie (de primavara), iti spun eu cand. Si merita sa economisesti ...oricat poti, cand poti :kiss: Nici eu nu sunt vreo cultivatoare bogata de cafea din America de Sud :lol:

 

off-topic: ce software vinzi? s-ar putea sa am nevoie (eu sau altcineva) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off-topic: ce software vinzi? s-ar putea sa am nevoie (eu sau altcineva) :kiss:

ai pm ca sa nu inoportunam aici :)

 

pai nu ma grabesc cu etrexul, ca sezonul va incepe mai tarzior, dar nici nu voi amana problema mai tarziu de aprilie ... deci daca estimezi ceva inainte de luna mai, ar fi genial :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai pm ca sa nu inoportunam aici :)

 

pai nu ma grabesc cu etrexul, ca sezonul va incepe mai tarzior, dar nici nu voi amana problema mai tarziu de aprilie ... deci daca estimezi ceva inainte de luna mai, ar fi genial :wink:

 

* Martie, SMAEB (cauti la stand Motomania) :kiss:

 

cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca eu as vrea sa-l cumpar de la alt dealer ktm din bucuresti?

 

* nu poti, ca nu il are decat Motomania in momentul asta. Dar poti sa il iei de la mine, direct :wink: Doar ca promotia o voi face la dealer (SMAEB).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cria..noi iti punem la dispozitie toate track-urile cu traseele facute prin valcea ..de la rally raiduri de 150 km pana la probe speciale si circuite de hard enduro...sper ca si ceilalti colegi de sport sa faca la fel cu traseele din zonele lor..sa facem o harta adevarata sa avem de unde alege..fiindca drept sa spun m-am cam plictisit de traseele noastre si as vrea si altceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cria..noi iti punem la dispozitie toate track-urile cu traseele facute prin valcea ..de la rally raiduri de 150 km pana la probe speciale si circuite de hard enduro...sper ca si ceilalti colegi de sport sa faca la fel cu traseele din zonele lor..sa facem o harta adevarata sa avem de unde alege..fiindca drept sa spun m-am cam plictisit de traseele noastre si as vrea si altceva...

 

 

* Yes, sir! ...consider it done :wink:

In ROAD se pot face diverse trasee si "unii" oricate puncte doresti, din teren, in cazul in care ai o licenta, se pot descarca track-uri in harta si "personaliza" harta (pentru GPS) dupa bunul plac al fiecaruia.

e un soft cu multiple posibilitati :kiss: Ce ne lipseste noua acum e o baza de date cu puncte de off-road (asta aveti voi!).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cria..noi iti punem la dispozitie toate track-urile cu traseele facute prin valcea ..de la rally raiduri de 150 km pana la probe speciale si circuite de hard enduro...sper ca si ceilalti colegi de sport sa faca la fel cu traseele din zonele lor..sa facem o harta adevarata sa avem de unde alege..fiindca drept sa spun m-am cam plictisit de traseele noastre si as vrea si altceva...

 

Nu i le da ma, ca ea cere bani dupa aia pe soft !!!!

Asta daca nu fuctioneaza o relatie comerciala ascunsa intre voi.

 

MODERATORULEEEEEEEEE

MODERATORULEEEEEEEEE

MODERATORULEEEEEEEEE

NU II DAI MACAR UN WARN doamnei CRIA?????

ISI FACE RECLAMA PE UN TOPIC CE NU AR TREBUI SA FIE COMERCIAL

EXISTA SECTIUNEA Vanzari-Cumparari, si Topic pentru magazine.

:wink: :kiss: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MODERATORULEEEEEEEEE

MODERATORULEEEEEEEEE

MODERATORULEEEEEEEEE

NU II DAI MACAR UN WARN doamnei CRIA?????

ISI FACE RECLAMA PE UN TOPIC CE NU AR TREBUI SA FIE COMERCIAL

EXISTA SECTIUNEA Vanzari-Cumparari, si Topic pentru magazine.

:wink: :kiss: :)

 

* impatimitule, ai luat-o prin balarii rau de tot, nu stiu unde vei sa ajungi cu literele astea rosii ale tale, dar dupa cum vezi, nu te baga nimeni in seama (in afara de mine :lol:). Asa ca stai, bre, linistit si musca-ti unghiile in garajul tau, daca nu ai alta treaba.

 

aici discutam cateva lucruri serioase, mai si glumim, ne mai dam si in barci, da' tu esti dus departe, nu ai nimerit la nici unul dintre "sub-capitolele" astea, asa ca daca vrei sa continui pe "culoarea" asta, sa stii ca nu iti voi mai da atentie (nici eu, sic!), iar faptul ca vei cumpara tu un GPS (+ harta ROAD) sau nu, ma lasa total rece. De sters posturile mele, nu cred ca o sa le stearga cineva, ca nu fac reclama cuiva anume, ci explic despre "ce sistem de navigatie sa imi cumpar" si de ce. Te-ai prins? sau trebuie sa iti fac o harta...? :lol:

 

...si te rog foarte frumos (pentru prima data, dar si ultima), nu imi mai scrie PM, ca le sterg direct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu i le da ma, ca ea cere bani dupa aia pe soft !!!!

Asta daca nu fuctioneaza o relatie comerciala ascunsa intre voi.

 

MODERATORULEEEEEEEEE

MODERATORULEEEEEEEEE

MODERATORULEEEEEEEEE

NU II DAI MACAR UN WARN doamnei CRIA?????

ISI FACE RECLAMA PE UN TOPIC CE NU AR TREBUI SA FIE COMERCIAL

EXISTA SECTIUNEA Vanzari-Cumparari, si Topic pentru magazine.

:wink: :kiss: :)

Daca esti asa de suparat, spune-mi si mie o alta firma care face GPS care tine la ploaie in afara de Garmin. Sunt si eu de acord pe undeva, astia au monopol si vand la preturi nesimtite, dar din pacate cand te bagi intr-o secta (ca aia a motociclistilor) suferi consecintele izolarii si ai mai putine oferte (cam cum e cu produsele "naturiste"). Si pe bune ma intereseaza daca exista oferte si de la altii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este exact atitudinea comerciantului roman pe care o reclamam mai devreme.

Sa-mi fie cu iertare, dar pe mine nu ma veti avea drept client.

 

raspuns la postul de mai sus : Problema nu este la Garmin ci la biznisul pe care il reprezinta domnisoara Cria.

Editat de gizmo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti asa de suparat, spune-mi si mie o alta firma care face GPS care tine la ploaie in afara de Garmin. Sunt si eu de acord pe undeva, astia au monopol si vand la preturi nesimtite, dar din pacate cand te bagi intr-o secta (ca aia a motociclistilor) suferi consecintele izolarii si ai mai putine oferte (cam cum e cu produsele "naturiste"). Si pe bune ma intereseaza daca exista oferte si de la altii...

 

* draga pmoldovane,

ca preturile sunt "nesimtite" nu am ce sa comentez, depinde mereu cu ce compari. Iar politica de pret intr-o tara din estul Europei, ... e asa acum e ptr. un producator american de orice alt produs, din pacate nu prea putem noi sa o schimbam, cat suntem noi de reprezentanti.

 

ca sa te scutesc de cautari si pierdere de timp: ori iei de la noi (reprezentanta Garmin sau dealerii nostrii), ori de pe e-bay. Astea doua sunt variantele, altceva mai ieftin ca la Garmin Romania nu gasesti in UE. Si nici in fosta URSS :wink:

ai avantaje si dezavantaje in ambele variante (garantia, harta Romaniei - ROAD, pretul, up-dateuri, spare parts, etc.), iei in coniderare tot, calculezi, tragi linia si hotarasti. Simplu. :kiss:

bafta!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este exact atitudinea comerciantului roman pe care o reclamam mai devreme.

Sa-mi fie cu iertare, dar pe mine nu ma veti avea drept client.

 

raspuns la postul de mai sus : Problema nu este la Garmin ci la biznisul pe care il reprezinta domnisoara Cria.

 

* te-am iertat, dormi linistit!

 

din cate vad, stii mai multe despre Garmin si despre problemele mele decat stiu eu insami(!)

ai putea sa iti deschizi chiar un magazin Garmin (probabil cu produse importate din USA, de pe e-bay). Te sfatuiesc insa sa nu-ti bati capul, ...o sa ai nevoie de mai mult algocalmin si ...costa! :kiss:

 

 

--- Mesaj completat în 13 Feb 2008 23:37 -------------

Vezi ca pe net e la 180 $ Legendu + 30 $ transport

 

* stai linistit ca a citit mesajele.. :lol:

i-ai dat informatia pana acum de vreo doua ori, i-am dat si eu informatiile mele, acuma cumpaneste, ..cred ca e nehotarat (sa iau...? sa nu iau...? de la cine??!! ...e ieftin pe e-bay, asa e, ..dar cum fac cu garantia? ..daca Doamne fereste...? hm! grea decizie!) :)

 

Cand o sa ai nevoie de licenta de ROAD, moz, te astept la noi la magazin, dar nu inainte, ci numai ATUNCI :wink:

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* draga pmoldovane,

ca preturile sunt "nesimtite" nu am ce sa comentez, depinde mereu cu ce compari. Iar politica de pret intr-o tara din estul Europei, ... e asa acum e ptr. un producator american de orice alt produs, din pacate nu prea putem noi sa o schimbam, cat suntem noi de reprezentanti.

 

ca sa te scutesc de cautari si pierdere de timp: ori iei de la noi (reprezentanta Garmin sau dealerii nostrii), ori de pe e-bay. Astea doua sunt variantele, altceva mai ieftin ca la Garmin Romania nu gasesti in UE. Si nici in fosta URSS :wink:

ai avantaje si dezavantaje in ambele variante (garantia, harta Romaniei - ROAD, pretul, up-dateuri, spare parts, etc.), iei in coniderare tot, calculezi, tragi linia si hotarasti. Simplu. :kiss:

bafta!

Eu ma refeream la faptul ca aialalti producatori (de genul iGo) nu am vazut sa ofere ceva care sa tina la ploaie si dupa cat de plapande par nu cred sa tina nici agatate de ghidonul unei motociclete pe asfalt, cu atat mai putin de ghidonul unei capre care tropaie prin munti cum vor majoritatea de pe topicul asta.

Pe de alta parte poti sa cumperi de la altii (de genul Asus) la preturi decente un adevarat calculator cu GPS, sau (de la HTC sau Nokia) un telefon sau telefon+calculator cu GPS. Din punctul asta de vedere, dispozitivele Garmin mi se par slabe (sincronizare cu PC-ul cam de loc, nu tu atentionari, nu tu agenda, sistem de operare Symbian ca la Nokia ce de fapt inseamna un Linux pentru calculatoare mici care din punctul meu de vedere face 20% din ce face Windows CE).

Dar pana la urma daca vrei sa folosesti jucaria pe moto primul lucru care conteaza e daca tine la vibratii, al doilea (in special pe capra) daca tine la tranteala, si aici aveti un avantaj - major din punctul meu de vedere - ca nimeni altcineva decat Garmin su s-a bagat serioa pe piata asta a dispozitivelor GPS care sa reziste la apa si tranteala.

Pe de alta parte pot sa spun ca un dispozitiv cu WIndows CE de scanat coduri de bare de la Intermec ce rezista la ploaie si sa fie trantit de la 7 metri pe beton sau metal costa cam 1600 de Euro, in timp ce unul pe care ai voie sa-l scapi cate o data pe fiecare parte dar nu cu ecranul in jos de la Casio costa cam 600 de Euro, asa ca trebuie sa recunosc ca fata de tampeniile astea de citit coduri de bare prin magazii unde ploua nici nu vindeti asa de scump GPS-urile alea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma refeream la faptul ca aialalti producatori (de genul iGo) nu am vazut sa ofere ceva care sa tina la ploaie si dupa cat de plapande par nu cred sa tina nici agatate de ghidonul unei motociclete pe asfalt, cu atat mai putin de ghidonul unei capre care tropaie prin munti cum vor majoritatea de pe topicul asta.

Pe de alta parte poti sa cumperi de la altii (de genul Asus) la preturi decente un adevarat calculator cu GPS, sau (de la HTC sau Nokia) un telefon sau telefon+calculator cu GPS. Din punctul asta de vedere, dispozitivele Garmin mi se par slabe (sincronizare cu PC-ul cam de loc, nu tu atentionari, nu tu agenda, sistem de operare Symbian ca la Nokia ce de fapt inseamna un Linux pentru calculatoare mici care din punctul meu de vedere face 20% din ce face Windows CE).

Dar pana la urma daca vrei sa folosesti jucaria pe moto primul lucru care conteaza e daca tine la vibratii, al doilea (in special pe capra) daca tine la tranteala, si aici aveti un avantaj - major din punctul meu de vedere - ca nimeni altcineva decat Garmin su s-a bagat serioa pe piata asta a dispozitivelor GPS care sa reziste la apa si tranteala.

Pe de alta parte pot sa spun ca un dispozitiv cu WIndows CE de scanat coduri de bare de la Intermec ce rezista la ploaie si sa fie trantit de la 7 metri pe beton sau metal costa cam 1600 de Euro, in timp ce unul pe care ai voie sa-l scapi cate o data pe fiecare parte dar nu cu ecranul in jos de la Casio costa cam 600 de Euro, asa ca trebuie sa recunosc ca fata de tampeniile astea de citit coduri de bare prin magazii unde ploua nici nu vindeti asa de scump GPS-urile alea...

 

* Referitor la Nokia, Asus si alti producatori, tine minte, te rog, un singur lucru: Garmin nu face decat GPS-uri, asta inseaman receptoare de cea mai buna calitate, semnal bun oriunde te-ai afla, iar ptr. terminalele de outdor (moto sunt doar unele dintre ele, ...Garmin face si sonare ptr. barci, fishfindere ...care stau sub apa, navigatii ptr. avioane, etc.), nu exista decat maxim 5 firme in lume care fac, iar Garmin e Nr. 1. In Romania e singurul dealtfel. Un telefon cu navigatie nu iti va da niciodata acelasi semnal ca un GPS adevarat. E moda acum sa se faca totul intr-un singur aparat, sa faca un telefon de toate, eventual sa te si stearga la nas :kiss: S-ar putea sa fie asta vitorul, dar deocamdata un receptor GPS si un soft de cartografie corespunzator e tot ce conteaza pentru drum. Apropo de features pe un GPS, ZUMO 550 (moto) are si mp3 player si picture viewer (ptr. pasionati :wink: ), are bluetooth si poti sa iti conectezi telefonul la el si sa il asculti in casca, plus ca poate fi alimentat in mers (la bateria motorului). Iar de testat l-au testat cei de la BMW la fabrica, pe circuitul lor, nu a patit nimic de la vibratii si a fost si trantit. A mai fost un GPS in teste la ei, de la o firma concurenta, dar pana la urma au decis ca vor Garminul ca si accesoriu pe motoarele lor. daca nu crezi, intreaba in Germania. Aaa, iar in state HD il ofera tot din fabrica, tot optional.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa ai nevoie de licenta de ROAD, moz, te astept la noi la magazin, dar nu inainte, ci numai ATUNCI

 

1 nu e de pe ebay

2 nu o sa vin "inainte", eu nu am 100 de euro profit la fiecare vanzare

3 nu am ce sa fac cu ROAD`u vostru

4 nu mai fi asa agresiva si nesimtita ca poate imi vine vreo idee sa fac comanda nu la unul ci la 30 de garminuri

 

Referitor la Nokia, Asus si alti producatori, tine minte, te rog, un singur lucru: Garmin nu face decat GPS-uri, asta inseaman receptoare de cea mai buna calitate,

 

nu numai ca iti faci reclama, faci si anti-reclama, sunt sigur ca garmin stie mai multe despre sisteme de comunicatii ca Nokia

Editat de moz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cria_p consider ca in mesajele de pana acum s-a inteles f clar cum sta stiuatia din punctul tau de vedere. urmand firul logic al discutiei, am acceptat sa postezi preturi si detalii referitoare la diverse promotii, ca raspuns la posturi cu aceeasi tema. totusi, te rog sa nu mai postezi mesaje care sa aiba caracter de reclama sau detalii legate de achizitionare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cria_p consider ca in mesajele de pana acum s-a inteles f clar cum sta stiuatia din punctul tau de vedere. urmand firul logic al discutiei, am acceptat sa postezi preturi si detalii referitoare la diverse promotii, ca raspuns la posturi cu aceeasi tema. totusi, te rog sa nu mai postezi mesaje care sa aiba caracter de reclama sau detalii legate de achizitionare.

 

* am inteles :kiss:

am postat detalii si preturi in ideea de a ajuta pe cei interesati sa se decida de unde iau Garmin, ca era clar ca asta vor lua, nu exista alte echipamente similare pe piata...

Reclama, stai linistit, nu vreau sa fac aici, cine stie brand-ul stie unde ne gaseste si are toate datele comerciale pe site. Nu suntem o firma anonima si nici ...de pe vreo insula, ceva :wink:

 

merci pentru intelegere!

 

P.S. ma deranjeaza insa (estetic) jignirile si alocutiunile voit rautacioase ale unor participanti la discutie, la care vad ca nu ai reactionat. No problemo for me, doar vroiam sa iti atrag atentia. cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* am inteles :)

am postat detalii si preturi in ideea de a ajuta pe cei interesati sa se decida de unde iau Garmin, ca era clar ca asta vor lua, nu exista alte echipamente similare pe piata...

Reclama, stai linistit, nu vreau sa fac aici, cine stie brand-ul stie unde ne gaseste si are toate datele comerciale pe site. Nu suntem o firma anonima si nici ...de pe vreo insula, ceva :kiss:

 

merci pentru intelegere!

 

P.S. ma deranjeaza insa (estetic) jignirile si alocutiunile voit rautacioase ale unor participanti la discutie, la care vad ca nu ai reactionat. No problemo for me, doar vroiam sa iti atrag atentia. cheers!

 

Ai vazut ca se poate?

Ciao.

:wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu numai ca iti faci reclama, faci si anti-reclama, sunt sigur ca garmin stie mai multe despre sisteme de comunicatii ca Nokia

 

* ai inteles gresit, pare rau, citeste mai atent mesajele.

Nu am spus nimic de sistemele de comunicatii Nokia, ci despre Garmin, ca face DOAR sisteme de navigatie (s-ar putea sa faca si altceva in viitor, nu bag mana in foc, ...dar nu un "all in one"). Btw. Nokia nu intra pe lista de producatori de sisteme de comunicatii din alt domeniu decat GSM, deocamdata. Din punctul asta de vedere Motorola si altii i-au luat. Dar ei raman leaderii la telefoane mobile frumoase si destepte :wink:

Ce stii tu despre Nokia nu e un secret, poate ai aflat ca au cumparat Navtecul care este cea mai mare firma de cartografie, au luat-o din alte considerente decat sa faca concurenta unor producatori de navigatii. Hartile noastre (ca si ale altor concurenti) sunt facute pe cartografia de la Navtec, ca nu exista decat 2 firme mari in lume care sa faca topografie la nivelul la care ne intereseaza pe noi (Garmin). Daca vrei sa citesti "literatura" pe tema asta, iti trimit prin posta, dar te rog io, nu te mai ambala, ca-ti "fracturezi" vreun nerv, dracu! acuma la inceput de sezon :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...e ieftin pe e-bay, asa e, ..dar cum fac cu garantia? ..daca Doamne fereste...? hm! grea decizie!) :kiss:

 

Garantie la rqa... in ce consta garantia? daca dau cu el de toti copacii beneficiaza de garatie?nu cred, iar aparatul este suficient de bun ca sa nu se strice stand pe dulap acasa.

Daca imi aduc bine aminte, garantia la GPS-ul Garmin, ca si la alte produse, nu se acorda in urma loviturilor fizice. :wink:

In ceea ce priveste piesele de schimb...un geam la un etrex legend era in jur de 100 lei.

Alta problema: cum se prind aparatele de motocicleta?...se atarna de gat cu acel snurulet din cutia proprie?

la rqa nu exista pe stoc nici macar inelul de plastic cu capac adaptor.

Pt. posesori Garmin recomand acest dispozitiv..face toti $.

Se poate vedea la ram-mount

MATERIAL: Powder Coated Marine Grade Aluminum

BALL SIZE: 1 Inch Rubber Ball

COLOR: Black Powder Coat

WEIGHT: 0.65 lbs

 

RETAIL: $32.67

post-143-1202973686_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...