Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

O maneta indoita am eu ca am schimbat-o Nu stiu daca contine si piesa de care zici.Dar din Brasov fiind nush cum sa ti-o dau.

 

off....o sa pun o poza ca sa vezi exact....exista modalitatea prin posta, platesc eu si posta si piesa.....oricum mersi ca ai sarit in ajutor

 

 

ps.ai dat comanda de far?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rezervorul original cu carene de zxr(fibra+kit), carene spate cu carene zxr modificate(fibra+kit), saua este inaltata cu burete(nu stiu daca e originala dar am adaugat burete pt confort), mansoane aftermarket(sa le zic asa) oglinzi la fel, semnalizari pe fata ceva mai mici.

Daca o vopsesc neagra, nu prea iese bine daca nu este negru lucios, metalizat, de asta am zis sa le fac argintiu/aluminiu.

As vrea sa gasesc conducte de frana ceva mai subtiri, sa le schimb pe cele de pe fata ca le-am cumparat cam lungi si groase. Sunt cu insertie metalica, bune ca material dar cam arata aiurea.

 

daca iti iei alte furtune pt fata vreau eu unul pe care il ai.. ca al meu e fara insertie metalica (cred) si mi-ar placea ceva mai rigid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merita sa-ti pui toba sport pe GS? am auzit ca-ti creste usor puterea, ca numai pentru sunet nu l-as pune. stiti cumva si un pret?

 

:makeout: Te-ai trezit si tu la timp....exact cand incep controalele la tobe....Las-o asa, ca se aude bestial, mai ales la turatii mici.. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos GS-ul. imi place. o intrebare. pe spate nu erau semnalizatoare la fel sau n-ai vrut tu sa le schimbi ?

Erau la fel, nu am gasit ceva care sa imi placa pentru spate :crack:

 

daca iti iei alte furtune pt fata vreau eu unul pe care il ai.. ca al meu e fara insertie metalica (cred) si mi-ar placea ceva mai rigid.

Cu placere ti-l dau, cu avertizarea ca e cam lunguietz :makeout:

 

merita sa-ti pui toba sport pe GS? am auzit ca-ti creste usor puterea, ca numai pentru sunet nu l-as pune. stiti cumva si un pret?

Merita daca nu te deranjeaza si consumul mai mare ce vine cu faptul ca esti obligat sa schimbi jicloarele de obicei cu cateva marimi mai mari, plus filtru aer sport. Fara schimbarile astea, ramai cu valve arse si mers aiurea al motorului(bineinteles si cu o toba galagioasa)

 

:unsure: Te-ai trezit si tu la timp....exact cand incep controalele la tobe....Las-o asa, ca se aude bestial, mai ales la turatii mici.. :P

Are un prieten o toba Nexxus pe GS, arata si se aude frumos (nichel sau crom cred, ca luceste :makeout: ). A avut probleme cu ea la RAR, desi NU e o toba sport si chiar nu urla. As zice ca da un sunet aproape de chopper.

Am avut toba sport (asa am cumparat-o), cam directa, ma omora zgomotul peste 4500, rateuri la revenire din mai orice turatie, consum aiurea si un gol de putere intre 5000 si 6500. Prin urmare nu recomand deloc tobe sport celui care nu este pregatit sa schimbe si sa stea sa regleze pana iese un lucru bun

Editat de banicaiulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Black..pune poza si vedem cum ti-o trimit.

 

Cat despre far inca nu am dat comanda ca nu ma prea inteleg cu astia de pe la noi care aduc de pe louis.Tre sa vb cu baiatul ala de pe forum sa vad daca poate el.As pune si un Bug spoiler dar nu gasesc unul sa se potriveasca .La aripa fata m-am orientat catre asta pe care sincer sa fiu nush de unde am gasit-o dar caut pana oi putea sa fac rost de ea

 

89mh1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este vorba de piesa incercuita cu rosu, intre maneta propriu zisa si pompa

 

 

 

 

thunder rock: /index.php?showtopic=24540 incearca aici pt louis, eu am dat comanda si in 7-10 zile ai pachetul, fara bani inainte

 

bugspoiler vreau si eu....dar nu prea am gasit...

 

 

uite si gs500 cum arata cu farul ala....tie iti place? :P

post-37993-1219348722_thumb.jpg

post-37993-1219349242_thumb.jpg

Editat de black_killer_reloaded
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na belea ,ca nu mi place deloc cum vine Am simulat si eu pe al meu VT dar nu mi-am dat seama cam cum ar arata.

 

 

Am sa fac maine o poza cu maneta care am dat-o jos si daca e ok am sa ti-o trimit.Cu curier sau cu vreo masina care pleaca spre Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La problema cu capacitatea rezervorului ... de 14 l + rezerva.

 

Asta am observat si eu, m-am enervat atunci si mi-a trecut. Dupa ce am ramas pe rezerva, punand si cu pipeta, tot maxim 14 l imi intra, chiar daca oficial ar trebui sa intre spre 17. Am facut testul si cu moto pe cricul central. Tot aia e. Stie cineva unde e buba ? (GS 500F 2006)

 

Teoretic trebuie sa intre 20 litri, din care 4,3 litri rezerva. Eu nu am reusit sa strecor mai mult de 17 litri niciodata.

P.S. Tot un GS 500 F 2006

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi la dezmembrari daca gasesti ceva mai ieftin. Unul nou e scump, indiferent de unde-l iei.

Ar mai fi solutii alternative pe la 200-250 lei, noi, cu semnale incluse si prinderi universale:

HLUDEMBLK.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! stie cineva daca la gs se mai potrivesc faruri si de la alte moto...am mare nevoie de unul si nici nu prea am bani. unul nou are cineva idee cat costa? multumesc anticipat.

De la Bandit cred, SV. Poate mai da cineva idei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da si p'asta (bug spoilerul )http://www.motorcykelgalleri.dk/html/gal_v...ments=#comments cine mi-l aduce ca daca nu-i pe louis putine sanse.Iar de la dezmembrat vre-un GPZ astept 200ani

 

te-ai uitat si tu la piesa aia daca o ai ? :scratch:

nu de alta dar sa stiu si eu daca mai caut sau nu

 

:kali:

Editat de black_killer_reloaded
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O am ,o am.E maneta completa doar ca-i indoita dar partea de dupa articulatie.Saptamana viitoare ti-o trimit cu fancurierul Nush cat te va costa .Daca ai vreo varianta mai ieftina,eu stiu ,vreo masina care sa treaca prin brasov ar fi mai ieftin pt tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s ar putea sa fie frana de motor,cu care nu esti obisnuit,daca ai facut scoala pe vreun 125 sau ceva in 2 timpi

te ai gandit la asta?e destul de puternica,la drum intins daca stii aproape ca nu mai trebuie sa franezi,desi masinile o fac,tu rezolvi totul din acceleratie si din frana de motor,asta daca mergi relaxat

 

Scuze de raspuns tarziu dar... :scratch:

 

Am facut scoala pe o Yamaha YBR 125 si un Suzuki GN 250 pe care am dat si examen. Cu siguranta nu sunt obisnuit cu frana de motor la motocicleta (incerc sa ma obisnuiesc), eu sunt obisnuit cu conserva, care cand scot din viteza motorul ramane 1-2 secunde turat (cred ca face asa ca sa se schimbe lin vitezele).

Oricum cand trebuie sa opresc (la semafor de exemplu) las libera acceleratia cat mai incet posibil, ca sa nu se smuceasca, si cu frana de motor incetinesc pana la ~ 10-20 Km/h apas ambreiajul dupa care pun frana fata + spate (uneori spate nu mai e nevoie sa folosesc) si schimb vitezele pana la neutru.

 

Bafta!

 

la motoarele cu doi cilindri ai ceva cuplu si pe frana de motor. intinde lantul. cel mai important, invata sa inchizi gazu'. Joaca-te cu ea in a 6a cand mergi intins, pana nu se mai simte soc intre frana de motor si tractiune. It's a must pt un motociclist bun.

 

pt cei care baga greu in viteza, trebuie verificat nivelul uleiului exact cum scrie la carte (sa nu fie prea mult)

pt cei care baga putin greu in viteza cand e f cald motoru', au gs500

 

Scuze ptr raspunsul tarziu dar... :kali:

 

Merci de sfat! Oricum acum fac trecerea intre gaz deschis/inchis mult mai lin, dar tot imi ia destui metri pana sa o fac fara sa se simta.

 

As vrea sa intind lantul, la service nu prea mai vreau sa ma duc ptr ca am fost al 2 (Tomina si Kawa) si am plecat cu o impresie foarte proasta, teoretic stiu sa-l intind (am citit si manualul Haynes), dar mi-e frica ca dupa ce desfac sa nu pun roata 1mm stramba - practica ne omoara nu? O sa vad cum stau cu banii, poate o duc la B&S, incerc si acolo...

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...