Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Gata! Te dau ca exemplu cand se mai ia unu de mine ca ma dau prea tare cu giumbele mele.

Cam risti. Te dai pana jos pe strada cu niste gume coscovite. Mare lucru, dar eu n-as face asa :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gata! Te dau ca exemplu cand se mai ia unu de mine ca ma dau prea tare cu giumbele mele.

Cam risti. Te dai pana jos pe strada cu niste gume coscovite. Mare lucru, dar eu n-as face asa :bounce:

 

nu am zis ca e mare lucru, sau ca sunt eu mare reisar.....am schimbat guma oricum...

 

as vrea si eu sa intru pe amckart, dar nu stiu cum sa incep ca sa zic asa...si a mai venit si vremea asta nasoala

 

poate cand se indreapta dau si eu pe acolo, poate ma meditezi si pe mine un pic :P

 

daca te referi la mine, cu cauciucul ala am luat mobra, am reusit doar sa il mai incalzesc si eu pe margini pana sa il schimb, ca era tocit ca pe autostrada....mobra de incepator...acum am pus alta guma :laugh:

 

guma :

post-37993-1221467068_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce guma e asta si cat o costat? ca sigur nu e Bridgestone ala standard.. ?

 

vee rubber, made in thailand

 

e o firma cunoscuta mai mult in lumea enduristilor dar au si modele de strada/curse

 

un mic search pe google rezolva problema

m-a costat 200ron cu tot cu transport si l-am luat de la un user de pe forum, iti dau nickul lui pe pm daca vrei

 

Pirelli Sport Demon 130/70 - 17 62H TL

 

 

Ce parere aveti? Ca tot imi tre guma pe spate? Cina are sau a avut?

 

Sau una peste alta care ofera aderenta mai buna ?Pe uscat in marea majoritate a timpului

 

 

am avut si pot spune ca desi era foarte tocit, si-a facut treaba cu brio....cauciucul asta e foarte des folosit la dimensiunile astea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pirelli Sport Demon 130/70 - 17 62H TL

 

 

Ce parere aveti? Ca tot imi tre guma pe spate? Cina are sau a avut?

 

eu am si fata si spate Pirelli Sport Demon, am cam 1500 km cu ele, sunt f multumit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am si fata si spate Pirelli Sport Demon, am cam 1500 km cu ele, sunt f multumit.

Asta vreau si eu pentru spate.Pe fata am bridgestone bt 45 si sunt foarte mltumit de el.Pe spate am o nenorocire de dunlop arrowmax care e varza pe umed(nici macar nu arunca apa in lateral,am impresia uneori ca chiar colecteaza apa in santuri :bounce: )

Spuneti-mi si mie va rog cum se comporta Sport Demon pe asfalt ud?Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti. Vreau sa imi iau un GPS pt moto, da' tot ce am gasit e intre 2400 RON si 3600 RON. Asa scumpe sunt in general sau n-am cautat eu indeajuns ? Puteti eventual sa imi recomandati un GPS bun ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti. Vreau sa imi iau un GPS pt moto, da' tot ce am gasit e intre 2400 RON si 3600 RON. Asa scumpe sunt in general sau n-am cautat eu indeajuns ? Puteti eventual sa imi recomandati un GPS bun ?

 

de ce nu iei unul auto? il poti pune intr-un tankbag si nu ai probleme cu el...

eu mi-am luat unul smailo din carrefour si pot spune ca este ok...trebuie doar sa iti montezi o priza de bricheta ca sa nu ramai fara baterie

 

Asta vreau si eu pentru spate.Pe fata am bridgestone bt 45 si sunt foarte mltumit de el.Pe spate am o nenorocire de dunlop arrowmax care e varza pe umed(nici macar nu arunca apa in lateral,am impresia uneori ca chiar colecteaza apa in santuri :bounce: )

Spuneti-mi si mie va rog cum se comporta Sport Demon pe asfalt ud?Merci!

 

 

eu pe fata am demon, dar e cam vechiut, insa isi face treaba ok pe ud, adevarul e ca nu am fortat niciodata fata la maxim (pe ud).pe uscat insa daca franez violent pierd un pic aderenta la sfarsitul franarii (adica inainte sa se opreasca normal, mai aluneca cam 30-50 de cm)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as avea si eu o problema pentru ca am rezervorul la vopsit(dupa ce am gasit motoru daramat in parcare) si baietii l-au curatat deja imi mie o schita cu dimensiunile scrisului si actipildului de dedesupt (cel cu negru si gri)sa mi le fac undeva prin bv pentru ca alea originale costa 120 ron numai scrisul SUZUKI si cum imi trebe amandoua sa dau 240 ron si fara sa fie si cel de dedesupt pe 2 actipilde mi se pare enorm. va multumesc anticipat si ma bazez pe voi

 

ps varianta modelului din '98

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as avea si eu o problema pentru ca am rezervorul la vopsit(dupa ce am gasit motoru daramat in parcare) si baietii l-au curatat deja imi mie o schita cu dimensiunile scrisului si actipildului de dedesupt (cel cu negru si gri)sa mi le fac undeva prin bv pentru ca alea originale costa 120 ron numai scrisul SUZUKI si cum imi trebe amandoua sa dau 240 ron si fara sa fie si cel de dedesupt pe 2 actipilde mi se pare enorm. va multumesc anticipat si ma bazez pe voi

 

ps varianta modelului din '98

... eu am reproducere dupa modelul original de pe rezervor ... dar pentru modelul '93 ...daca te intereseaza ..doar ''scrisul SUZUKI'' ..sunt sigur ca au acelasi font si aceeasi marime ...

... ca sa iti faci o idee atasez o imagine ..cu ce am eu (fa abstractie de culori...sunt culorile mele :rolleyes: ... fisierele sursa sunt in format digital si sunt editabile si mai trebuie prelucrate foarte putin inainte de printare)

 

.. iti recomand .. sa apelezi la vreo persoana/firma ce fac afise/bannere/etc care au cunoscatori in lucrul cu programul CorelDRAW si detin un PLOT CUTTER... ca material am optat pentru PVC autocolant .. mai exact marca ORACLE seria 651 (exista si cataloage cu o vasta paleta de culori ... asa ca, nu va fi o problema)...poti sa utilizezi si seria 751 (asta este ceva mai scumpa ...dar si rezista mult mai mult la intemperii chiar extrem ii folosit la avioane, barci, elicoptere) ....dar pentru o motocicleta 651 ... e super ok ... au rezistenta UV, apa ...etc (deci nu se vor dezlipi, decolora ...blabla .. mult timp)

... dupa ce ti ' leai procurat ... si le ai gata decupate ( e bine sa iti faci doua seturi ..ca la aplicare s'ar putea sa se greseasca ...sa ai rezerva).. ai grija cum le lipesti ... e mai complicat cand sunt mai multe culori ca trebuie suprapuse frumos ...din nou cei ce le 'decupeaza/fabrica ar trebui sa te poata ajuta si cu aplicarea ... (exista doua metode de aplicare .... unii folosesc apa inainte ..pe suprafata uda .. mai poti sa le ''misti'' usor ..dupa ce se evapora apa raman .. fixe .. altii mai ''experti'' o fac doar cu foaia de transfer .. si le aplica perfect din prima ... )

... in concluzie ...daca tot ai apelat la ''meseriasi'' cu vopsitul ...cauta si pentru asta persoane capabile... pentru ca un Stiker.. poate imbunatati/strica total imaginea...

__Stiker_color__R.pdf

Editat de CDCriss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Sunt un incepator care cauta un motor si am gasit un GS400E din 1993 pe care vreau sa-l cumpar.

Intrebarea mea e, e model european sau e facut in si pentru Japonia si apoi importat in UE?

Din cate am inteles din plimbarile pe net, e modelul anterior GS500-ului, deci sper sa fie european, dar vreau sa aud de la oameni cu experienta.

Intreb asta ca nu vreau sa se strice o chestie nesemnificativa si apoi sa stau 2 luni si sa platesc nu stiu cat ca sa aduc din Japonia piesa.

 

Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... eu am reproducere dupa modelul original de pe rezervor ... dar pentru modelul '93 ...daca te intereseaza ..doar ''scrisul SUZUKI'' ..sunt sigur ca au acelasi

salut pe mine ma interesau amandoua poate le are totusi careva ..... cat despre corel si altele ma descurc eu sper sa mai dau de un prieten cu o firma care fac afise si deastea ca stiu sigur ca au PLOT CUTTER numai ca nush cum sa fac cu ala de dedesuptul scrisului ca e bicolor (mai exact la mine e negru cu gri) si avand in vedere ca mie mi le-au cojit deja baietii imi trebe o schita mica cu dimensiunile as putea sa atasez eu una pe care o am si doar sa masurati sa imi puneti si mie dimemsiunile

post-33574-1221996808_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut pe mine ma interesau amandoua poate le are totusi careva ..... cat despre corel si altele ma descurc eu sper sa mai dau de un prieten cu o firma care fac afise si deastea ca stiu sigur ca au PLOT CUTTER numai ca nush cum sa fac cu ala de dedesuptul scrisului ca e bicolor (mai exact la mine e negru cu gri) si avand in vedere ca mie mi le-au cojit deja baietii imi trebe o schita mica cu dimensiunile as putea sa atasez eu una pe care o am si doar sa masurati sa imi puneti si mie dimemsiunile

Da o fuga intr-o dupamiaza pana la mine sau daca ma lasa timpul am sa trec eu pe la tine si masori singur ce si cum iti trebe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai bine ar iesi tiparit cu un printer outdoor care-l gasesti tot la aia de fac bannere si prostii de astea pentru ca la cutter-plotter nu pot sa faca punctuletele alea si culorile in degradeu de pe stikerul de pe rezervor.Daca gesesti pe cineva sa le reproduca perfect te rog sa-mi spui si mie ca am de gind si eu sa o vopsesc la iarna .Apropos sa pui niste poze dupa vopsire sa o vedem si noi.

Editat de varugica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da o fuga intr-o dupamiaza pana la mine sau daca ma lasa timpul am sa trec eu pe la tine si masori singur ce si cum iti trebe

''@Zainea daca ar fi cineva binevoitor sa imi dea si mie masurile poate as reusii sa mi le fac, dar cum vad ca e lene mare .........''

 

 

...probabil tie tie lene ... prietene @Zainea ... dar @Thuder Rock sa oferit sa te ajute ...sau astepti sa vina el la tine :goodposting:

Editat de CDCriss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine il vinzi pe bucati.Vroia cineva un motor de GS...cred ca doar pe motor iti iei mai mult de 1000 de ioro...daca e cum zici, ca pleaca la cheie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...