Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si a mea tot din 95' e si nu am avut nici o problema cu ea si am vreo 6000 km, doar intretinere.....depinde si cum a fost pastrata

 

 

Salut! :)

 

Da, de acord, dar de exemplu, fostul proprietar cand mi-a facut "instructiile" dupa ce am luat-o mi-a zis ca robinetul de la benzina se tine pe PRI, ca RES e ptr rezerva si ON nu merge, iar ca sa mearga ON tot ce era de facut era sa se uite langa carburatoare sa vada furtunul vacuumatic si sa-l "bage" unde ii e locul.... Nu vreau sa ma gandesc ce grija a avut de ea... :D

+ ca pe partea cu "bujia problema" a avut o cazatura iar capacul de la motor unde trebuia sa scrie SUZUKI, e negru (vopsit cu spray-ul, si suruburile de langa au urme de vopsea) cu urme de "raschetat" de asfalt... :laugh:

 

Bafta! :)

Editat de Lysergic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mea e din 89 are la bord 62000 km din care 10.000 facuti de mine din iunie(atunci am luat cat) si se comporta superb. deci love my bike.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva modelu asta de oglinda? ma intreb dak nu e prea scurt bratu si astfel unghi mort sa fie mare.

 

http://www.louis.de/_306ddc45bd9aef8676010...tnr_gr=10028035

 

 

Eu am oglinda originala care seamana destul de moolt.Insa daca scrie yamaha or fi stiind aia ceva .In general daca japanu a gandit ceva cauta sa iei macar la dimensiunile bratelor cat mai apropiate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca aici nu este sectiunea de vanzari, dar aici gasesc pasionatii de gs500.

 

Asa ca ma iertati daca dau linkul acesta de vanzare, dar din motive personale, am descis sa vand motocicleta.

 

Este in stare perfecta de functiune, si arata la fel de bine.

 

Aici este linkul /index.php?showtopic=266146

 

Multumesc, si sper sa nu fie cu suparare acest post.

 

Ps: daca sunt doritori trimiteti private message.

Editat de adi_mot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cluj sunt mai multe magazine este chiar Suzuki.. sau aprilia sau sunt oameni care aduc de pe Louis.de fara comision

depinde ce ai nevoie?

As avea nevoie de furca fata(intreaga)+manere (frana fata+ambreiaj)+plasticurile spate+maner pasager(cel de deasupra stopului)+maner acceleratie(intreg).Stiti cumva cat ar costa astea toate?

Ms mult! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea nevoie de furca fata(intreaga)+manere (frana fata+ambreiaj)+plasticurile spate+maner pasager(cel de deasupra stopului)+maner acceleratie(intreg).Stiti cumva cat ar costa astea toate?

Ms mult! :laugh:

De noi sar putea sa te coste cat ai dat pe mobra....cauta o varianta mai ieftina eventual o cazatura de motor care sa aiba ce-ti tre tzie intreg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea nevoie de furca fata(intreaga)+manere (frana fata+ambreiaj)+plasticurile spate+maner pasager(cel de deasupra stopului)+maner acceleratie(intreg).Stiti cumva cat ar costa astea toate?

Ms mult! :laugh:

 

In Carei este dezmembrare de motociclete, incearca acolo poate ai noroc. Din pacate nu am numarul de telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce poate sa faca un GS500 din anvelopele lui. :laugh:

 

Bineinteles ca le-am facut asa pe Kartodrom. Nu incercati asa ceva pe strada.

 

Sunt asa de la cauciucul ramas pe pista de la kart-uri. Nu s-au "exfoliat" cauciucurile tale, pur

si simplu s-a prins cauciuc ramas de la cei cu kart-urile. (apropos... kartodrom: amckart sau.. )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe amck.

ma mai dadusem in ziua aia mai incet si nu era nimic pe ele.

cand se lipesc de la altii arata ca niste taietei - stiu ce zici. Daca mergi incet dupa aia se curata. Poza e facuta in fata blocului, se vede cat de putin ma inclin pe strada.

Daca s-a lipit ceva s-a lipit de la alte moto. Carturi nu se mai dadusera demult.

 

S-au curatat abea pe circuitul de la Bacau unde plouase si mergeam safe. Pana atunci m-am bucurat de bad boy rear tyre look :laugh: :) :) .

Oricum crestea inima cand se holba cate-un terasist cu R1 :D

 

Katerinca Heftina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe amck.

ma mai dadusem in ziua aia mai incet si nu era nimic pe ele.

cand se lipesc de la altii arata ca niste taietei - stiu ce zici. Daca mergi incet dupa aia se curata. Poza e facuta in fata blocului, se vede cat de putin ma inclin pe strada.

Daca s-a lipit ceva s-a lipit de la alte moto. Carturi nu se mai dadusera demult.

 

S-au curatat abea pe circuitul de la Bacau unde plouase si mergeam safe. Pana atunci m-am bucurat de bad boy rear tyre look :) :D :) .

Oricum crestea inima cand se holba cate-un terasist cu R1 :P

 

Katerinca Heftina

... NICE WORK ! ... presupun ca si pe partea stanga te dai .... la fel .. de jos :laugh:

 

Ride Safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tre sa dau jos rezervorul pt paint job cum decurge operatiunea si la ce trebuie sa fiu atent, avand in vedere ca nu am facut asta niciodata?

...operatiune simpla in principiu... trebuie date carenele spate jos (2 suruburi sub maner in spate, surubelnita +, scoti platicul itermediar, 2 suruburi sub sa..de 10 parca).. ai grija cand extragi carenele sa nu le rupi pintenii de prindere (2 pt fiecare parte ...sunt niste ''ciocuri'' de plastic de pe carena ce o fixeaza de cadru in niste pufere de cauciuc)..dupa ce faci asta mai ai de desfacut suruburile de prindere a rezervorului de cadru (2 la numar.. de 13 parca)...dupa ce le desfaci si pe astea ..deja rezervorul este mobil... dar nu inainte de a scoate furtunele de benzina ce merg la robinet (aici atentie ..ce si de unde scoti .. cel mai bine iti faci semn ce furtun unde vine ... sa nu le incurci intre ele...) cel mai bine este sa iti golesti rezervorul de benzina inainte (cel mai rapid ... cu un furtun ... ''principiul vaselor comunicante :D )

...atentie cum/in ce loc depozitezi carenele spate..pentru a evita sa le zgarii/sa calci accidental pe ele ..

...dupa ce ai dat si rezervorul jos .. daca vrei (si este cazul) se poate demonta si busonul din partea superioara ..ala parca ii prins cu suruburi hexagonale

...deci teoretic cu un minim necesar de scule ...putina indemanare/atentie este o treaba foarte simpla

SUCCES ! :)

 

P.S.: eu vorbesc din amintiri ..posibil marimile suruburilor sa nu fie tocmai cele care am zis ..dar principiul este asta

la montarea inapoi ai grija sa pui la fel futunele de benzina...si pui piesele in ordinea inversa demontarii .. incepi cu rezervorul

 

pe dreapta ma inclin cu 1-2 mm mai putin

:) .. bravo ! :laugh: ce gume sunt alea ?

Editat de CDCriss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci mult a fost o treaba de 20 de min cu tot cu golire a rezervorului si avand in vedere ca nu am avut furtun si ca rezevorul are inauntru "spargator de valuri" mi-a luat ma mult operatiunea asta decat demontatul in sine. merci inca o data de ajutor sunteti de gasca :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa fiu carcotas... daaa vad un cauciuc ros pe mijloc de la prea mult mers prin oras si locuri unde nu prea ai cum sa te inclini .. cam asa am si eu. Numai turele de weekend prin imprejurimi reusesc sa rod putin marginile, dar prea putin sa compensez

 

daca te referi la mine, cu cauciucul ala am luat mobra, am reusit doar sa il mai incalzesc si eu pe margini pana sa il schimb, ca era tocit ca pe autostrada....mobra de incepator...acum am pus alta guma :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...